PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία σχετικά με πρόγραμμα!



redbull790
02-12-12, 03:25
Καλημερα σε ολους!
μιας και βρισκομαστε σε δυσκολες εποχες αρχισε να με τρωει η περιεργεια ξανα, μιας και περασε λιγος καιρος(6+ μηνες) στο προγραμμα που ειμαι και εχω τις εξης αποριες και οποιος μπορει να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων!
ειμαι στο προγραμμα "ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα" (χωρις κινητα) και η τιμη ανερχεται στα 31,80 το α' εξαμηνο και 36,80 το β'...αν και τηλεφωνο δεν πολυχρησιμοποιω παρα μονο το ιντερνετ!μεχρι στιγμης φουλ ικανοποιημενος απο παροχη υπηρεσιων!!το μονο που με "ποναει" ειναι ο βαρυς τιμοκαταλογος...αλλα δεν το κουναω με καμια δυναμη αφου εχω εμπιστοσυνη στην εν λογω εταιρεια!οποτε:
-συμφερει να μεινω εως εχω ή να βαλω "σκετο" ιντερνετ 24αρι (23,26/μηνα);
-επισης αφου εχει περασει το 6μηνο το προγραμμα ανανεωνεται στα 31,80; το ρωταω γιατι οταν εκλεινα το προγραμμα τηλεφωνικως ο υπαλληλος του ΟΤΕ με διαβεβαιωνε για αυτο...(?)
ευχαριστω θερμα!:oneup:

- - - Updated - - -



-επισης αφου εχει περασει το 6μηνο το προγραμμα ανανεωνεται στα 31,80; το ρωταω γιατι οταν εκλεινα το προγραμμα τηλεφωνικως ο υπαλληλος του ΟΤΕ με διαβεβαιωνε για αυτο...(?)

τουλαχιστον αυτο ξερει κανεις αν ισχυει;θα πρεπει να καλεσουμε τηλ για καποια ανανεωση;
και επισης τι γινεται με το παγιο; ποσο ειναι/μηνα; μυστηρια πραγματα....:hmm:

Vitruvian78
02-12-12, 04:02
Νομιζω οτι αφου δεν μιλας στο τηλεφωνο θα ηταν καλυτερα να αφαιρεσεις τις κλησεις....θα σου ερχεται πιο οικονομικα

redbull790
02-12-12, 04:14
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!:)
σκεφτομουν λιγο μπακαλιστικα οτι αφου με το προγραμμα ερχεται 78 ευρω πλεον το β' εξαμηνο και οτι το τηλ δεν το αγγιζω ποτε,θα ηταν καλυτερα να βγω απ το προγραμμα!βεβαια δεν ξερω ποσο θα βγει αφου αυτη τη λογικη προπληρωμης του ΟΤΕ δεν την εχω καταλαβει....τη μια μου φερνουν λογ/σμο στα 100 ευρω και την αλλη ερχεται 64......τι "γερμανικα" κολπα ειναι αυτα;και για ποιο λογο να προπληρωνω υπηρεσιες απ τη στιγμη που δεν τις χρησιμοποιω στην ωρα τους;;
ναι ξερω οτι δεσμευομαι 1 χρονο στην εταιρεια αλλα και παλι δεν υπαρχει λογικη σε αυτου του ειδους την πληρωμη........:what:

Vitruvian78
02-12-12, 11:48
Οι λογαριασμοι ΟΤΕ παντα μου ηταν ακαταλαβιστικοι, και παντα ημουν και ειμαι καχυποπτος για το τι ακριβώς πληρωνουμε. Δεν καταλαβαινω γιατι στους εναλλακτικους οι λογαριασμοι ειναι τοσο ξεκαθαροι και κατανοητοι και στον ΟΤΕ πρεπει να υπολογιζεις στο περιπου τι πληρωνεις.....εγω πιστευω οτι μας κλεβουν χωρις να το παιρνουμε και χαμπαρι!!

21706
02-12-12, 12:25
-επισης αφου εχει περασει το 6μηνο το προγραμμα ανανεωνεται στα 31,80; το ρωταω γιατι οταν εκλεινα το προγραμμα τηλεφωνικως ο υπαλληλος του ΟΤΕ με διαβεβαιωνε για αυτο...(?)
ευχαριστω θερμα!:oneup:


Δυστυχώς πρέπει να συμπληρώσεις ένα χρόνο...

redbull790
02-12-12, 15:26
Οι λογαριασμοι ΟΤΕ παντα μου ηταν ακαταλαβιστικοι, και παντα ημουν και ειμαι καχυποπτος για το τι ακριβώς πληρωνουμε. Δεν καταλαβαινω γιατι στους εναλλακτικους οι λογαριασμοι ειναι τοσο ξεκαθαροι και κατανοητοι και στον ΟΤΕ πρεπει να υπολογιζεις στο περιπου τι πληρωνεις.....εγω πιστευω οτι μας κλεβουν χωρις να το παιρνουμε και χαμπαρι!!

κι εγω αρχιζω λιγο να γινομαι καχυποπτος και θα αναγκαστω να παρω μολυβι και χαρτι για να υπολογιζω τυχον διαφορες! επειδη ειμαι ανθρωπος που ασχολουμαι με λογιστικες καταστασεις κ οικονομικα αποτελεσματα αυτο το πραγμα ποτε δεν μπορεσα να το καταλαβω και σηκωνα τα χερια ψηλα!στον 1ο λογ/σμο επι προγραμματος που ηρθε φουσκωμενος κατα πολυ (100+ ευρω) πηρα τηλ για να μου πουν τη λογικη αυτη αλλα δυστυχως ουτε ο υπαλληλος γνωριζε κ απλα μου εκανε αναγνωση του λογ/σμου!!! σκεφτηκα και να φυγω που να παω;και ουτε ειχα τη ψυχικη διαθεση για αλλαγες,φασαριες κλπ.τωρα ομως αρχιζω να το σκεφτομαι ξανα και θα κρινω μετα το περας του χρονου γιατι και το cent μετραει...
απλα αυτο το συστημα πληρωμης μου φαινεται λιγο "αυταρχικο" και οχι δικαιο! κατα τα αλλα οπως προανεφερα οι υπηρεσιες αριστες κ ειναι ο λογος που με κρατανε...


Δυστυχώς πρέπει να συμπληρώσεις ένα χρόνο...

σ ευχαριστω για την απαντηση!:) θα υπομεινω λιγο ακομα!;)

Vitruvian78
02-12-12, 17:23
Ναι ειναι κατανοητο αυτο που λες, ειδικα τωρα που τα λουκετα μπαινουν ευκολα. Η γνωμη μου ειναι να παραμεινεις ΟΤΕ απλα αφαιρεσε απο τα παγια σου ο,τι δεν σου χρειαζεται, με την πρωτη ευκαιρια.

redbull790
03-12-12, 19:10
Για να ενημερωσω κι εγω απο την πλευρα μου,μετα την κληση μου στον ΟΤΕ, οντως δεν μπορει να γινει ανανεωση στα προγραμματα 6+6 και αυτο γιατι λενε οτι αλλαξε η πολιτικη απο 1η Οκτωβριου(!) Παροτι μας ειχαν πει οτι "θα γινεται αυτοματως". Επισης, δεν μπορει να γινει ουτε στο 9μηνο οπως γινοταν παλιοτερα.....!!Θα προσπαθησω να συγκρατηθω και να μην κανω παραληρημα λογου!
Το μονο που εχω να πω ειναι οτι πλεον ο ΟΤΕ εχει γινει αναξιοπιστος οσον αφορα τα λεγομενα του και εχει μπει στο τρυπακι των ιδιωτικων φαινομενων αλλων εταιρειων "που αλλα ελεγαν και αλλα επρατταν". Δηλαδη αυτα που κοροϊδευαμε και γελαγαμε, καλως τα δεχτηκαμε!
Αυτη τη στιγμη εχω υποστει μεγαλη οικονομικη ζημια και αισθανομαι οτι με κοροϊδεψαν ή αλλιως με "ψαρωσαν" οι Γερμανοι! Οποτε μολις ληξει το 12μηνο αναχωρω για αλλα γιατι οπως αποδεικνυεται το ενα και το αυτο ειναι πλεον ολοι τους!!

Vitruvian78
03-12-12, 23:44
Εχω υποβαλλει καταγγελια στην ΕΕΤΤ για το ιδιο πραγμα. Αν θελεις στειλε κι εσυ τη δικη σου με e-mail στο info@eett.gr και καντο προωθηση και στον ΟΤΕ και βλεπουμε....πιστευω οτι θα δικαιωθουμε ετσι

redbull790
04-12-12, 00:50
Εχω υποβαλλει καταγγελια στην ΕΕΤΤ για το ιδιο πραγμα. Αν θελεις στειλε κι εσυ τη δικη σου με e-mail στο info@eett.gr και καντο προωθηση και στον ΟΤΕ και βλεπουμε....πιστευω οτι θα δικαιωθουμε ετσι

Σ' ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!Οι ανθρωποι ειναι αδιστακτοι.Βεβαιως και θα προχωρησω σε καταγγελια,διοτι εκτος απο οικονομικη υπεστη και ψυχολογικη ζημια!

@ ADSLgr.com All rights reserved.