PDA

Επιστροφή στο Forum : Απάτη με πρόσχημα τη HOL



ygouli
01-12-12, 13:28
Χθές το βράδυ στις 19:30 χτύπησε το θυροτηλέφωνο και κάποιος ισχυρίστηκε ότι είναι εκπρόσωπος της HOL και θέλει να ελέγξει την τηλεφωνική μου γραμμή. Απάντησα λέγοντας ότι έχουμε σύνδεση στον ΟΤΕ και δεν χρειαζόμαστε κανένα έλεγχο. Ο εκπρόσωπος απάντησε ότι δεν πειράζει αυτό απλώς θέλουν να ελέγξουν την ποιότητα της γραμμής. Φυσικά αρνήθηκα και η συζήτηση έληξε. Στη συνέχεια κατέβηκα στην είσοδο της πολυκατοικίας και είδα έναν νεαρό, ο οποίος κρατούσε κάποια έγγραφα, να απομακρύνεται. Φίλος μου είπε ότι του συνέβη το ίδιο και ότι όταν είπε του εκπροσώπου να περιμένει στην είσοδο της πολυκατοικίας για να συνεννοηθούν από κοντά, εκείνος έφυγε. Γνωρίζει κανείς κάτι για όλα αυτά; Χρειάζεται προσοχή. Οι καιροί είναι πονηροί!

rc31
01-12-12, 15:15
Εμένα μια φορά παλι ενας απο την HOL μου κτυπησε την πορτα και προσπαθουσε να μου πουλήσει συνδεση internet με την δικαιολογία οτι η HOL εχει οπτικες ινες βάλει στην γειτονια μου και θα εχω γρηγορο internet με οπτική ινα.

Εκεινη την περίοδο ειχα hol και ταχυτητες με τα βιας 1 αφου ήμουν πολυ μακρια . Τον αφήσα να μου λεει τα δικα του και μολις καλεσα την αστυνομια εβαλε φτερα στα ποδια . Κυκλοφορούν διάφοροι επικαλούμενοι οτι ειναι απο διαφορες εταιρείες και προσπαθουν να μπουν στα σπιτια για να δουν το περιεχομενο και μετα να στο αδειάσουν .

Vitruvian78
01-12-12, 17:56
Δεν ειναι απατη, οντως σου πουλανε συνδεση στη hol, ειναι υπαλληλοι διαφόρων εταιριων που αυτοαποκαλουνται εταιριες Μαρκετινγκ και δινουν 20-25€ για καθε συμβολαιο που κανουν ολοι αυτοι οι κακομοιρηδες που τρεχουν απο πορτα σε πορτα. Δεν εχουν καμια σχεση με την hol, ουτε ανηκουν στο προσωπικο της εταιριας, απλα συνεργαζονται και παιρνουν ποσοστα για τις νεες συνδεσεις που γινονται μεσω αυτων. Αυτο συμβαινει καιρο τωρα και πιστευω οτι κανει κακο στην εικονα της εταιριας. Απορω πώς δεν το εχουν κόψει!

OxAp0d0
02-12-12, 01:29
Δεν ειναι απατη, οντως σου πουλανε συνδεση στη hol, ειναι υπαλληλοι διαφόρων εταιριων που αυτοαποκαλουνται εταιριες Μαρκετινγκ και δινουν 20-25€ για καθε συμβολαιο που κανουν ολοι αυτοι οι κακομοιρηδες που τρεχουν απο πορτα σε πορτα. Δεν εχουν καμια σχεση με την hol, ουτε ανηκουν στο προσωπικο της εταιριας, απλα συνεργαζονται και παιρνουν ποσοστα για τις νεες συνδεσεις που γινονται μεσω αυτων. Αυτο συμβαινει καιρο τωρα και πιστευω οτι κανει κακο στην εικονα της εταιριας. Απορω πώς δεν το εχουν κόψει!

Και γι' αυτό το λόγο λένε τέτοιες παπάτζες όπως "οπτική ίνα μέχρι το σπίτι σου" και λοιπά. Κατά τ' άλλα, συνεργάτες της HOL είναι που πουλάνε συνδέσεις.

johnsruro
07-12-12, 11:14
ειδικά αυτά τα συνεργεία που έχει προσλάβει η hol είναι απείρως εκνευριστικά: "ακούς εκεί είμαστε από τον ΟΤΕ για μια αναβάθμιση της γραμμής σας"!

@ ADSLgr.com All rights reserved.