PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετάβαση σε forthnet



dadusig
02-12-12, 22:50
Γεια σας,

Θα ήθελα την συμβουλή σας για το τι μου προτείνετε να κάνω. Αυτή την στιγμή είμαι στην on με triple play στα 35 ευρώ τον μήνα. Σχετικά ικανοποιημένος.

Από την άλλη η forthnet ανακοίνωσε την χριστουγεννιάτικη προσφορά της η οποία φαίνεται να είναι αρκετά ελκυστική.

Μένω στο Κερατσίνι και συγκεκριμένα στα ταμπούρια, η γραμμή μου αυτή την στιγμή έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

116404

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η σταθερότητα και η ποιότητα του adsl. Η χρήση που του κάνω είναι αρκετή αλλά καθόλου gaming. (πέρα από το browsing ασχολούμαι και με ftp, p2p).

Ένα σημαντικό πλεονέκτημα της forthnet είναι ότι με την χρήση της tv δεν θα επηρεάζεται η ταχύτητα του internet πράγμα που είναι εκνευριστικό στην on.

Ποια είναι η γνώμη σας για την forthnet και τι θα κάνατε στην θέση μου; Θα αλλάζατε σε forthnet ή θα παραμένατε σε on;

Περιμένω τις απόψεις σας.

pat122
03-12-12, 11:21
με 12mbps (και δεν έχω κοιτάξει το attenuation σου) δεν είναι να πειράζεις τη γραμμή γιατί είναι μια χαρά.
όμως με forthnet επειδή παίζει με άλα νουμερα στο snr μπορεί να πιάσεις και 2mbps παραπάνω.
η προσφορά είναι όντως καλή και αν το κάνεις μόνο γι αυτό τότε προχώρα το, δεν νομίζω να έχεις να φοβηθείς κάτι

haniabal
03-12-12, 14:10
Λογικά όσο κλειδώνεις στον έναν πάροχο πάνω κάτω θα κλειδώνεις και στην forthnet γιατί είναι από τον ίδιο χαλκό . Μετά παίζει το snr της κάθε εταιρίας. Εγώ θα πήγαινα forthnet κυρίως λόγο προσφοράς.

dadusig
03-12-12, 21:17
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Μαλλον θα αλλάξω Περιμένω απόψεις κι αλλον ωστε να σχηματισω μια σφαιρική άποψη...

bill27
04-12-12, 13:57
εγω εχω χολ και οτε tv αλλα αν θελεις και τηλεοραση μπορεις να βαλεις οτε tv με 24.88

και καποιο πακετο ιντερνετ απο αλλη εταιρια οπως hol adsl plus me 16 ευρω,

συνολο 40.88 ,αλλα το οτε τιβι δεν συγκρινετε με την τηλεοραση της οn,ειναι σαφως καλυτερο

zenonosense
04-12-12, 16:44
Pat122, αυτό ισχύει ασχέτως της περιοχής? Συγκεκριμένα, μένω Θεσσαλονίκη (Α. Πόλη), είμαι με Οn και μέχρι στιγμής είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Αν και η προσφορά της Nova είναι ελκυστική, το σκέφτομαι φοβούμενος οτι με forthnet το adsl θα σέρνεται. Τι να κάνω?

FSHOPAXD
05-12-12, 00:59
Αντίστοιχα και η NOVA δεν συγκρίνετε με το OTE TV

bill27
05-12-12, 02:03
Αντίστοιχα και η NOVA δεν συγκρίνετε με το OTE TV


οπως και η τιμη επισης.....

αλλα για πες μου...τι περισσοτερο εχει η νοβα που δεν εχει ο οτε εκτος απο την σουπερ λιγδα που δεν την βλεπει κανενας πλεον???

επισης εγω αναφερομαι στο φουλ πακετο που εχει και ταινιες και αθλητικα

adabter
05-12-12, 10:53
αλλα για πες μου...τι περισσοτερο εχει η νοβα που δεν εχει ο οτε εκτος απο την σουπερ λιγδα που δεν την βλεπει κανενας πλεον???


champions league και game of thrones (σειρές δηλαδή)


Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Μαλλον θα αλλάξω Περιμένω απόψεις κι αλλον ωστε να σχηματισω μια σφαιρική άποψη...
δεν νομίζω πως έχεις να φοβηθείς κάτι. η προσφορά είναι καλή και αξίζει να πας τουλάχιστον για ένα χρόνο (φυσικά πάντα αν σε βολεύει)

bill27
05-12-12, 11:00
οσο για το cl ας ειναι καλα η νετ,οσο για τις σειρες τις κατεβαζω και τις βλεπω οποια ωρα θελω....

Rohas
05-12-12, 11:07
αλλα για πες μου...τι περισσοτερο εχει η νοβα που δεν εχει ο οτε εκτος απο την σουπερ λιγδα που δεν την βλεπει κανενας πλεον???


1) History
2) National Geographic
3) Animal Planet
4) Travel Channel
(έχει περισσότερα κανάλια "ντοκυμαντέρ")

+ ότι έχει δικαιώματα προβολής της τωρινής σαιζόν περισσότερων ξένων σειρών σε σχέση με το ΟΤΕTV (όπως ανάφερε ο προηγούμενος συμφορουμίτης)



οσο για το cl ας ειναι καλα η νετ,οσο για τις σειρες τις κατεβαζω και τις βλεπω οποια ωρα θελω....

Η ΝΕΤ δείχνει live 1 παιχνίδι η nova όλα πλην του 1 που δείχνει η ΝΕΤ

Με το σκεπτικό σου (ότι τα κατεβάζεις όλα και τα βλέπεις δεν χρειάζεσαι ούτε τον OTETV).Νομίζω η ερώτησή σου αφορούσε σύγκριση μεταξύ ΝΟVA - OTETV...

bill27
05-12-12, 11:15
το travel channel αναμενεται να μπει....προσωπικα εμενα δεν με δελεαζουν αυτα για να βαλω νοβα...

επειδη εχουμε βγει off topic....ας αποφασισει οτι θελει,εγω μια γνωμη ειπα....επειδη ειχα και νοβα κ οτε τωρα γι αυτο του το προτεινα...

Lapetr
05-12-12, 22:34
η forthnet δε σέρνεται. κάθε άλλο. το default snr της είναι 6 με αποτέλεσμα να συγχρονίζεις πιο ψηλά.
νομίζω ότι η χριστουγεννιάτικη προσφορά με τα 29.9 για να έχεις και Nova και 2Play είναι αρκετά καλό value for money και για τον ενδιαφερόμενο dadusig είναι και μείωση εξόδων και άυξηση παρεχομένων υπηρεσιών.

@ ADSLgr.com All rights reserved.