PDA

Επιστροφή στο Forum : Xmas Nova & Internet Offer - 20 λεπτά σε αναμονή



Σελίδες : [1] 2 3

digital.power
03-12-12, 12:53
Ήμουν παλιότερα στην Forthnet ... και νόμιζα ότι θα ήταν καλύτερα μετά απο τόσα χρόνια που έχω φύγει.
Ενδιαφερόμαι για το Xmas Offer Packet αλλά μετά απο αυτό ... ενδιαφερόμουν !!!!:rtfm:
20 λεπτά σε αναμονή, αγανάκτισα και το έκλεισα ... επιεικώς απερίγραπτοι οι άνθρωποι !!!
Απορώ πως η Nova συνεργάζεται μαζί τους ... :worthy:

alex24
03-12-12, 12:56
Για παρε και στην nova να δεις και κει τι αναμονη εχει.Η nova δεν συνεργαζεται εχει αγοραστει απο την forthnet και ειναι στον ιδιο ομιλο με ολα τα κακα της forthnet.

digital.power
03-12-12, 13:19
Για παρε και στην nova να δεις και κει τι αναμονη εχει.Η nova δεν συνεργαζεται εχει αγοραστει απο την forthnet και ειναι στον ιδιο ομιλο με ολα τα κακα της forthnet.

Ααααα..τόσο καλά !!!!
Βρήκε ο Φίλιππος τον Ναθαναήλ ...

sakels
03-12-12, 17:50
Οταν σκαν προσφορες και πλακωνει ο κοσμος λογικο ειναι τις πρωτες μερες να εχει κινηση το τηλεφωνικο.

sdikr
03-12-12, 17:56
Οταν σκαν προσφορες και πλακωνει ο κοσμος λογικο ειναι τις πρωτες μερες να εχει κινηση το τηλεφωνικο.

όταν βγάζεις προσφορές, κάνεις και το κουμάντο σου για να δεχτείς τον κόσμο.
έτσι δεν είναι;

kerneld
03-12-12, 18:30
Ο λόγος ύπαρξης του thread ποιός ακριβώς είναι?
Ότι δεν παίρνουμε μια, σε γενικές γραμμές καλή προσφορά, γιατί παίζει να είμαστε 20 λεπτά σε αναμονή?

Με την ίδια λογική, να διακόψω και εγώ την HOL γιατί πριν 15 μέρες ήμουν στην αναμονή για 14 λεπτά για να ρωτήσω κάτι για τον λογαριασμό μου. Και σε αυτούς δεν τρέχει καμιά προσφορά για να πήζουν....

FSHOPAXD
05-12-12, 00:56
Ασε τα τηλεφωνικά κέντρα και πάνε σε ένα κατάστημα για την προσφορά = καλύτερη ενημέρωση και εξυπηρέτηση.
Η συγκεκριμένη προσφορά έχει μεγάλη ανταπόκριση και είναι λογικό να υπάρχουν κάποια προβλήματα.

scientist
05-12-12, 16:10
Επειδή κάλεσα και εγώ για να μάθω για την προσφορά αυτή, στο αυτόματο σύστημα του τηλεφωνικού κέντρου υπήρχε επιλογή να πληκτρολογήσω το τηλέφωνο μου και να με καλέσουν εκείνοι.
Το έκανα και έτσι δεν περίμενα καθόλου επάνω από το τηλέφωνο.

antreas9
05-12-12, 17:34
εγω εφαγα 25 λεπτά αναμονή. και πάνω από μία ώρα στο κατάστημα για την αίτηση.
Δεν κρίνω αρνητικά αυτή την αναμονή, μια που η προσφορά είναι δυνατή, και αγιυτό το λόγο, επεσε πολύς κόσμος.
ΑΝ Χρειαστω τεχνική υποστήριξη, και εχω αυτες τις αναμονές, τότε, θα γκρινιάξω και εγω!

Insomniac
05-12-12, 21:49
Τελικα τι ισχυει για αυτη την προσφορα ???? Δεν καταλαβα πολλα απο το site

Lapetr
05-12-12, 22:21
καλά δε νομίζω καμιά εταιρία να παίρνει εποχιακούς υπαλλήλους για ένα μήνα για να ανταπεξέλθει σε μια αυξημένη ζήτηση. Καλύτερα πήγαινε σε κατάστημα. το face to face είνια πάντα πιο αποτελεσματικό.

leros2004
05-12-12, 22:32
Τελικα τι ισχυει για αυτη την προσφορα ???? Δεν καταλαβα πολλα απο το site

Τι απορίες έχεις ?

Σήμερα είπα να προκαλέσω τη τύχη μου και να αφήσω την On... Πέρασα απο το κατάστημα του Παλιού Φαλήρου και έκανα αίτηση για το πακέτο...20 λεπτά κόστισε απο τη ζωή μου , με αρκετό κόσμο στο κατάστημα...

Προσοχή μόνο θέλει στο ρούτερ που θελουν να πασάρουν. Έχουν το thomson 585v8 & ένα Huwei (πολύ σπαρτιάτικο... μια ethernet μόνο)

Είναι η 2ή ευκαιρία που δίνω στη Forthnet .... μετά απο τη κάκιστη 1η φορά που είχαμε συνεργαστεί ...

Insomniac
05-12-12, 23:06
τι γραμμη δινουν , ποσο απεριοριστα ειναι τα τηλεφωνα και ποια καναλια nova δινουν

Συνολικο κοστος ?

antreas9
05-12-12, 23:10
τι γραμμη δινουν , ποσο απεριοριστα ειναι τα τηλεφωνα και ποια καναλια nova δινουν

Συνολικο κοστος ?
Κύριε Γιάννη,γραμμή μέχρι 24.
τηλέφωνα αστικά κ υπεραστικα τελείως δωρεάν.
Νόβα σπορ 1 είναι το μοναδικό συνδρομητικό κανάλι.
όλα τα ελεύθερα ψηφιακά.
το Φοξ με τις ξένες σειρές.
κανάλια με ντοκυμαντερ,παιδικά,μουσική,συνολικά 200 δορυφορικά.
ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.
κόστος ανά μήνα στα 30 ευρώ.για τη μετάβαση αλλά τόσα περίπου.και κόστος εξοπλισμού 50 ευρω

sakels
05-12-12, 23:13
σταματησε η προσφορα..

leros2004
05-12-12, 23:27
Κύριε Γιάννη,γραμμή μέχρι 24.
τηλέφωνα αστικά κ υπεραστικα τελείως δωρεάν.
Νόβα σπορ 1 είναι το μοναδικό συνδρομητικό κανάλι.
όλα τα ελεύθερα ψηφιακά.
το Φοξ με τις ξένες σειρές.
κανάλια με ντοκυμαντερ,παιδικά,μουσική,συνολικά 200 δορυφορικά.
ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.
κόστος ανά μήνα στα 30 ευρώ.για τη μετάβαση αλλά τόσα περίπου.και κόστος εξοπλισμού 50 ευρω

Και για 2 μήνες HD (υποθέτω το novasport 1 )

TheAccountant
05-12-12, 23:28
Έχω κάνει και γω αίτηση για την προσφορα.... φορητοτητα απο CYTA. Πηρα το 585 και τον αποκωδικοποιητη.... Επειδή ξέχασα μια μικρή λεπτομέρια... Περιμένω τηλέφωνο απο τον τεχνίκο για την εγκατάσταση, η πρέπει να κάλέσω εγω για ραντεβου στην Nova? Αν εχει κανεις καμια ιδεα ας μου πει... Ευχαριστω!

leros2004
05-12-12, 23:35
Έχω κάνει και γω αίτηση για την προσφορα.... φορητοτητα απο CYTA. Πηρα το 585 και τον αποκωδικοποιητη.... Επειδή ξέχασα μια μικρή λεπτομέρια... Περιμένω τηλέφωνο απο τον τεχνίκο για την εγκατάσταση, η πρέπει να κάλέσω εγω για ραντεβου στην Nova? Αν εχει κανεις καμια ιδεα ας μου πει... Ευχαριστω!

θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο.... μου το είπαν ισα με 10 φορές μεχρι να φύγω :p

Επίσης κάτι που δεν θα ήξερα αν δεν μου το έλεγαν στο κατάστημα, το HD μετά τους 2 δωρεάν μήνες, συνεχίζει κανονικά και πρέπει να τους ενημερώσουμε αν δεν το θέλουμε...

Insomniac
06-12-12, 08:04
σταματησε η προσφορα..



Μεχρι 31/12 δεν ελεγαν ?

leros2004
06-12-12, 11:27
Μεχρι 31/12 δεν ελεγαν ?

Έχουν ξεμείνει απο εξοπλισμό, απο ότι φαίνεται θα την ξαναβάλουν μόλις στοκάρουν ...

FSHOPAXD
07-12-12, 01:39
Η προσφορά συνεχίζει να ισχύει κανονικά έως τις 31/12/2012 όποιος θέλει μπορεί να την κλείσει σε ένα κατάστημα FORTHNET
Λογω όμως της εξάντλησης των εξοπλισμών HD831 για την NOVA ακολουθείτε η παρακάτω διαδικασία :
1. Πηγαίνετε σε ένα κατάστημα και βάζετε την παραγγελία σας
2. Γινεται το αίτημα φορητότητας - νέας γραμμής για Internet - Τηλεφωνια 2Play Economy - συμπληρώνονται όλα τα απαραίτητα έγγραφα-δικαιολογητικά (διαδικαστικά αυτό συνηθως παίρνει ημέρες)
3. Μπαίνει προπαραγγελία ο εξοπλισμός HD 831 και εξοφλείτε στο κατάστημα , άρα ουσιαστικά κλείνετε το πακέτο
4. Αναμονή: ή να σας καλέσουν για την εγκατάσταση ή να πάρετε τον εξοπλισμό όταν έρθει και μετά να γίνει η εγκατάσταση που είναι δωρεάν από εξουσιοδοτημένο τεχνικό της NOVA.

Με τον όγκο που υπάρχει όμως να είστε προετοιμασμένοι για υπομονή στο χρόνο ολοκλήρωσης τα έχουν αυτά τέτοιου είδους προσφορές δυστυχώς.

Το αποτέλεσμα έδειξε ότι η συγκεκριμένη προσφορά ήταν και είναι μακρά η καλύτερη Best for Value προσφορά της αγοράς για το 2012 και ίσως για τον επόμενο χρόνο.
* Σε περίπτωση που είχατε παλιά NOVA (HD 831 αποκωδικοποιητή) και είχατε διακόψει πριν βγει η προσφορά , μπορείτε να πάτε στο κατάστημα και να την πάρετε άμεσα μέχρι 31/12.

* Για αυτούς που ρωτάνε για τον χρόνο εγκατάστασης του δορυφορικού πιάτου από τον τεχνικό NOVA, ενημερώνω ότι οι εγκαταστάσεις εξαρτώνται από τον καιρό (αρα βροχερές ημέρες & κακοκαιρία δημιουργούνε προβλήματα) όπως και ότι ως διαδικασία διαρκεί αρκετές ώρες πολλές φορές και έτσι όσα συνεργεία και να υπάρχουν δυστυχώς καθυστερούνε. Επειδή όμως είναι Δωρεάν πιστεύω ότι αξίζει η αναμονή. Προσοχή το Δωρεάν αφορά την εγκατάσταση με τα υφιστάμενα υλικά που δινει η NOVA π.χ. 30 μέτρα καλώδιο... αμα εσεις έχετε απόσταση 50μέτρων από το πιάτο ο τεχνικός θα σας ενημερώσει για επιπλέον κόστος , κάτι που ειναι φυσιολογικό όταν η εγκατάσταση δεν είναι "συνηθισμένη".

sakels
07-12-12, 01:48
ποσο πουλησε?

FSHOPAXD
07-12-12, 01:55
Οσους προσπαθεί να μαζέψει ο OTETV εδώ και δυο χρόνια....

sakels
07-12-12, 02:06
Οσους προσπαθεί να μαζέψει ο OTETV εδώ και δυο χρόνια....

40.000???

scientist
07-12-12, 10:30
Δηλαδή μπορώ να πάω στο Forthnet κατάστημα της γειτονιάς μου να κάνω αίτηση, να πάρω την προσφορά και όταν η Nova φέρει πιάτα και HD831 θα μου συνδέσουν και τη Nova?

g_kor
07-12-12, 11:47
Φανταζομαι πως ναι....

Insomniac
07-12-12, 12:06
Πηρα τωρα τηλ στο 18345 και ηχογραφημμενο μυνημα λεει οτι για την Χριστουγεννιατικη προσφορα τα αποθεματα εξαντληθηκαν

jimpas
07-12-12, 12:11
Η προσφορά συνεχίζει να ισχύει κανονικά έως τις 31/12/2012 όποιος θέλει μπορεί να την κλείσει σε ένα κατάστημα FORTHNET
Λογω όμως της εξάντλησης των εξοπλισμών HD831 για την NOVA ακολουθείτε η παρακάτω διαδικασία :
1. Πηγαίνετε σε ένα κατάστημα και βάζετε την παραγγελία σας
2. Γινεται το αίτημα φορητότητας - νέας γραμμής για Internet - Τηλεφωνια 2Play Economy - συμπληρώνονται όλα τα απαραίτητα έγγραφα-δικαιολογητικά (διαδικαστικά αυτό συνηθως παίρνει ημέρες)
3. Μπαίνει προπαραγγελία ο εξοπλισμός HD 831 και εξοφλείτε στο κατάστημα , άρα ουσιαστικά κλείνετε το πακέτο
4. Αναμονή: ή να σας καλέσουν για την εγκατάσταση ή να πάρετε τον εξοπλισμό όταν έρθει και μετά να γίνει η εγκατάσταση που είναι δωρεάν από εξουσιοδοτημένο τεχνικό της NOVA.

Με τον όγκο που υπάρχει όμως να είστε προετοιμασμένοι για υπομονή στο χρόνο ολοκλήρωσης τα έχουν αυτά τέτοιου είδους προσφορές δυστυχώς.

Το αποτέλεσμα έδειξε ότι η συγκεκριμένη προσφορά ήταν και είναι μακρά η καλύτερη Best for Value προσφορά της αγοράς για το 2012 και ίσως για τον επόμενο χρόνο.
* Σε περίπτωση που είχατε παλιά NOVA (HD 831 αποκωδικοποιητή) και είχατε διακόψει πριν βγει η προσφορά , μπορείτε να πάτε στο κατάστημα και να την πάρετε άμεσα μέχρι 31/12.

* Για αυτούς που ρωτάνε για τον χρόνο εγκατάστασης του δορυφορικού πιάτου από τον τεχνικό NOVA, ενημερώνω ότι οι εγκαταστάσεις εξαρτώνται από τον καιρό (αρα βροχερές ημέρες & κακοκαιρία δημιουργούνε προβλήματα) όπως και ότι ως διαδικασία διαρκεί αρκετές ώρες πολλές φορές και έτσι όσα συνεργεία και να υπάρχουν δυστυχώς καθυστερούνε. Επειδή όμως είναι Δωρεάν πιστεύω ότι αξίζει η αναμονή. Προσοχή το Δωρεάν αφορά την εγκατάσταση με τα υφιστάμενα υλικά που δινει η NOVA π.χ. 30 μέτρα καλώδιο... αμα εσεις έχετε απόσταση 50μέτρων από το πιάτο ο τεχνικός θα σας ενημερώσει για επιπλέον κόστος , κάτι που ειναι φυσιολογικό όταν η εγκατάσταση δεν είναι "συνηθισμένη".

Αυτό το έκανες σε καταστημα;

Ρωτάω γιατί χθες το απόγευμα που πήγα σε κατάστημα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο. Αλλά μόνο ότι δυστυχώς τελείωσε.

pat122
07-12-12, 16:06
Οσους προσπαθεί να μαζέψει ο OTETV εδώ και δυο χρόνια....

δεν ήθέλε και πολύ προσπάθεια.
πάντως φαίνεται πως ο καταναλωτής περιμένει πως και πως για κάτι τέτοιες προσφορές

sakels
07-12-12, 16:16
Η αληθεια ειναι οτι το ονομα nova κανει πιο ντορο στον κοσμο. Κανονικα η προσφορα θα επρεπε να ισχυει εως πετυχουν μηνιαια εσοδα που καλυπτουν "τρυπες"

sdikr
07-12-12, 17:01
Η αληθεια ειναι οτι το ονομα nova κανει πιο ντορο στον κοσμο. Κανονικα η προσφορα θα επρεπε να ισχυει εως πετυχουν μηνιαια εσοδα που καλυπτουν "τρυπες"

Με αυτή την προσφορά πως ακριβώς θα πετύχουν έσοδα αφού πουλάνε με χασούρα;

antreas9
07-12-12, 17:25
Με αυτή την προσφορά πως ακριβώς θα πετύχουν έσοδα αφού πουλάνε με χασούρα;

λογικά δεν πουλάνε με χασούρα. απλά μειώνουν αισθητά το περιθώριο κέρδους, και ταυτόχρονα, κάνουν allocate τα σταθερά τους έξοδα, σε πολύ μεγαλύτερους τζίρους/όγκους.
Ακόμα, πιέζουν τον ανταγωνισμό, και κερδίζουν συνδρομητές, που σύντομα δε θα είναι ευχαριστημένοι απο τη συνδεση τους και θα πανε σε vdsl, ή δε θα είναι ικανοποιημένοι από το novasports1,και θα πάρουν ενα updated πακέτο!

sakels
07-12-12, 18:07
Χασουρα ενδεχομενως εχει μεχρι τους πχ 5000 συνδρομητες απο κει και περα οσοι ερχονται ειναι μονο κερδος. 29,90 *10.000 συνδρομες αμα σου ερθουν 30000 συνδρομητες τα μηνιαια εσοδα αυξανονται πολυυυ

- - - Updated - - -

Σιγουρα ενα ποσοστο μετα σπο λιγους μηνες θα γλυκαθει και θα ανεβει πακετο.

sdikr
07-12-12, 18:14
Χασουρα ενδεχομενως εχει μεχρι τους πχ 5000 συνδρομητες απο κει και περα οσοι ερχονται ειναι μονο κερδος. 29,90 *10.000 συνδρομες αμα σου ερθουν 30000 συνδρομητες τα μηνιαια εσοδα αυξανονται πολυυυ

- - - Updated - - -

Σιγουρα ενα ποσοστο μετα σπο λιγους μηνες θα γλυκαθει και θα ανεβει πακετο.

Μόνο την γραμμή να βάλουμε 8 ευρώ + φπα + ενεργοποίηση + internet + calls έχουμε φάει τα 20 ευρώ λες οτι το πακέτο tv τους κοστίζει μόνο 9 ευρώ;
Στο παραπάνω παράδειγμα δεν υπάρχει μέσα το κόστος για το προσωπικό (αν και δεν χρειάζεται μιας και δεν βάλαν παραπάνω κόσμο) ούτε το κόστος της εγκατάστασης

leros2004
07-12-12, 18:19
Μόνο την γραμμή να βάλουμε 8 ευρώ + φπα + ενεργοποίηση + internet + calls έχουμε φάει τα 20 ευρώ λες οτι το πακέτο tv τους κοστίζει μόνο 9 ευρώ;
Στο παραπάνω παράδειγμα δεν υπάρχει μέσα το κόστος για το προσωπικό (αν και δεν χρειάζεται μιας και δεν βάλαν παραπάνω κόσμο) ούτε το κόστος της εγκατάστασης

+ Το τέλος ενεργοποίησης (Αλήθεια ποιος το το τσιμπάει ?)

Κάποτε το έκαναν δώρο όλοι ...

haniabal
07-12-12, 18:40
Ρωτάω γιατί χθες το απόγευμα που πήγα σε κατάστημα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο. Αλλά μόνο ότι δυστυχώς τελείωσε.


Ίσως δεν είχα ενημερωθεί ακόμα. Το καλό είναι ότι συνεχίζει η προσφορά.

nnn
07-12-12, 19:24
Η προσφορά είναι τρελή χασούρα από την πλευρά της Forthnet, το θέμα είναι ο λόγος που γίνεται...

sakels
07-12-12, 19:28
Η προσφορά είναι τρελή χασούρα από την πλευρά της Forthnet, το θέμα είναι ο λόγος που γίνεται...

και ο οτε εχει τρελη χασουρα με τα 19,90 του φουλ πακ...

nnn
07-12-12, 19:46
Ο ΟΤΕ έχει λεφτά για "κάψιμο" η Forthnet δεν έχει ούτε για προσάναμα.

sakels
07-12-12, 21:21
Ο ΟΤΕ έχει λεφτά για "κάψιμο" η Forthnet δεν έχει ούτε για προσάναμα.

εχει?? ναι πολλα αφου ξεπουλα οτι εχει και δεν εχει...

Se7ev
07-12-12, 23:10
Ο ΟΤΕ έχει λεφτά για "κάψιμο" η Forthnet δεν έχει ούτε για προσάναμα.

έχουνε οι Άραβες...

sdikr
07-12-12, 23:44
και ο οτε εχει τρελη χασουρα με τα 19,90 του φουλ πακ...

Δεν το δίνει όμως με δώρο το dp έτσι δεν είναι;
Σκέψου αν ο ΟΤΕ έχει χασούρα με τα 19,90 η forthnet πόσο πρέπει να έχει όταν δίνει μια υπηρεσία που κανονικά χρεώνει 30 ευρώ;

sakels
07-12-12, 23:48
Δεν το δίνει όμως με δώρο το dp έτσι δεν είναι;
Σκέψου αν ο ΟΤΕ έχει χασούρα με τα 19,90 η forthnet πόσο πρέπει να έχει όταν δίνει μια υπηρεσία που κανονικά χρεώνει 30 ευρώ;

μηπως δεν αξιζε 30....?

μηπως το full pack δεν αξιζει 62...?

sdikr
07-12-12, 23:59
μηπως δεν αξιζε 30....?

μηπως το full pack δεν αξιζει 62...?

:rofl::rofl:

ermisk
08-12-12, 10:23
πριν 3 μέρες που πέρασα από ένα κατάστημα η προσφορά υπήρχε ακόμη,
πότε σταμάτησε?

stelios123
08-12-12, 11:39
Καλησπερα εχω τηλεφωνο απο τον οτε και θελω να κανω αυτο το πακετο μηπως ξερετε αν θα πρεπει να πληρωνω και τα παγια του οτε?

giorgosthess
08-12-12, 12:47
Καλησπερα εχω τηλεφωνο απο τον οτε και θελω να κανω αυτο το πακετο μηπως ξερετε αν θα πρεπει να πληρωνω και τα παγια του οτε?

Εάν υπάρχει κάλυψη δικτύου από την Forthnet στην περιοχή σου δεν θα πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ. Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.forthnetgroup.gr/iServices.aspx?a_id=2087).

stelios123
08-12-12, 12:59
Εβαλα τον αριθμο μου και μου λεει οτι εχει καλυψη εως 24 mbs αλλα δεν ξερω αν θα πληρωσω παγιο οτε

giorgosthess
08-12-12, 13:07
Εβαλα τον αριθμο μου και μου λεει οτι εχει καλυψη εως 24 mbs αλλα δεν ξερω αν θα πληρωσω παγιο οτε

Από τη στιγμή που θα γίνεις συνδρομητής τους δεν θα πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ. Πάρ' τους και τηλέφωνο για επιβεβαίωση 18345

stelios123
08-12-12, 13:19
Καλητερα θα παω σε ενα καταστημα

- - - Updated - - -

Αρα για να μην πληρωνω το παγιο θα κρατησω τον ιδιο αριθμο
εε?

@ ADSLgr.com All rights reserved.