PDA

Επιστροφή στο Forum : VDSL Παλαιό Φάληρο



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

polakis
03-12-12, 17:17
Εφτιαξα το τοπικ για να μπορουμε να συζηταμε οι του Παλαιου Φαληρου για vdsl. Εχει ενεργοποιηθει κανεις; Αν ναι σε ποια σημεια του δημου και ποσο ταχυτητα; Εγω σε υψος αχιλλεως και ελευθεριου βενιζελου συνορα με νεα σμυρνη με 1,5 χλμ απο αστικο κεντρο μου ειπαν αγνωστο για το ποτε θα ενεργοποιηθει καμπινα στην γειτονια μου. Ξερουμε πως βλεπω σε ποια καμπινα ανηκω;

KSaraf
04-12-12, 15:24
Ανήκω στη καμπίνα Εσπέρου και Αρτέμιδος, 10 μ από το σπίτι μου. Το κακό είναι ότι είναι παλαιά. Από Α/Κ απέχω γύρω στο 1,5 km. Επικοινώνησα σήμερα με το 13888 και η ευγενέστατατη κοπέλα μου είπε ότι δεν γνωρίζει πότε θα αλλαχτούνε οι καμπίνες κ.τ.λ. αλλά πολύ σύντομα για όσους είναι Αττική. Απλά για να δηλώσω ενδιαφέρον έγινε το τηλ μπας και μετρήσει στατιστικά και έρθουνε πιο γρήγορα να κάνουνε έργα, γιατί με 2 και 3 Mbs δεν παλεύεται άλλο.

polakis
04-12-12, 18:34
Μόλις ανακάλυψα ότι η καμπίνα που ανήκει το τηλέφωνό μου είναι 20 μέτρα απόσταση στην Απολλοδώρου & Ιωαννίνων! Δυστυχώς κι εμένα παλιά είναι, κι από το αστικό κέντρο είμαι 1,6 χλμ, οπότε περιμένω τις ορέξεις του ΟΤΕ. Ελπίζω να μην αργήσουν να μπουν καμπίνες...

alimousios
05-12-12, 13:10
Είμαι σε καινούργια καμπίνα (100μ) αλλά με πληροφόρησαν ότι ακόμη δεν είναι ενεγοποιημένο το vDSL,
πιθανότατα θα είναι σε 3 μήνες περίπου.

KSaraf
05-12-12, 13:54
Σε ποιούς δρόμους είναι η καμπίνα?

alimousios
05-12-12, 14:07
Το κέντρο που ανήκω είναι στο Π.Φάληρο αλλά εγώ είμαι Άλιμο, η καμπίνα είναι εδώ
116510

polakis
11-12-12, 12:10
Εγώ που έχω δίπλα μου το ΚΑΦΑΟ, ξέρει κανείς πότε θα σκαφτούν τα παλιά ΚΑΦΑΟ στο DSLAM Καλαμακίου που δεν έχουν σκαφτεί; Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα από τον ΟΤΕ;

Anasazi
13-12-12, 04:27
Μενω κοντα στα Village,μου ειπαν οτι VDSL εχουν μονο σε ακτινα 1 χιλιομετρου απο τo DSLAM οπυ ανηκω ( Καλαμακιου ) :(

polakis
13-12-12, 15:20
Αρα δινουν μονο απο το αστικο κεντρο. Δεν εχουν ενεργοποιησει καμια καμπινα!!!! Ελεος!!! Ποτε;;;

Anasazi
13-12-12, 15:21
Δεν εχουν καμια ενημερωση,λενε....! Ε αρα minimum μετα το Πασχα,και ουτε τοτε,πιστευω....

PEPES
19-12-12, 19:45
polakis και εγω μενω κοντα σου...οι καμπινες δεν εχουν αλλαχτει ακομα.Σημερα ομως παρατηρησα κατι παραξενο..Εδω και εναμιση χρονο το attenuation ηταν στα 31db και σημερα ειναι στα 41db......τι να εγινε?Αν παρατηρησε κατι παρομοιο καποιος απο εσας ασ το αναφερει..

Anasazi
19-12-12, 20:00
polakis και εγω μενω κοντα σου...οι καμπινες δεν εχουν αλλαχτει ακομα.Σημερα ομως παρατηρησα κατι παραξενο..Εδω και εναμιση χρονο το attenuation ηταν στα 31db και σημερα ειναι στα 41db......τι να εγινε?Αν παρατηρησε κατι παρομοιο καποιος απο εσας ασ το αναφερει..

Εμενα σημερα το Internet παει σουζα....και δεν ξερω γιατι!

farcry
25-12-12, 04:04
Εμενα σημερα το Internet παει σουζα....και δεν ξερω γιατι!


christmas day athens is on vacations :p

Anasazi
25-12-12, 04:08
christmas day athens is on vacations :p

Στις 19/12 το εγραψα αυτο :whistle:

farcry
25-12-12, 06:01
Στις 19/12 το εγραψα αυτο :whistle:


τοτε γιατι εγραψες "δεν ξερω γιατι?" :hmm:

Anasazi
02-01-13, 02:31
Κανενα νεο? Ρωτησε κανεις τιποτα? Καμια ελπιδα....?

dlog1968
10-01-13, 15:16
Αφου μας εψησε ο ΟΤΕ να μας παρει απο την HOL με το τυρακι της VDSL στην περιοχη του φαληρου ....και μετα απο σχεδον 1 μηνα αναμονης (αιτηση 18/12) , επειτα απο επανειλημενες ζητησεις μου καταφερα και ηρθε τεχνικος σημερα μετα απο ραντεβου απο την προηγουμενη Πεμπτη... Ο οποιος δεν εκανε τιποτα αλλο απο το να αλλαξει καλωδια κλπ . τηλεφωνο μονο για εξερχομενες .. εισερχομενες μεσα σε 2 εργασιμες...... MODEM - ROUTER δεν ειχε μαζι του , απευθυνθειτε στο 13888..... αν ειναι δυνατον... στελνουν τεχνικο και δεν εχουν στειλει εξοπλισμο....τηλεφωνα απο μερους μου, " μπορειτε να χρησιμοποιησετε τον υπαρχων εξοπλισμο αλλα σε χαμηλοτερη ταχυτητα μεχρι να παρετε τον δικο μας " κωδικους ??? .... δεν μπορουν να δωσουν κωδικους.... να σας συνδεσω με το αρμοδιο τμημα εξοπλισμου να επισπευσουμε την παραδοση..., επικοινωνια με το τμημα εξοπλισμου και ακομα περιμενω να με παρουν.... max αναμονη 2 μερες .... και ερχεται Σαββατοκυριακο ...μου φαινεται θα αρχισω να μετανοιωνω που αφησα την HOL....

dlog1968
15-01-13, 12:50
ηρθε τελικα το router συνδεθηκα ολα καλα , αλλααααααα..... max ταχυτητα 21 down 2,1 up ... τηλςφωνο 13888 , απαραιτητες ρυθμισεις απο μερους τους , δεν εδωσε παραπανω οποτε ..δηλωθηκε "βλαβη" ... ελεγχος εντως 2 ημερων .... ειδομεν!
το περιεργο ειναι οτι καθε λιγο σαν να κολλαει.... και σε επανειλημενα τεστ δειχνει ταχυτητες 2-6 down 0.5 up..... κουφο....

dlog1968
21-01-13, 18:51
ηρθε τελικα το router συνδεθηκα ολα καλα , αλλααααααα..... max ταχυτητα 21 down 2,1 up ... τηλςφωνο 13888 , απαραιτητες ρυθμισεις απο μερους τους , δεν εδωσε παραπανω οποτε ..δηλωθηκε "βλαβη" ... ελεγχος εντως 2 ημερων .... ειδομεν!
το περιεργο ειναι οτι καθε λιγο σαν να κολλαει.... και σε επανειλημενα τεστ δειχνει ταχυτητες 2-6 down 0.5 up..... κουφο....

καμμια βελτιωση , σταθερα 22 down και 2,1 - 2,4 up..
συμφωνα με τον ΟΤΕ θα πρεπει να σουβλισουμε και αρνι !
αντε καλοριζικα και να ειμαστε και ευχαριστημενοι !

polakis
15-02-13, 13:17
Καλά ρε παιδιά ουδέν νεώτερο; Τί κάνουν στον ΟΤΕ κοιμούνται; Δεν υπάρχει ενα χρονοδιάγραμμα να μας πούνε πότε θα μπει vdsl σε όλους;

21706
15-02-13, 13:26
Καλά ρε παιδιά ουδέν νεώτερο; Τί κάνουν στον ΟΤΕ κοιμούνται; Δεν υπάρχει ενα χρονοδιάγραμμα να μας πούνε πότε θα μπει vdsl σε όλους;

Σε όλους; Ίσως τον επόμενο αιώνα...

polakis
15-02-13, 21:48
Εννοω σε ολους στο παλαιο φαληρο...

KSaraf
16-02-13, 20:35
Polakis οι καμπίνες που εχουνε τοποθετηθεί εχουνε λειτουργησει; 1 στενό παρακατω ειδα καινουριες καμπινες. Οι δικες μας εδω τιποτα, τα ιδια χαλια.

Anasazi
16-02-13, 21:11
Ρωτησα ενα συγγενη που ειναι προϊσταμενος τμηματος στον ΟΤΕ για την περιοχη μας και μου ειπε πως δεν τους εχει δωθει καν χρονικο πλανο καλυψης... :cry:

jpcupra
18-02-13, 02:05
Ρωτησα ενα συγγενη που ειναι προϊσταμενος τμηματος στον ΟΤΕ για την περιοχη μας και μου ειπε πως δεν τους εχει δωθει καν χρονικο πλανο καλυψης... :cry:

αντιο ζωη δηλαδη ε?
δεν τον ρωτας αν εχεις την καλοσυνη για αργυρουπολη-αλιμο αν εχουν καποιο χρονοδιαγραμμα?
thx in advance

Alkiss13
19-03-13, 02:05
Παιδες καλησπερα

Εγω μενω στην Δημ Καραολη διπλα στο ποταμι. Εχω VDSL εδω και 1 μηνα απο Forthnet.
Η γραμμη ειναι πολυ καλη αλλα εχω θεματα με το ρουτερ. Ειναι κλειδωμενο και η Forthnet δεν δινει το pass. Aπαγορευεται λεει. Μη χεσω.
Με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω οποιαδηποτε αλλαγη στο μενου του ρουτερ η και port forward που εγω θελω.
Κατα τ αλλα εκαναν 1 μιση μηνα να ενεργοποιηθει η γραμμη. 90% για τους παραπανω λογους. Εμεινα και 1μιση εβδομαδα χωρις ιντερνετ λογω εργασιων του ΟΤΕ.
Απο speedtest εχω μεσο ορο 43 Μbps/s. Παρολα αυτα με κλειδωμενο ρουτερ δεν μπορεις να κανεις και πολλα. Για μενα ειναι σαφως καλυτερο απο adsl που ειχα 9-12 mbps/sec.

polakis
09-04-13, 00:59
Εστειλα email διαμαρτυριας στον ΟΤΕ για την απαραδεκτη μη ενημερωση στους καταναλωτες για το ποτε θα καλυφθουμε με vdsl. Πχ εγω ειμαι παλαιο φαληρο που υποτιθεται οτι θα ειχαμε, αλλα μας κοροιδευουν ομαδικως...

jpcupra
09-04-13, 01:06
Εστειλα email διαμαρτυριας στον ΟΤΕ για την απαραδεκτη μη ενημερωση στους καταναλωτες για το ποτε θα καλυφθουμε με vdsl. Πχ εγω ειμαι παλαιο φαληρο που υποτιθεται οτι θα ειχαμε, αλλα μας κοροιδευουν ομαδικως...

keep us updated man. :oneup:
ειμαι περιεργος να δω τι θα σου απαντησουν (αν μπουνε καν στον κοπο).
btw μηπως πρεπει να ξεκινησουμε ολοι να στελνουμε κανα email μπας και ξεκουνησουνε λιγακι?:hmm::hmm:

Mikelamar
10-04-13, 14:58
Το αστείο της υπόθεσης ειναι οτι οταν πρωτοβγηκε το ΟΤΕ TV το δώσανε πιλοτικά με 5€/μήνα στο Παλαιό Φάληρο - Αμφιθεας και είδαν οτι δεν το σηκώνουν οι γραμμές ( δεν υπήρχε δορυφορικό στην αρχή, μονο μέσω dsl) και το άφησαν έτσι για πάνω απο 1 χρόνο κ ύστερα βγήκε το δορυφορικό. Ουτε λόγος για αναβάθμιση σε VDSL

Ομως το χειμώνα του 2012 ήρθαν απο τον ΟΤΕ ( ελπίζω να μην ηταν απατεώνες) να μου πουν τι θα πρεπει να κανω για να μετατρεψω τη γραμμή μου σε VDSL.
Μου είπαν οτι ακόμα δεν ειναι διαθέσιμο προς όλους αλλα αν συμπληρωνα μια αίτηση κ κάλυπτα εγω το κόστος αλλαγής γραμμής ( αν θυμάμαι ηταν γύρω στα 150-200€ ) και ενώ είχα σκοπό να το κανω κ να πληρώσω, μου λέει ο εκπρόσωπος του ΟΤΕ "γιατι δε κανείς υπομονη μέχρι το καλοκαίρι-φθινόπωρο (2012) που θα δωθει η δυνατότητα σε όλους, αυτής της αναβάθμισης κ δε θα χρειαστεί να πληρώσεις κ το κόστος μετατροπής κτλ"
Έτσι με έπεισε κ είπα να κανω λίγη υπομονή και αισίως φτάνουμε στο καλοκαίρι του 2013 και όχι VDSL δε βλέπουμε εμείς οι Παλαιό Φαληριωτες αλλα λέμε παλι καλα που κλειδωνουμε πάνω απο 2 Mbps.
Προσωπικά κλείδωνα στα 4mbps με ονομαστική τα 24mbps και εδώ κ ενα χρόνο κλείδωνω στα 6mbps. Εντάξει μιλάμε για ενα τεχνολογικό θαύμα για εμάς πάνω απο τη Λ. Αμφιθεας που ανήκουμε στο Dslam του Ιπποδρόμου με απόσταση απο 1500 εώς 2000 μέτρα.

neshtar
10-04-13, 23:41
Ομως το χειμώνα του 2012 ήρθαν απο τον ΟΤΕ ( ελπίζω να μην ηταν απατεώνες) να μου πουν τι θα πρεπει να κανω για να μετατρεψω τη γραμμή μου σε VDSL.
Μου είπαν οτι ακόμα δεν ειναι διαθέσιμο προς όλους αλλα αν συμπληρωνα μια αίτηση κ κάλυπτα εγω το κόστος αλλαγής γραμμής ( αν θυμάμαι ηταν γύρω στα 150-200€ ) και ενώ είχα σκοπό να το κανω κ να πληρώσω, μου λέει ο εκπρόσωπος του ΟΤΕ "γιατι δε κανείς υπομονη μέχρι το καλοκαίρι-φθινόπωρο (2012) που θα δωθει η δυνατότητα σε όλους, αυτής της αναβάθμισης κ δε θα χρειαστεί να πληρώσεις κ το κόστος μετατροπής κτλ"
Έτσι με έπεισε κ είπα να κανω λίγη υπομονή και αισίως φτάνουμε στο καλοκαίρι του 2013 και όχι VDSL δε βλέπουμε εμείς οι Παλαιό Φαληριωτες αλλα λέμε παλι καλα που κλειδωνουμε πάνω απο 2 Mbps.
Προσωπικά κλείδωνα στα 4mbps με ονομαστική τα 24mbps και εδώ κ ενα χρόνο κλείδωνω στα 6mbps. Εντάξει μιλάμε για ενα τεχνολογικό θαύμα για εμάς πάνω απο τη Λ. Αμφιθεας που ανήκουμε στο Dslam του Ιπποδρόμου με απόσταση απο 1500 εώς 2000 μέτρα.


αν αυτοι ηταν απο τον ΟΤΕ εγω ειμαι ο Παπας της Ρωμης.

Mikelamar
11-04-13, 10:49
Αυτο σκέφτηκα κι εγω αλλα γιατι να μη μου πάρουν τα λεφτά κ να μου πουν να περιμένω;
Λες να το έκαναν για τα ωραία μου ματιά!!!

Mikelamar
12-04-13, 04:14
Προτείνω να κανουμε ντου κ να βάλουμε φωτιά στις καμπίνες τις παλιές που μας ενδιαφέρουν!!
Με την προϋπόθεση οτι θα αλλαχθουν για VDSL και όχι για τα ίδια χάλια!!! (Αστειακι ε)

polakis
10-05-13, 02:01
Για μα καταλαβω. Επειδη λενε οτι οι περιοχες του ΟΤΕ με νεα καφαο ενεργοποιουνται τον Ιουνιο, εμεις που δεν εχουμε καν νεο καφαο, ποσο θα περιμενουμε για vdsl;

jpcupra
10-05-13, 13:05
Για μα καταλαβω. Επειδη λενε οτι οι περιοχες του ΟΤΕ με νεα καφαο ενεργοποιουνται τον Ιουνιο, εμεις που δεν εχουμε καν νεο καφαο, ποσο θα περιμενουμε για vdsl;

απο την ημερα που θα δηλωθουν (οχι ποτε θα τοποθετηθουν, εχει διαφορα) υπολογιζε ενα εξαμηνο.
οποτε καλο '14

apto
13-05-13, 16:12
απο την ημερα που θα δηλωθουν (οχι ποτε θα τοποθετηθουν, εχει διαφορα) υπολογιζε ενα εξαμηνο.
οποτε καλο '14

έλα ρε παιδιά, έλα ρε παιδιά, τρέξτε το λίγο να δούμε κι οι υπόλοιποι καμιά ταχύτητα της προκοπής. τι καλό '14;; μας κόβεις τα φτερά. ενεργοποίηση τώρα :protest:
πότε θα μας δώσουν , πότε θα κάνουμε αίτηση πότε θα κατεβάσουμε με 50; ε; :protest:

polakis
16-05-13, 02:50
Υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα τοποθετησης καφαο στο παλαιο φαληρο; Καποιο λινκ ισως;

EKTEman
03-07-13, 13:54
καλημέρα σας το θέμα έχει ως εξής.. 18/06 επικοινώνησε ένας εκπρόσωπος από 13888 μαζί μου για να με ενημερώσει για τη διαθεσιμότητα της VDSL στην περιοχή μου και αν θέλω να αλλάξω. Την επόμενη μέρα 19/06 κάλεσα εγώ και έκανα την τηλεφωνική αίτηση και μου είπανε ότι θα έχει γίνει η ενεργοποίηση από 1-12 εργάσιμες ημέρες.. επειδή γνωρίζω πάρα πολύ καλά ότι όσο περισσότερο τούς πρήζεις τόσο γρηγορότερα γίνετε η δουλειά σου.. επικοινώνησα μαζί τούς γύρο στο 5ημερο να ενημερωθώ αν υπάρχει εξέλιξη.. και ανά 2-3 μέρες τηλεφωνούσα.. (Σε αυτά τα τηλεφωνήματα άλλος μου έλεγε άπλα 12 μέρες άλλος 12 εργάσιμες και όταν τους είπα ότι μου έχουν πει απλά 12 μέρες η απάντηση ήταν σας παρακαλώ κύριε μου η κλίση μας καταγράφετε) Σήμερα λοιπόν 03/07 με πήραν τηλ από το 13888 να μου ζητήσουν συγνώμη για την καθυστέρηση που έχει προκληθεί λόγο έλλειψης φυσικού υλικού (καλωδίων για να γίνει η σύνδεση) όπως μου είπε και πωλών αιτήσεων από τους χρήστες για αλλαγή.. Η ερώτησή μου ήταν αν η ενεργοποίηση γίνετε μεσώ συστημάτων και μου είπε όχι μόνο πρέπει να γίνει και κάποια σύνδεση με καλώδιο.. ισχύει??? και εν τέλη να περιμένω άλλες 5-10 μέρες... τώρα τη τους λες??? ότι όταν μου είπαν 12 εργάσιμες η κλήση μας καταγραφόταν???

Mikelamar
26-08-13, 14:42
Νομίζεται δηλαδή ότι αυτός που κλειδώνει στα 6 πχ θα δει παραπάνω από τη διπλάσια ταχύτητα;;;;

21706
26-08-13, 16:14
Αν έχει στη γειτονιά του καμπίνα vdsl θα δει οχταπλάσια ταχύτητα.

Mikelamar
27-08-13, 00:00
Ούτε τα 24 δε θα φτάσει, εδώ θα είμαστε.

21706
27-08-13, 07:58
Και πώς το συμπεραίνεις αυτό; Έχεις κάποια στοιχεία, κάποιες ενδείξεις;

jkoukos
27-08-13, 10:54
Ούτε τα 24 δε θα φτάσει, εδώ θα είμαστε.
Πιθανόν ναι, αν δεν υπάρχει καμπίνα στη γειτονιά του και συνδεθεί στο κέντρο.
Σίγουρα όχι, αν συνδεθεί σε καμπίνα της γειτονιάς του, οπότε θα πιάνει το μέγιστο της γραμμής.

Mikelamar
30-08-13, 15:20
Το σκέφτομαι λογικά, αν για ονομαστική 24αρα κλειδώνει πχ στα 10mbps, ειναι πιθανό για 50mbps ονομαστική ταχύτητα, να πιάνει περίπου τα μισά και αν. Εφόσον κ η απόσταση από το DSLAM δεν θα αλλάξει.
Ετσι όπως το σκέφτομαι εγω, χωρίς να έχω ούτε πείρα από VDSL ούτε κάποια πληροφορία εκ των έσω. Αν γνωρίζετε κάτι διαφωτιστε μας

jkoukos
30-08-13, 15:29
Αν δεν υπάρχει καμπίνα στην περιοχή και η σύνδεση παραμείνει από το αστικό κέντρο, τότε η διαφορά εξαρτάται (http://obrazki.elektroda.pl/2383906600_1357679547.jpg) από την απόσταση από αυτό.

21706
30-08-13, 16:58
Το σκέφτομαι λογικά, αν για ονομαστική 24αρα κλειδώνει πχ στα 10mbps, ειναι πιθανό για 50mbps ονομαστική ταχύτητα, να πιάνει περίπου τα μισά και αν. Εφόσον κ η απόσταση από το DSLAM δεν θα αλλάξει.
Ετσι όπως το σκέφτομαι εγω, χωρίς να έχω ούτε πείρα από VDSL ούτε κάποια πληροφορία εκ των έσω. Αν γνωρίζετε κάτι διαφωτιστε μας

Να σε διαφωτίσουμε λοιπόν: αν έχει στη γειτονιά του
καμπίνα vdsl αυτός που κλειδώνει τώρα στα 6 θα δει
οχταπλάσια ταχύτητα.

polakis
02-10-13, 02:17
Γελαει ο κοσμος με την vdsl υποστηριξη στο υπολοιπο παλαιο φαληρο. Περιμενουμε χωρις κανενα χρονοδιαγραμμα, χωρις ελπιδα...

Anasazi
02-10-13, 02:25
Πηγα σημερα στον ΟΤΕ στην Αμφιθεας....δε ξερουν καν αν προβλεπεται κατι και ποτε....

a5m5g
04-10-13, 03:23
Καλημέρα σε όλους. Απλά να πω ότι είμαι Π.Φάληρο αλλά Κοψαχείλα μεριά και έχω vdsl 30άρι από πριν το Πάσχα. Παλιά έπιανα με το ζόρι 12μιση, ενώ τώρα:

Actual Rate (Up/Down) 2495/29999 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 29427/106216 kbps
Noise Margin (Up/Down) 30.3/30.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 0/0 dB
Output Power (Up/Down) 1.8/9.8 dBm
Data Path (Up/Down) Fast/Interleaved

polakis
17-10-13, 16:58
Καλημέρα σε όλους. Απλά να πω ότι είμαι Π.Φάληρο αλλά Κοψαχείλα μεριά και έχω vdsl 30άρι από πριν το Πάσχα. Παλιά έπιανα με το ζόρι 12μιση, ενώ τώρα:

Actual Rate (Up/Down) 2495/29999 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 29427/106216 kbps
Noise Margin (Up/Down) 30.3/30.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 0/0 dB
Output Power (Up/Down) 1.8/9.8 dBm
Data Path (Up/Down) Fast/Interleaved

Πως εχεις φιλε στην κοψαχειλα vdsl; Εχουν σκαψει εκει;

Desosav
12-03-14, 16:37
εγώ που είμαι κοντά στην Παναγίτσα ακόμα περιμένω την Hol να φέρει vdsl την ίδια στιγμή που όλοι οι εναλλακτικοί μου δίνουν 30αρι vdsl. Σκέφτομαι να πάω σε οτε αλλα με κρατάσει πίσω το συνδιαστικό πακέτο με της εκπτώσεις που προσφέρει η hol-vodafone. Σε πρόσφατη επικοινωνία που είχα με την Hol δεν έχουν ιδέα πότε θα μπορούν να μου δώσουν αυτό που όλοι οι άλλοι προσφέρουν ήδη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.