PDA

Επιστροφή στο Forum : My HOL Tv με netgear router;



DJTaurus
04-12-12, 16:37
Στο τμήμα τ.υποστηριξης μου είπαν ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου router για να λειτουργήσει η υπηρεσία παρα μόνον το alcatel που δίνουν.

Υπάρχει καποιο workaround για να το κανω να δουλέψει και με το netgear dual band που έχω γιατι της Alcatel που δίνουν είναι για τα μπίζα.

Seitman
04-12-12, 16:55
Δεν υπάρχει workaround.
Αν θέλεις να έχεις υπηρεσίες ΙΡ TV από κάποιον πάροχο, πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιήσεις τον δικό του εξοπλισμό.

sdikr
04-12-12, 17:00
Στο τμήμα τ.υποστηριξης μου είπαν ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου router για να λειτουργήσει η υπηρεσία παρα μόνον το alcatel που δίνουν...αν είναι δυνατόν.

Υπάρχει καποιο workaround για να το κανω να δουλέψει και με το netgear dual band που έχω γιατι της Alcatel που δίνουν είναι για τα μπίζα.

Δυστυχώς όσα netgear έχω πιάσει στα χέρια μου δεν υποστηρίζουν, Multi vc/vlans, οπότε μήπως να αναθεωρήσεις το ποιο είναι για τα μπίζα; :p

DJTaurus
04-12-12, 18:04
Δυστυχώς όσα netgear έχω πιάσει στα χέρια μου δεν υποστηρίζουν, Multi vc/vlans, οπότε μήπως να αναθεωρήσεις το ποιο είναι για τα μπίζα; :p

Αναφερόμουν στο wifi του που το δούλεψα και είναι για κλάματα σε σχέση με το dual band 5Ghz netgear που έχω.

valen_gr
04-12-12, 19:17
αν σε ενδιαφερει μονο το wifi του netgear, βαλε το netgear πανω στο alcatel σε bridge ωστε να δινει αυτο ασυρματο σαν access point.

bathan
02-01-13, 14:43
Να κάνω μια ερώτηση ;
Ο αποκωδικοποιητής συνδέεται και ασύρματα ή μόνο με καλώδιο ;

alxandros
02-01-13, 20:10
Καλώδιο για σιγουρα, ασύρματα το πιο πιθανο είναι να αντιμετωπισεις πρόβλημα

Vitruvian78
03-01-13, 00:39
Να κάνω μια ερώτηση ;
Ο αποκωδικοποιητής συνδέεται και ασύρματα ή μόνο με καλώδιο ;
Μονο καλωδιακα, δεν εχει δυνατοτητα ασυρματης συνδεσης

bathan
03-01-13, 12:19
Οι συσκευές PLC που λέει πως μπορείς να το συνδέσεις εναλλακτικά, τί είναι ;

Seitman
03-01-13, 12:39
Τα λεγόμενα και power plug (http://www.skroutz.gr/c/913/network-plc.html?keyphrase=plc). Μεταφορά δεδομένων κάνοντας χρήση την ηλεκτρική καλωδίωση του σπιτιού.

bathan
03-01-13, 14:17
Αξίζει ο κόπος ή να πάρω κανένα μεγάλο καλώδιο ethernet ;

Seitman
03-01-13, 14:24
Την ίδια δουλειά θα κάνεις είτε με τα PLC είτε με μεγάλου μήκους ethernet.
Το θέμα είναι τι σε βολεύει και πόσο αντέχει η τσέπη σου. Για ένα ζευγάρι PLC χρειάζεσαι ~€50.

Vitruvian78
03-01-13, 16:00
Αν η τηλεοραση σου είναι σε αλλο δωματιο απο το ρούτερ, η γνώμη μου είναι να πάρεις PLC. Διαφορετικά αν είναι στον ίδιο χώρο και τα δύο και σε σχετικά κοντινή απόσταση τότε πάρε καλώδιο.

[COLOR="silver"]

bathan
04-01-13, 13:38
Ethernet και άγιος ο Θεός :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.