PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση με το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet;



seagal79
04-01-07, 16:52
Γεια χαρά,.

Είμαι καινούργιος ένοικος σε πολυκατοικία στην Καλλιθέα πολύ κοντά στην Forthnet (Δοϊράνης) και σκέφτομαι να βάλω γραμμή και ASDL Forthnet. Ενδιαφέρομαι πιο πολύ για το internet και όχι για την τηλεφωνία.
Στην ιστοσελίδα της εταιρίας βάζοντας κάποιο τηλέφωνο γειτονικό (δεν έχω βάλει γραμμή είπαμε) για να δω αν με καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet, αναφέρει πώς από 01/02/07 περιμένουν να είναι ενεργό.
Θα παρακαλούσα λοιπόν όποιος μπορεί να με συμβουλέψει αν συμφέρει τελικά να βάλω γραμμή Forthnet ή να καταλήξω σε κάποια άλλη εταιρεία (ΟΤΕ, Vivodi,Τellas κλπ.);
Πόσο καιρό περίπου θα πάρει η όλη διαδικασία μέχρι να έχω internet; Μήπως θα ήταν συνετό να περιμένω λίγο ακόμα μήπως και υπάρξει κάποια συγκλονιστική εξέλιξη (προσφορά);

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Seagal79

odd
04-01-07, 16:55
Seagal η forthnet δεν έχει βγάλει ακόμα επίσημη ανακοίνωση για το πότε θα διαθέσει adsl από το δίκτυό της. Υπάρχουν αναμενόμενες καλύψεις οι οποίες μπορεί να παραταθούν μπορεί και όχι. Αν σου λέει για 1/2, τότε να περιμένεις adsl από τη forthnet από τότε και μετά...

karavagos
04-01-07, 23:18
Θα σου πρότεινα να βάλεις ένα wifi και να συνδεθείς "ασυρματικά" αφού είσαι τόσο κοντά.:p
Πάντως Καλλιθέα αναμένεται σχετικά σύντομα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.