PDA

Επιστροφή στο Forum : Από χθές και χωρίς κανένα λόγο, κόπηκε το internet (Πατήσια-Κυψέλη). Help!



borracho
08-12-12, 23:23
Ρε αδέρφια, έχω το εξής :

VDSL στη WIND, πληρωμένη κανονικά, απρόσκοπτο ίντερνετ τόσο καιρό και ψες, χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα στο σετάπ ή τις ρυθμίσεις μου, απλά έσβησε το φωτάκι INTERNET (το DSL μένει κανονικά και σταθερά αναμμένο, δεν έχει πρόβλημα συντονισμού).

Μίλησα με το σέρβις και μου είπαν κάτι αόριστα ότι ΜΑΛΛΟΝ έχουν πρόβλημα εκείνοι (τα σέτινγκς μου στο ρούτερ όλα σωστά) και θα το δούν από μεριάς σέρβερ κάποτε. Φυσικά θα'μαι όλο το ΣΚ χωρίς ίντερνετ και σαλταίρνω. Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον από σας; Παίζει να 'ναι τίποτε περίεργο και ζουρλό που δεν υποπτεύομαι;

Χέλπ γουίλ μπι γκρέητλι απρισιεϊτέντ!

theopan
09-12-12, 12:50
"Χωρίς κανένα λόγο" από την πλευρά σου ίσως. Για να συνέβη, κάποιος λόγος θα υπήρχε πάντως... Μη σαλτάρεις :-). Ναι, μας έχει τύχει κι εμάς κάποια στιγμή.

mephisto
13-12-12, 16:20
αν εχεις συγχρονισμό,δηλαδη αν κλειδωνει η γραμμη σου κανονικα κ απλα δεν μπορεις να κανεις Login στην wind,τοτε κατα 99% ειναι θεμα δικο τους και αναγκαστικα θα περιμενεις γιατι κατι εχει γινει και δεν σε αφηνει ο server τους συνδεθεις...Να φανταστω οτι ενα restart στο router σου εχεις κανει?Εχεις δοκιμασει να αλλαξεις τα username και password στο ρουτερ?

theopan
14-12-12, 10:54
Πιθανότατα το πρόβλημά του είχε λυθεί ακόμα και όταν έδωσα την απάντηση εγώ...

kage
22-12-12, 10:34
Ακριβως το ιδιο επαθα χτες!
Πως διαολο να τους πω οτι καντε οτι ειναι απαραιτητο απο την μερια σας και οχι απο δω;
Βαριεμαι στορυ φιλτρα να δουμε τις ρυθμισεις κτλ
μεχρι και το vigor λεει no responce from server side!!!
Στην wind εχουν sw test αξιολογηση γραμμης δηλ να ριχνουν αναβουν ταση γραμμης;

edit:εστειλα μειλ και μετα απο λιγες ωρες το φτιαξαν

xapakias
28-12-12, 20:37
ποιο ειναι το email τους?

Lapetr
31-12-12, 00:29
μ'αρεσε το "μετά από λίγες μέρες το έφτιαξαν" !!!λολ!

Lagman
02-01-13, 11:13
μ'αρεσε το "μετά από λίγες μέρες το έφτιαξαν" !!!λολ!
Προτείνω να πάρουμε συνέντευξη απο τους παρόχους να δούμε πόσους τεχνικούς απασχολούν και σε ποια πόστα και με τι συνθήκες εργασίας, ωράρια φόρτο εργασίας κλπ

Για όταν επιλέγουμε πάροχο να σκεφτόμαστε και τους εργαζόμενους... Όχι μόνο το κόστος και την ποιότητα υπηρεσιών κλπ

theopan
02-01-13, 12:35
Οι λίγοι, κακοπληρωμένοι, με κακές συνθήκες εργασίας και ωράρια εργαζόμενοι, έχουν συνήθως άμεσο αντίκτυπο και στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών. Αυτό που προτείνεις περί "συνεντεύξεων" είναι απολύτως ανέφικτο εξάλλου.

Lagman
02-01-13, 14:34
Οι λίγοι, κακοπληρωμένοι, με κακές συνθήκες εργασίας και ωράρια εργαζόμενοι, έχουν συνήθως άμεσο αντίκτυπο και στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών. Αυτό που προτείνεις περί "συνεντεύξεων" είναι απολύτως ανέφικτο εξάλλου.

Ωραία εφόσον είναι ανέφικτο η συνέντευξη , να κάνουμε μία πρόχειρη αξιολόγηση στους παρόχους για να έχουμε υπόψιν πως φέρονται στους εργαζόμενους με τα χρήματα μας.

theopan
02-01-13, 15:39
Φίλε μου προσπαθούμε να πορευθούμε με οικονομικό σύστημα που βασίστηκε στις νεοφιλελεύθερες ιδεοληψίες. Το πρόβλημα του νεοφιλελευθερισμού, είναι ότι δεν έχει ποιοτικά κριτήρια -το ένα και μοναδικό είναι αυτή η αοριστία περί "μαγικού χεριού της αγοράς το οποίο ρυθμίζει τα πάντα" και το οποίο απλά δε λειτουργεί (συνοπτικά δηλαδή: τρίχες). Λαμβάνει υπόψη του μόνο ποσοτικά κριτήρια ("λογιστικά"-"νούμερα" εξετάζει μόνο). Για αυτό και ο νεοφιλελευθερισμός αποδεικνύεται κάθε μέρα που περνάει τον τελευταίο καιρό, το πλέον αποτυχημένο σύστημα από καταβολής της ανθρωπότητας. Συνεπώς και αυτό που προτείνεις εφόσον δεν έχουμε χρήμα στην τσέπη μας, δε θα αλλάξει κάτι. Εφόσον δεν έχουμε, επιλέγουμε το φθηνότερο ακόμα και εν γνώση μας ότι είναι κατώτερο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.