PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή Tellas zisto



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

villasg
02-01-07, 12:34
Θα ηθελα να μου πει καποιος ποια ειναι η καλυτερη λυση για ακυρωση υπογραμενου συμβολαιου zisto ( οχι fax) .
Φορητοτητα.
Πανε κοντα 2 μηνες απο την υπογραφη αλλα ακομα δεν εχει γινει τιποτα .
Ουτε το adsl δεν εχει κοπει ακομα απο τον οτε.

Υπαρχει ρητρα σε αυτη την περιπτωση ????
Και πως θα διασφαλιστουμε οτι δεν θα συνεχισουν αυτοι κανονικα και μετα θα ζητανε παπαδες ?????

No-Name
02-01-07, 12:37
Προσωπικά ακύρωσα την διαδικασία μέσω φάξ....Μετά από 1 μέρα κάλεσα και με διαβεβαίωσαν ότι το έχουν λάβει και πώς σταμάτησε η διαδικασία.
Δεν νομίζω να συνεχίσουν εφόσον γραπτώς έχεις ζητήσει την διακοπή.

villasg
02-01-07, 12:42
Νομιζω οτι θα πρεπει να εχουμε στα χερια μας ενα υπογραμενο αντιγραφο απο αυτους για μετεπειτα διασφαλιση.

Λογο του οτι το σεναριο που εχω ειναι :
Ακυρωση zisto
Συνεχιση της διακοπης παροχης Adsl απο την τελλας ( την γραμμη την εχω απο τελλας σαν παροχη).
Διακοπη παροχης adsl απο αυτους ( τωρα 1024/512 )
Ακυρωση προεπιλογης φορεα .

Πως λες να γινει σωστα

apostolt
02-01-07, 12:49
Και εγω με fax ακυρωσα την Zisto........

villasg
02-01-07, 12:55
Και εγω με fax ακυρωσα την Zisto........


Και πως εισαι σιγουρος οτι θα γινει ??

Το λεω αυτο γιατι απο το τηλ ολα τα λενε οκ.
Αλλα δεν ειναι.

Πχ σε περιπου 40 τηλ στο 13800 μου λεγανε οτι η αιτηση διακοπης πηγε στον οτε απο αυτους 17/11.
Ψαχνοντας στον οτε ειδα οτι πηγε 30/11

Δεν τους πιστευω και θελω να εχω ενα χαρτι υπογραμενο στα χερια μου για μελλοντικη διασφαλιση .

acidburner
02-01-07, 12:57
Μία ακύρωση και για μένα για την κοροϊδία.

Avvocato
02-01-07, 14:23
εγω θα περιμενω μεχρι το τελος της εβδομαδας και αν δεν τους εχω ακουσει θα στηλω συστημενη επιστολη την παρασκευη το πρωι , με ειδοποιηση παραλαβης της απο το ταχυδρομειο ή τον currier.

Βαρεθηκα να περιμενω, απο τις 7 Νοεμβρη, αυτο το 15θημερο εχει περασει 4 φορες μεχρι τωρα και εχει και συνεχια.

acidburner
02-01-07, 15:02
εγω θα περιμενω μεχρι το τελος της εβδομαδας και αν δεν τους εχω ακουσει θα στηλω συστημενη επιστολη την παρασκευη το πρωι , με ειδοποιηση παραλαβης της απο το ταχυδρομειο ή τον currier.

Βαρεθηκα να περιμενω, απο τις 7 Νοεμβρη, αυτο το 15θημερο εχει περασει 4 φορες μεχρι τωρα και εχει και συνεχια.

Το πιο πιθανό φίλε είναι να μην τους ακούσεις! Οι άνθρωποι είναι xxx

villasg
02-01-07, 16:03
Ειναι απαραδεκτο αυτο που κανουν.
Στην αγορα ( τη χρηματιστηριακή ) κυκλοφορει μια φημη...........

Λεει τωρα .... η tellas εβγαλε τωρα το ζιστο ( παροτι ΔΕΝ ηταν ετοιμη ) για να κανει ζημιά στον ΟΤΕ ( μειωση πελατολογίου , δυσφήμηση κλπ ) εν οψη της πωλήσεως ενος μεγάλου πακέτου του ΟΤΕ ( μετοχών ) .
Και το έκανε αυτό για να μπει αυτή στο Game ( αγορα πακέτου του οτε ).......


Ολα παίζονται μάγκες αλλα οπως φαίνεται στην πλατη μας .

sto_psito
02-01-07, 17:51
Μα η tellas δεν εχει καλωδιωση,ουτε καφαο,ουτε boxακια,οποτε οταν ο ΟΤΕ δωσει μετοχες θα πρεπει να βαλει δικα της στους συνδρομητες του zisto,ετσι?μιλαμε για 3+μηνες χωρις adsl,οποτε για ακυρωσεις της ταξεως 80%+.δε γινεται.....Οσο για την ακυρωση,αν θες πιστοποιηση,μαλλον θα πρεπει να πας Μαρουσι :(

villasg
02-01-07, 21:04
Θα παω την πεμπτη που δεν δουλευω .
Εφτιαξα μια ομορφη επιστολη και τελος .

iliask
03-01-07, 16:02
Αλλη μία ακύρωση από έμενα μέσω fax .Ειπαμε να τους αντέξουμε αλλά οχι να μας περνάνε και για μ......Τελικά είναι πολύ ξεφτίλες ! 5 διαφορετικά τηλέφωνα 5 διαφορετικές απαντήσεις ....ΗΜΑΡΤΟΝ !!!!!!

Avvocato
03-01-07, 16:35
σημερα προσπαθω να τους μιλησω για τελευταια φορα και ηδη περιμενω στο τηλ 20 λεπτα:mad:

μαλλον με βλεπω να ανηφοριζω Μαρουσσι μερια

lampros
03-01-07, 21:59
Από την αρχή το είχα πάρει απόφαση ότι θα αργούσαν.Στην Ελλάδα ζούμε τι περιμένατε.Ειδικά όταν ξεκινάει μια καινούρια προσπάθεια.Ας κάνουν και 5 μήνες να με συνδέσουν με το δίκτυο.Αρκεί βέβαι το αποτέλεσμα να αξίζει.

turboirc
04-01-07, 00:57
Ερώτηση

Δεν υπάρχει νόμος από ΕΕΕΤ συμφωνα με τον οποίο διαδικασίες φορητότητας ενεργού βρόγχου κλπ έχουν ώς ανώτατο όριο διεκπεραίωσης τις 12 εργάσιμες μέρες ?

sdikr
04-01-07, 01:00
υπάρχουν, η τελλας τους ξέρει;

Πάντως μου άρεσε, λέμε για ΟΤΕ, λέμε αμάν να πάμε σε αλλον πάροοχο και τελικά τι έχουμε;

Tem
04-01-07, 01:26
Ερώτηση

Δεν υπάρχει νόμος από ΕΕΕΤ συμφωνα με τον οποίο διαδικασίες φορητότητας ενεργού βρόγχου κλπ έχουν ώς ανώτατο όριο διεκπεραίωσης τις 12 εργάσιμες μέρες ?
δυστυχώς οι 12 μέρες που αναφέρεις φαίνεται ότι αφήνουν αδιάφορους κάποιους . Αν υπήρχε μια μικρή απόκλιση κανένας πιθανότατα δεν θα διαμαρτυρόταν . Στην πράξη πάντως το 12 πολλαπλασιάζεται με 3 , 4 κλπ.

turboirc
04-01-07, 01:29
δυστυχώς οι 12 μέρες που αναφέρεις φαίνεται ότι αφήνουν αδιάφορους κάποιους . Αν υπήρχε μια μικρή απόκλιση κανένας πιθανότατα δεν θα διαμαρτυρόταν . Στην πράξη πάντως το 12 πολλαπλασιάζεται με 3 , 4 κλπ.


Δεν με ενδιαφέρει τίποτα εφ'οσον το λέει ο νόμος. Δες τι σκοπεύω να κάνω.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=933545

Tem
04-01-07, 08:12
Δεν με ενδιαφέρει τίποτα εφ'οσον το λέει ο νόμος. Δες τι σκοπεύω να κάνω.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=933545
μπορεί πάντως να σε ενεργοποιήσουν οπότε δεν θα χρειαστεί να κινηθείς νομικά ;)

ermis333
04-01-07, 08:26
υπάρχουν, η τελλας τους ξέρει;

Πάντως μου άρεσε, λέμε για ΟΤΕ, λέμε αμάν να πάμε σε αλλον πάροοχο και τελικά τι έχουμε;

Για τη φορητότητα υπάρχει νόμος σίγουρα, για τη σύνδεση του βρόγχου από τον ΟΤΕ όταν υπάρχει έγκριση ναι, τώρα για τη μεριά του οποιαδήποτε πάροχου να υπάρχει κάποιος νόμος δε γνωρίζω κάτι. Αν υπάρχει και το ξέρει κάποιος ας το κάνει Post για να ξέρουν τι να λένε όσοι αδικούνται στην επικοινωνία τους με την εξυπηρέτηση πελατών.

Kiwi
04-01-07, 09:09
Για τη φορητότητα είναι 10 εργάσιμες. Για την ενεργοποίηση τοπικού βρόχου δεν υπάρχει.

Όπως είχα προαναφέρει, στις 18 Δεκεμβρίου έκανα επίσημη καταγγελία στην ΕΕΤΤ, και χθες με πήρε τηλέφωνο ένας εξυπηρετικότατος υπάλληλος της ΕΕΤΤ με τον οποίο μιλάγαμε σχεδόν μισή ώρα.

Είπε ότι ο συνδυασμός φορητότητα - ΕΤΒ σκοτώνει και ότι υπάρχουν προβλήματα αυτή την περίοδο. Το πιο χρήσιμο ήταν ότι είχε πρόσβαση σε σύστημα του ΟΤΕ και είδε επί τόπου την κατάσταση της γραμμής μου για την οποία δεν έχει γίνει ουδεμία αίτηση είτε για φορητότητα είτε για ΕΤΒ.

Επίσης είπε ότι η Αλεξάνδρας είναι γενικά προβληματικό κέντρο, οπότε συμπέρανε πως το πιο πιθανό είναι η Tellas να έχει πέσει έξω στα χρονοδιαγράμματα επέκτασης του δικτύου της, οπότε προσπαθεί απλά να κρατάει πελάτες όσο πιο πολύ μπορεί μέχρι να καλυφθούν στην περιοχή τους. Μέχρι όμως να υπάρχει δίκτυο σε μία περιοχή, δεν προβαίνει σε αιτήσεις στον ΟΤΕ (φυσικά).

Δυστυχώς όμως αυτό έχει να κάνει με παραπληροφόρηση από μέρους της Tellas, και όχι το τηλεπικοινωνιακό της προϊόν, άρα η ΕΕΤΤ δε μπορεί να κάνει πολλά και με συμβούλεψε να απευθυνθώ στη Γ.Γ. Καταναλωτή για την κακή εξυπηρέτηση.

Σκέφτομαι κι εγώ να διακόψω την αίτησή μου, γιατί τώρα στο 13800 μου λένε κάλυψη δικτύου σε ένα μήνα, ενώ για κάποιο λόγο δεν μου έκαναν σύνδεση μέσω ΑΡΥΣ. Έχει ενεργοποιηθεί όμως η προεπιλογή φορέα, οπότε φοβάμαι μη ζητάνε κερατιάτικα.

iliask
04-01-07, 09:36
Δυστηχώς και έγω αυτό καταλαβα. Χτές ύστερα από 5 τηλ και 5 διαφορετικές απαντήσεις τελικά μου αποκάλυψαν ότι δεν έχουν στείλει την αίτηση μου στον Οτε.(τηλ αιτηση 17/11.courier 28/11).Δηλαδη 1 μήνα απλά δεν έκαναν τιποτα και καλα τα έριχναν στον οτε .Μιλαμε οτι η κοροίδια σε όλο της το μεγαλείο.Και βέβαια να φύγω από τον οτε γιατι δεν παρεχει τις υπηρεσιες που πρέπει αλλά όχι να πάω σε καποιον που από την 1 μέρα λέει ψέματα.....
Δυστηχώς δεν είναι έτοιμοι ακομα και βγήκαν πρώτοι για να προλάβουν τους άλλους ......με τα γνωστά αποτέλεσματα.....:down:

BoGe
04-01-07, 09:59
Επίσης είπε ότι η Αλεξάνδρας είναι γενικά προβληματικό κέντρο, οπότε συμπέρανε πως το πιο πιθανό είναι η Tellas να έχει πέσει έξω στα χρονοδιαγράμματα επέκτασης του δικτύου της, οπότε προσπαθεί απλά να κρατάει πελάτες όσο πιο πολύ μπορεί μέχρι να καλυφθούν στην περιοχή τους. Μέχρι όμως να υπάρχει δίκτυο σε μία περιοχή, δεν προβαίνει σε αιτήσεις στον ΟΤΕ (φυσικά).


Δυστηχώς και έγω αυτό καταλαβα. Χτές ύστερα από 5 τηλ και 5 διαφορετικές απαντήσεις τελικά μου αποκάλυψαν ότι δεν έχουν στείλει την αίτηση μου στον Οτε.(τηλ αιτηση 17/11.courier 28/11).Δηλαδη 1 μήνα απλά δεν έκαναν τιποτα και καλα τα έριχναν στον οτε .

Αυτό έχω πει και σε άλλα μηνύματα, δεν δικαιολογείται αλλιώς το τόσο χαμηλό ποσοστό ενεργοποιήσεων. Το ότι αναφέρονται περιπτώσες που μετά από καιρό δεν έχει πάει η αίτηση από την Tellas στον ΟΤΕ, δείχνει ότι ακόμα δεν έχουν έτοιμα τα κέντρα τουλάχιστον σε κάποιες από τις περιοχές που ανακοίνωσαν ότι είναι έτοιμα.

ermis333
04-01-07, 10:06
Αυτό έχω πει και σε άλλα μηνύματα, δεν δικαιολογείται αλλιώς το τόσο χαμηλό ποσοστό ενεργοποιήσεων. Το ότι αναφέρονται περιπτώσες που μετά από καιρό δεν έχει πάει η αίτηση από την Tellas στον ΟΤΕ, δείχνει ότι ακόμα δεν έχουν έτοιμα τα κέντρα τουλάχιστον σε κάποιες από τις περιοχές που ανακοίνωσαν ότι είναι έτοιμα.

Αυτό δεν ισχύει, αποκλείεται να λέει στο site ότι υπάρχει κάλυψη και να μην καλύπτεστε. Στον Kiwi είχαν πεί πως δεν ήταν έτοιμο το κέντρο και υπολόγιζαν πως μέχρι τέλος Δεκέμβρη θα υπήρχε κέντρο, γι αυτό έκανε και την αίτηση.

Tem
04-01-07, 10:08
το ποσοστό ενεργοποιήσεων πρέπει να βρίσκεται μέχρι στιγμής κάτω από 10 %.

Kiwi
04-01-07, 10:42
Αυτό δεν ισχύει, αποκλείεται να λέει στο site ότι υπάρχει κάλυψη και να μην καλύπτεστε. Στον Kiwi είχαν πεί πως δεν ήταν έτοιμο το κέντρο και υπολόγιζαν πως μέχρι τέλος Δεκέμβρη θα υπήρχε κέντρο, γι αυτό έκανε και την αίτηση.

Ακριβώς. Στο site, όπως και τότε έτσι και τώρα γράφει "..θα είναι σύντομα διαθέσιμο", πράγμα το οποίο επεξηγείται στο FAQ και σημαίνει 1-6 μήνες.

Το ότι θα καλύπτομαι μέχρι τέλη Δεκεμβρίου (και σύμφωνα με το τελευταίο τηλεφώνημα μέχρι τέλη Ιανουαρίου) ειπώθηκε προφορικά από το 13800, οπότε έχει την αξιοπιστία που έχει οτιδήποτε ακούμε στο 13800 :whistle:

karavagos
04-01-07, 10:45
Είπε ότι ο συνδυασμός φορητότητα - ΕΤΒ σκοτώνει και ότι υπάρχουν προβλήματα αυτή την περίοδο.

Έπρεπε να τον ρωτήσεις : "και τι κάνετε εσείς γι'αυτό?" ;)

flatrate
04-01-07, 19:42
Καλησπέρα

Περιττό να πω το γιατί και το πως..

Με λίγα λόγια αίτηση για ΝΕΑ γραμμη ζιστο tel+dsl αρχές νοεμβρη, το courier κλασικά ήρθε μετά από 3 βδομάδες (2 αναβολες) και περάστηκε στο σύστημα τους 21 νοέμβρη. Από τότε με έχουν στο μπλα μπλα και στα πράσινα άλογα έως ότου σήμερα που παιρνω να δω μπας και λυπήθηκαν τους εαυτούς τους με τόσο κράξιμο που τους κάνω τηλεφωνικά και τι μου λένε?? Η αίτηση σας όπως βλέπω δεν έχει σταλεί καν στον ΟΤΕ!

ZBOUIIIIIIIIIIN! Εκεί είναι που άρχισα να παιρνω ανάποδες, ενώ τόσο καιρό μου λέγανε ότι το MSAN της τελλας έχει γεμίσει κλπ..

Χ Ω Ρ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε.-

Αποσο μου είπαν στο tel για να κάνω διακοπή στέλνω στο 2111200021 FAX με φωτοτυπία ταυτότητας πάνω και συμπληρωματικά ότι ζητω να γίνει διακοπή τις υπηρεσίας τελλας ζιστο dsl/phone.

Θέλει φαντάζομαι μπρός πίσω στο ίδιο χαρτί την ταυτότητα έτσι ? Το fax είναι αυτό σίγουρα ?

Δεν σκοπεύω να ξαναπάρω το 13800 ούτε για αστείο πια με τους ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ.

:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

vagdsl
04-01-07, 19:48
Μπορείς να μας πεις και σε ποιό κέντρο του ΟΤΕ ανήκεις? Είναι κάποιο από τα 18 που υποστηρίζει ή Tellas ή κάποιο άλλο?

flatrate
04-01-07, 19:53
Ε φυσικα και το υποστηριζει (απο τα πρώτα κιολας).

Καλαμάκι ειναι το κέντρο.

villasg
04-01-07, 20:39
ΚΑλυτερα να πας ο ιδιος να το δωσεις και να εχεις αποδεικτικα υπογραμενα με αριθμο προτοκολου παραλαβης.
Για σκεψουν μετα να σε συνδεσουν με το ετσι θελο και να σου λενε τοι ΔΕΝ πηρανε κανενα φαχ

Παντος εγω θα παω ο ιδιος και θα γινει.........................................................................

ominus
04-01-07, 20:52
ασε τι να πει και ενας φιλος μου.εκανε και αυτος αιτηση για ζηστο τελη οκτωβριου αφου τουχαν πει απο τελλας πως υποστηριζεται στην περιοχη του (παγκρατι).περναει ο καιρος και απο αρχες δεκεμβριου ξεκιναει ο φιλος μου τα τηλεφωνηματα στην τελλας για να δει σε ποιο σταδιο ειναι η αιτηση του και γιατι εχει καθυστερησει τοσο.

απο τελλας του λενε οτι ειναι ζητημα ημερων για να ενεργοποιηθει η γραμμη του.τελικα προχτες που ξαναπαιρνει τηλεφωνο για να δει τι συμβαινει τελικα, του απαντανε πως ο οτε απερριψε την αιτηση του επειδη δεν υπαρχει δικτυο της τελλας στην περιοχη του!!

τα συμπερασματα δικα σας....

kostthem
05-01-07, 02:24
Σοβαρολογείς τώρα; ΕΛΕΟΣ!!!!!!
Και δεν τους σκυλόβρισε;


Τι να πω.....

hadderakk
05-01-07, 04:53
ειμαι Καισαριανη με 1ΜΒ Tellas με ΑΡΥΣ ΟΤΕ (να χαρω εγω 2ΜΒ...) με ISDN (ευφανταστη στρατηγικη η Tellas να φερει LLU μονο για PSTN, οταν επι 10 χρονια ο ΟΤΕς σπρωχνει την ISDN...).

Οπερ, τα ιδια κι εγω με τους προλαλησαντες...
Ητοι 1η υπογραφη 25/10, το 13800 δεν πηρε την αιτηση, νεα υπογραφη 9/11, επικοινωνια στο 13800 καθε Δε/Τε/Πα απο τοτε... ετσι.. για να δω που θα παει...
Περιττο να σημειωσω την καθημερινη αυξηση του μεσου χρονου αναμονης στο 13800 απο τοτε εως και σημερα που εστειλα το fax ακυρωσης...

Αυτο που για μενα ειναι το κερασακι στην τουρτα του Tellas-Xisto (...) ειναι το οτι μετα απο τοσα τηλεφωνα, αυτην την εβδομαδα φιλοτιμηθηκαν να μου πουν οτι θα εμενα χωρις internet 18-20 μερες [μεταφραση: 1 μηνα+] και οχι 1-2 μερες που ελεγαν αρχικα...

Θα ηθελα επισης πολυ να μιλησω με τον communications manager της εταιρειας, να του γνωρισω και το Dragunov μου...

johnkall69
05-01-07, 10:43
Ο αδερφός μου ζήτησε πριν 18 μέρες νέα γραμμή, υπέγραψε χθές και ενώ του είχανε πεί αρχικά μέσα σε 10 εργάσιμες μετά απο την αίτηση, χθές του είπαν μετά απο 1 μήνα!! Μια χαρά :lol:

Εγώ κάθε φορά που τους πέρνω τηλ. μου λένε μέσα σε 1 μήνα πως θα με καλύπτει και έχει περάσει πόσος καιρός... (πέρνω απο την 1η μέρα που άρχισε να δίνει το zisto)

Μάπα το καρπούζι τελικά, δεν το περίμενα απο την tellas να είναι τόσο :censored: :whistle:

Σε όλους θα πρέπει να δώσει τουλάχιστον 3 μήνες τσάμπα για να τους ξεπληρώσει τις βλακίες της.

Kiwi
05-01-07, 11:06
Χθες έστειλα κι εγώ το φαξ διακοπής και για κάποιο λόγο αισθάνθηκα μια τρομερή ανακούφιση!
Το νούμερο είναι 211-120 0021 και πρέπει να αναγράφονται ονομ/νυμο, ΑΦΜ, και αριθμό τηλεφώνου ενώ προαιρετικά και το λόγο διακοπής. Στο τελευταίο έκανα και ένα ωραίο σόλο :twisted:

Πήρα και στο καπάκι ένα κύβο της vivodi, έστειλα και την αίτηση και ησύχασα (ή μάλλον θα δείξει) :)

pestilence
05-01-07, 19:26
ασε τι να πει και ενας φιλος μου.εκανε και αυτος αιτηση για ζηστο τελη οκτωβριου αφου τουχαν πει απο τελλας πως υποστηριζεται στην περιοχη του (παγκρατι).περναει ο καιρος και απο αρχες δεκεμβριου ξεκιναει ο φιλος μου τα τηλεφωνηματα στην τελλας για να δει σε ποιο σταδιο ειναι η αιτηση του και γιατι εχει καθυστερησει τοσο.

απο τελλας του λενε οτι ειναι ζητημα ημερων για να ενεργοποιηθει η γραμμη του.τελικα προχτες που ξαναπαιρνει τηλεφωνο για να δει τι συμβαινει τελικα, του απαντανε πως ο οτε απερριψε την αιτηση του επειδη δεν υπαρχει δικτυο της τελλας στην περιοχη του!!

τα συμπερασματα δικα σας....

Παρακαλώ όταν γράφετε κάτι να το ελέγχετε η Tellas έχει κανονικότατα κόμβο στην περιοχή του Παγκρατίου, τώρα αν ο ΟΤΕ είναι αλλού μην βγάζουμε αθαίρετα συμπεράσματα.

flatrate
05-01-07, 21:40
Παρακαλώ όταν γράφετε κάτι να το ελέγχετε η Tellas έχει κανονικότατα κόμβο στην περιοχή του Παγκρατίου, τώρα αν ο ΟΤΕ είναι αλλού μην βγάζουμε αθαίρετα συμπεράσματα.

Διαβασε τι εχει γραψει πιο προσεκτικα.

Και μενα παρομοιο πραγμα εγινε (μου ειπαν εστω).

sdikr
05-01-07, 21:43
Παρακαλώ όταν γράφετε κάτι να το ελέγχετε η Tellas έχει κανονικότατα κόμβο στην περιοχή του Παγκρατίου, τώρα αν ο ΟΤΕ είναι αλλού μην βγάζουμε αθαίρετα συμπεράσματα.

δηλάδη εσύ τα ξέρεις καλύτερα απο την Τελλάς το τι έχει;

:hmm:

minovg
05-01-07, 22:00
ασε τι να πει και ενας φιλος μου.εκανε και αυτος αιτηση για ζηστο τελη οκτωβριου...
Η ανακοίνωση του Tellas Zisto έγινε 2 Νοεμβρίου.

swatsquadgr
06-01-07, 02:19
Κι εγω που νομιζα οτι ειμαι απο τους ατυχους !!! ( εχω καιρο να μπω στο adslgr καθοτι και λογω ζιστο εχω κανει διακοπη )
αιτηση 20/11
κουριερ και παραλαβη 4/12
πολλαπλες τηλεφωνικες επικοινωνιες με 13800 που διαβεβαιωναν την παραλαβη του συμβολαιου
28/12 θα επικοινωνησουν μαζι σας να σας ενημερωσουν γιατι καθυστερησε η αποστολη στον ΟΤΕ
3/01/2007 θα επικοινωνησουν μαζι σας να σας ενημερωσουν γιατι καθυστερησε η αποστολη στον ΟΤΕ
5/01/2007 με νευρα και φωνες και απαιτηση για ακυρωση -> επειτα απο 20λεπτα καποια κυρια μου τηλεφωνει και με ενημερωνει οτι το αρμοδιο τμημα της ειπε οτι η αιτηση μου ειναι ελλιπης χωρις περισσοτερες λεπτομερειες !!! Απο Δευτερα θα σας ενημερωσουν σχετικα !!!!!!!!!

Προφανως δεν μπορουν να με καλυψουν και αρχισαν τις γνωστες :censored: :rant:

Κουραγιο παιδες τα πρωτα 2003943482472384787 χρονια ειναι δυσκολα .
Και τι να κανω που δεν εχω ουτε τηλεφωνο για dial-up ? Να περιμενω τη φορθνετ που λεει 1/02 ( ποιανου ετους δεν διευκρινιζει) .
Αληθεια υπαρχουν χρηστες ΖΙΣΤΟ απο Καλλιθεα μερια ( dslam Ilyssoy ?)

cakavera
06-01-07, 03:19
Μολις εμαθα οτι η Τellas ελαβε αρνητικη απαντηση απο ΟΤΕ γιατι λεει οτι η διευθυνση η οποια μενω δεν υπαρχει:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Για την ιστορια να πω οτι η διευθυνση εχει συμπληρωθει σωστα και οτι εχω γραμμη απο ΟΤΕ εδω και 20 χρονια περιπου στο ιδιο σπιτι.

escapee
06-01-07, 03:31
καλησπερα και απο μενα. χθες εκανα καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Ε και πηρα αποφαση τριτη να ανηφορισω και εγω προς τα πανω για να μου δωσουν χερι-χερι την βεβαιωση παραλαβης ΑΚΥΡΩΣΗΣ ζιστο . για μενα τελειωσε οροστικα η τελλας. φορτθεν και παλι πολυ πιο σοβαρη και αξιοπιστη!!!

Xouzouris
06-01-07, 04:37
ΚΑλυτερα να πας ο ιδιος να το δωσεις και να εχεις αποδεικτικα υπογραμενα με αριθμο προτοκολου παραλαβης.
Για σκεψουν μετα να σε συνδεσουν με το ετσι θελο και να σου λενε τοι ΔΕΝ πηρανε κανενα φαχ

Παντος εγω θα παω ο ιδιος και θα γινει.........................................................................

Το φαξ σου βγαζει αποδειξη παραλαβης με φωτοτυπια του ιδιου του φαξ, τον αριθμο αποστολεα και παραληπτη και την ημερομηνια και ωρα αποστολης. ;)

andreasp
07-01-07, 03:20
φορτθεν και παλι πολυ πιο σοβαρη και αξιοπιστη!!!

Ωρες-ωρες νομίζω οτι διαβάζω διαφορετικά fora, χωρίς καμία σχέση μεταξύ τους.
Οι απο εκει γκρινιάζουν ολη μέρα γιατι η Forthnet δεν έχει δώσει ακόμα full llu, και φέρνουν ως παράδειγμα την φοβερη και τρομερη Tellas που εχει μαζέψει όλη την αγορά.
Οι απο εδώ γκρινιάζουν για τα καραγκιοζιλικια της Tellas, και λενε μπραβο στην Forthnet.
Μήπως τελικά φταίμε εμείς, που τρέχουμε και παρακαλάμε, λες και μοιράζουν λουκουμάδες?
Μήπως θα έπρεπε να τους εχουμε λίγο περισσότερο κλασμένους και να μην ασχολούμαστε τόσο πολύ?
λεω.... μήπως?

Εχω πακετάκι της Forthnet 768 με 9,7ευρω τον μήνα, και δεν πρόκειται να το αλλάξω πριν απο την λήξη του , τον επόμενο Σεπτέμβρη.

maik
07-01-07, 04:05
Ολοι οσοι ταλαιπορηθηκαν και γραφουν τον πονο τους εδω μεσα εχουν να αντιμετωπισουν επισης και τα διαφορα παπαγαλακια που λενε οτι τους κατεβει ή μαλον οτι τους εχουν υπαγορευσει. Τους συμπονω πραγματικα.

ermis333
07-01-07, 13:48
Ολοι οσοι ταλαιπορηθηκαν και γραφουν τον πονο τους εδω μεσα εχουν να αντιμετωπισουν επισης και τα διαφορα παπαγαλακια που λενε οτι τους κατεβει ή μαλον οτι τους εχουν υπαγορευσει. Τους συμπονω πραγματικα.

Nαι βλέπεις ευχαριστημένοι κάτοχοι Zisto δεν υπάρχουν υπάρχουν μόνο παπαγαλάκια, ή λες τον πόνο σου και είσαι σωστός ή λές ότι είσαι ευχαριστημένος και είσαι παπαγαλάκι....


Sure thing....Κρακεράκι pls.....

villasg
07-01-07, 13:52
Μια ερωτηση ρε παιδες ...
Εαν συνεχισουν να με γραφουν κανονικα μεχρι την τριτη ( που μου ειπαν οτι θα ειναι ΟΚ ) και κανω ακυρωση ΤΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ??
Παντα για αοριστου ή τριμηνο .
Πιο πακετακι λεει ????

maik
07-01-07, 13:53
Nαι βλέπεις ευχαριστημένοι κάτοχοι Zisto δεν υπάρχουν υπάρχουν μόνο παπαγαλάκια, ή λες τον πόνο σου και είσαι σωστός ή λές ότι είσαι ευχαριστημένος και είσαι παπαγαλάκι....


Sure thing....Κρακεράκι pls.....

Οπως τουλαχιστον φαινεται απο τα μηνυματα εδω μεσα η αναλογια δυσαρεστημενων/ ευχαριστημενων ειναι 100/1 τουλαχιστον.
Αν αυτο δεν σου λεει τιποτε τοτε .......

minovg
07-01-07, 14:06
Οπως τουλαχιστον φαινεται απο τα μηνυματα εδω μεσα η αναλογια δυσαρεστημενων/ ευχαριστημενων ειναι 100/1 τουλαχιστον.
Αν αυτο δεν σου λεει τιποτε τοτε .......
Ειλικρινά έχω βαρεθεί με μερικούς από σας. Το κύριο θέμα είναι να πληροφορήσουμε τον κόσμο που μας διαβάζει για το τι πρόκειται να αντιμετωπίσει. Μην παρεκτρέπεστε μερικοί. Ούτε παπαγαλάκια είμαστε ούτε εκεί δουλεύουμε ούτε τίποτα. Αλλά αν πεις καλή κουβέντα αμέσως να σου την πέσουν όλοι.

Είπαμε υπάρχουν δύο κατηγορίες:

- Η μία είναι πριν την ενεργοποίηση (και μάλιστα όπως μάθαμε υπάρχει τελικά και ο όρος «πλήρης ενεργοποίηση» γιατί υπάρχει και «ντεμέκ ενεργοποίηση» :p ) και εκεί υπάρχουν σοβαρά προβλήματα που πλήττουν την αξιοπιστία της εταιρείας.

- Η άλλη κατηγορία είναι από αυτούς που έχουν ενεργοποιηθεί πλήρως και απολαμβάνουν τις υπηρεσίες μιας υπέροχης υπηρεσίας πλήρους ανεξαρτητοποίησης από το επί δεκαετίες μονοπώλιο του κρατικού ΟΤΕ. Ε σε συτή την κατηγορία το ποσοστό των ευχαριστημένων είναι 100% (δες τη δημοσκόπηση 13-0 των ενεργοποιημένων)

@ ADSLgr.com All rights reserved.