PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova Christmas offer 2012 απο εταιρεία προώθησης τηλ/κων υπηρεσιών - Και τώρα;;



vaggelakhs
10-12-12, 14:33
Με αφορμή -την κατ'εμέ συμφέρουσα- προσφορά της Νοva με 29,90Ε/Μήνα για πάντα + τα έξοδα ενεργοποίσης γραμμής(34,90Ε) για ήδη υπάρχουσα γραμμή ή 50,00Ε για νέα τηλεφωνική γραμμη και 50,00Ε για τον εξοπλισμό πιάτο και δέκτη , που είδα και στην τηλεόραση αποφάσισα να πάω σε ένα κατάστημα Forthnet στην περιοχή μου (Πειραιάς) αλλά με την ουρά που είδα(έκανε Γάμα με άλλη κεντρική οδό) έκανα μεταβολή και δρόμο.Όταν επέστρεψα σπίτι μου λοιπόν με είχε ιντριγκάρει το γεγονός ότι τόσοι άνθρωποί περίμεναν στην ουρά για την προσφορά και σκέφτηκα ότι δεν μπορεί σίγουρα θα αξίζει, οπότε και ήμουν έτοιμος να ξαναβγώ στους δρόμους και με οπλισμένος με υπομονή και φορτισμένο κινητό να ξαναπάω στο κατάστημα , αλλά έλα που στην πόρτα χτυπάει το τηλέφωνο και για καλό μου;; το σηκώνω.Ποιός ήταν; Μιά εταιρεία προώθησης τηλ/κων υπηρεσιών για λογ/μο της Forthnet και εντελώς τυχαία η ευγενικότατη Κυρία προωθούσε την Xmas offer.Μετά απο μια συζήτηση που είχαμε και την διαβεβαίωση που είχα απο την πλευρά της ότι όντως είναι για πάντα και ενημέρωσης των επιπρόθετων εξόδων αποφάσισα να προχωρήσω μαζί της την προσφορά γιατί σκέφτηκα και την ουρά και τον πολύτιμο χρόνο μου.Το λοιπόν είμαι συνδρομητής HOL και πληρώνω 41,00Ευρώ για το double play και 1 ώρα στα κινητά , έτσι μου ζήτησε φωτ/πια ταυτότητας , αντ/φο λογ/μου HOL και τον Αριθμό βρόχου της γραμμής μου.Μετά απο ανταλλάγη fax για τις υπογραφές κλπ κλπ της ζήτησα να μου προωθήσει και ένα νέο αίτημα για νέα γραμμή για το σπίτι της αδερφής μου , έτσι και έγινε.Αφου μου έστειλέ εκ νέου τα συμφνητικά και της τα έστειλα πίσω με ενημέρωσε πως τώρα θα περιμένω τηλέφωνο απο τον τεχνικό της Nova και όταν θα έρθει θα του δώσω τα χρήματα και εκείνος πέρα απο την εγκατάσταση θα μου δώσει & το router μου.Για την καινούρια γραμμή μου είπε πως θα μου δώσει τον αριθμό όταν έρθει ο τεχνικός να την εγκαταστήσει.Έν τω μεταξύ μου είχε έρθει ενα διπλό sms ότι η άιτηση μου έχει καταχωρηθει και να κοιτάξω για την πρόοδο της στο γνωστό site και η κατάσταση μέχρι στιγμής παραμένει εδώ : 05/12/2012 22:31:53 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ , ωστόσο η HOL δεν με έχει καλέσει μέχρι τώρα για να μου κάνει αντιπρόταση όπως συνηθίζετε και έχω ψιλόπαραξενευτεί γιατί η κατάστασή λεεί απο τον ΟΤΕ όχι απο HOL.

Tα ερωτήματα μου είναι τα εξής :
1)Αν κάποιος συμφορυμίτης έκανε αίτηση και τον έχουν καλέσει ;
2)Η διαδικάσια όντως ετσι είναι για την απόκτηση του εξοπλισμόυ η θα πρέπει να πάω σε κατάστημα Forthnet με τις αιτήσεις μου για την παραλαβή;
3)Πότε ενεργοποιείται η γραμμή ; και πότε η Nova ;
4)Πότε θα αρχίσω να τιμολογούμαι όταν έρθει ο τεχνικός της Νόβα ; ή όταν θα ενεργοποιηθεί η γραμμή;
5)Η νέα τηλ/κη γραμμή πόσο κάνει να ολοκληρωθεί;(Εγω πιστεύω αρχές Μάρτη)
6)Πότε θα τα έχω και τα δύο μαζί;(Κατανοώ την αναμονή λόγω τιμής μέχρι ενος σημείου , γιατί αν δεν έχεις το background μην την κάνεις).

*Υ.Γ έκανα την άιτηση και είπα καλά Χριστούγεννά , ελπίζω να μην πώ Χριστός Ανέστη όταν ενεργοποιήθουν.

Ευχαρίστω εκ των προτέρων και συγνώμη για το εκτενές του κείμενου μου.

sakels
10-12-12, 15:41
Με αφορμή -την κατ'εμέ συμφέρουσα- προσφορά της Νοva με 29,90Ε/Μήνα για πάντα + τα έξοδα ενεργοποίσης γραμμής(34,90Ε) για ήδη υπάρχουσα γραμμή ή 50,00Ε για νέα τηλεφωνική γραμμη και 50,00Ε για τον εξοπλισμό πιάτο και δέκτη , που είδα και στην τηλεόραση αποφάσισα να πάω σε ένα κατάστημα Forthnet στην περιοχή μου (Πειραιάς) αλλά με την ουρά που είδα(έκανε Γάμα με άλλη κεντρική οδό) έκανα μεταβολή και δρόμο.Όταν επέστρεψα σπίτι μου λοιπόν με είχε ιντριγκάρει το γεγονός ότι τόσοι άνθρωποί περίμεναν στην ουρά για την προσφορά και σκέφτηκα ότι δεν μπορεί σίγουρα θα αξίζει, οπότε και ήμουν έτοιμος να ξαναβγώ στους δρόμους και με οπλισμένος με υπομονή και φορτισμένο κινητό να ξαναπάω στο κατάστημα , αλλά έλα που στην πόρτα χτυπάει το τηλέφωνο και για καλό μου;; το σηκώνω.Ποιός ήταν; Μιά εταιρεία προώθησης τηλ/κων υπηρεσιών για λογ/μο της Forthnet και εντελώς τυχαία η ευγενικότατη Κυρία προωθούσε την Xmas offer.Μετά απο μια συζήτηση που είχαμε και την διαβεβαίωση που είχα απο την πλευρά της ότι όντως είναι για πάντα και ενημέρωσης των επιπρόθετων εξόδων αποφάσισα να προχωρήσω μαζί της την προσφορά γιατί σκέφτηκα και την ουρά και τον πολύτιμο χρόνο μου.Το λοιπόν είμαι συνδρομητής HOL και πληρώνω 41,00Ευρώ για το double play και 1 ώρα στα κινητά , έτσι μου ζήτησε φωτ/πια ταυτότητας , αντ/φο λογ/μου HOL και τον Αριθμό βρόχου της γραμμής μου.Μετά απο ανταλλάγη fax για τις υπογραφές κλπ κλπ της ζήτησα να μου προωθήσει και ένα νέο αίτημα για νέα γραμμή για το σπίτι της αδερφής μου , έτσι και έγινε.Αφου μου έστειλέ εκ νέου τα συμφνητικά και της τα έστειλα πίσω με ενημέρωσε πως τώρα θα περιμένω τηλέφωνο απο τον τεχνικό της Nova και όταν θα έρθει θα του δώσω τα χρήματα και εκείνος πέρα απο την εγκατάσταση θα μου δώσει & το router μου.Για την καινούρια γραμμή μου είπε πως θα μου δώσει τον αριθμό όταν έρθει ο τεχνικός να την εγκαταστήσει.Έν τω μεταξύ μου είχε έρθει ενα διπλό sms ότι η άιτηση μου έχει καταχωρηθει και να κοιτάξω για την πρόοδο της στο γνωστό site και η κατάσταση μέχρι στιγμής παραμένει εδώ : 05/12/2012 22:31:53 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ , ωστόσο η HOL δεν με έχει καλέσει μέχρι τώρα για να μου κάνει αντιπρόταση όπως συνηθίζετε και έχω ψιλόπαραξενευτεί γιατί η κατάστασή λεεί απο τον ΟΤΕ όχι απο HOL.

Tα ερωτήματα μου είναι τα εξής :
1)Αν κάποιος συμφορυμίτης έκανε αίτηση και τον έχουν καλέσει ;
2)Η διαδικάσια όντως ετσι είναι για την απόκτηση του εξοπλισμόυ η θα πρέπει να πάω σε κατάστημα Forthnet με τις αιτήσεις μου για την παραλαβή;
3)Πότε ενεργοποιείται η γραμμή ; και πότε η Nova ;
4)Πότε θα αρχίσω να τιμολογούμαι όταν έρθει ο τεχνικός της Νόβα ; ή όταν θα ενεργοποιηθεί η γραμμή;
5)Η νέα τηλ/κη γραμμή πόσο κάνει να ολοκληρωθεί;(Εγω πιστεύω αρχές Μάρτη)
6)Πότε θα τα έχω και τα δύο μαζί;(Κατανοώ την αναμονή λόγω τιμής μέχρι ενος σημείου , γιατί αν δεν έχεις το background μην την κάνεις).

*Υ.Γ έκανα την άιτηση και είπα καλά Χριστούγεννά , ελπίζω να μην πώ Χριστός Ανέστη όταν ενεργοποιήθουν.

Ευχαρίστω εκ των προτέρων και συγνώμη για το εκτενές του κείμενου μου.

2) router και pace δεκτη κανονικα τα παιρνεις απο το καταστημα αλλα γιατι δε ρωτας την κοπελα που σου εκανε την αιτηση? (σε αυτα γενικα καλυτερα να πηγαινεις σε καταστημα και οχι απο πλανοδιους αλλα οκ!)
3)η νοβα αμεσα μολισ βαλεις το πιατο. αν θες το βαζεις και μονος σου και περνεισ τηλ και σε ενεγοποιουν αμμεσα
4) λογικα οταν βαλεις τη nova
5) ε δεν νομιζω τοσο αργα. λογικα σε 25 μερες γινεται
6)παρε στο 13831 και ρωτα... και πιεσε να ερθει ο τεχνικος

antreas9
10-12-12, 16:20
εκανα την αίτηση αν θυμάμαι καλά, την τρίτη.
με πήραν τηλέφωνο την πεμπτη, να μου κλείσουν ραντεβού για αύριο , για την τοποθέτηση της νοβα.
(απλά εγω τους μετεθεσα για παρασκευή).
Η νόβα ενεργοποιείται άμεσα, μόλις στην εγκ/σουν.
Η γραμμή , θέλει καμια 20αρια μέρες λένε (εγω έχω ΠΙΘΑΝΗ ημερ/νια, στις 20).
τιμολογήσε, τα 29,90, από την στιγμή της ενεργοποίησης της νόβα.
Οσο για τον εξοπλισμό, επειδή τον πήρα από το κατάστημα, δεν ξέρω τι παίζει σχετικά με αυτό που σου είπε, αν και το βρίσκω φυσιολογικό!

Chris Bow
17-12-12, 14:02
εκανα την αίτηση αν θυμάμαι καλά, την τρίτη.
με πήραν τηλέφωνο την πεμπτη, να μου κλείσουν ραντεβού για αύριο , για την τοποθέτηση της νοβα.
(απλά εγω τους μετεθεσα για παρασκευή).
Η νόβα ενεργοποιείται άμεσα, μόλις στην εγκ/σουν.
Η γραμμή , θέλει καμια 20αρια μέρες λένε (εγω έχω ΠΙΘΑΝΗ ημερ/νια, στις 20).
τιμολογήσε, τα 29,90, από την στιγμή της ενεργοποίησης της νόβα.
Οσο για τον εξοπλισμό, επειδή τον πήρα από το κατάστημα, δεν ξέρω τι παίζει σχετικά με αυτό που σου είπε, αν και το βρίσκω φυσιολογικό!


Κι εγω Τριτη 4/12 εκανα την αιτηση, 6/12 πηρα τον εξοπλισμο (αποκωδικοποιητη & router) και ακομα περιμενω τον τεχνικο με το "πιατο" να ερθει και να εγκαταστησει τη nova, ειδωμεν.......

vaggelakhs
17-12-12, 23:44
Κι εγω Τριτη 4/12 εκανα την αιτηση, 6/12 πηρα τον εξοπλισμο (αποκωδικοποιητη & router) και ακομα περιμενω τον τεχνικο με το "πιατο" να ερθει και να εγκαταστησει τη nova, ειδωμεν.......

Τον εξοπλισμό απο που τον πήρες;
Εμένα μου ήρθε ο τεχνικός σήμερα με τον δέκτη και τα σύνδεσε όλα κομπλέ.Το router όμως απο που θα το πάρουμε;;

Chris Bow
18-12-12, 01:53
Τον εξοπλισμό απο που τον πήρες;
Εμένα μου ήρθε ο τεχνικός σήμερα με τον δέκτη και τα σύνδεσε όλα κομπλέ.Το router όμως απο που θα το πάρουμε;;

Απο το καταστημα που εκανα την αιτηση. Ο τεχνικος που θα φερει το πιατο και θα το εγκαταστησει, μαλλον θα αργησει για ΠΟΛΥ ακομα οπως παει το πραμα. Καθε μερα τους παιρνω τηλ. και μαλωνω, ουτε ξερουν ποτε θα βλεπω nova. Επικαλουνται φορτο εγρασιας.

vaggelakhs
18-12-12, 11:11
Απο το καταστημα που εκανα την αιτηση. Ο τεχνικος που θα φερει το πιατο και θα το εγκαταστησει, μαλλον θα αργησει για ΠΟΛΥ ακομα οπως παει το πραμα. Καθε μερα τους παιρνω τηλ. και μαλωνω, ουτε ξερουν ποτε θα βλεπω nova. Επικαλουνται φορτο εγρασιας.


Εσείς έχετε την μετάβαση στο ψηφιακό σήμα και πρέπει να γίνεται όντως ένας μικρός χαμός.

Chris Bow
18-12-12, 14:31
και πρέπει να γίνεται όντως ένας μικρός χαμός.


Χαμος μονο? Εδω δεν ξερουν τι τους γινετε. Εν τω μεταξυ ολοκληρη η οικοδομη μου βλεπει δορυφορικα γιατι εχουμε 2 πιατα στην ταρατσα και δεν μου λενε τι πρεπει να κανω να συνδεσω τη δορυφορικη κεραια, που ηδη εχω σημα, με τον αποκωδικοποιητη τους. Με το στανιο να περιμενω τον τεχνικο τους, ουτε τηλεοραση δεν βλεπω σπιτι. Για τοσο ζωα μιλαμε!!!!!!

haniabal
18-12-12, 15:08
Εσείς έχετε την μετάβαση στο ψηφιακό σήμα και πρέπει να γίνεται όντως ένας μικρός χαμός.


Δεν είναι μόνο αυτό. Εφόσον η προσφορά πάει καλά είναι λογικό και οι τεχνικοί να μην προλαβαίνουν να κάνουν την δουλειά τους.

billstamaniac
18-12-12, 20:39
μετα απο επικοινωνια με το 13831 μου ειπαν οτι μεχρι αυριο θα την δινουν μετα σταματει γενικως ουτε με δεκτη που στο κρατανε στο κατστημα οποτε οποιος θελει ας βιαστει

FSHOPAXD
19-12-12, 03:42
Ναι ισχύει ,προλάβετε αύριο είναι η τελευταία ημέρα προπαραγγελιών.

Lapetr
19-12-12, 22:59
είναι λογικό να τα έχουν δει όλα κολλυομενα οι τεχνικοί αν η ζήτηση ξεπέρασε ακόμα και τα προσδοκώμενα!

invaider
20-12-12, 20:43
Συνεχίζει ακόμα η προσφορά. είναι πάλι διαθέσιμη το για πόσο είναι άγνωστο!!!!

labrini
20-12-12, 20:55
Έγω έκανα αίτηση 8/12 σε κατάστημα απο το οποίο παρελαβα ρουτερ κι δέκτη. Μου είπαν 10-15 μέρες για Nova και 20-25 για forthnet. Μου στείλαν 2 σμσ, το ένα έλεγε 27-12 ενεργοποίηση Forthnet μετά από 2 μέρες έγινε 31/12. Επειδή καιγόμουν για Nova καθώς δεν έχω φηφιακά πήρα τηλ. nova. Μου είπαν ότι ο τεχνικός με είχε καλέσει 11/12 και δεν με βρήκε. Πήρα τηλ. στον τεχνικό ο οποίος μου έκλεισε για 27-12 αλλά επειδή τον πίεσα και προφανώς με λυπήθηκε θα έρθει 21/12.
Τώρα για Forthnet μου είπαν πρώτη εβδομάδα Ιανουαρίου.

mellodos
20-12-12, 22:26
Συνεχίζει ακόμα η προσφορά. είναι πάλι διαθέσιμη το για πόσο είναι άγνωστο!!!!


Με ενημέρωσαν από τα κεντρικά καθώς και από 2 καταστήματα ,πως απο σήμερα το πρωί το σύστημα δεν καταχωρεί νέους πελάτες στην προσφορά άρα το θέμα έληξε.
Το αστείο είναι πως τα έχουν τόσο χαμένα που όταν τους ρώτησα για τα υφιστάμενα συνδυαστικά nova/economy δεν ήξεραν καν να μου απαντήσουν αν ισχύουν πια , διότι όλα τα μηχανήματα nova που θα προσεχώς θα παραλάβουν ,είναι προγραμματισμένα να φύγουν στις 1000αδες νέες αιτήσεις και έτσι δεν ξέρουν αν μπορούν να ικανοποιήσουν νέες!!!

invaider
21-12-12, 10:52
Με ενημέρωσαν από τα κεντρικά καθώς και από 2 καταστήματα ,πως απο σήμερα το πρωί το σύστημα δεν καταχωρεί νέους πελάτες στην προσφορά άρα το θέμα έληξε.
Το αστείο είναι πως τα έχουν τόσο χαμένα που όταν τους ρώτησα για τα υφιστάμενα συνδυαστικά nova/economy δεν ήξεραν καν να μου απαντήσουν αν ισχύουν πια , διότι όλα τα μηχανήματα nova που θα προσεχώς θα παραλάβουν ,είναι προγραμματισμένα να φύγουν στις 1000αδες νέες αιτήσεις και έτσι δεν ξέρουν αν μπορούν να ικανοποιήσουν νέες!!!

Συνεχίζει ακόμα η προσφορά. είναι πάλι διαθέσιμη το για πόσο είναι άγνωστο!!!!

johnsruro
21-12-12, 11:47
εγώ πέρασα πριν από λίγο από κατάστημα και μου είπαν ότι προσφορά τρέχει ακόμα και δεχονται αιτήσεις απλά η ενεργοποιηση της Nova θα παρει λίγο χρόνο μέχρι να έρθουν οι εξοπλισμοι.

haniabal
21-12-12, 16:21
εγώ πέρασα πριν από λίγο από κατάστημα και μου είπαν ότι προσφορά τρέχει ακόμα και δεχονται αιτήσεις απλά η ενεργοποιηση της Nova θα παρει λίγο χρόνο μέχρι να έρθουν οι εξοπλισμοι.


Πιστεύω ότι η προσφορά θα τρέξει κανονικά μέχρι τις 31. Το σίγουρο είναι ότι η τεχνική υπηρεσία θα έχει πολύ δουλειά ακόμα..

Chris Bow
24-12-12, 11:14
Λοιπον τελικος απολογισμος.....

4/12 εκανα αιτηση.
6/12 πηρα αποκωδικοποιητη και router(αθλιο).
19/12 πηρε τηλ. ο τεχνικος για να κανονισουμε να ερθει στις 22/12.
20/12 ενεργοποιηθηκε η συνδεση Forthnet.
22/12 ηρθε ο τεχνικος μαζι με το "πιατο" και εγκατεστησε τη nova.

Συνολο 18 μερες αναμονη......

Παντως απ'οτι ακουω μερα με τη μερα η αναμονη αυξανεται.

vaggelakhs
24-12-12, 13:30
6/12 πηρα αποκωδικοποιητη και router(αθλιο).

Ποιό πήρες και είναι άθλιο ;για να έχουμε το νού μας..

labrini
24-12-12, 16:49
το huawei δύνουν ή τουλ. εγώ αυτό πήρα

Chris Bow
24-12-12, 17:41
το huawei δύνουν ή τουλ. εγώ αυτό πήρα

Ακριβως αυτο εννοω, το Huawei δωσαν και σε μενα.

Lapetr
29-12-12, 19:43
όντως τρέχει ακόμα η προσφορά πάντως και νομίζω ότι ακόμα και άυριο που είναι ανοιχτά τα μαγαζιά θα τρέχει ακόμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.