PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με το ping μου,OTE



fearhome21
11-12-12, 21:29
ρε παιδια εχω σοβαρο θεμα με το ίντερνετ.έχω 145 ping σταθερό σε όλα τα games και έχω ote
τους έχω πάρη καμία 50άρια τηλέφωνα και μου είπανε ότι το φτιάξανε το πρόβλημα όντος το ping ήτανε 72 ping και τώρα είναι σταθερό 145 ping τη λέτε να κάνω ρε παιδεία να τους πάρω τηλέφωνο όταν γίνετε το πρόβλημα ακόμα τώρα που σας γράφω έχω 145 ping..και εγώ νόμιζα ο οτε θα είχε τα καλύτερα ping αλλά τελικά ένα παιδί μένη δίπλα μου και έχει 69 ping HOL μήπως μου έκαναν κάτι λάθος στην γραμμή μου?από τότε που τους πήρα τηλέφωνο έπιανα 7600/KBPS και τώρα πιάνω 6100/KBPS..+το μεγαλητερο ping μόνο στις αρχές ήταν τέλειο

bestmania
11-12-12, 23:51
ρε παιδια εχω σοβαρο θεμα με το ίντερνετ.έχω 145 ping σταθερό σε όλα τα games και έχω ote
τους έχω πάρη καμία 50άρια τηλέφωνα και μου είπανε ότι το φτιάξανε το πρόβλημα όντος το ping ήτανε 72 ping και τώρα είναι σταθερό 145 ping τη λέτε να κάνω ρε παιδεία να τους πάρω τηλέφωνο όταν γίνετε το πρόβλημα ακόμα τώρα που σας γράφω έχω 145 ping..και εγώ νόμιζα ο οτε θα είχε τα καλύτερα ping αλλά τελικά ένα παιδί μένη δίπλα μου και έχει 69 ping HOL μήπως μου έκαναν κάτι λάθος στην γραμμή μου?από τότε που τους πήρα τηλέφωνο έπιανα 7600/KBPS και τώρα πιάνω 6100/KBPS..+το μεγαλητερο ping μόνο στις αρχές ήταν τέλειο

Μήπως είναι κάποιο πρόβλημα δικό σου ? κλισέ πρόγραμμα antivirus ,mtorrent αν έχεις ανοιχτό και τα σχετικά που σου τρώνε την γραμμή και καλο είναι αν έχεις άλλο pc να το δοκιμάσεις και εκείνο.ping με τι κανεις μέσω telnet ? Σου έριξαν τη γραμμή για να συγχρονίζει το router καλύτερα και να έχεις ποιο σταθερή γραμμή ώστε το ping να μπορέσει να βελτιωθεί.

fearhome21
12-12-12, 00:05
δικό μ πρόβλημα δεν είναι σίγουρα ο υπολογιστής μου είναι καινούριος και μόλις έγραψα αυτό το μήνυμα μετά ξανά μπήκα και φτιάχτηκε αλλά σίγουρα θα ξανά γίνει

leopal
12-12-12, 00:14
Zητησε να μπεις σε fast path αν δεν εισαι ηδη.

fearhome21
12-12-12, 00:39
πως ξέρω αν είμαι σε fastpath?

leopal
12-12-12, 00:41
Εμενα το γραφει στη σελιδα του ρουτερ.Δες μηπως το λεει και σε σενα.

fearhome21
17-12-12, 02:36
έχω ένα ρούτερ της D-link και δεν μου δείχνει τίποτα στο status page..τι να κάνω? άμα μπω σε fastpath θα δω καμία βελτίωση?αν κάποιος ξέρει να μου πει σε ρούτερ D-link πως βλέπεις τη path είσαι.

leopal
17-12-12, 08:31
Παρε τον οτε και ρωτα τους να σου πουν.

Παντα με φαστ παθ εχεις μικροτερο ping αλλα και μικροτερη ταχυτητα συγχρονισμου.

AssVas
23-12-12, 08:30
ακολούθησε αυτόν τον οδηγό εντοπισμού και επίλυσης θεμάτων με Ping

http://www.callofduty.gr/index.php?topic=2920.0

@ ADSLgr.com All rights reserved.