PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα γραμμης σε πιο κοντο κεντρο? Προστιμο Αναχωρησης απο ΟΤΕ



DJman
12-12-12, 15:02
Καλημερα

Εχω ΟΤΕ εδω και 3 χρονια και εχω αρχισει να ψαχνω ενναλακτικο παροχο.Εχω λοιπον 2 ερωτησεις

Τον Ιουνη 2011 απο 40 ευρω το μηνα που πληρωνα με εβαλα στο πακετο των 35 ευρω το μηνα που ειχαν προσφορα. Μου ανεφερε η κοπελα(τηλεφωνικα) οτι θα εχω 12 μηνη
υποχρεωτικη παραμονη. Ελα μου ομως που εγω θελω να φυγω τωρα. Τους παιρνω τηλ να ρωτησω αν υπαρχει προστιμο και μου λενε οτι ειναι 110 ευρω το προστιμο ειτε φυγω
τωρα ειτε φυγω τον Ιουνη.Ισυχει κατι τετοιο?

Σημερα με πειρε μια κοπελα απο την Wind με μια ωραια προσφορα και μου ειπε οτι δεν ισχυει αυτο που λενε απο τον ΟΤΕ και οτι ειναι μονο 70 ευρω να πληρωσω ισως και τιποτα.

Και Η 2 ερωτηση.Απο το site της CYTA εκανα αναζητη για το το VDSL και ο διπλα δρομος μου ειναι 1500 μετρα απο το κεντρο ενω εγω 3500 μετρα !!!!!!

Μπορω να ζητησω να παω στο πιο κοντινο. Το κουλο ειναι οτι το νουμερο μου ειναι ανεικει στο Μεγαρο ΟΤΕ το οποιο οντως ειναι 1 χλμ απο το σπιτι μου(σαν δρομος) αρα 1500 καλωδιο. Εγω με 3500 κανω τον γυρω της πολης για να παω στο Κεντρο??:worthy:

Vitruvian78
12-12-12, 16:05
Γιατι να μην ισχυει το πρόστιμο και η ρήτρα εφόσον την έχει ο ΟΤΕ μεσα στη συμφωνία που υπογράφεις μαζι του;; Έχει κάθε δικαίωμα να στο χρεώσει και με το νομο....Η υπάλληλος της εταιρίας σου το λεει αυτό γιατι θέλει να υπογράψεις συμβόλαιο μαζι τους, να παρει το ποσοστό της για την πώληση. Όταν θα σου έρθει η λυπητερη, εσύ θα κληθείς να πληρώσεις όχι η νέα εταιρία ή η υπάλληλος. Να σου προσφέρανε κάποιους μήνες δωρεάν, όπως κάνει η hol, να σου πω οκ, το ίδιο θα σου βγει.....η γνώμη μου ειναι να περιμενεις μεχρι να κλεισεις το 12μηνο.

Piparas
22-12-12, 00:35
Το πρόστιμο το πληρώνεις άμα φύγεις τώρα αλλά αν περάσει το δωδεκάμηνο, δηλαδή τον Ιούνη δεν πληρώνεις τίποτα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.