PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί χρησιμοποιείς αυτό το nick name ; E ; Γιατί ;;;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Yngwiedis
07-06-04, 20:45
Yngwie J. Malmsteen ονομάζεται ένας σουηδός κιθαρίστας με τον οποίο έχω ψύχωση από τα 15 μου. ( τώρα είμαι 29 )
Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα για αυτόν www.yngwie.org
Το επώνυμο μου αρχίζει από Ιν- και τελειώνει σε -ίδης ( Όχι δεν είμαι πόντιος :P )
Από το γυμνάσιο λοιπόν μου κόλλησαν αυτό το παρατσούκλι Yngwie - dis. Η προφορά του είναι : Ινγκβίδης.
Όταν λοιπόν πρωτοασχολήθηκα με το internet δεν χρειάστηκε και πολύ να βρώ ένα πραγματικά μοναδικό nick name το οποίο σίγουρα δεν θα χρησιμοποιούσε άλλος.
Όπου και αν δείτε Yngwiedis λοιπόν μέσα στο παγκόσμιο internet εγώ θα είμαι ;)

sdikr
07-06-04, 20:56
lol
sdikr είναι το το ονομα και το επιθετό μου (χωρίς κάποια γράμματα)
κάποια στιγμή που προσπαθούσα να κάνω εγγραφή σε κάποια υπηρεσία δεν δεχόταν τα 10 που του έδωσα, του έδωσα sdikr και το πήρε, απο τότε μου έμεινε
ααα αν και το επίθετό μου δεν τελέιώνει σε ιδης είμαι πόντιος!!

aesir
07-06-04, 21:03
Εχω μια μανία με την μυθολογία, Æsir ήταν η κύρια φυλή Σκανδιναβών θεών, με πατέρα τον Odin, και θεούς όπως τον Thor, Loki κλπ. Ζούσαν στο Asgard, αν θυμίζει τίποτα η λέξη μάλλον είναι από την σειρά Stargate... :roll:

WAntilles
07-06-04, 21:07
Grngl-ίζει άσχημα το Ινωγενίδης πάντως.

sdikr
07-06-04, 21:09
Εχω μια μανία με την μυθολογία, ?sir ήταν η κύρια φυλή Σκανδιναβών θεών, με πατέρα τον Odin, και θεούς όπως τον Thor, Loki κλπ. Ζούσαν στο Asgard, αν θυμίζει τίποτα η λέξη μάλλον είναι από την σειρά Stargate...

avangers by marvel comics! thor θεός του κεραυνού!!

WAntilles
07-06-04, 21:12
Ζούσαν στο Asgard

Εμένα γιατί αν και δεν είμαι Tolkien fan, αλλά έχω διαβάσει την 3λογία στο πρωτότυπο, μου θυμίζει πολύ το Isengard του Saruman;

Salvador
07-06-04, 21:14
απο τον Salvador Limones στο Grim Fandago!

ενα απο τα καλυτερα adventure που εχω τελειωσει στο παρελθον και σκεφτομαι να το ξανακανω.Και όπως ελεγε και στο signature μου...

WAntilles
07-06-04, 21:16
Δεν θα εξηγήσω το W. Antilles γιατί για όσους είναι STAR WARS fans είναι προφανές.

Θα είχα βάλει Yoda, αλλά είπα να μην προκαλέσουμε ως νιούμπηδες. Να τηρήσουμε low profile.

Και δεν θεωρώ τον εαυτό μου αντάξιο του "Yoda". Είναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ nickname.

Salvador
07-06-04, 21:17
γιατι δεν δουλέυει ..?? :roll:

VIVA LA REVOLUTION !

teacake
07-06-04, 21:18
Ερώτηση:
WAntilles γιατί έχεις για Avatar το Yoda; Νομίζω επίσης ότι ο Wedge Antilles είναι στρατηγός των rebels και όχι Jedi. Χμ... :?

maria
07-06-04, 21:19
Εμενα ετσι με λενε....bummer huh? :lol:

teacake
07-06-04, 21:20
Ουάου ρε WAntilles είσαι πράγματι Jedi. Μου απάντησες πρίν προλάβω να κάνω post την ερώτηση !!!! :shock:

WAntilles
07-06-04, 21:22
Ουάου ρε WAntilles είσαι πράγματι Jedi. Μου απάντησες πρίν προλάβω να κάνω post την ερώτηση !!!! :shock:

The Force, φίλε μου. The Force. :D

WAntilles
07-06-04, 21:26
Νομίζω επίσης ότι ο Wedge Antilles είναι στρατηγός των rebels και όχι Jedi.

Σωστό αυτό εν μέρει.

Στρατηγός έγινε κάποια χρόνια μετά τις ταινίες.

Ήταν ο πιλότος που στο μεν 1ο Death Star έμεινε μέχρι τέλους στο πλευρό του Skywalker όταν αναγκάστηκε να αποσυρθεί από μία καλή βολή του Vader.

Επίσης στο 2ο Death Star, το έχει καταστρέψει κατά το ήμισυ. Το άλλο μισό είναι του Calrissian.

sdikr
07-06-04, 21:28
Σωστό αυτό εν μέρει.

Στρατηγός έγινε κάποια χρόνια μετά τις ταινίες.

Ήταν ο πιλότος που στο μεν 1ο Death Star έμεινε μέχρι τέλους στο πλευρό του Skywalker όταν αναγκάστηκε να αποσυρθεί από μία καλή βολή του Vader.

Επίσης στο 2ο Death Star, το έχει καταστρέψει κατά το ήμισυ. Το άλλο μισό είναι του Calrissian.


επειδή μου αρέσει πιό πολύ το star treck μήπως θα έπρεπε να λέγεσαι data?
:mrgreen:

teacake
07-06-04, 21:29
WAntilles, αν και τα episodes Ι και ΙΙ με απογοήτευσαν η μάχη του Yoda με τον ... (δε θυμάμαι το όνομά του αλλά τον έπαιζε ο Κρίστοφερ Λί) ήταν όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Stardusted
07-06-04, 21:32
εμενα απλα μου αρεσει... :P :D

cosmos
07-06-04, 21:34
Χρειαζόταν ένα τέτοιο thread :) cosmos, well, γιατί από τη μία δεν υπάρχει κάτι που να με εντυπωσιάζει περισσότερο από τη θέα του έναστρου ουρανού και από την άλλη να μου (υπεν-)θυμίζει πόσο γελοίες είναι οι όποιες κρίσεις μεγαλομανίας μου. BTW, μου αρέσει ο ήχος του ;)

Χαίρομαι που σας γνωρίζω :)

ΥΓ: Aκούω "Any colour you like" από Floyd, οπότε για τα όποια παράξενα non-tech-ποια-είναι-η-απάντηση-στη-ζωή-στο-σύμπαν-και-τα-πάντα φταίει ο πιανίστας ;)

sdikr
07-06-04, 21:37
Χρειαζόταν ένα τέτοιο thread cosmos, well, γιατί από τη μία δεν υπάρχει κάτι που να με εντυπωσιάζει περισσότερο από τη θέα του έναστρου ουρανού και από την άλλη να μου (υπεν-)θυμίζει πόσο γελοίες είναι οι όποιες κρίσεις μεγαλομανίας μου. BTW, μου αρέσει ο ήχος του



άντε και σε universe soon!!! :D

cosmos
07-06-04, 21:40
Σπύρο αυτό διαστέλλεται, εγώ συστέλλομαι.

(Ψέμματα. Kαι εγώ έχω αρχίσει να διαστέλλομαι. Under control για την ώρα, αλλά... :D )

sdikr
07-06-04, 21:45
Σπύρο αυτό διαστέλλεται, εγώ συστέλλομαι.

μεγαλώνεις (και δεν μίλαώ σε χρόνια ή μάζα!) τόσα howtos και όλα 1 και 1!

macgiorgosgr
07-06-04, 21:52
mac-giorgos-gr

Δηλαδή:
Έχω macintosh, λέγομαι Γιώργος και είμαι από Ελλάδα. Το χρησιμοποιώ σε διάφορα chatrooms και φόρουμ, διεθνή και μη.

sdikr
07-06-04, 21:55
Δηλαδή:
Έχω macintosh, λέγομαι Γιώργος και είμαι από Ελλάδα. Το χρησιμοποιώ σε διάφορα chatrooms και φόρουμ, διεθνή και μη.


χεχε μέχρι τώρα δεν είχαμε καταλάβει οτι έχεις mac!! :twisted:

Sofa Surfer
07-06-04, 21:55
Όσο αναφορά το δικό μου nick όποιος καταλαβε, κατάλαβε.

aesir
07-06-04, 21:58
Χρειαζόταν ένα τέτοιο thread :) cosmos, well, γιατί από τη μία δεν υπάρχει κάτι που να με εντυπωσιάζει περισσότερο από τη θέα του έναστρου ουρανού και από την άλλη να μου (υπεν-)θυμίζει πόσο γελοίες είναι οι όποιες κρίσεις μεγαλομανίας μου. BTW, μου αρέσει ο ήχος του ;)

Εμένα μου θυμίζει τον Κόσμο από την ταινία "sneakers"...

macgiorgosgr
07-06-04, 22:11
Δηλαδή:
Έχω macintosh, λέγομαι Γιώργος και είμαι από Ελλάδα. Το χρησιμοποιώ σε διάφορα chatrooms και φόρουμ, διεθνή και μη.


χεχε μέχρι τώρα δεν είχαμε καταλάβει οτι έχεις mac!! :twisted:

χεχεχε, όντως δεν περνάει απαρητήρητο... :D :D

Μου έχει τύχει όμως σε irc να μου πουν "macgiorgosgr, είσαι σκωτσέζος?" :o

ThReSh
07-06-04, 22:12
ThReSh σημαίνει αλώνιζω στα αγγλικά...το διάλεξα γιατί είναι και το nick ενός πολύ γνώστου Quaker...

επίσης Finwe (που βρίσκεται στο sign) είναι Noldorin High Elf (King) από Silmarillion (Tolkien) :D

wintech2003
07-06-04, 22:18
Εγω πάλι αν και είμαι σχεδόν 6-7 χρόνια στον χώρο του chat και των forums δεν εχω κατασταλλάξει σε κάτι...

Εχω περάσει από νικ όπως tasgeo, WiNuX, PaNaSyNC, και τώρα wintech2003... (αν και σιγα σιγα πρέπει να το κάνω wintech2004...)

Τεσπα.. κάποτε θα μου έρθει η έμπνευση για ενα ωραίο και προτότυπο nick.. οπότε τότε i will let you know :)

Salvador
07-06-04, 22:23
mac-giorgos-gr

Δηλαδή:
Έχω macintosh, λέγομαι Γιώργος και είμαι από Ελλάδα. Το χρησιμοποιώ σε διάφορα chatrooms και φόρουμ, διεθνή και μη.

Σοβαρά εχεις mac..? :roll: Κοιτα να δεις που νομιζα οτι σε λενε Μακη και το γραφεις με c... :D

WAntilles
07-06-04, 22:32
Σωστό αυτό εν μέρει.

Στρατηγός έγινε κάποια χρόνια μετά τις ταινίες.

Ήταν ο πιλότος που στο μεν 1ο Death Star έμεινε μέχρι τέλους στο πλευρό του Skywalker όταν αναγκάστηκε να αποσυρθεί από μία καλή βολή του Vader.

Επίσης στο 2ο Death Star, το έχει καταστρέψει κατά το ήμισυ. Το άλλο μισό είναι του Calrissian.


επειδή μου αρέσει πιό πολύ το star treck μήπως θα έπρεπε να λέγεσαι data?
:mrgreen:

Γιατί;

Πές κανά καλό τώρα να σου απαντήσω αλά Spock.

Fascinating!

Cafeeine
07-06-04, 22:33
Ο εθισμός μου με προέτρεψε στο nick μου. :D Η γραφή (1 f, 2e)επίτηδες για να ξεχωρίζει χωρίς να ξενίζει

WAntilles
07-06-04, 22:35
WAntilles, αν και τα episodes Ι και ΙΙ με απογοήτευσαν η μάχη του Yoda με τον ... (δε θυμάμαι το όνομά του αλλά τον έπαιζε ο Κρίστοφερ Λί) ήταν όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Και εμένα με απογοήτευσαν, κυρίως το πρώτο.

Συμφωνώ μαζί σου ότι εκεί ο Yoda μας έδειξε γιατί θεωρείται THE Master.

Όσο για την ποιότητα των καινούριων Episodes, θεωρώ ότι το EMPIRE STRIKES BACK είναι και θα παραμείνει αξεπέραστο από άποψη χαρακτήρων και development τους, δράματος (με την αρχαία έννοια του όρου) κλπ.

teacake
07-06-04, 22:36
Σωστόστ ο WAntilles!!! Episodes 4 - 5 και τα μυαλά στο death star!

WAntilles
07-06-04, 22:38
mac-giorgos-gr

Δηλαδή:
Έχω macintosh, λέγομαι Γιώργος και είμαι από Ελλάδα. Το χρησιμοποιώ σε διάφορα chatrooms και φόρουμ, διεθνή και μη.

Σοβαρά εχεις mac..? :roll: Κοιτα να δεις που νομιζα οτι σε λενε Μακη και το γραφεις με c... :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

WAntilles
07-06-04, 22:40
Σωστόστ ο WAntilles!!! Episodes 4 - 5 και τα μυαλά στο death star!

Κι όμως θεωρώ το 6 καλύτερο από το 4.

Μάχη σαν τη Μάχη του Endor δεν θα ξαναδούμε ποτέ στην ιστορία του κινηματογράφου. Η οποία είχε γίνει με πλήρως οπτικά μέσα. Το 1983 δεν υπήρχαν υπολογιστές και 3D rendering.

WAntilles
07-06-04, 22:47
Όσο αναφορά το δικό μου nick όποιος καταλαβε, κατάλαβε.

Θα κάνω μια απόπειρα.

sofa -> καναπές

surfer -> (σε πολύ ελεύθερο) -> εξερευνητής

Και τα 2 μαζί -> ο Ξάπλας, ο Ξαπλάρων κλπ.

lacoste
07-06-04, 22:55
Τό δικό μου δέν προέρχεται από τήν γνωστή φίρμα αλλά από τό ονοματεπώνυμο μου τό οποίο είναι Λα......ς Κώστας δηλαδή ΛαΚώστας=lacoste 8)

runnerma
07-06-04, 23:09
runner από ένα αυτοκίνητο που είχα (4runner) και ma γιατί έτσι αρχίζει το επιθετό μου :wink:

sdikr
07-06-04, 23:38
Γιατί;

Πές κανά καλό τώρα να σου απαντήσω αλά Spock.

Fascinating!

spock και data είναι σχεδόν το ίδιο άτομο σε διαφορετικές εκδόσεις του star treck (the logic)

garifalos
07-06-04, 23:57
Γιατί το καλό πρόλαβε και το πήρε ο Τριαντάφυλος.Τουλάχιστον έχω τραγοθδηθεί,πόσοι δεν αγαπούν τον "γαρίφαλο"
?

sdikr
08-06-04, 00:01
γαριφαλο στ' αυτι , και πονηριά στο πέτο...............

Knorcedger
08-06-04, 00:29
Knorcedger, είναι μια λέξη που έφτιαξα μόνος μου, πριν δύο χρόνια, "πλέκοντας" δύο άλλες, αλλά δεν θα σας πω ποιες είναι αυτές. Όποιος τις βρει, κερδίζει ένα σετ από 6 καμμένα cd 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Και να σημειώσω ότι διαβάζετε νόρσετζερ

macgiorgosgr
08-06-04, 00:33
Γιατί;

Πές κανά καλό τώρα να σου απαντήσω αλά Spock.

Fascinating!

spock και data είναι σχεδόν το ίδιο άτομο σε διαφορετικές εκδόσεις του star treck (the logic)

Χμ, όχι ακριβώς· στο Next Generation είχαμε "σπάσιμο" του κάθε χαρακτήρα του Original σε δύο άτομα.

arcanum
08-06-04, 00:47
Ναι ο spock ήταν και ο science officer και ο first officer του Enterprise.
Επίσης ήταν extra cool Vulcan που ήξερε το Vulcan Nerve pinch, και πολύ καλός φίλος του Kirk.

Ο data ήταν ενα robot.

Επίσης που είναι ο bones με τα τρομερά σχόλια που έκανε?

Τί έγινε ο Kirk? ο νεότερος κυβερνητης στην ιστορία του Starfleet? Ο ριψοκίνδυνος εξερευνητής? Αντικαταστήθηκε με το picard. Τον 'σοφό' αλλα βαρετό καπετάνιο.


Το μόνο καλό στο Next Generation είναι το holodeck.

sdikr
08-06-04, 01:05
Ο data ήταν ενα robot.

ενα robot μα τι robot , σιγά σιγά γινόταν πιο πολύ ανθρωπος, (μάθαινε πιο πολλα) μέχρι που πήρε και το emotion chip

zouzouni
08-06-04, 01:06
zouzouni Γιατί...
1) μια φίλη σε μια συζήτηση περί υπολογιστών, με αποκάλεσε έτσι σχετικά με την διάθεσή μου να ψάχνω κι να ασχολούμαι μ'αυτά τα θέματα
2) γιατί την ώρα που έκανα την εγγραφή μου στο forum άκουγα διάφορα ζουζούνια στον περιβάλλοντα χώρο κι μου θύμησαν το 1, και
3) γιατί ήθελα ν'αλλάξω από τις 2 πιο συνηθισμένα nicks που χρησιμοποιώ (είτε αναγραμματισμός του ονόματός μου, είτε το όνομά μου γραμμένο πλήρως κι με απόλυτη ακρίβεια αντεστραμμένο από το τέλος στην αρχή).

WAntilles
08-06-04, 01:19
Ναι ο spock ήταν και ο science officer και ο first officer του Enterprise.
Επίσης ήταν extra cool Vulcan που ήξερε το Vulcan Nerve pinch, και πολύ καλός φίλος του Kirk.

Ο data ήταν ενα robot.

Επίσης που είναι ο bones με τα τρομερά σχόλια που έκανε?

Τί έγινε ο Kirk? ο νεότερος κυβερνητης στην ιστορία του Starfleet? Ο ριψοκίνδυνος εξερευνητής? Αντικαταστήθηκε με το picard. Τον 'σοφό' αλλα βαρετό καπετάνιο.


Το μόνο καλό στο Next Generation είναι το holodeck.

Για λίγος σεβασμός στον Patrick Stewart που είναι ηθοποιός κλάσης και μιλά καταπληκτικά αγγλικά.

AsGoodAsItGets
08-06-04, 01:23
Γιατί η ταινία με τον Jack Nicholson και τη Helen Hunt έχει φοβερό γέλιο και είναι από τις αγαπημένες μου. Και η ατάκα στο sig από 'κει είναι.

Και για όσους δεν τη ξέρουν:
http://www.imdb.com/title/tt0119822/

aesir
08-06-04, 01:35
Για λίγος σεβασμός στον Patrick Stewart που είναι ηθοποιός κλάσης και μιλά καταπληκτικά αγγλικά.

Σαιξπηρικός ηθοποιός μάλιστα, όπως και ο Ian McKellen (και αυτός γαμάτη προφορά).

WAntilles
08-06-04, 01:38
Για λίγος σεβασμός στον Patrick Stewart που είναι ηθοποιός κλάσης και μιλά καταπληκτικά αγγλικά.

Σαιξπηρικός ηθοποιός μάλιστα, όπως και ο Ian McKellen (και αυτός γαμάτη προφορά).

Πέστα aesir.

Ακριβώς όπως τα λες.

Στα X-MEN πολλές φορές βάζω στο DVD να δω 5λεπτες συνομιλίες αυτών των 2 και είναι σκέτη απόλαυση.

I used to be Gandalf the Grey.

Now I am Gandalf the White.

@ ADSLgr.com All rights reserved.