PDA

Επιστροφή στο Forum : Nέοι συνδρομητές VDSL στην Vodafone



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

IoannisGR13
22-01-21, 22:17
Το ίδιο θέλω να κάνω και εγώ μετά από 10 χρόνια στην cosmote. Επειδή σκέφτομαι να μεταφερθώ τον άλλο μήνα παρακαλώ ενημέρωσε με για την διαδικασία. Λίγα λόγια για το πόσο καιρό έμεινε το σπίτι χωρίς σύνδεση.

GregoirX23
23-01-21, 01:30
Όσοι έχετε double play οικιακό, πείτε μου κάτι..
Στο app στους χρόνους προς κινητά έχετε κάποια παροχή: Απεριόριστα προς κινητά vodafone; :hmm:

shocked
23-01-21, 07:29
Απεριόριστα προς κινητά vodafone; :hmm:

όχι. μήπως είναι συνδυασμένο με κάποιο κινητό βόντα;

paanos
23-01-21, 09:35
Όσοι έχετε double play οικιακό, πείτε μου κάτι..
Στο app στους χρόνους προς κινητά έχετε κάποια παροχή: Απεριόριστα προς κινητά vodafone; :hmm:

Μόνο όσοι έρχονται από Cyta και είχαν Απεριόριστα από Cyta σε Cyta, έχουν αυτή τη παροχή.

GregoirX23
23-01-21, 12:52
Μόνο όσοι έρχονται από Cyta και είχαν Απεριόριστα από Cyta σε Cyta, έχουν αυτή τη παροχή.

Δυστυχώς σε αυτό το συμπέρασμα φτάνω και εγώ..
Μάλιστα το σωστό φαίνεται πως είναι: όσοι έρχονται από Cyta και είχαν Απεριόριστα από Cyta σε Cyta, πλέον από Vodafone σε Vodafone, έχουν αυτή τη παροχή... Μέχρι να περάσουν στη Vodafone, μετά πάπαλα.. Εγώ καλή ώρα.. Τα λέγαμε και στο άλλο, απλά είπα να επαληθεύσω αυτό το συγκεκριμένο..
Οπότε άλλη μια παροχή με το ίδιο πάγιο down...
Τι να πούμε.. Υγεία..
Πάντως η wind έχει απεριόριστα κινητά (1500') προς όλη τη wind..
+ Η νόβα που τα έχει όλα απεριόριστα.. Αλλά εγώ δεν μιλάω για αυτό το προς όλους..
Ίσως πρέπει να σκεφτούν τουλάχιστον τα κινητά προς τα δίκτυα τους να είναι απεριόριστα..
Θυμήθηκα και το cyta4u τώρα, r.i.p..
Να δούμε τι άλλο έχει σειρά μετά..

bill2015
23-01-21, 13:39
Το cyta4u το είχε ένας φίλος μου απλά καταπληκτικό ήταν πολύ μεγάλο φαουλ της vodafone που δεν το έκαναν θα εξυπηρετούσε πολύ

paanos
23-01-21, 15:55
Παραμένει κανονικά και μετά τη μεταφορά, όταν λήξει η σύμβαση μάλλον δεν θα το προτείνουν ξανά και θα κάνουν προσφορά για πακέτο χωρίς τα απεριόριστα προς Vodafone.

GregoirX23
23-01-21, 21:35
Παραμένει κανονικά και μετά τη μεταφορά, όταν λήξει η σύμβαση μάλλον δεν θα το προτείνουν ξανά και θα κάνουν προσφορά για πακέτο χωρίς τα απεριόριστα προς Vodafone.

Όπως είδες στο άλλο, με το προηγούμενο συμβόλαιο (ανανέωση) που είχα κάνει το καλοκαίρι στη βόντα μεν αλλά μέσω του 13877 (αν το θυμάμαι καλά), όντως παρέμεινε η συγκεκριμένη παροχή, αλλά 2-3 μήνες μετά την ενοποίηση με τη τροποποίηση του συμβολαίου που ζήτησε η βόντα έφυγε και αυτό..
Btw η ανανέωση που είχα κάνει το καλοκαίρι έγραφε μεν βόντα αλλά ήταν η φόρμα της cyta, τώρα το συμβόλαιο της τροποποίησης έχει εντελώς διαφορετική φόρμα.. Φαίνεται ότι είναι της βόντα..
Σε κάθε περίπτωση πως να το προτείνουν αφού δεν υπάρχει καν σαν πακέτο στη βόντα αυτό..
Μάλλον όπως λες είχε μείνει από τη cyta και του έδωσαν και κατάλαβε.. R.i.p again..
Υγεία..

- - - Updated - - -


Το cyta4u το είχε ένας φίλος μου απλά καταπληκτικό ήταν πολύ μεγάλο φαουλ της vodafone που δεν το έκαναν θα εξυπηρετούσε πολύ

Αν και δεν τη πήγαινα πολύ τη cyta, σε μερικά πράγματα όμως ήταν μπροστά.. Αν μπορώ να το πω έτσι..
Η βόντα και τότε που πήρε τη hol έχει μια τάση να τα κάνει λίγο "μαντάρα"..
Αλλά τι να κάνουμε..

Chris0019
29-01-21, 14:50
Από dp 24 vodafone συμφώνησα πριν λίγο για αναβάθμιση σε vdsl 50 με τις κλασικές παροχές (απεριόριστα σταθερά, 3 ώρες κινητά κλπ) στα 23,90 με ebill.
Η προσφορά έγινε αφού μέσα από το site ζήτησα να με καλέσουν.
Στην αρχή μου είπε 27,90, είπα είναι πολλά, σχεδόν 10€ επάνω, (τώρα με ebill δίνω 18,00).
Χτύπησε υποτίθεται στο σύστημα για καλύτερη προσφορά λόγω και του κινητού και η μπίλλια κάθησε στα 23,90.

Black3539
29-01-21, 21:14
Από dp 24 vodafone συμφώνησα πριν λίγο για αναβάθμιση σε vdsl 50 με τις κλασικές παροχές (απεριόριστα σταθερά, 3 ώρες κινητά κλπ) στα 23,90 με ebill.
Η προσφορά έγινε αφού μέσα από το site ζήτησα να με καλέσουν.
Στην αρχή μου είπε 27,90, είπα είναι πολλά, σχεδόν 10€ επάνω, (τώρα με ebill δίνω 18,00).
Χτύπησε υποτίθεται στο σύστημα για καλύτερη προσφορά λόγω και του κινητού και η μπίλλια κάθησε στα 23,90.

Στο 1€ παραπάνω μου έδωσαν την 30άρα, απο 27€ στα 25€ χωρίς e-bill.
Σου ήρθε κάνα SMS για επιβεβαίωση; Γιατί εμένα δεν έχει έρθει κάτι και φοβάμαι μήπως δεν έγινε η ανανέωση...:hmm:

paanos
29-01-21, 21:43
Σου έρχεται sms με λινκ για να επιβεβαιώσεις τη προσφορά. Αφού το πατήσεις, την ημέρα που ενεργοποιείται το πρόγραμμα, λαμβάνεις μήνυμα με το πόσα λεπτά ομιλίας προς κινητά έχεις μέχρι την έκδοση του λογαριασμού.

Black3539
29-01-21, 22:23
Σου έρχεται sms με λινκ για να επιβεβαιώσεις τη προσφορά. Αφού το πατήσεις, την ημέρα που ενεργοποιείται το πρόγραμμα, λαμβάνεις μήνυμα με το πόσα λεπτά ομιλίας προς κινητά έχεις μέχρι την έκδοση του λογαριασμού.

Ναι, αυτό μου είχε γίνει στο κινητό με την ανανέωση το καλοκαίρι, τώρα δεν μου έχει έρθει τίποτα απο το μεσημέρι που πήρα τηλέφωνο, μήπως έρθει την Δευτέρα;
Όχι μόνο αυτό, αλλά αν πρέπει να ξαναπάρω τηλέφωνο μην μου κάνουν χειρότερη προσφορά...:p

GregoirX23
29-01-21, 22:42
Διόρθωση διατύπωσης για να μη γίνει μπέρδεμα..
Το μήνυμα για την αποδοχή της προσφοράς με το pdf ήρθε μετά από 30' πρπ..
Το μήνυμα ενεργοποίησης του προγράμματος με τους υπολοιπόμενους χρόνους χρήσης δεν ήρθε.. Και αυτό ερχόταν πιο παλιά, το θυμάμαι.. Υπολόγιζαν τη χρήση κάπως αναλογικά μέχρι τον επόμενο μήνα που μέτραγε από την αρχή..
Την εκπρόσωπο που ρώτησα δεν ήξερε αν έρχεται και τέτοιο μήνυμα..
Από το app, την επόμενη ημέρα, είδα τους υπολοιπόμενους χρόνους και ότι μπήκε το πρόγραμμα..

- - - Updated - - -


Στο 1€ παραπάνω μου έδωσαν την 30άρα, απο 27€ στα 25€ χωρίς e-bill.
Σου ήρθε κάνα SMS για επιβεβαίωση; Γιατί εμένα δεν έχει έρθει κάτι και φοβάμαι μήπως δεν έγινε η ανανέωση...:hmm:

Είχες διαθεσιμότητα για να στο δώσουν ε;

Chris0019
29-01-21, 23:25
Στο 1€ παραπάνω μου έδωσαν την 30άρα, απο 27€ στα 25€ χωρίς e-bill.
Σου ήρθε κάνα SMS για επιβεβαίωση; Γιατί εμένα δεν έχει έρθει κάτι και φοβάμαι μήπως δεν έγινε η ανανέωση...:hmm:

Ηρθε σε 5 λεπτά μετά το τηλεφώνημα sms με μια περιγραφή της υπηρεσίας και ένα λινκ.
Στο λινκ είχε κουτάκι για αποδοχή και έναν ακόμα σύνδεσμο να κατεβάσεις το συμβόλαιο.
Οπότε αν θέλεις κατεβάζεις το συμβόλαιο, το διαβάζεις και μετά πατάς αποδοχή.

Black3539
30-01-21, 00:00
Είχες διαθεσιμότητα για να στο δώσουν ε;

Ανανέωση έκανα, είχα ήδη VDSL.



Ηρθε σε 5 λεπτά μετά το τηλεφώνημα sms με μια περιγραφή της υπηρεσίας και ένα λινκ.
Στο λινκ είχε κουτάκι για αποδοχή και έναν ακόμα σύνδεσμο να κατεβάσεις το συμβόλαιο.
Οπότε αν θέλεις κατεβάζεις το συμβόλαιο, το διαβάζεις και μετά πατάς αποδοχή.


Μου φαίνεται πρέπει να τους ξαναπάρω τηλέφωνο τοτε...

minas
30-01-21, 13:55
Ανανέωση έκανα, είχα ήδη VDSL.

Μου φαίνεται πρέπει να τους ξαναπάρω τηλέφωνο τοτε...

Νομίζω το έχω αναφέρει παλιότερα, μου έχει συμβεί 2 φορές στο παρελθόν να μην παίρνω το μήνυμα και να μην προχωράει η αίτηση.
Πέρασαν μερικοί μήνες μέχρι τελικά να γίνει σωστά, αλλά δεν βιαζόμουν γιατί είχα φτηνό αορίστου...

Black3539
30-01-21, 19:20
Νομίζω το έχω αναφέρει παλιότερα, μου έχει συμβεί 2 φορές στο παρελθόν να μην παίρνω το μήνυμα και να μην προχωράει η αίτηση.
Πέρασαν μερικοί μήνες μέχρι τελικά να γίνει σωστά, αλλά δεν βιαζόμουν γιατί είχα φτηνό αορίστου...

Οπότε πρέπει να το τρέξω μην έρθει κάνα κερατιάτικο εκτός τιμοκατάλογου...
Τουλάχιστον κάθε φορά σου έκαναν την ίδια τιμή;;

minas
30-01-21, 20:40
Οπότε πρέπει να το τρέξω μην έρθει κάνα κερατιάτικο εκτός τιμοκατάλογου...
Τουλάχιστον κάθε φορά σου έκαναν την ίδια τιμή;;

Δυστυχώς όχι, κάθε φορά νέα συνεννόηση. Την τελευταία φορά, που τους κυνήγησα λίγο παραπάνω, ήταν η καλύτερη προσφορά ;).

ATHMICH
05-02-21, 21:22
Νέα σύνδεση στα 23,30 ευρώ

224175224177

Black3539
06-02-21, 12:49
Νέα σύνδεση στα 23,30 ευρώ

224175224177

Αυτό που κάνουν πιο φθηνές τιμές στο 50άρι απο οτι στο 30αρι με ξεπερνάει...:p

paanos
08-02-21, 23:37
Τελικά σήμερα με κάλεσε ο 5ος υπάλληλος (έχω χάσει το μέτρημα). Το θέμα τους είναι ότι στην προσπάθεια για μετατροπή από κανονική τηλεφωνία σε voip, ενώ αυτή ολοκληρώθηκε, κόλλησε το σύστημα, η αλλαγή φαίνεται ακόμα σε εκκρεμότητα και η αναβάθμιση σε 3play ακυρώθηκε. Ακόμα δεν μίλησα μαζί τους για το τι τελικά θα πληρώνω (δεν έλαβα άλλη προσφορά δηλαδή), γιατί στην προσπάθεια τους να ξεκολλήσουν το σύστημα (!) έκλεισαν τελείως την καρτέλα μου και πλέον φαίνεται ανενεργός ο αριθμός. Έχω απορία να δω πόσα θα πληρώσω στον λογαριασμό που θα έρθει, ενώ έχω κανονικα υπηρεσίες.
Εύγε Vodafone.

Update update update στο θέμα μου: Τελικά το πρόγραμμα μου θα παραμείνει 3play, χωρίς την τηλεόραση (γιατί υπέγραψα τη δεσμευση) και για την 50αρα θα δίνω 20,58€. Βρίστηκα αρκετά, άξιζε ο κόπος :p
σχεδόν 5 μήνες μετά και αφού όλο αυτό το διάστημα πλήρωνα κανονικά 20,5€, σήμερα ήρθε από το πουθενά ο αποκωδικοποιητής της TV και η πρώτη αίτηση (αυτή για αναβάθμιση σε 3play) άλλαξε κατάσταση από ακυρωμένη σε «Σε εξέλιξη».
Το διερευνούν, θα με καλέσει «εξειδικευμένος» υπάλληλος.

Vodafone είσαι τραγική!! :p

sunspear
09-02-21, 14:17
Είμαι παλαιός συνδρομητής του VDSL 50 της Vodafone, με πάγιο €23,33. Το συμβόλαιο μου μόλις έληξε και κάλεσα, φυσιολογικά, την Vodafone για νέα προσφορά.

€26,00 βγήκε η νέα προσφορά στο ζύγισμα, διότι '''έχουν ακριβύνει οι υπηρεσίες και ήταν πολύ καλό το συμβόλαιο μου'' και ''δεν μπορούν μα κάνουν καλύτερη προσφορά κατόπιν άνωθεν εντολής''.

Εντωμεταξύ, ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια τιμή δίνει και η WIND τηλεφωνικά (για το αντίστοιχο πακέτο).

Καρτέλ;

No shit, Sherlock.

badweed
09-02-21, 14:39
Είμαι παλαιός συνδρομητής του VDSL 50 της Vodafone, με πάγιο €23,33. Το συμβόλαιο μου μόλις έληξε και κάλεσα, φυσιολογικά, την Vodafone για νέα προσφορά.

€26,00 βγήκε η νέα προσφορά στο ζύγισμα, διότι '''έχουν ακριβύνει οι υπηρεσίες και ήταν πολύ καλό το συμβόλαιο μου'' και ''δεν μπορούν μα κάνουν καλύτερη προσφορά κατόπιν άνωθεν εντολής''.

Εντωμεταξύ, ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια τιμή δίνει και η WIND τηλεφωνικά (για το αντίστοιχο πακέτο).

Καρτέλ;

No shit, Sherlock.

ελα σε παρακαλω, θα σε ακουσει και κανα καναλι και θα τα βγαλει οοολα στη φορα ..
:p

paanos
09-02-21, 16:17
Ζήτησέ τους να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών, μόνο έτσι δίνουν καλές προσφορές.

sunspear
09-02-21, 18:08
Ζήτησέ τους να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών, μόνο έτσι δίνουν καλές προσφορές.

Με ποια δικαιολογία; Ότι θα πάω σε αλλό πάροχο, π.χ.;

Τα €23,33 πάγιο τα είχα πετύχει την προηγούμενη φορά κάνοντας αίτηση φορητότητας για τον ΟΤΕ, οπότε και με καλέσαν πίσω μόλις τους έσκασε η αίτηση.

Black3539
09-02-21, 18:27
Είμαι παλαιός συνδρομητής του VDSL 50 της Vodafone, με πάγιο €23,33. Το συμβόλαιο μου μόλις έληξε και κάλεσα, φυσιολογικά, την Vodafone για νέα προσφορά.

€26,00 βγήκε η νέα προσφορά στο ζύγισμα, διότι '''έχουν ακριβύνει οι υπηρεσίες και ήταν πολύ καλό το συμβόλαιο μου'' και ''δεν μπορούν μα κάνουν καλύτερη προσφορά κατόπιν άνωθεν εντολής''.

Εντωμεταξύ, ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια τιμή δίνει και η WIND τηλεφωνικά (για το αντίστοιχο πακέτο).

Καρτέλ;

No shit, Sherlock.

Και εμένα 28€ μου έλεγαν στο 30άρι απο 27€, μέχρι που μίλησαν με τον "προϊστάμενο" και έγινε 25€ ,χαμηλότερα απο όσο πλήρωνα δηλαδή

paanos
09-02-21, 22:10
Με ποια δικαιολογία; Ότι θα πάω σε αλλό πάροχο, π.χ.;

Με καμία δικαιολογία. Θα σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών και πρώτα θα σου προτείνουν προσφορά για να μείνεις. Αν δεν θες διακοπή, απλά τους λες πχ θα το σκεφτώ και το αφήνεις. Το αίτημα για κλήση από το τμήμα διακοπών δεν συνεπάγεται διακοπή.

slalom
10-02-21, 00:46
Είμαι παλαιός συνδρομητής του VDSL 50 της Vodafone, με πάγιο €23,33. Το συμβόλαιο μου μόλις έληξε και κάλεσα, φυσιολογικά, την Vodafone για νέα προσφορά.

€26,00 βγήκε η νέα προσφορά στο ζύγισμα, διότι '''έχουν ακριβύνει οι υπηρεσίες και ήταν πολύ καλό το συμβόλαιο μου'' και ''δεν μπορούν μα κάνουν καλύτερη προσφορά κατόπιν άνωθεν εντολής''.

Εντωμεταξύ, ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια τιμή δίνει και η WIND τηλεφωνικά (για το αντίστοιχο πακέτο).

Καρτέλ;

No shit, Sherlock.
Μια χαρα ειναι η τιμη

MitsosDaBest13
10-02-21, 01:16
Με ποια δικαιολογία; Ότι θα πάω σε αλλό πάροχο, π.χ.;

Τα €23,33 πάγιο τα είχα πετύχει την προηγούμενη φορά κάνοντας αίτηση φορητότητας για τον ΟΤΕ, οπότε και με καλέσαν πίσω μόλις τους έσκασε η αίτηση.

Η Vodafone το έχει καιρό τώρα 26€ το 50άρι. H WIND το έβαλε στις 30/1, από 28€ που ήταν και κατέβασε επίσης 2€ την 100άρα.

Ούτως ή άλλως, όταν λήγει το συμβόλαιο σπάνια παίρνεις ξανά την ίδια "ειδική" προσφορά που είχες πάρει παλιά.

akilleas
10-02-21, 06:33
Ζήτησέ τους να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών, μόνο έτσι δίνουν καλές προσφορές.

Όχι ρε φίλε. Δε μας το έλεγες λίγες ημέρες νωρίτερα.... Έκλεισα την προηγούμενη βδομάδα 50αρι με 25€ αλλά έχω φίλο λόγω βλάβης του έκαναν έκπτωση πριν 3 μήνες για βλάβες στα 20,50 και όταν ανανέωσε κράτησαν μόνοι τους την ίδια τιμή....

sunspear
10-02-21, 13:23
Τhanks guys, θα κυνηγήσω καλύτερη τιμή από τα €26,00 (με τον τρόπο που μου πρότεινε ο φίλος παραπάνω) και θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Somnium9hgJ
15-02-21, 15:56
Δεκαετία και βάλε συνδρομητής Nova/Forthnet μόλις τελείωσε το συμβόλαιο και μου πρότειναν ανανέωση σε vdsl50 με 56 ευρώ το δίμηνο (απεριόριστα σταθερά/κινητά) και 24αρα στα 41 (δίμηνο πάντα)

Νομίζω ότι μετά από τόσα χρονιά ήρθε η ώρα πια για το οριστικό "διαζύγιο" με την Forthnet. Για πείτε κάποιο τηλεφωνώ να καλέσω ρε παιδιά για καλύτερη προσφορά από την βοντα, αν υπάρχει βεβαία γιατί έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι τον τελευταίο καιρό η τιμές αντί να πέφτουν να ανεβαίνουν και να επιβεβαιώνουν αυτούς που μιλάνε για καρτέλ κλπ.

Black3539
15-02-21, 18:59
Δεκαετία και βάλε συνδρομητής Nova/Forthnet μόλις τελείωσε το συμβόλαιο και μου πρότειναν ανανέωση σε vdsl50 με 56 ευρώ το δίμηνο (απεριόριστα σταθερά/κινητά) και 24αρα στα 41 (δίμηνο πάντα)

Νομίζω ότι μετά από τόσα χρονιά ήρθε η ώρα πια για το οριστικό "διαζύγιο" με την Forthnet. Για πείτε κάποιο τηλεφωνώ να καλέσω ρε παιδιά για καλύτερη προσφορά από την βοντα, αν υπάρχει βεβαία γιατί έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι τον τελευταίο καιρό η τιμές αντί να πέφτουν να ανεβαίνουν και να επιβεβαιώνουν αυτούς που μιλάνε για καρτέλ κλπ.

Προτίμησε την getaline για την βόντα, κάτι για 25€ την 50άρα βλέπω στο σάιτ τους.;)

bill2015
15-02-21, 19:02
Σήμερα στο youtube μου πέταξε μια διαφίμηση απο vodafone με vdsl 50 στα 23,90€

MitsosDaBest13
15-02-21, 19:58
Σήμερα στο youtube μου πέταξε μια διαφίμηση απο vodafone με vdsl 50 στα 23,90€

Λογικά σε συνδυασμό με συμβόλαιο κινητής.

paanos
15-02-21, 19:58
Τα 23,9€ έχουν και 3€ εκτύπωση κινητού, η ίδια προσφορά είναι.

Somnium9hgJ
15-02-21, 21:08
Προτίμησε την getaline για την βόντα, κάτι για 25€ την 50άρα βλέπω στο σάιτ τους.;)

Μολις το έκανα, πήρα την getaline έδωσα τα στοιχειά μου και αύριο περιμένω τηλ από εκπρόσωπο της βοντα για να κανονίσουμε τα περαιτέρω σχετικά με την υπογραφή συμβολαίου μέσω courier. η τιμή ήταν τελικά στα 25.50€ για να πω την αλήθεια δεν το πολυσκέφτηκα είπα το οκ αμέσως γιατί στράβωσα με την όλη φάση με την Nova, θα περίμενα λίγο καλύτερη αντιμετώπιση μετά από τόσα χρονιά πελάτης της.

walker
16-02-21, 06:51
Μολις το έκανα, πήρα την getaline έδωσα τα στοιχειά μου και αύριο περιμένω τηλ από εκπρόσωπο της βοντα για να κανονίσουμε τα περαιτέρω σχετικά με την υπογραφή συμβολαίου μέσω courier. η τιμή ήταν τελικά στα 25.50€ για να πω την αλήθεια δεν το πολυσκέφτηκα είπα το οκ αμέσως γιατί στράβωσα με την όλη φάση με την Nova, θα περίμενα λίγο καλύτερη αντιμετώπιση μετά από τόσα χρονιά πελάτης της.

Τα ίδια και με εμένα με τη Nova μετά από 12 χρόνια πελάτης, όταν είδαν ότι έκανα αίτημα μεταφοράς στη Vf πήρανε τηλέφωνο με χίλιες δικαιολογίες μέχρι που σχεδόν τους το έκλεισα στα μούτρα και ξεμπέρδεψα με αυτούς. Οχι οτι τη Vf μπορεί να είναι καλύτεροι αλλά τόσα χρόνια ένα τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά δεν πήρανε στο τέλος τους πήρε ο πόνος χωρίς αυτό που προσφέρανε να ήταν της προκοπής.

sunspear
28-02-21, 21:20
Παλαιότερα, όντας ήδη πελάτης Vodafone Vdsl 50, είχα ρωτήσει για το vodafone tv (συν τα sports+, kids). Μου είχαν πεί ότι δεν γίνεται. Δεν το έψαξα παραπάνω το θέμα (είχα και ενδοιασμούς λόγω τιμής τότε) και το άφησα, αλλά τώρα με ενδιαφέρει εκ νέου.

Τι ισχύει σήμερα τελικά; (Υπόψη ότι με ενδιαφέρει το Vdsl 50 Triple Play με το Vodafone TV +Sports, Kids, το ΚΑΦΑΟ μου είναι του ΟΤΕ, παραμένω πελάτης του VDSL 50 ,το συμβόλαιο μου έχει λήξει εδώ και ένα μήνα και το site της Vodafone δείχνει ότι το πρόγραμμα που με ενδιαφέρει είναι διαθέσιμο στην διεύθυνση μου.)

hellenicsun
28-02-21, 22:41
Παλαιότερα, όντας ήδη πελάτης Vodafone Vdsl 50, είχα ρωτήσει για το vodafone tv (συν τα sports+, kids). Μου είχαν πεί ότι δεν γίνεται. Δεν το έψαξα παραπάνω το θέμα (είχα και ενδοιασμούς λόγω τιμής τότε) και το άφησα, αλλά τώρα με ενδιαφέρει εκ νέου.

Τι ισχύει σήμερα τελικά; (Υπόψη ότι με ενδιαφέρει το Vdsl 50 Triple Play με το Vodafone TV +Sports, Kids, το ΚΑΦΑΟ μου είναι του ΟΤΕ, παραμένω πελάτης του VDSL 50 ,το συμβόλαιο μου έχει λήξει εδώ και ένα μήνα και το site της Vodafone δείχνει ότι το πρόγραμμα που με ενδιαφέρει είναι διαθέσιμο στην διεύθυνση μου.)

Περίεργο που σου είπαν πως δε γίνεται. Ουσιαστικά ήθελες/ θέλεις VDSL Triple Play.

Εδώ στη Καλλιθέα Αττικής (κοντά στον σταθμό ΗΣΑΠ) και με τη γραμμή επίσης να εξυπηρετείται από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ, είχα ADSL 24 Triple Play που έγινε VDSL 50 Triple Play και που αμέσως μόλις είδα νούμερα μέγιστου συγχρονισμού, έγινε VDSL 200 Triple Play - δηλ. το Triple Play ποτέ δε χάθηκε.

Μάλιστα, στην αλλαγή από ADSL σε VDSL που απέστειλαν νέο TV Box.

sunspear
28-02-21, 22:47
Περίεργο που σου είπαν πως δε γίνεται. Ουσιαστικά ήθελες/ θέλεις VDSL Triple Play.

Εδώ στη Καλλιθέα Αττικής (κοντά στον σταθμό ΗΣΑΠ) και με τη γραμμή επίσης να εξυπηρετείται από ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ, είχα ADSL 24 Triple Play που έγινε VDSL 50 Triple Play και που αμέσως μόλις είδα νούμερα μέγιστου συγχρονισμού, έγινε VDSL 200 Triple Play - δηλ. το Triple Play ποτέ δε χάθηκε.

Μάλιστα, στην αλλαγή από ADSL σε VDSL που απέστειλαν νέο TV Box.

Τι να πω και εγώ , τώρα σκέφτομαι ότι έπρεπε να είχα ρωτήσει τότε το γιατί, έστω για να το ποστάρω εδώ και να γελάμε!:)

Anyway, thanks !

shocked
01-03-21, 03:55
ίσως δεν γινόταν τότε ή ο υπάλληλος δεν ήξερε ή δεν κατάλαβε καλά.
εφόσον το δίνει το σάιτ, άρα γίνεται να το δώσουν και σένα.

reset4
02-03-21, 19:30
Μετά από επικοινωνία για να μου δώσουν προσφορά, μου είπαν την vdsl 50 στα 26 μαζί με την έκπτωση ebill.
Ωστόσο σε μήνυμα μου ήρθε αυτό:
ΠEPIΛAMBANEI THN YΠHPEΣIA Vodafone Home double play 50Mbps, AΠEPIOPIΣTA EΘNIKA ΣTAΘEPA, 360 ΛEΠTA ΠPOΣ EΘNIKA KINHTA KAI ΔIEΘNH ΣTAΘEPA , Internet 50 Mbps ΓIA 24 MHNEΣ, ME TEΛIKH TIMH (ME OΛA TA EΠIΠPOΣΘETA) 24.35 EYPΩ. ΣTHN TIMH ΔEN ΣYMΠEPIΛAMBANONTAI TYXON EKΠTΩΣEIΣ ΣYNΔYAΣMOY ME ΣYMBATO KINHTO H E-BILL. H TIMH ENΔEXETAI NA ΔIAΦEPEI ΣTON ΠPΩTO ΛOΓAPIAΣMO ΛOΓΩ THΣ ANAΛOΓIKHΣ XPEΩΣHΣ ΠAΓIOY. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI ΓIA ΠEPIOPIΣMENO XPONIKO ΔIAΣTHΜΑ

Μαζί με το λινκ αποδοχής.
Στα 26 νομίζω δεν συμφέρει, αν και είναι μικρότερη τιμή από αυτήν που μου έδωσαν από cosmote κατά 6 ευρώ.

Είναι μικρότερη ή τιμή από αυτήν που μου ανέφεραν στο τηλέφωνο και ήθελα να ρωτήσω εάν πατήσω το λινκ την αποδέχομαι αυτόματα η θα ανοίξει κάποιο παράθυρο για να δω Λεπτομερειες η το συμβόλαιο;

Black3539
02-03-21, 19:33
Μετά από επικοινωνία για να μου δώσουν προσφορά, μου είπαν την vdsl 50 στα 26 μαζί με την έκπτωση ebill.
Ωστόσο σε μήνυμα μου ήρθε αυτό:
ΠEPIΛAMBANEI THN YΠHPEΣIA Vodafone Home double play 50Mbps, AΠEPIOPIΣTA EΘNIKA ΣTAΘEPA, 360 ΛEΠTA ΠPOΣ EΘNIKA KINHTA KAI ΔIEΘNH ΣTAΘEPA , Internet 50 Mbps ΓIA 24 MHNEΣ, ME TEΛIKH TIMH (ME OΛA TA EΠIΠPOΣΘETA) 24.35 EYPΩ. ΣTHN TIMH ΔEN ΣYMΠEPIΛAMBANONTAI TYXON EKΠTΩΣEIΣ ΣYNΔYAΣMOY ME ΣYMBATO KINHTO H E-BILL. H TIMH ENΔEXETAI NA ΔIAΦEPEI ΣTON ΠPΩTO ΛOΓAPIAΣMO ΛOΓΩ THΣ ANAΛOΓIKHΣ XPEΩΣHΣ ΠAΓIOY. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI ΓIA ΠEPIOPIΣMENO XPONIKO ΔIAΣTHΜΑ

Μαζί με το λινκ αποδοχής.
Στα 26 νομίζω δεν συμφέρει, αν και είναι μικρότερη τιμή από αυτήν που μου έδωσαν από cosmote κατά 6 ευρώ.

Είναι μικρότερη ή τιμή από αυτήν που μου ανέφεραν στο τηλέφωνο και ήθελα να ρωτήσω εάν πατήσω το λινκ την αποδέχομαι αυτόματα η θα ανοίξει κάποιο παράθυρο για να δω Λεπτομερειες η το συμβόλαιο;

Σου βγάζει ένα κουμπί αποδοχής και το pdf με το συμβόλαιο.

slalom
02-03-21, 23:22
Είναι μικρότερη ή τιμή από αυτήν που μου ανέφεραν στο τηλέφωνο και ήθελα να ρωτήσω εάν πατήσω το λινκ την αποδέχομαι αυτόματα η θα ανοίξει κάποιο παράθυρο για να δω Λεπτομερειες η το συμβόλαιο;
Παρτο χτες

- - - Updated - - -

Σημερα με τη διακοπη, ειχα internet δεν ειχα VoIP. Μπαινω μενου, το τηλ. unregistered. Το κανω επανεκκινηση

Συγχρονιζει, παιρνει IP δεν εχω internet HSIv, αλλα εχω τηλεφωνο VoIPv και IPTVv

Πηρα τηλ στις βλαβες, βγαινει το γνωστο μηνυμα για βλαβη, το εκλεισα

Γινεται να εχεις τηλ. (voip) και να μην εχεις internet?

paanos
03-03-21, 08:34
DSL σύνδεση έχεις, απλά δεν δίνει IP Internet. Άρα ναι, μπορείς να έχεις VoIP χωρίς ίντερνετ, εφόσον η γραμμή σου ή η καμπίνα δεν έχει θέμα.

GregoirX23
03-03-21, 10:43
Παρτο χτες

- - - Updated - - -

Σημερα με τη διακοπη, ειχα internet δεν ειχα VoIP. Μπαινω μενου, το τηλ. unregistered. Το κανω επανεκκινηση

Συγχρονιζει, παιρνει IP δεν εχω internet HSIv, αλλα εχω τηλεφωνο VoIPv και IPTVv

Πηρα τηλ στις βλαβες, βγαινει το γνωστο μηνυμα για βλαβη, το εκλεισα

Γινεται να εχεις τηλ. (voip) και να μην εχεις internet?

DSL σύνδεση έχεις, απλά δεν δίνει IP Internet. Άρα ναι, μπορείς να έχεις VoIP χωρίς ίντερνετ, εφόσον η γραμμή σου ή η καμπίνα δεν έχει θέμα.


https://www.adslgr.com/forum/threads/905382-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-internet?p=6994946#post6994946

minas
03-03-21, 13:41
Παρτο χτες

- - - Updated - - -

Σημερα με τη διακοπη, ειχα internet δεν ειχα VoIP. Μπαινω μενου, το τηλ. unregistered. Το κανω επανεκκινηση

Συγχρονιζει, παιρνει IP δεν εχω internet HSIv, αλλα εχω τηλεφωνο VoIPv και IPTVv

Πηρα τηλ στις βλαβες, βγαινει το γνωστο μηνυμα για βλαβη, το εκλεισα

Γινεται να εχεις τηλ. (voip) και να μην εχεις internet?

Στην Vodafone γίνεται, στον ΟΤΕ όχι, γιατί το VoIP δρομολογείται από την σύνδεση Internet.

hellenicsun
05-03-21, 17:01
Σχετικό - άσχετο με το θέμα αλλά, πιστεύετε να δούμε σχετικά σύντομα μεγαλύτερες ταχύτητες των 200;

Δε πάω τη κουβέντα στο «τι να τη κάνεις» ή «εγώ εδώ δεν έχω ούτε 5, τα 300 σε μάραναν».

Σήμερα μετά από δυο απανωτές διακοπές ρεύματος είδα μέγιστο συγχρονισμό στα 307 και μετά έπεσε στα 280 που είναι το «σταθερό». Εξού και η απορία.

ThReSh
05-03-21, 17:06
Σε VDSL αμφιβάλω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.