PDA

Επιστροφή στο Forum : Για όσους αντιπαθούν την σειρά LOST.



Σελίδες : [1] 2

giannistrsl
06-01-07, 01:19
Καταρχήν μπράβο σε αυτούς που βλέπουν τη σειρά και είμαι βασικά μεγάλος fan τέτοιων παραγωγών αλλά θέλω να αναφερθώ σε εκείνους που πρόσεξαν ότι και εγώ.

Λοιπόν σύντομη ( πολύ ) περιγραφή:


Χοντροκομμένοι χαρακτήρες και καταστάσεις που δεν βγάζουν νόημα ή και είναι τελείως κουφές και κενές , σε μέρη αλλόκοτα ,με κυρίαρχο συναίσθημα την παντελούς έλλειψη επικοινωνίας και τους κενούς διαλόγους.
Ένα πράγμα σαν να είναι όλοι ξένοι μεταξύ τους σε μέρος που ούτε και οι ίδιοι ξέρουν τι ρόλο έχουν και τι πρέπει να κάνουν.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη είναι γιατί τρώγονται και πισωμαχαιρόνονται μεταξύ τους ενώ θα έπρεπε να κάνουν κάτι για να μας δείξουν ότι κάτι βελτιώνεται στην δύσκολη κατάσταση που έχουν βρεθεί.
Μάλλον LOST είναι ο καθένας από αυτούς ( χαμένοι στο διάστημα ) οπότε δεν πείραξε και τίποτα που έμειναν ναυαγοί.


;) :p :)

TReznor
06-01-07, 01:24
Συμφωνώ μαζί σου, αυτά που λες είναι και ο λόγος που η σειρά με έχει ξενερώσει, ειδικά στην 3η σεζόν. Οι αντιδράσεις των χαρακτήρων σε ορισμένες καταστάσεις είναι από αστείες έως ηλίθιες. Θα το βλέπω βέβαια μόνο και μόνο για να δω τι θα γίνει. Εκεί υποψιάζομαι ότι θα πέσουν πολλές ντομάτες..:sneer:

AddictedToChaos
06-01-07, 01:26
Εμένα πάλι, ούτε το concept δεν με συγκινεί. Ως συνήθως, η πλειοψηφία του κοινού μιας σειράς/ταινίας, έχει εντελώς παράξενο γούστο.

Nantia
06-01-07, 01:44
πειραζει που δν εχω ιδεα περι λοστ??:oops:

aria
06-01-07, 01:47
πειραζει που δν εχω ιδεα περι λοστ??:oops:

κ α θ ό λ ο υ !

golity
07-01-07, 01:47
Δείτε κανέναν ήρωα, κανένα πολεμικό γαλαξιακό αστρόπλοιο, καμία απεγνωσμένη νοικοκυρά, άντε και καμιά φρικαλέα Μπέτυ :p

Δε λέω καλά ξεκίνησαν οι χαμένοι, άλλα στο τέλος θα το χάσουμε εμείς το μυαλό μας με τόσα κενά! :lol:

BlindG
07-01-07, 04:07
Οι χαμένοι, πάσχουν απ΄την αρρώστια των "εκτεταμένων" σειρών.
Το πρόβλημα κατ'εμέ, είναι οτι οι χαρακτήρες συμπεριφέρθηκαν απ'την πρώτη μέρα σαν να ήταν προετοιμασμένοι να χαθούν σε νησί. Δεν επικράτησε καθόλου πανικός και χάσιμο. Ανταυτού, αρχίσανε τα μυστικά, τα μαχαιρώματα κτλ. Βέβαια, διαφορετικά δεν θα ήταν τόσο δημοφιλής σειρά :p

Τώρα από εκεί και πέρα, η 2η season μου την έδωσε γιατί έκανε ΤΡΑΓΙΚΕΣ και αδικαιολόγητες κοιλιές με ΑΝΟΥΣΙΑ επισόδεια και ΑΝΟΥΣΙΑ flashbacks. Το δε ΞΕΦΤΙΛΕ μέρος της υπόθεσης είναι οτι στην 3η, επιχειρούν να ΞΑΝΑΓΡΑΨΟΥΝ την ιστορία των χαρακτήρων (για να επιμηκύνουν τη σειρά) προσθέτοντας τσόντες (όχι, δεν εννοώ ΧΧΧ ρε βρωμόμυαλοι :whip: ) εδώ κι'εκεί, οι οποίες ΔΕΝ ταιριάζουν με τις ιστορίες των χαρακτήρων και φαίνεται οτι είναι πλασαρισμένες.

Δυστυχώς ο JJ Abrams έχει βαλθεί να πατώνει τον εαυτό του.

Χάλασε το Alias,
ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ το Mission Impossible III
Και τώρα βάλθηκε να γαλβανίσει τον Jack και την παρέα του.

That being said, περιμένω το 3x7 :oops:

kadronarxis
07-01-07, 04:13
Η σειρά Lost, είναι μια πάρα πολύ καλή σειρά.
Βλέποντας την, κολλάς ακόμη περισσότερο.
Σαν να περπατάς το βράδυ και να έχεις πατήσει ένα κουραdάκι, και ενώ σέρνεις το πόδι αυτό δε φεύγει με τίποτα. :p

Xguru
07-01-07, 04:15
Πειράζει που δεν έχω ιδέα τι εστί Lost και παράλληλα όλοι με έχουν πρήξει με αυτήν την σειρά (που πρέπει να δω κιόλας!).

Λες και υπάρχει ένα μυστικό μηχάνημα που εμφυτεύει στα κεφάλια των επιρεπών ποιές σειρές είναι trendy και πρέπει να δούμε... αν δεν κάνω λάθος ούτε που υπάρχει στην ελληνική τηλεόραση η συγκεκριμένη σειρά.

Άσε που αν κάτσω να δω σειρά στην TV θα πάρω να δω την "Χουάνα η παρθένα" που ξέρω ότι είναι καλή.

sdikr
07-01-07, 04:18
Πειράζει που δεν έχω ιδέα τι εστί Lost και παράλληλα όλοι με έχουν πρήξει με αυτήν την σειρά (που πρέπει να δω κιόλας!).

Λες και υπάρχει ένα μυστικό μηχάνημα που εμφυτεύει στα κεφάλια των επιρεπών ποιές σειρές είναι trendy και πρέπει να δούμε... αν δεν κάνω λάθος ούτε που υπάρχει στην ελληνική τηλεόραση η συγκεκριμένη σειρά.

Άσε που αν κάτσω να δω σειρά στην TV θα πάρω να δω την "Χουάνα η παρθένα" που ξέρω ότι είναι καλή.

Ναι αλλά δεν είναι παρθένα :p

kadronarxis
07-01-07, 04:19
XAXAXAXAXA.

Gina
07-01-07, 12:43
Χοντροκομμένοι χαρακτήρες και καταστάσεις που δεν βγάζουν νόημα ή και είναι τελείως κουφές και κενές , σε μέρη αλλόκοτα ,με κυρίαρχο συναίσθημα την παντελούς έλλειψη επικοινωνίας και τους κενούς διαλόγους.

Το έχω ξαναπεί... το μόνο καλό με το LOST είναι ότι μπορείς να δεις ένα 45λεπτο επεισόδιο σε 20 λεπτά κάνοντας FF στα χαζά σημεία. :cool:

Για μένα η σειρά έπρεπε να τελειώσει μετά από δύο σεζόν. Τώρα απλά την τραβάνε από τα μαλλιά για να φτουρήσει, και το αποτέλεσμα είναι ότι κι εκείνο το λίγο νόημα που έβγαζε έχει πια χαθεί.

Dimis
07-01-07, 13:04
Οταν κάνει κάτι καλές θεαματικότητες τότε χαλάει...
γιατί αναγκάζονται να το πλατιάσουν να το κάνουν αργό να αλλάξουν το σενάριο για να βγεί και η επόμενη σαιζόν...
Βλέπε αντίστοιχο Ελληνικό παράδειγμα το ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ...
Εχει αρχίσει και κουράζει κι αυτό... μέχρι και κοινωνικό μύνημα για τα ανάπηρα παιδιά μας πέρασε στο τελευταίο επεισόδειο δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ...
Ετσι και το LOST το ξεχειλώσανε... μια αντίστοιχη σειρά που βγήκε το INVASION κόπηκε γιατί προφανώς ο κόσμος δε μπορεί να αντέξει και άλλο μυστήριο και παράξενο σενάριο με ερωτήματα επι ερωτημάτων...
προσωπικά δεν είδα καθόλου το Season 2 και πήγα καπάκι στην περίληψη και στα 6 επεισόδεια του Season 3 και μου φάνηκε πως πραγματικά ήταν ΑΧΡΗΣΤΑ όσα επεισόδεια δεν είδα...

Gina
07-01-07, 13:07
προσωπικά δεν είδα καθόλου το Season 2 και πήγα καπάκι στην περίληψη και στα 6 επεισόδεια του Season 3 και μου φάνηκε πως πραγματικά ήταν ΑΧΡΗΣΤΑ όσα επεισόδεια δεν είδα...

Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ κι εγώ.

golity
07-01-07, 18:31
Δυστυχώς ο JJ Abrams έχει βαλθεί να πατώνει τον εαυτό του.

Χάλασε το Alias,
Να βλέπεις την σειρά από το 1ο επεισόδιο και ενώ όλα πηγαίνουν καλά να φτάνεις στο τέλος και να βλέπεις να σκοτώνονται οι κακοί και να τελειώνει με πλάνο με τους καλούς στο σπίτι στην παραλία και έζησαν αυτοί καλά και εμείς χειρότερα... ακόμα συγχύζομαι όταν το σκέφτομαι :mad:


Σαν να περπατάς το βράδυ και να έχεις πατήσει ένα κουραdάκι, και ενώ σέρνεις το πόδι αυτό δε φεύγει με τίποτα. :p
Τώρα αυτό σαν καλό το λες; :p

BlindG
07-01-07, 18:54
kadronarxis: :rotfl:

golity: Άσε γιατί πολύ έχω τσαντιστεί με τον κύριο. Το ΜΙΙΙΙ, το έκανε ΑΚΡΙΒΩΣ ένα (μεγάλο) επισόδειο Alias (3ο season και μετά) με καλό cast/budget.

Οι "καλοί" πράκτορες που χρησιμοποιούν government resources για ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ υποθέσεις.

ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ :angryr:

ESP1982
08-01-07, 21:41
Οι χαμένοι, πάσχουν απ΄την αρρώστια των "εκτεταμένων" σειρών.
Το πρόβλημα κατ'εμέ, είναι οτι οι χαρακτήρες συμπεριφέρθηκαν απ'την πρώτη μέρα σαν να ήταν προετοιμασμένοι να χαθούν σε νησί. Δεν επικράτησε καθόλου πανικός και χάσιμο. Ανταυτού, αρχίσανε τα μυστικά, τα μαχαιρώματα κτλ. Βέβαια, διαφορετικά δεν θα ήταν τόσο δημοφιλής σειρά :p

Τώρα από εκεί και πέρα, η 2η season μου την έδωσε γιατί έκανε ΤΡΑΓΙΚΕΣ και αδικαιολόγητες κοιλιές με ΑΝΟΥΣΙΑ επισόδεια και ΑΝΟΥΣΙΑ flashbacks. Το δε ΞΕΦΤΙΛΕ μέρος της υπόθεσης είναι οτι στην 3η, επιχειρούν να ΞΑΝΑΓΡΑΨΟΥΝ την ιστορία των χαρακτήρων (για να επιμηκύνουν τη σειρά) προσθέτοντας τσόντες (όχι, δεν εννοώ ΧΧΧ ρε βρωμόμυαλοι :whip: ) εδώ κι'εκεί, οι οποίες ΔΕΝ ταιριάζουν με τις ιστορίες των χαρακτήρων και φαίνεται οτι είναι πλασαρισμένες.

AΠΟΛΥΤΟ δίκιο. :p

Με έβαλαν να δω το πρώτο επεισόδειο και λέω "ώπα! τα σπάει το θέμα!". Εκεί που περίμενα τρελά πράγματα, να'σου μία απίστευτη κοιλιά. :rolleyes:

Ακόμα περιμένω την απάντηση στο πως γίνεται να πέσει το αεροπλάνο και να επιζήσουν. Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ ακόμα και ελπίζω η απάντηση να είναι καλή.:lol:

CANNIBAL
08-01-07, 22:31
EINAI Μ Ο Υ Φ Α!!ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!

dkarko
08-01-07, 22:36
EINAI Μ Ο Υ Φ Α!!ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!

Χαχαχα :rofl: :rofl:

Gina
08-01-07, 22:43
Ακόμα περιμένω την απάντηση στο πως γίνεται να πέσει το αεροπλάνο και να επιζήσουν. Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ ακόμα και ελπίζω η απάντηση να είναι καλή.:lol:

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Εξηγείται μια χαρά.

Όλα τα άλλα είναι τα περίεργα.

asikamin
08-01-07, 23:06
http://folk.ntnu.no/jonkjeti/Lost/Locke.jpg

THIS THREAD A.S.A.P

asikamin
08-01-07, 23:13
Ακόμα περιμένω την απάντηση στο πως γίνεται να πέσει το αεροπλάνο και να επιζήσουν. Ελπίζω να μην τραβήξει πολύ ακόμα και ελπίζω η απάντηση να είναι καλή.:lol:

http://photos1.blogger.com/blogger2/5767/3545/1600/crash.jpg

αν παρατηρήσεις τη σκηνή της πτώσης, μοιάζει να επιβραδύνουν τα κομμάτια πέφτοντας,

Μην ξεχνάς επίσης ότι κάποιοι από τους επιζήσαντες θεραπεύτηκαν από καρκίνο ή παραλυσία (κάτι τρέχει μ'αυτό το νησί!):hmm:

και στην τελική fiction είναι ότι θέλουν κάνουν:p

ESP1982
09-01-07, 01:13
http://folk.ntnu.no/jonkjeti/Lost/Locke.jpg

THIS THREAD A.S.A.P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το α-π-ί-σ-τ-ε-υ-το υπονοούμενο!!!:rofl: 'ντάξει! Είσαι απίστευτος!!!

Εν τω μεταξύ, ο χαρακτήρας αυτός, είναι ο μόνος που μου αρέσει (μόνο στην πρώτη season βέβαια).

ESP1982
09-01-07, 01:19
αν παρατηρήσεις τη σκηνή της πτώσης, μοιάζει να επιβραδύνουν τα κομμάτια πέφτοντας,

Ομολογώ πως δεν το είχα παρατηρήσει αυτό... Αλλά κολλάει με το παρακάτω που σκέφτηκα.


Μην ξεχνάς επίσης ότι κάποιοι από τους επιζήσαντες θεραπεύτηκαν από καρκίνο ή παραλυσία (κάτι τρέχει μ'αυτό το νησί!):hmm:

Άσε! Έχω κάτσει και έχω σκεφτεί τα άπειρα! Όπως για παράδειγμα πως το νησί αυτό μπορεί να έχει ένα πολύ έντονο μαγνητικό πεδίο (μιλάμε για tesla, όχι αστεία:lol:) και να άσκησε αντίθετη δύναμη στο αεροπλάνο καθώς έπεφτε, οπότε σώθηκαν (να είναι δηλαδή κάτι σαν την κορυφή ενός μαγνήτη, η οποία απωθεί το μέταλλο αντί να το έλκει).

Επίσης πως μπήκαν σε άλλη διάσταση η οποία γυρνάει τον οργανισμό σε ιδανικές καταστάσεις.

Πολλές υποθέσεις έχω κάνει, άσε. :lol:

antio zoh
09-01-07, 13:52
Πως το βλεπετε αυτο ρε παιδια? Ξερω ανθρωπους που μολις κατεβασουν κανα επεισοδιο τα παρατανε ολα και τρεχουν να το δουν. Πεφτει 'σιγη ασυρματου'!!!

Kiwi
09-01-07, 13:56
Του είχα δώσει 1-2 ευκαιρίες αλλά... δεν κατάλαβα γιατί τόσος χαμός με αυτή τη μούφα. Αν και το είχα ψιλιαστεί από την αρχή: Για να έχει τόσο μεγάλη θεαματικότητα, μάλλον μούφα θα είναι :whistle:

Valder
09-01-07, 20:13
Παρότι η σειρά ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς και συνεχίζει να περιέχει μερικά ενδιαφέροντα στοιχεία, δεν αποτελεί τίποτε παραπάνω από ένα πιασάρικο 45λεπτο/βδομάδα που λειτουργεί ως ναρκωτικό των low-mid range IQ πελεκάνων θεατών της τιβί, νεκρώνοντας σωρηδόν τα εναπομείναντα εγκεφαλικά τους κύτταρα και μαζί κάθε ελπίδα για κριτική σκέψη επί βαθύτερων νοημάτων, αφού τα τελευταία δεν υπάρχουν καν. Τα πήρε το κύμα, τα πήρε ο Σόγιερ πάνω στην κάψα του μαζί με την Κέητ, τα πήρε στο κρανίο, τα πήρε γενικώς!:cool:

Γνώμη μου είναι δε, να προταθεί σε όλους τους συντελεστές της σειράς να έρθουν να δουλέψουν στην Ελλάδα, στα περί Οδοποιίας, γιατί τόσες τρύπες, μπαλώματα και ξέμπαρκα μεθυσμένα σαμαράκια, μόνο το LOST και οι ελληνικοί δρόμοι έχουν!:cool:

Έχουν και οι Αμερικάνοι τα δικά τους Καλημέρα Ζωή, πως να το κάνουμε ρε παιδιά; Κι εκείνο ήταν ένα ατέλειωτο σενάριο με την κάθε ατάκα να αποτελεί Copy-paste της προηγούμενης. Έτσι σε ένα επισόδιο είχες "απολαύσει" μόνο μια σκηνή και μια ατάκα!:rofl:

Δείτε καμια σοβαρή σειρά, Battlestar Galactica, Heroes, τον εξαίρετο Bob Ross στην ΕΤ3 κάθε μεσημέρι που ζωγραφίζει νησιά και τοπία και αφήστε το άλλο το νησί με τους "χαμένους" στην τύχη του. ;)

ESP1982
10-01-07, 13:07
Έχουν και οι Αμερικάνοι τα δικά τους Καλημέρα Ζωή

Οk, το lost έχει ψιλοσαπίσει αλλά όχι και ανάλογο του καλημέρα ζωή. :lol: :p

gatoulas
10-01-07, 13:21
Όχι ανάλογο του καλημέρα ζωή;
Μόλις είπες ότι δεν είναι ανάλογο του καλημέρα ζωή;
ESP, μήπως είπες ότι δεν ανάλογο του καλημέρα ζωή;
Είπες οτι δεν είναι ανάλογο του καλημέρα ζωή;
...
...
Δεν είναι ανάλογο του καλημέρα ζωή;

Πάντως το παραπάνω θα ήταν κάλλιστα μια φράση από καλημέρα ζωή :lol:

katdoc
10-01-07, 15:44
πειραζει που δν εχω ιδεα περι λοστ??:oops:

καλυτερα που δεν εχεις ιδεα.ΑΜΕΡΙΚΛΑΝΙΑ τεραστια!ναχαμε να λεγαμε!!!!!!!!

mach
10-01-07, 16:16
Πέτυχα ένα επεισόδιο και κάθησα να δω περί τίνος πρόκειται.
Πρέπει να έκλεινε ο πρώτος κύκλος. Εϊχαν κατασκευάσει μια σχεδία και 2-3 από δαύτους θα έφευγαν απ'το νησί με βάρκα την ελπίδα (κυριολεκτικά). Στη σχεδία ανέβηκαν ένας περίεργος και ένας african-american με τον 10χρονο γιο του. Το βρήκα λιγο επικίνδυνο αλλά συνέχισα να παρακολουθώ ιντριγκαρισμένος.
Μετά από σύντομο ταξίδι, ενοπίζονται από πειρατικό πλοίο. Στη μέση του πουθενά, μέσα στην άγρια νύχτα, εντοπίστηκαν από εμπόρους λευκής σαρκός. Οι οποίοι απήγαγαν το μαυράκι...
ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟC, πόσο πρέπει να πηδιέται ένας καρχαρίας (http://en.wikipedia.org/wiki/Jumping_the_shark).

katdoc
10-01-07, 16:57
καλο:oneup:

asikamin
10-01-07, 19:26
Στη μέση του πουθενά, μέσα στην άγρια νύχτα, εντοπίστηκαν από εμπόρους λευκής σαρκός. Οι οποίοι απήγαγαν το μαυράκι...
ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟC

άλλη φορά όταν βλέπεις κάτι να κοιτάς μην είναι το mute πατημένο!:nono:

άκου εκεί έμποροι λευκής σαρκός, και τι θα το κάνουν το μαυράκι?
για όργανα το πήραν....:p

Gina
10-01-07, 23:25
άκου εκεί έμποροι λευκής σαρκός, και τι θα το κάνουν το μαυράκι?
για όργανα το πήραν.... :rofl: :rofl:

Αυτοί δεν ήταν έμποροι λευκής σαρκός. Ήταν ΟΙ ΑΛΛΟΙ (τα ταν τα ταννννννν) (αυτό ήταν βαρύγδουπη μουσική) :p

mfds
23-01-07, 04:24
Βρε παιδια με μπερδεψατε. Ετσι οπως τα λετε 2 περιπτωσεις υπαρχουν 1)Αυτοι ειναι εμποροι λευκης σαρκος και δεν τους πανε καλα οι δουλιες τελευταια και ειπαν να ξανοιχτουν σε νεες αγορες και εγιναν εμποροι μαυρης σαρκος 2) Ειναι δυσαρεστημενοι υπαλληλοι που εχουν ξενερωσει με τον ιδιοκτητη της εταιριας εμποριου λευκης σαρκος και αποφασισαν να σαμποταρουν τα προιοντα της βαζοντας ενα μαυρακι αναμεσα στα ασπρακια.

Περα απο την πλακα η σειρα σκιζει, ειναι απιστευτη και εφυεστατη. Και μονο που ασχοληστε μαζι της παει να πει οτι εχει πετυχει και στην ελλαδα. Γιατι κανεις σας δεν ασχοληθηκε με την "Μαρια της γειτονιας" :p
Και επειδη νιωθω λιγο προσβεβλημενος με τον κριτη του IQ μου πιο πανω τον προκαλω σε οτιδηποτε-οπουδηποτε διαλεξει. Απλα θα ειναι ενας ακομα που.... "θα τον κανω μαγκα"

Γραφω σε αυτο το θεμα γιατι με χαλαει απιστευτα τα μεγαλα σε διαρκεια flashback του lost και οτι παει για τεταρτη season.

Valder
23-01-07, 04:51
Και επειδη νιωθω λιγο προσβεβλημενος με τον κριτη του IQ μου πιο πανω τον προκαλω σε οτιδηποτε-οπουδηποτε διαλεξει. Απλα θα ειναι ενας ακομα που.... "θα τον κανω μαγκα"

Εμένα λες. Καταρχήν μίλησα γενικώς και όχι για σένα.:) Μπορούσες να πείς ότι είμαι ακόμα ένας γραφικός που γενικεύει.:lol: Χαλάρωσε λίγο όμως γιατί αν ψάχνεις για διαπληκτισμούς δεν επιθυμώ να συμμετάσχω και να χαλάσει έτσι η ηρεμία της παρέας μας.:)

Ευχαριστώ για την προσοχή σου.:)

golity
23-01-07, 13:33
Περα απο την πλακα η σειρα σκιζει, ειναι απιστευτη και εφυεστατη. Και μονο που ασχοληστε μαζι της παει να πει οτι εχει πετυχει και στην ελλαδα. Γιατι κανεις σας δεν ασχοληθηκε με την "Μαρια της γειτονιας" :p
Αν εννοείς για την Μαρία την φρικαλέα :p , τότε κάνεις πολύ μεγάλο λάθος! Εντάξει για το φόρουμ εδώ έχεις δίκιο, άλλα αν ρίξεις μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160719 θα δεις 269 απαντήσεις για την σειρά σε 14 σελίδες ;)

mfds
23-01-07, 14:55
Αν εννοείς για την Μαρία την φρικαλέα :p , τότε κάνεις πολύ μεγάλο λάθος! Εντάξει για το φόρουμ εδώ έχεις δίκιο, άλλα αν ρίξεις μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160719 θα δεις 269 απαντήσεις για την σειρά σε 14 σελίδες ;)

Οχι, οχι!Υπηρχε σειρα βραζιλιανικη "Η μαρια της γειτονιας" το θυμαμαι γιατι ειχε φαει πολυ "δουλεμα" τοτε. Τεσπα... Απλα ειπα την γνωμη μου!

Μισω τις γενικευσεις ειδικα οταν ειμαι μεσα σε αυτες και εγω.:p
Τι προβλημα υπαρχει με τα μαυρακια; Και εγω μαυρακι ειμαι:rofl:
Μην τρελενεσαι Valder ειπες κατι που αφορουσε και εμενα και επρεπε να απαντησω για να ξεφυγω απο την κατηγοριοποιηση που εκανες!

hellenicsun
04-02-07, 06:00
πειραζει που δν εχω ιδεα περι λοστ??:oops:

Χάχάχά! Μήπως ψάχνεις για ομοιοπαθή; Ουτέ κάν το έχω δεί! Μόνο το έχω ακουστά:p

vaggos_fromhell
06-02-07, 23:50
Πάντως εγώ δεν χάνω επεισόδιο του Lost. Είμαι addicted.

wintech2003
07-02-07, 00:01
Αυριο ειναι το 7ο επισόδιο!!! :worthy:

ESP1982
07-02-07, 01:49
Αυριο ειναι το 7ο επισόδιο!!! :worthy:

Ωραία. Να θυμηθώ να μη χαλάσω bandwidth για να το κατεβάσω. :p :rofl: :rofl: :rofl:

Μωρέ αν δε δώσουν ΚΑΛΗ εξήγηση για το αεροπλάνο, αυτομάτως όλη η σειρά από το πρώτο επεισόδιο μεταμορφώνεται σε ΜΟΥΦΑ. :lol:

Alex_13
07-02-07, 11:35
Χάχάχά! Μήπως ψάχνεις για ομοιοπαθή; Ουτέ κάν το έχω δεί! Μόνο το έχω ακουστά:p


I think I'll join the club ;)

BlindG
11-02-07, 19:54
Για ποιό αεροπλάνο?
Γιατί η εξήγηση για το ΠΡΩΤΟ αεροπλάνο της Oceanic είναι "επαρκής" για σειρα :what:

ESP1982
12-02-07, 01:51
Γιατί η εξήγηση για το ΠΡΩΤΟ αεροπλάνο της Oceanic είναι "επαρκής" για σειρα :what:

Tι εννοείς; Κάπου σε έχασα.:p :oops:

great
12-02-07, 11:21
Μωρέ αν δε δώσουν ΚΑΛΗ εξήγηση για το αεροπλάνο, αυτομάτως όλη η σειρά από το πρώτο επεισόδιο μεταμορφώνεται σε ΜΟΥΦΑ. :lol:

βασικά ακριβώς το αντίθετο πρέπει να γίνει...
η εξηγηση για το αεροπλάνο ήταν μια χαρά για το Lost...για οοοοολα τα υπόλοιπα είναι το θέμα

ESP1982
12-02-07, 13:20
@Great: Ποιά ήταν η εξήγηση για το αεροπλάνο; :confused: Δεν κοιμήθηκα σε κανένα επεισόδειο. Πώς την έχασα;

BlindG
12-02-07, 15:18
...Κοιμόσουνα με τα μάτια ανοιχτά..... :confused:

Countdown, you know ? :blink:
Μαγνητης, you know ? :what:
Τσακωμός εκείνη τη μέρα, you know ?? :-k

Ξαναδες μέσα δεύτερης και μετά you know ? :p

great
12-02-07, 17:24
@Great: Ποιά ήταν η εξήγηση για το αεροπλάνο; :confused: Δεν κοιμήθηκα σε κανένα επεισόδειο. Πώς την έχασα;

Η εξηγηση δινεται στο τελευταιο διπλο επεισοδιο της δευτερης σεζον...
δες το και θα καταλαβεις...ασε που ειναι το καλυτερο επεισοδιο της σεζον...
μετα ηρθε η 3η και τα εκανε ολα π.....α

ESP1982
12-02-07, 18:02
Countdown, you know ? :blink:
Μαγνητης, you know ? :what:
Τσακωμός εκείνη τη μέρα, you know ?? :-k

Θυμήθηκα ποιό λες.:p

Η εξήγηση "γιατί δεν πέθαναν από τέτοιο ύψος;" πού είναι όμως; Επίσης πόσα tesla ήταν ο μαγνήτης; Το αεροπλάνο μαγνητίζεται; Αν μαγνητίζεται γιατί παραμένει ανέγγιχτο κατά τις καταιγίδες; Εεεεεεεεεεεεεε; :p :p

@@ εξήγηση είναι ο μαγνήτης. :lol: Σα να λέει "αν πέσει το αεροπλάνο θα ζήσετε". :rofl:


Αυτά δεν έχουν δωθεί ακόμα και η παρούσα εξήγηση είναι μούφα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.