PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x 768 αλλά το router συγχρονίζει στα 2mbit!!



Ice-Blade
06-01-07, 01:24
Καλησπέρα. Είμαι νέος κάτοχος conn-x 768. Επειδή είχα συχνά προβλήματα αποσύνδεσης, μίλησα με τεχνικό του ΟΤΕ και συννενοήθηκα να μου αλλάξουν πόρτα. Αυτό φαίνεται ότι έγινε καθώς οι αποσυνδέσεις φαίνονται να σταμάτησαν. Το περίεργο είναι ότι τώρα το router (9108) συγχρονίζει στα 2048/256 !!! Οι ταχύτητα βέβαια είναι ταχύτητα 768. Φαίνεται δηλαδή ότι περιορίζεται από τον κόφτη του ISP στην ταχύτητα της συνδρομής. Η σύνδεση τώρα δουλέυει καλά απλά το μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως με χρεώσουν για 2048 (εγώ ποτέ βέβαια δε το ζήτησα αυτό). Από την άλλη φοβάμαι να τους πάρω τηλ να τους το πω μην αλλάξουν πάλι κάτι και το χαλάσουν και γυρίσω στη φάση που είχα 10 disconnect την ημέρα. Πιστεύετε ότι υπάρχει λόγος να ανησχώ? Ευχαριστώ!

teo_L20
06-01-07, 10:32
Πρεπει να ανυσυχείς λιγο γιατι αν το παρουν χαμπαρι θα σου αλλαξουν την χρεωση.Μαλλον ο τεχνικος εκανε την κουτσουκελα και σε εβαλε σε μεγαλυτερη γραμμη!
;)

andreasp
06-01-07, 11:40
Να κάνεις τον κινέζο!
Αν το πάρουν χαμπάρι απλά θα το αλλάξουν και θα τον ρίξουν στα 768.
Δεν θα του αλλάξουν την χρέωση!

frap
06-01-07, 11:46
Πρεπει να ανυσυχείς λιγο γιατι αν το παρουν χαμπαρι θα σου αλλαξουν την χρεωση.Μαλλον ο τεχνικος εκανε την κουτσουκελα και σε εβαλε σε μεγαλυτερη γραμμη!
;)

Όταν το πάρουν χαμπάρι θα τον βάλουν στο σωστό VP. Δεν έχει να φοβηθεί τίποτε.

Αν θέλει όμως να είναι σωστός πελάτης θα πρέπει να πάρει τηλ. να τους το πει. Όπως όλοι μας θα απαιτήσουμε από τον ΟΤΕ το 1.5 ευρώ της έκπτωσης από 1 Φεβρουαρίου και όσοι δεν τη δούμε άμεσα στους επόμενους λογαριασμούς που θα λάβουμε θα αρχίσουμε τις τσιρίδες για κλέφτες και απατεώνες...

RyDeR
06-01-07, 13:34
Χεχε, επειδή οι πόρτες είναι default στα 768, σου άλλαξαν την πόρτα και σε έβαλαν σε άλλη που την είχε κάποιος άλλος με 2Mb. Μην σε νοιάζει καθόλου, απόλαυσε την ful 768 γραμμή σου. Αν σε καταλάβουν θα σε βάλουν στα 768.

kuti
06-01-07, 14:11
Απο την στιγμη που εσυ αγορασες conn-x768 μην σε ανησυχει τιποτα δικο τους λαθος ειναι. Μην το πεις ουτε στον Παπα που λενε. Αλλα αν βλεπεις ταχυτητες καπως πεσμενες σε speedtest δλδ δεν πιανεις καν 600+ τοτε ανεφερε το διοτι ουτε account εχεις να το εκμεταλευτεις και μπορει να πεφτεις σε dslam που η 2048 να σερνοντε..... και στην 768 να ειναι πολυ καλυτερα..;)

Ice-Blade
06-01-07, 15:11
Απο την στιγμη που εσυ αγορασες conn-x768 μην σε ανησυχει τιποτα δικο τους λαθος ειναι. Μην το πεις ουτε στον Παπα που λενε. Αλλα αν βλεπεις ταχυτητες καπως πεσμενες σε speedtest δλδ δεν πιανεις καν 600+ τοτε ανεφερε το διοτι ουτε account εχεις να το εκμεταλευτεις και μπορει να πεφτεις σε dslam που η 2048 να σερνοντε..... και στην 768 να ειναι πολυ καλυτερα..;)

Από ταχύτητες και ping μια χαρά (το full μιας 768). Ο λόγος που φοβάμαι να τους το πώ είναι μη με γυρίσουν στην παλιά πόρτα kai επιστρέψω πάλι τα 10 disconnect τη μέρα που είχαη με βάλουν σε καμιά 768 που σέρνεται. Δηλαδή δεν τους το λέω, όχι γιατί θα με βάλουν σε 768 αλλά γιατί πιθανότατα θα μου ΧΑΛΑΣΟΥΝ τη σύνδεση (όσο απλοϊκό και αν ακούγεται, με τέτοια άτομα έχω να κάνω)
Εμένα με ενδιαφέρει απλά να έχω μια λειτουργική σύνδεση DSL


Πρεπει να ανυσυχείς λιγο γιατι αν το παρουν χαμπαρι θα σου αλλαξουν την χρεωση.Μαλλον ο τεχνικος εκανε την κουτσουκελα και σε εβαλε σε μεγαλυτερη γραμμη!


Ποια χρέωση να μου αλλάξουν, εγώ αγόρασα conn-x 768, αυτό υπέγραψα, και ουδέποτε ζήτησα αλλαγή στη γραμμή

@ ADSLgr.com All rights reserved.