PDA

Επιστροφή στο Forum : aDSL στη ΜΥΤΙΛΗΝΗ!



egpap
07-01-07, 23:13
Καλησπέρα σας!
Είχα aDSL από τον Οκτώβρη του 2005, στην Αθήνα και συγκεκριμένα στον Ταύρο με άκρως ικανοποιητικές ταχύτητες, χρησιμοποιώντας αρχικά 512k και στη συνέχεια 1024k. Με τον καινούριο χρόνο όμως, μετακόμισα μόνιμα στη Μυτιλήνη λόγω δουλειάς και όπως καταλαβαίνετε, ένα από τα πρώτα πράγματα που φρόντισα να κανονίσω να έχω και εκεί, ήταν πρόσβαση aDSL!

Μίλησα λοιπόν, με τις ευγενέστατες κοπέλες στο 134 του ΟΤΕ, οι οποίες με ενημέρωσαν πως στη Μυτιλήνη, μέσα στην πόλη, θα μπορούσα αν ήθελα να έχω πρόσβαση στα 2048k και αποφάσισα να κάνω το παραπάνω βήμα. Πέρασαν οι μέρες, πήρα τον εξοπλισμό, συνδέθηκα και... απογοητεύτηκα!

Speed test για 2048k στη Μυτιλήνη
Date07/01/07 19:54:21Speed Down367.66 Kbps ( 0.4 Mbps )Speed Up214.95 Kbps ( 0.2 Mbps )

Αυτό λέγεται DSL;;;
Δεν ντρέπονται λίγο... Ξεφτιλισμένοι!
Μα τω Θεώ, μου έρχεται να πάω αύριο και να το κόψω!

prodromosfan
07-01-07, 23:31
Γιατι υποψιαζομαι οτι ναι μεν υπαρχει διαθεσιμοτητα (αρα καλα σου ειπαν) αλλα η γραμμη ειναι για τον π...... οποτε πας απο τοπικο υποκαταστημα και ζητας απο τους τεχνικους να σου κοιταξουν τη γραμμη, επικαλουμενος προβλημα ταχυτητας.

Collective_Soul
07-01-07, 23:36
Συμφωνω με τον προλαλησαντα:p Επισης παιζει να ειναι μπουκωμενο το dslam τσεκαρε το(αν και δεν νομιζω να συμβαινει λογω της περιοχης που βρισκεσαι).

egpap
07-01-07, 23:48
Αύριο πρωί-πρωί θα πάω από το υποκατάστημα του ΟΤΕ.
Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά, πάντως...

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

egpap
08-01-07, 11:17
Καλημέρα σας.
Πήγα που λέτε, σήμερα νωρίς-νωρίς, στον ΟΤε και παραπονέθηκα για τις ταχύτητες του aDSL.
Μου απάντησαν λοιπόν, πως "...ναι είναι αλήθεια, γνωρίζουμε ότι υπάρχει πρόβλημα και προσπαθούμε εδώ και καιρό να βελτιώσουμε την κατάσταση..."
Κάτι πιο ουσιαστικό, δε μου είπαν.
Προφανώς, η ίδια κατάσταση καθημερινά από τους χρήστες, τα ίδια παράπονα, οι ίδιες απαντήσεις...

Αθάνατη Ελλάδα!

crmaris
08-01-07, 14:10
και εγώ στην Μυτιλήνη είμαι με 2 mbit γραμμή και σπάνια κατεβάζω με 200-210 ΚΒ/sec.. Είχα επισκεφτεί και εγώ τους τεχνικούς του ΟΤΕ και μου είχανε πει ότι υπάρχει πρόβλημα στο Dslam μετά την αναβάθμιση (υποβάθμιση καλύτερα). Το γέλιο είναι ότι σε άλλες περιοχές του νομού (Καλλονή, Πέτρα) δεν υπάρχει πρόβλημα..

cleever
08-01-07, 17:30
ναι καλά... σήμερα το 1Mbps πάει σαν 512 σε μας Καλλονή :(

egpap
09-01-07, 15:46
Δηλαδή, δε γλιτώνουμε με τίποτα, ε;
Τί να πω... Πάλι καλά, που πέφτουν οι τιμές και δεν πληρώνουμε τουλάχιστον τα μαλλιοκέφαλά μας για DSL!
Κουράγιο μας παιδιά...

Ilektro25
10-01-07, 03:52
paidia kalispera kai apo emena kai ego prosfata ekana anavathmisi grammis apo 512 mou egine 1mb aytomata kai meta to anavathmisa se 2mb kai kala na exo pio grigori sindesi alla opos eipe kai ena allo pedi stin arxi mallon me 512 katevazoume oloi oti kai na exume kai ego connex exo alla eimai pros to aerodromio den xero an pezi kapio rolo ayto ego exo ena filaraki kai exei forthnet kai den exei provlima katevazi me 2mb den exei pesi pote kai einai mesa stin mytilini eyxaristo

@ ADSLgr.com All rights reserved.