PDA

Επιστροφή στο Forum : συνδυασμός forthnet+nova εκτός ιδιόκτητου δικτύου



x_man
28-12-12, 01:53
Γεια σας,

έχω μια απορία:

Οι συνδυασμοί forthnet 2 play economy+nova sports ή cinema pack όπως περιγράφονται στα ακόλουθα link
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=2217
http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1155

ισχύουν στην περίπτωση που η περιοχή του υποψήφιου συνδρομητή δεν καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυο;

Ή υπάρχουν παραπάνω χρεώσεις (π.χ. κάποιο επιπλέον πάγιο?), διαφοροποιήσεις στην τιμολόγηση ή στη δέσμευση κλπ;

sakels
28-12-12, 02:17
για εκτος δικτυου ισχυει μονο το προνομιο -20% σε οποια υπηρεσεια nοva-forthnet διαλεξεις.

οχι δεν πληρωνεις σε αυτην την περιπτωση κατι εξτρα στον οτε.

x_man
28-12-12, 02:45
Σ' ευχαριστώ. Έχεις εύκαιρο κάποιο link από το site τους που να το διευκρινίζει (δεν έχω βρει κάτι) ή το ξέρεις από κάποιο γνωστό σου;

Αν είναι έτσι όπως τα λες, δε συμφέρει με τίποτα να το πάρουν οι γονείς στο χωριό (που οι εναλλακτικοί δεν έχουν ιδιόκτητο δίκτυο), αφού θα βγαίνει ~70€/μήνα

sakels
28-12-12, 02:52
Σ' ευχαριστώ. Έχεις εύκαιρο κάποιο link από το site τους που να το διευκρινίζει (δεν έχω βρει κάτι) ή το ξέρεις από κάποιο γνωστό σου;

Αν είναι έτσι όπως τα λες, δε συμφέρει με τίποτα να το πάρουν οι γονείς στο χωριό (που οι εναλλακτικοί δεν έχουν ιδιόκτητο δίκτυο), αφού θα βγαίνει ~70€/μήνα

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1141

δες το νο4

τιμες... το dpeco με νοβα φουλ πακ στα 77 ευρω το μηνα. χρειαζεσαι το το φουλ πακ?

x_man
28-12-12, 03:03
Ναι, το είχα δει.
"
4. Αν η περιοχή μου δεν ανήκει στο ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet, μπορώ να επωφεληθώ από την έκπτωση 20%;
Βεβαίως, μπορείτε να επωφεληθείτε από την έκπτωση 20% επιλέγοντας μία υπηρεσία Forthnet εκτός ιδιόκτητου δικτύου και συνδυάζοντας την με μία υπηρεσία Nova. Εξαίρεση αποτελούνεπιδοτούμενες και προπληρωμένες υπηρεσίες Forthnet που δεν μπορούν να συνδυαστούν με υπηρεσίες Nova. Γενικότερα, αν μία υπηρεσία Forthnet έχει προνομιακή χρέωση δεν μπορεί να συνδυαστεί με κάποια Nova υπηρεσία.
"

Δεν το καταλαβαίνω όμως πολύ καλά. Τι σημαίνει επιδοτούμενη υπηρεσία forthnet?

Και τις τιμές τις έχω δει... Η μόνη περίπτωση για να βάλουμε κάτι είναι με κόστος έως 55€ δηλ. αν ίσχυαν οι προσφορές που έβαλα στο 1ο ποστ αυτούσιες. Από εκεί και πέρα, το κόστος ξεφεύγει...

sakels
28-12-12, 03:07
ειναι για επιδοτουμενα πακετα σε καποιες περιοχες που πλεον εχουν δωθει και εχει σταματησει αν δεν κανω λαθος.

μπορεις να βαλεις τοτε απο νοβα μονο το σταρτ πακ με dp eco

invaider
28-12-12, 11:43
και τα δυο ισχουν.49,9 & 53,9

silegav
28-12-12, 12:36
εκτός ιδιόκτητου νομίζω πως γενικά δεν πολυσυμφέρουν οι εναλλακτικοί. Καλύτερα να πας σε κάνα ΟΤΕ και για νοβα να βάλεις κανένα επίγειο.

x_man
28-12-12, 13:41
@sakels Άρα η πηγή που με παραπέμπεις δε φαίνεται να έχει σχέση με το ερώτημά μου.

@invaider πηγή;

@silegav Συμφωνώ, απλώς δεν ξέρω τι συμβαίνει στο συνδυαστικό που περιγράφω. Θα τους ρωτήσω καλού-κακού

invaider
28-12-12, 14:09
@invaider πηγή;

σε οποιοδήποτε κατάστημα γίνετε κατευθείαν Online η αίτηση.

sakels
28-12-12, 14:16
@sakels Άρα η πηγή που με παραπέμπεις δε φαίνεται να έχει σχέση με το ερώτημά μου.

@invaider πηγή;

@silegav Συμφωνώ, απλώς δεν ξέρω τι συμβαίνει στο συνδυαστικό που περιγράφω. Θα τους ρωτήσω καλού-κακού

για σιγουρια παρε ενα τηλεφωνακι στο 2106602000

bill27
29-12-12, 10:35
καλυτερα να σκεφτεις προς οτε tv....
21.90 για 6 μηνες και 26.90 για τους αλλους 6 για double play

και 19.90 φουλ πακ οτε τιβι...

ειναι οτι πιο οικονομικο μπορες να βρεις και αξιζει το οτε τιβι(ημουν πρωην συνδρομητης νοβα)

invaider
29-12-12, 11:16
καλυτερα να σκεφτεις προς οτε tv....
21.90 για 6 μηνες και 26.90 για τους αλλους 6 για double play

και 19.90 φουλ πακ οτε τιβι...

ειναι οτι πιο οικονομικο μπορες να βρεις και αξιζει το οτε τιβι(ημουν πρωην συνδρομητης νοβα)

άρα λες ότι είναι καλύτερα να πληρώνει 46,8/μηνά για να μην βλέπει ταινίες ή Πρωτάθλημα - Champions,Europa league η τα υποληπα αθλητικά που έχει η nova.
για το πολυ 7€ διαφορα?
δεν το καταλαβαίνω γιατί να το κάνει αυτό.

και το τηλ & internet παλι δεν ειναι ιδια
Πρόγραμμα Conn-x Σταθερά Κινητά Τιμοκατάλογος Τιμή/ μήνα Μήνες Προσφοράς Προσφορά Τιμή/μήνα
ΟΤΕ Double Play 2 Economy 2 Mbps 210' 30' €26,90 6 €21,90
Forthnet2play economy 24Mbps απεριοριστα 0
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/double-play/-double-play/-double-play-economy/prodote_double_play_economy.html

bill27
29-12-12, 14:06
μαλλον εισαι λιγο πισω....το οτε τιβι εχει 3 καναλια οτε σινεμα,4 cinema on demand,to village και το sundance....αρα απο ταινιες ειμαστε μια χαρα
champions leaguε ας ειναι καλα η νετ,europa league ας ειναι καλα ο ant1.
οσο για την σουπερ λιγδα,ολοι λιγο πολυ εχουμε καταλαβει πως πρωταθλητης βγαινει παντα ο ολυμπιακος,δεν μου αρεσει να βλεπω
στημενα ματς...
πρωτιμο να δω ισπανικο,η ιταλικο η γερμανικο....
επισης δεν εχει χρεωση για τα hd
και το πιο σημαντικο ειναι η τιμη,τα 7 ευρω που λες ο αλλος μπορει να τα εχει αναγκη,7 ευρω σε ενα χρονο ειναι 84 ευρω τον χρονο....
και απο αριθμητικη δεν τα πας κ πολυ καλα....το μηνα βγαινει 44,3 ευρω

και απ οσο ξερω αν δεν εισαι στο ιδιοκτυτο δικτυο της φορθνετ,εκτος του λογαριασμο φορθνετ-νοβα να υπολογιζεις και περιπου 15
ευρω επιπλεον το παγιο του οτε

pat122
29-12-12, 14:59
champions leaguε ας ειναι καλα η νετ,europa league ας ειναι καλα ο ant1.


με το ένα ματς που δείχνουν τι να το κάνουμε. πολλές φορές έχω ξενερώσει που δείχνει ματς που δεν θελω να δω.

@x_man μπορεις να δεις και τo xmas offer (http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=4871) που μπορεί να σε καλύπτει αλλά θα κρατήσει μέχρι τέλη του μηνος

x_man
29-12-12, 15:13
@bill27 ευχαριστώ. Θα ρωτήσω πόσο κοστίζουν οι συνδυαστικές προσφορές εκτός ιδιόκτητου δικτύου και θα το γράψω για να το ξεκαθαρίσουμε.
Αν υπάρχει έξτρα χρέωση, τότε θα εξετάσω τον ote tv.

Στην Αθήνα, έχω fortnet 2 play+sports pack και είμαι ευχαριστημένος από το περιεχόμενο---βλέπω κυρίως euroleague που η κάλυψη είναι εξαιρετική, αλλά και chl, super league.

@pat122 To christmas offer στα 29,90€ δεν ισχύει για εκτός ιδιόκτητου δικτύου :(

sakels
30-12-12, 01:26
μαλλον εισαι λιγο πισω....το οτε τιβι εχει 3 καναλια οτε σινεμα,4 cinema on demand,to village και το sundance....αρα απο ταινιες ειμαστε μια χαρα
champions leaguε ας ειναι καλα η νετ,europa league ας ειναι καλα ο ant1.
οσο για την σουπερ λιγδα,ολοι λιγο πολυ εχουμε καταλαβει πως πρωταθλητης βγαινει παντα ο ολυμπιακος,δεν μου αρεσει να βλεπω
στημενα ματς...
πρωτιμο να δω ισπανικο,η ιταλικο η γερμανικο....
επισης δεν εχει χρεωση για τα hd
και το πιο σημαντικο ειναι η τιμη,τα 7 ευρω που λες ο αλλος μπορει να τα εχει αναγκη,7 ευρω σε ενα χρονο ειναι 84 ευρω τον χρονο....
και απο αριθμητικη δεν τα πας κ πολυ καλα....το μηνα βγαινει 44,3 ευρω

και απ οσο ξερω αν δεν εισαι στο ιδιοκτυτο δικτυο της φορθνετ,εκτος του λογαριασμο φορθνετ-νοβα να υπολογιζεις και περιπου 15
ευρω επιπλεον το παγιο του οτε

δεν εχει χρεωση 15 ευρω. μονο φορθνετ λογαριασμος ερχεται. ειναι μεσω ΧΕΓ

lak100
31-12-12, 02:55
λοιπον εγω εχω dp economy + full pack ειμαι εκτος ιδιοκτητου μεσω ΧΕΓ δηλαδη και δινω 27,92 για το dp economy και 49,24 για το full pack της nova και τα 2 με την εκπτωση 20%

FSHOPAXD
04-01-13, 05:25
Εκτός ιδιόκτητου δικτύου και τουλάχιστον έως 31/1/13
Ισχύουν κανονικά οι παρακάτω προσφορές :
- Forthnet 2play Economy & Nova Sports pack @ €53,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου)
- Forthnet 2play Economy & Nova Cinema pack @ €49,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου)
- Forthnet 2play Economy & Nova Start pack @ €39,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εκτός ιδιόκτητου δικτύου / εχει +5€ διαφορά για τα εντός)
Επίσης η υπηρεσία με ΧΕΓ επιβαρύνεται με τα παρακάτω κόστη ~1€ / αναγνώριση κλήσης μια και δεν υπάρχουν οι ψηφιακές ευκολίες του ιδιόκτητου και περίπου ~ +4€ εαν έχεις γραμμή ISDN (προσοχή δεν υποστηρίζονται MSN προς το παρόν).
Στις υπηρεσίες ΧΕΓ δεν αλλάζεις βρόχο , αλλά ουσιαστικά μόνο τιμολόγηση, άρα παραμένεις ως έχει στον ΟΤΕ και επωφελείσε από τις προνομιακές τιμές.
Φυσικά ισχύει πάντα κάθε άλλος συνδυασμός προνομίου με -20% σε υπηρεσίες 2PLAY/2PLAY Economy με NOVA πακέτα Start/Cinema/Sport/Full εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου.

adabter
04-01-13, 11:30
η xmas offer παίζει ακόμα ή "όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε".
αν και πολύ καλή προσφορά, καλύτερα να βγάλουν τώρα κάτι με cinema μέσα

FSHOPAXD
04-01-13, 12:52
η xmas offer παίζει ακόμα ή "όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε".
αν και πολύ καλή προσφορά, καλύτερα να βγάλουν τώρα κάτι με cinema μέσα

Οχι τελείωσε στις 31/12/2013, με Cinema και όλα τα κανάλια υπάρχει το 49,90€ εδώ και αρκετούς μηνες. Ας μην ξεχνάμε ότι η Nova έχει όλα τα συμβόλαια με τα έξι βασικά στούντιο του Hollywood και έχει καθημερινά μια πρεμιέρα & πρώτη προβολή από νέα ταινία καθημερινά με έτος παραγωγής το 2011 . Μια ταινία παίζεται στους κινηματογράφους, μετά στα Videoclub για περίπου 6 μήνες και μετά περνάει στα συνδρομητικά κανάλια με κόστος φυσικά και δικαιώματα. Άλλο κόστος έχει λοιπόν μια ταινία παραγωγής 2011-2012 και είναι καινούργια και άλλα δικαιώματα και κόστος έχει μια ταινία του 2007 / 2008 που δεν είναι πρώτη προβολή. Επίσης όταν π.χ. λέει το Mega ότι έχει ταινία πρώτης προβολής... του 2008 σημαίνει ότι έχει ήδη προβληθεί σε σινεμά, videoclub, συνδρομητική και μετά αποφάσισε τελευταίο χέρι να την προβάλλει σε free tv κανάλι.
Βέβαια όλα αυτά δεν έχουν σχέση με το παράνομο download που δεν κοιτάει δικαιώματα και νομιμότητα.

XARAYGH
04-01-13, 15:50
30 ευρω για το full pack με τα hd ειναι η τιμη που θα επρεπε να ειχε η υπηρεσια(και αυτη που συχνα προσφερουν σε παλιους συνδρομητες που διακοπτουν)
Εμενα σαν παλαιο συνδρομητη μου προσφεραν 19.90 to start kai novasports 1(αν ειχε ολα τα σπορτς θα το επερνα)
ολες οι αλλες προσφορες ειναι αστειες αυτη την περιοδο(και με 18 μηνη παραμονη)
Παρολα αυτα για 12 μηνες με την χριστουγεννιατικη γεμισαν κοσμο :)

sakels
04-01-13, 20:13
30 ευρω για το full pack με τα hd ειναι η τιμη που θα επρεπε να ειχε η υπηρεσια(και αυτη που συχνα προσφερουν σε παλιους συνδρομητες που διακοπτουν)
Εμενα σαν παλαιο συνδρομητη μου προσφεραν 19.90 to start kai novasports 1(αν ειχε ολα τα σπορτς θα το επερνα)
ολες οι αλλες προσφορες ειναι αστειες αυτη την περιοδο(και με 18 μηνη παραμονη)
Παρολα αυτα για 12 μηνες με την χριστουγεννιατικη γεμισαν κοσμο :)

με τις προσφορες των 18 μηνων η εκτωση στα πακετα ειναι 35%. που σημαινει οτι η ποινη 100 ευρω (Σε περιπτωση που διακοψεις πριν 18 μηνες) την αποσβενεις σε λιγους μηνες. δλδ και στο 6 μηνο να κοψεις λογω της αυξημενης εκπτωσης καλυπτεις τα 100 ευρω σε λιγους μηνες παραμονης

haniabal
06-01-13, 17:51
Εμενα σαν παλαιο συνδρομητη μου προσφεραν 19.90 to start kai novasports 1(αν ειχε ολα τα σπορτς θα το επερνα)
ολες οι αλλες προσφορες ειναι αστειες αυτη την περιοδο(και με 18 μηνη παραμονη)
Παρολα αυτα για 12 μηνες με την χριστουγεννιατικη γεμισαν κοσμο

Εμένα το cinema δεν με χαλάει να το έχω και 18μηνο. Για κάποιον μπορεί να είναι πολύ αλλά με τις σειρές και τις ταινίες μετράει πολύ.

adabter
07-01-13, 10:53
- Forthnet 2play Economy & Nova Cinema pack @ €49,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου).

το cinema έχω απλώς έλεγα μήπως μπορώ να μεταβώ σε κάποιο ποιο φθηνό πακέτο.
από περιεχόμενο εγώ δεν έχω πρόβλημα, θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερη ποσότητα στις ταινίες αλλά με τις σειρές και το game of thrones που θα έρθει στους επόμενους μήνες θα είναι μια χαρά

Lapetr
09-01-13, 00:58
30 ευρω για το full pack με τα hd ειναι η τιμη που θα επρεπε να ειχε η υπηρεσια(και αυτη που συχνα προσφερουν σε παλιους συνδρομητες που διακοπτουν)
Εμενα σαν παλαιο συνδρομητη μου προσφεραν 19.90 to start kai novasports 1(αν ειχε ολα τα σπορτς θα το επερνα)
ολες οι αλλες προσφορες ειναι αστειες αυτη την περιοδο(και με 18 μηνη παραμονη)
Παρολα αυτα για 12 μηνες με την χριστουγεννιατικη γεμισαν κοσμο :)
φαντάζομαι ότι θα έπαιξε πολύ κόσμος που απλά συδυάσε το πακέτο forthnet που είχε ήδη με το πάκετο της Nova. Εγώ καταλαβαίνω ότι στη συνδυαστική χτυπάνε και γι αυτό αμα προσέξουμε όλες οι προσφορές βγαίνουν για το λεγόμενο 3play!

Φινέας
22-01-13, 20:32
Oι προσφορες είναι διαθέσιμες και για ΧΕΓ αιτήσεις (εκτος ιδιοκτητου δηλαδη)

panagism
06-02-13, 00:43
μπορεί κάποιος που έχει ενεργοποιημένο το πακέτο ίντερνετ+τηλέφωνο+νόβα εκτός ιδιόκτητου πόσο του έρχεται ο διμηνιαίος λογαριασμός?

lak100
06-02-13, 14:02
μπορεί κάποιος που έχει ενεργοποιημένο το πακέτο ίντερνετ+τηλέφωνο+νόβα εκτός ιδιόκτητου πόσο του έρχεται ο διμηνιαίος λογαριασμός? ποιο πακετο εχεις;

FSHOPAXD
09-02-13, 02:40
Πλέον ισχύουν
- Forthnet 2play Economy & Nova Cinema pack @ €49,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου /ΧΕΓ)
- Forthnet 2play Economy & Nova Sports pack @ €64,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου /ΧΕΓ)
- Forthnet 2play Economy & Nova Start pack @ €34,90 / μήνα για 18 μήνες (για εντός ιδιόκτητου)
- Forthnet 2play Economy & Nova Start pack @ €39,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εκτός ιδιόκτητου δικτύου / ΧΕΓ)
- Forthnet 2play Economy + δωρεάν 30’προς κινητά & Nova Επίγεια Sports & Cinema @ €34,90 / μήνα για 12 μήνες (όπου υπάρχει ΕΠΙΓΕΙΑ -δεν απαιτεί δορυφορικό πιάτο-)

Serafeim Karakostas
09-02-13, 13:58
- Forthnet 2play Economy & Nova Sports pack @ €64,90 / μήνα για 18 μήνες (για υπηρεσίες εντός και εκτός ιδιόκτητου δικτύου /ΧΕΓ)
Χάθηκε και η premier league, +11€ η τιμή... Ωραία πράγματα.

FSHOPAXD
11-02-13, 11:05
Χάθηκε και η premier league, +11€ η τιμή... Ωραία πράγματα.

Αφού δεν έχεις Nova , ούτε Forthnet γιατι κόπτεσε... όταν μπήκε το Champions League δεν είδα κανα σχολιασμό και να μην βιαζόμαστε...λέω εγω τώρα. Να σου κάνουμε ειδική προσφορά...

Serafeim Karakostas
11-02-13, 17:19
Αφού είσαι υπάλληλος σε forthnet shop, καλό θα ήταν να αποφεύγεις τα (υποχρεωτικά) μη αντικειμενικά σχόλια και με ειρωνικό μάλιστα τόνο. Με τη δορυφορική ασχολούμαι αρκετά χρόνια και γνωρίζω πράγματα. Στο σπίτι είχαμε αναλογικό filmnet από το 1996 και ο πατέρας μου ακόμη start pack...

mironas
11-02-13, 18:21
€64,90/μήνα για 18 ολόκληρους μήνες!! και η Αγγλική Premier League για 5 ολόκληρους μήνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.