PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με τη wind



sofi
29-12-12, 16:35
παιδια εχω κανει συνδεση ιντερνετ στο σπιτι στη wind περιπου 3 μηνες θελω να κανω μεταφορα της συνδεσης σε αλλη διευθυνση και μου ζητανε να ξαναπληρωσω τα τελη συνδεσης.γαι να παω σε αλλη εταιρεια τι επιπτωσεις θα εχω??

grayden
29-12-12, 17:07
Αν πας σε άλλη θα πληρώσεις τα τέλη αποσύνδεσης.

sofi
29-12-12, 17:17
Αν πας σε άλλη θα πληρώσεις τα τέλη αποσύνδεσης.

ok katalava se exaristw :oneup:

nyannaco
29-12-12, 18:34
Αν πας σε άλλη θα πληρώσεις τα τέλη αποσύνδεσης.Τέλος αποσύνδεσης χρεώνει μόνο η On. Αν φύγεις από τη Wind για άλλη εταιρεία, θα πληρώσεις την ποινική ρήτρα που προβλέπεται από το συμβόλαιό σου για διακοπή του συμβολαίου πριν το δωδεκάμηνο, εφόσον δεν γίνεται καταγγελία με υπαιτιότητα της εταιρείας.
Οσο για το τέλος σύνδεσης που σου ζητάνε για τη μεταφορά, μήπως αφορά κάποια χρέωση του ΟΤΕ που σου μετακυλίει η Wind; Δεν το ξέρω, μια υπόθεση κάνω.

sdikr
29-12-12, 18:37
Τέλος αποσύνδεσης χρεώνει μόνο η On. Αν φύγεις από τη Wind για άλλη εταιρεία, θα πληρώσεις την ποινική ρήτρα που προβλέπεται από το συμβόλαιό σου για διακοπή του συμβολαίου πριν το δωδεκάμηνο, εφόσον δεν γίνεται καταγγελία με υπαιτιότητα της εταιρείας.
Οσο για το τέλος σύνδεσης που σου ζητάνε για τη μεταφορά, μήπως αφορά κάποια χρέωση του ΟΤΕ που σου μετακυλίει η Wind; Δεν το ξέρω, μια υπόθεση κάνω.

Είναι χρέωση που την έχουν δεχτεί όλοι οι παρόχοι, δεν μπορείς απλά να πεις ότι είναι του ΟΤΕ, εκτός αν γνωρίζεις κόσμο που κάνει εργασίες τζάμπα.

Οι τιμοκατάλογοι κάθε παροχου είναι εύκολα προσβάσιμοι

nyannaco
29-12-12, 18:44
Είναι χρέωση που την έχουν δεχτεί όλοι οι παρόχοι, δεν μπορείς απλά να πεις ότι είναι του ΟΤΕ, εκτός αν γνωρίζεις κόσμο που κάνει εργασίες τζάμπα.Σε ποιό από τα δύο αναφέρεσαι, στο τέλος αποσύνδεσης, ή στο τέλος σύνδεσης από μεταφορά; Το πρώτο, απ'όσο ξέρω, ο ΟΤΕ το χρεώνει σε όλους τους παρόχους, αλλά μόνο η On το μετακυλίει στον πελάτη. Για το δεύτερο, αν αναφέρεσαι σε αυτό, φυσικά και δεν ξέρω κανένα που να κάνει τζάμπα κάτι (δυστυχώς), και γι'αυτό ακριβώς υπέθεσα ότι είναι χρέωση του ΟΤΕ στην πραγματικότητα, αφού τη δουλειά εκείνος θα την κάνει.

sdikr
29-12-12, 18:46
Σε ποιό από τα δύο αναφέρεσαι, στο τέλος αποσύνδεσης, ή στο τέλος σύνδεσης από μεταφορά; Το πρώτο, απ'όσο ξέρω, ο ΟΤΕ το χρεώνει σε όλους τους παρόχους, αλλά μόνο η On το μετακυλίει στον πελάτη. Για το δεύτερο, αν αναφέρεσαι σε αυτό, φυσικά και δεν ξέρω κανένα που να κάνει τζάμπα κάτι (δυστυχώς), και γι'αυτό ακριβώς υπέθεσα ότι είναι χρέωση του ΟΤΕ στην πραγματικότητα, αφού τη δουλειά εκείνος θα την κάνει.

Και τα δυο είναι χρεώσεις που αναφέρονται καθαρά προς τους παρόχους, το ότι κάποιος παροχος επιλέγει να το κάνει "δώρο" είναι άλλο θέμα.

grayden
30-12-12, 02:22
Τέλος αποσύνδεσης χρεώνει μόνο η On.

Εννοούσα την ρήτρα για πρόωρη αποσύνδεση αλλά το πιάσατε το νόημα οπότε όλα οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.