PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL Double Play - Μεταφορά παροχής σε άλλη πόλη = ΕΛΕΟΣ



dpas
31-12-12, 11:13
Έκανα αίτηση μεταφοράς από επαρχιακή πόλη για την Λάρισα στις 23 Νοεμβρίου 2012.
Μου ζήτησαν να κάνω εκ νέου την αίτηση την 26 Νοεμβρίου λόγω -λέει- ελλειπών στοιχείων.
Μετά από δεκάδες τηλεφωνήματά μου με ενημέρωσαν ότι ο ΟΤΕ απάντησε θετικά για την κατασκευή της γραμμής στις 10 Δεκεμβρίου.
Σήμερα 31 Δεκεμβρίου, τους ενοχλώ συνέχεια ώστε να μεριμνήσουν για την παροχή των υπηρεσιών τους.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ενώ η αρχική δέσμευσή τους ήταν ότι η μεταφορά απαιτεί το πολύ 15 εργάσιμες ημέρες....

Τι θα κάνατε στην θέση μου;

Γιατί συμπεριφαίρονται με αυτό τον τρόπο;

Vitruvian78
01-01-13, 03:22
Διοτι δεν ειναι στο χερι τους αλλα θεμα ΟΤΕ να διεκπεραιωσει το αιτημα της εταιρίας και να σου κατασκευασει τη γραμμη...ο ΟΤΕ κατασκευαζει τις γραμμες και μετα τις παραχωρει στον εκαστωτε παροχο. Οι παροχοι απλα παραγγελνουν γραμμες, τιποτε αλλο....αυτο ειναι εις βαρος της εταριας;; Ναι ειναι......ειναι πολυ συχνο το φαινομενο της ταλαιπωριας στις μετακομησεις....

Aias
01-01-13, 03:35
αν δεν δωσει βροχο ο οτε δεν μπορει η hol να κανει τιποτα.

Αν στο τελος σου πουν οτι δεν μπορει να παραδωσει ο οτε ή σου πουν οτι ακυρωνεται η αιτηση λογο ελλειψης απερχομενου ,μιλα μονο με ΟΤΕ (κανεναν αλλον παροχο).Μονο ετσι θα μπορεις να εχει υπηρεσιες.

akilleas
01-01-13, 10:27
Μεταφορά γραμμής στην ίδια πόλη, 2 τετράγωνα πιο δίπλα, χρειαστήκανε 2 μήνες το 2008 και μάλιστα με 'βοήθεια' από γνωστό στον ΟΤΕ.

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Forum Runner

dpas
04-01-13, 16:52
…σήμερα (4-1-2013) και μετά από τεράστια αναμονή και υπομονή αποφάσισα να διακόψω την συνεργασία παροχής υπηρεσιών από την ΗΟL.

- Τηλεφώνησα (από το κινητό μου) την 4-1-2013 / 09:20 και μετά από πολύωρη αναμονή μου απάντησε ένας υπάλληλος της HOL. Εξήγησα ευγενικά ότι το χρονικό διάστημα που αναμένω την μεταφορά της γραμμής είναι υπερβολικά πλέον μεγάλο (από 26-11-2012 έως σήμερα 4-1-2013, χρονικό διάστημα κατά το οποίο έχω καταβάλλει σχετικά μεγάλα ποσά σε λογαριασμούς ασύρματου internet & κινητής τηλεφωνίας ), και ότι επιθυμώ την διακοπή της συνεργασίας για να πάω σε άλλη εταιρία (ΟΤΕ). Με παρέπεμψε σε μια κυρία η οποία φάνηκε να κατανοεί το πρόβλημά μου («έχουμε κάνει προσπάθειες αλλά δυστυχώς ο ΟΤΕ δεν μας έχει παραδώσει την γραμμή»). Η κυρία αυτή μου ζήτησε να στείλω ένα Fax για να προχωρήσει η διακοπή της συνεργασίας μου.

- Έστειλα το fax που μου ζητήθηκε την 4-1-2013 / 10:30

- Την 4-1-2013/ 12:01 έλαβα e-mail & sms από την HOL που με ενημέρωναν ότι έχει απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός e-bill και ότι πλέον θα λαμβάνω τον λογαριασμό στην διεύθυνση που έχω δηλώσει!!!!!!!!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ 4-1-2013/ 12:01 ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΥΣ e-ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΚΑΤΗΡΓΗΣΑΝ ΤΑΧΙΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ.


ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΔΕ ΟΤΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ 4-1-2013/ 08:00 TON OΠOIO ΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ ΜΟΥ ΗΤΑΝ -4,42 ευρώ

- Ωωω!!!! Του θαύματος. Την 4-1-2013/ 13:57 με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν ότι είμαι σε σειρά προτεραιότητας για να περάσει ο τεχνικός του ΟΤΕ από το σπίτι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- Εξήγησα ευγενικά ότι δεν μπορώ να κατανοήσω τα λεγόμενά τους αφού ήδη έχω υποβάλλει αίτηση διακοπής συνεργασίας και ο λογαριασμός e-bill έχει ήδη διακοπεί από την HOL.

- «Συγγνώμη, δεν το ήξερα» μου απάντησε η υπάλληλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΦΟΥ ΜΕ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!)

- Την 4-1-2013 / 15:21 λαμβάνω άλλο sms που με ενημερώνουν ότι έλαβαν το αίτημα διακοπής της συνεργασίας μας….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ….
ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΕΚ ΝΕΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ 4-1-2013 η HOL μου όφειλε -4,42 ευρώ, και βέβαια ζήτησα καποια διεύθυνση για να αποστείλω το router που μου είχαν διαθέσει πριν 5 χρόνια που είχα εγγραφεί ως συνδρομητής τους.

Θα σας ενημερώσω για τα περαιτέρω…

Aias
04-01-13, 20:13
Παιζει την στιγμη που εκανες την διακοπη ο οτε να παραδωσε το κυκλωμα.Βλεπεις σε μια μεγαλη εταιρια στα γραφειοκρατικα υπαρχουν κενα (το δεξι χερι δεν ξερει τι κανει το αριστερο επειδη αλλο τμημα ειναι των ενεργοποιησεων και αλλο των διακοπων) .Επισης η κινηση να διακοψεις με επικοινωνια με την hol ενδεχει τον κινδυνο να χασεις το τηλεφωνικο σου νουμερο.

dpas
05-01-13, 15:37
Όταν έκανα την αίτηση μεταφοράς με διαβεβαίωναν ότι 15 εργάσιμες ημέρες είναι το μέγιστο διάστημα αναμονής....

Έχουν περάσει σχεδόν 30 εργάσιμες......

Δηλαδή πόση "καλή θέληση" θα μπορούσε να έχει κάποιος ..........

.... να περιμένω μήπως 4-5 μήνες μήπως και ενδιαφερθούν να εξυπηρετήσουν έναν επί 5 χρόνια πελάτη τους;;;;;;;;;;;;;;;;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.