PDA

Επιστροφή στο Forum : ZTE ZXDSL 931 VII vs COMTREND CT-5611T



krunar
31-12-12, 11:29
Καλημέρα,


Έβαλα vdsl και ο οτε μου έδωσε τον ZTE ZXDSL 931 VII. Δυστυχώς όμως ο κινέζος έχει ενα θέμα με το wifi (κάνει συνέχεια reboot) και δεν παίρνει με τίποτα firmware upgrade. Απο οτε μου είπαν οτι έχουν αναφερθεί και άλλα τέτοια cases και θα μου το αλλάξουν με τον COMTREND CT-5611T
Δυστυχώς για τον τελευταίο δεν μπόρεσα να βρώ πολλές πληροφορίες (μόνο ένα Post που αναφέρεται οτι δεν έχει wifi 802.11 N ) και είπα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να μου πεί αν αξίζει.

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους

farcry
31-12-12, 15:20
ναι δεν εχει wifi n και το μοντελο ειναι


VDSL2 IAD COMTREND CT-6373


το COMTREND CT-5611T ειναι ADSL

AssVas
31-12-12, 17:00
Το Comtrend είναι ευαίσθητο σε υπερτάσεις και βγαίνει off συχνά . Είναι παλαιότερο και δεν έχει νομίζω Gbit Port. Ακόμα δεν έχει αρκετά καλούδια από settings στο configuration του όσο και σε Services . Τo Firmware που δε στο παίρνει δεν είναι φυσιολογικό , σου ανέφερα και στο άλλο topic αν το έκανες με κλειστά firewall και Antivirus . Αν το έκανες και δεν έπιασε ζήτα να σου φέρουν άλλο μοντέλο μήπως για Χ Ψ λόγο είναι ελατωματικό . Εγώ στη θέση σου δε θα έπαιρνα τον Comtrend.

vadergr
07-01-13, 09:13
Τελικα τα zte είναι καλύτερα απο τα comtrend?
Παραλαμβάνω την Τετάρτη εξοπλισμό και αν μπορω να διαλεξω θα το ήθελα.
Αν όντως το comtrend δεν έχει draft n είναι μεγάλη ήττα.
Απο ταχύτητες Vdsl κλειδώνουν στα ίδια?Καλουδια στο fw είναι ξεκλειδωτο και στα 2;

farcry
07-01-13, 10:38
δεν εχει. οχι dradt n κανονικο ν. το προτυπο εχει κλεισει απο το 2009

- - - Updated - - -

απο κλειδωμα δε νομιζω να δεις διαφορα. το προβλημα ειναι στο ν που δεν εχει το ασυρματο γιατι το τζι δεν παει πανω απο τα 22-23 πραγματικες ταχυτητες

vadergr
07-01-13, 16:55
Τηλεφωνικά μου είπαν οτι πλέον στην Αθηνα δινουν μονο ZTE και πως αυτό θα μου στείλουν.
Θα δούμε ...

farcry
08-01-13, 01:52
αρα εισαι οκ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.