PDA

Επιστροφή στο Forum : αρκετά χαμηλές ταχύτητες



avatarious
10-06-04, 02:30
μπορεί κάποιος απο dslam αρεως να μου πει αν έχει κάποιο πρόβλημα?είναι αρκετές μέρες που ακόμη και αργά το βράδυ δεν ξεκολάω απο το 19-20kb/s.Έχω 384 forthnet.Υποψιάζομαι ότι είναι θέμα dslam,γνωρίζω οτι πρεπει να πάρω νετκάρτα αλλά δε βρίσκω πουθενά,ούτε άλλη σύνδεση.Μερικές φορές παρατηρώ οτι για 10-20 δευτερα το dl και το ul μηδενίζονται και μετά επανέρχονται.έχω δοκιμάσει μεγάλους servers(adobe, ms)

sdikr
10-06-04, 02:49
με ftp.forthnet.gr δοκίμασες; (πω πω σαν το ultrex ακούγεται!!)
δοκίμασε πρώτα με τον ftp για να δείς αν είναι πρόβλημα του isp ή του οτε
(διάλεξε ενα μεγάλο αρχείο >4mb)

avatarious
10-06-04, 15:12
φίλε sdikr απο ftp.forthnet.gr είχα σταθερά 19-20 Kb/sec(13:30).Δεν τα βλεπω καλά τα πράγματα........

sdikr
10-06-04, 21:48
φίλε sdikr απο ftp.forthnet.gr είχα σταθερά 19-20 Kb/sec(13:30).Δεν τα βλεπω καλά τα πράγματα........

δεν έχεις τιποτά άλλο να τρέχει και να κάνει χρήση της σύνδεσης;
αν όχι, δυστήχως ο πΟτε ξαναχτύπησε

Slay
10-06-04, 23:33
φίλε sdikr απο ftp.forthnet.gr είχα σταθερά 19-20 Kb/sec(13:30).Δεν τα βλεπω καλά τα πράγματα........

δεν έχεις τιποτά άλλο να τρέχει και να κάνει χρήση της σύνδεσης;
αν όχι, δυστήχως ο πΟτε ξαναχτύπησε

εγω το λεω εδω και καιρο οτι ο λογος που σερνομαστε ειναι ο οτε σχεδον αποκλειστικα, αν δεν αρχισει να παρεχει καλες υπηρεσιες δεν προκειται να δουμε διαφορα στους providers, εξαιρεση ειναι μονο η vivodi αλλα με γραμμη απο vivodi και οχι απο τον ΟΤΕ, τεσταρε ενας φιλος μου γραμμη της και εκει που αυτος ειχε με γραμμη του οτε γυρω στα 30 πακετα ανα δευτερολεπτο η vivodi ειχε 300!!!!, να πω εδω οτι ο ιδιος σκυλιασε γιατι δεν μπορει να εχει vivodi για μερικα μετρα αποσταση ΄-)

sdikr
10-06-04, 23:37
εγω το λεω εδω και καιρο οτι ο λογος που σερνομαστε ειναι ο οτε σχεδον αποκλειστικα, αν δεν αρχισει να παρεχει καλες υπηρεσιες δεν προκειται να δουμε διαφορα στους providers, εξαιρεση ειναι μονο η vivodi αλλα με γραμμη απο vivodi και οχι απο τον ΟΤΕ, τεσταρε ενας φιλος μου γραμμη της και εκει που αυτος ειχε με γραμμη του οτε γυρω στα 30 πακετα ανα δευτερολεπτο η vivodi ειχε 300!!!!, να πω εδω οτι ο ιδιος σκυλιασε γιατι δεν μπορει να εχει vivodi για μερικα μετρα αποσταση ΄-)

30 πακέτα;; τι θέλεις να πείς ακριβώς;

avatarious
10-06-04, 23:46
δυστυχώς δεν έτρεχε τίποτα, τι να πω αντε με τις υγείες μας

sdikr
10-06-04, 23:51
δυστυχώς δεν έτρεχε τίποτα, τι να πω αντε με τις υγείες μας

πάρε τηλέφωνο στον πΟτε

Slay
11-06-04, 01:01
εγω το λεω εδω και καιρο οτι ο λογος που σερνομαστε ειναι ο οτε σχεδον αποκλειστικα, αν δεν αρχισει να παρεχει καλες υπηρεσιες δεν προκειται να δουμε διαφορα στους providers, εξαιρεση ειναι μονο η vivodi αλλα με γραμμη απο vivodi και οχι απο τον ΟΤΕ, τεσταρε ενας φιλος μου γραμμη της και εκει που αυτος ειχε με γραμμη του οτε γυρω στα 30 πακετα ανα δευτερολεπτο η vivodi ειχε 300!!!!, να πω εδω οτι ο ιδιος σκυλιασε γιατι δεν μπορει να εχει vivodi για μερικα μετρα αποσταση ΄-)

30 πακέτα;; τι θέλεις να πείς ακριβώς;

o οτε κανει shaping με πακετα, οσο περισοτερα σου δινει τοσο ποιο πολλες ελπιδες εχεις να φτασεις το μαξιμουμ της γραμμης σου με οποιοδηποτε προγραμμα.

firegarden
11-06-04, 04:46
!@$$ τον Οτε.Ρε παιδια αν ειναι δυνατον,απο χτες πιανω 28-30κ(ACN 384,Siemens Dslam).Τι σκατα επαθε;

kadronarxis
11-06-04, 13:39
δοκίμασε με άλλους provider και πες μας.

Άντε γερά.

AnDas
11-06-04, 15:58
μπορεί κάποιος απο dslam αρεως να μου πει αν έχει κάποιο πρόβλημα?είναι αρκετές μέρες που ακόμη και αργά το βράδυ δεν ξεκολάω απο το 19-20kb/s.Έχω 384 forthnet.Υποψιάζομαι ότι είναι θέμα dslam,γνωρίζω οτι πρεπει να πάρω νετκάρτα αλλά δε βρίσκω πουθενά,ούτε άλλη σύνδεση.


Ανήκω και εγώ στα dslam ’ρεως και από Δευτέρα – Τρίτη αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με Hol 384. Και εγώ ψάχνω μια Netκαρτα για να επιβεβαιώσω ότι το πρόβλημα είναι στον Οτε και όχι στην Hol, αλλά πλέον δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο γιατί 1) συμβαίνει και σε σένα με Forthnet και 2) χθες βράδυ έκανα δοκιμή κάνοντας download κατευθείαν από τον FTP της Hol και με βίας έπιανα 25 με 29, ενώ παλιότερα έπιανα 40αρια. Αλήθεια σε ποιο τηλέφωνο παίρνουμε τον ΟΤΕ για να διαμαρτυρηθούμε για την ταχύτητα;

avatarious
13-06-04, 02:55
υπάρχει ένα που δε το θυμάμαι πάρε στο 121 δήλωσε βλάβη και (λογικά) θα επικοινωνήσει κάποιος τεχνικός μαζί σου,τον οποίον πρεπεί οποσδήποτε να πιέσεις να περάσει από το σπίτι σου να κοιτάξει τη γραμμή

@ ADSLgr.com All rights reserved.