PDA

Επιστροφή στο Forum : Με κλαδευτήρι κόβουνε???



jimarass
08-01-07, 19:44
Καλά παίδες, ο ΠΟΤΕΣ είναι ..... Μετά από πολλά βάσανα , οι τυπάδες στην HOL αποφάσισαν ότι μπορώ να κόψω τη πρόσβαση adsl. Έπρεπε να γίνει 21 Δεκέμβρη, τους είχα στείλει και fax 2 μήνες πριν.
Αφού γίνανε άπειρες βλακίες ( μέχρι και το netroute μου ζήτησαν να στείλω πρώτα για να το κόψουν, αλλά δε μάσησα...), την πέμπτη 4 Ιανουαρίου δεν έχω σήμα στο τηλέφωνο!!! Παίρνω βλάβες ΟΤΕ την ίδια μέρα και μου λένε ότι θα κοιτάξουν τη γραμμή και θα με ενημερώσουν. Ξαναπαίρνω τηλέφωνο το βράδυ (σιγά που με πήρανε να με ενημερώσουν) και μου λένε πως η γραμμή είναι οκ και πως φταίει το netmod. Κανόνισαν ραντεβού για την παρασκευή σπίτι μου.
Εν τω μεταξύ με ζώνανε τα φίδια διότι κάτι θυμόμουν από ένα παλικάρι με παρόμοια περίπτωση στο forum: Σκέφτηκα ότι αφού φταίει το netmod, τότε οι συχνότητες του τηλεφώνου θα κόβονται, αλλά η γραμμή adsl θα πρέπει να είναι οκ. Βάζω το speedtouch 2636 και βλέπω πως η γραμμή είναι νεκρή. ΟΠΑΑΑΑΑΑΑ. Από εκέι και πέρα ήμουν σίγουρος πως οι ΠΟΤΕΤΖΙΔΕΣ κόψανε και το τηλέρωνο μαζί με τη adsl.
Παίρνω παρασκευή πρωί τηλέφωνο και μιλάω σε ένα παλικάρι στο 121 και του λέω να δώσει σήμα πως φταίει το κέντρο και όχι το netmod διότι έγινε λάθος από ΠΟΤΕ. Ζήτησα να μου δώσει τηλέφωνο να μιλήσω με τεχνικό τμήμα και μου είπε ότι δεν υπάρχει!!!! Του λέω "ρε αγόρι μου , τσάμπα θα έρθουν οι τεχνικοί και τσάμπα θα μείνω σαββατοκύριακο χωρίς τηλέφωνο , πες τους κάτι να το προλάβουμε" ΟΧΙ, με το στανιό να έρθουν σπίτι. ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ. Μου αρέσει ότι ο ψηφιακός έλεγχος έγινε και έδειξε όλα καλά τρομάρα τους. ΜΑς δουλέυουν στα ίσα.
ΜΕ τα πολλά ο τεχνικός ήρθε Σάββατο πρωί !!!!!!!!! Του το εξήγησα και τελειώσαμε αμέσως και σήμερα είμαι οκ. Καλά με κλαδευτήρι κόβουν το adsl??? Θα πήραν και καμιά 10ρια τηλέφωνα μαζί!!!!! ΟΥΣΤ να πουληθεί να γλιτώσουμε από τα .........ξέρετε

Gordito
08-01-07, 19:47
Πωπω το post σου ειναι πολυ δυσαναγνωστο. Καλο ειναι να κανεις παραγραφους;)

Kαλυτερα τωρα:oneup:

energie
08-01-07, 20:14
ΤΡΑΓΙΚΟ !!

deniSun
08-01-07, 20:42
Και εγώ μία από τα ίδια περίπου.

α' περίπτωση) 5 μέρες για ενεργοποίηση - 15 για απενεργοποίηση
β' περίπτωση) παίρνουν τηλ. όλα καλά η γραμμή σας ενεργοποιήθηκε. -μα δεν έχω γραμμή -δήλωσε βλάβη. Δηλώνω βλάβη, μετά από 5 μέρες έρχονται. Τι έγινε; Έδωσαν dsl σε άλλη γραμμή (που μάλλον ο άνθρωπος δεν τη ζήτησε) και η δικιά μου ήταν στον αέρα.

Τα είπα πολύ γρήγορα, αλλά η ουσία είναι μία: όταν είναι να κόψουν ή να συνδέσουν γραμμή πηγαίνουν και ότι πιάσει το χέρι τους. Αν είσαι τυχερός όλα ένταξη, διαφορετικά υπομονή. Για να μιλήσεις με τεχνικό, ούτε στο όνειρό σου.

energie
08-01-07, 20:46
:lol: :lol: :lol: ειναι για το ******

atj++
08-01-07, 21:04
Και εμένα μου έκοψαν το τηλέφωνο όταν τους ζήτησα να κόψουν την dsl (pstn γραμμή). Απ'ότι μου είπαν το πρόβλημα ήταν στο καφάο. Εγω λέω στον εγκέφαλό τους....

@ ADSLgr.com All rights reserved.