PDA

Επιστροφή στο Forum : Για τον mplayer



antoniost
10-06-04, 16:01
Εχω κατεβασει ελληνικους υποτιτλους για ταινια avi αλλα το mplayer τους εμφανιζει σαν περιεργα σχηματα που δεν βγαζεις νοημα.
Και κατι αλλο :
Εχω κατεβασει με το Azureus μια ταινια σαν αρχειο ...UTi.bin και ...UTi.cue.
Το mplayer βλεπει την ταινια και παιζει κανονικα.
Οταν ομως τα ιδια αρχεια τα βαζω σε windows XP , αυτα δεν αναγνωριζονται ως αρχεια βιντεο αλλα σαν cd-images.
Δοκιμασα λοιπον να τα "καψω" με το nero , και σαν τελικο cd μου προεκυψε και παλι κατι που δεν αναγνωριζεται απο τους γνωστους players των windows.
Ξερει κανεις κατι σχετικο ?

elias
10-06-04, 16:16
κατεβασε τα ελληνικα fonts απο www.mplayerhq.com (αν 8υμαμαι καλα) και αντεγραψε τα στο folder που γραφει το site.
τι καταληξη εχουν τα αρχεια στο cd?

antoniost
10-06-04, 16:27
κατεβασε τα ελληνικα fonts απο www.mplayerhq.com (αν 8υμαμαι καλα) και αντεγραψε τα στο folder που γραφει το site.
τι καταληξη εχουν τα αρχεια στο cd?

Το www.mplayerhq.com δεν λειτουργει .
Το cd περιειχε μαζι με την ταινια , ενα αρχειο txt με πολωνικους υποτιτλους, τους οποιους εμφανιζε κανονικα στην ταινια.
Εγω βρηκα τους ελληνικους σε .srt , τους εκανα txt αλλα εμφανιζονται σαν ασχετοι χαρακτηρες .

dantouan
10-06-04, 17:33
Φιλε θα σου προτεινα και εναν αλλο καλο player τον BSPlayer ο οποιος παιζει τα παντα, φορτωνει υποτιτλους, ειναι και στα ελληνικα, και ειναι και πολυ ελαφρυς :wink: :wink: :wink:
www.bsplayer.org

antoniost
10-06-04, 17:50
Φιλε θα σου προτεινα και εναν αλλο καλο player τον BSPlayer ο οποιος παιζει τα παντα, φορτωνει υποτιτλους, ειναι και στα ελληνικα, και ειναι και πολυ ελαφρυς :wink: :wink: :wink:
www.bsplayer.org

Υπαρχει για Linux ?

sandman
10-06-04, 19:17
Απλά πρέπει να κατεβάσεις τα ελληνικά fonts επό εδώ
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html
και να τα βάλεις εκέι που λέει το readme του mplayer.

nlkrio
27-10-05, 21:15
http://rpm.greysector.net/mplayer/yum.html ο καλυτερος τροπος για να δουλεψει ο mplayer.Eιναι το official site mplayer με rpms και source:cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.