PDA

Επιστροφή στο Forum : Καμία κίνηση;



evagelos
09-01-07, 21:47
Διαβάζω συνέχεια για χαμηλές ταχύτητες και ευτυχώς έτσι καταλαβαίνω ότι δεν είμαι ο μόνος που ενώ πληρώνω για 1024/256 το μέγιστο που έχω δει είναι τις φυσιολογικές ώρες 20-50 και τις ώρες που ξυπνάω απο εφιάλτες 03:00-06:00 100+ .
Είναι φυσιολογικό αυτό;
Μάλλον όχι. τα περί 20/1 χρήστες κλπ πιστεύω πως είναι απλά για να παραπλανούν τον κόσμο αυτοί που επίσεις λένε "Βάλτε μισθωμένες", για να μην πω ότι αυτοδιαφημίζονται.
Δυστηχώς δεν έχω δει κάποια ΜΑΖΙΚΗ κίνηση που να πιάσει τοπο και να ακουστεί και απο τις εφημερίδες ΄και τα περιοδικά (έστω και στα πολύ ψιλά), γιατί αν περιμένω οι δημοσιογράφοι να σταματίσουν να ασχολούνται με το τι έκανε η Βανδή, ποιος είχε πάρει κοκαίνη μαζι του στην Κύπρο και πόσο άυξηση θα έχει η ντομάτα, δεν πρόκειται να βγάλω άκρη.
Όταν εννοώ κίνηση εννοώ επι μέρες πρωτοσέλιδο στο site και χωρίς πολλές απαντήσεις. Αφού το site το βλέπουν όλοι διότι βάζουν και διαφημίσεις. Θυμάμαι πριν 2 μήνες κατι με την HOL και τα πακέτα και προταιρεότητες και μετα τσουπ , σταματησαν.
Τώτα ποιος φτάει μάλλον προς ΟΤΕ πιστέυω για το δικό μου θέμα. Οτι demo και να έχω πάρει τις ίδιες ταχύτητες ISDN+ έχω, οπότε...

ΥΓ. Δεν ξέρω αν υπάρχει ISDN+ αλλα πιο κοντά στο ISDN παρά στο aDSL μου φαίνετε με ταχύτητες 22kb/s που έχω με FTP και NTUA τι στιγμή που γράφω

Ευχαριστώ

energie
09-01-07, 22:31
και γω απορω πως και δεν εχει γινει top θεμα στο site αυτο .. πλεον αποτελει ειδηση και γεγονος η αδιαφορια του οτε για το δικτυο του ,που οφειλει να αναβαθμιζει ,συντηρει ετσι ωστε να λειτουργει σωστα.

sdikr
09-01-07, 22:48
Τα "θεωρητικά" αφήστε τα απ έξω, αν θέλετε περάστε απο εδώ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΕ ΟΤΕ ΚΑΙ ISP (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=68208)

energie
09-01-07, 22:52
sdikr μας δουλευεις προφανως ! αμφισβητεις τα προβληματα τοσων χρηστων ? οσο για το λινκ που δινεις ποτε δεν θα εδινα τα στοιχεια μου ετσι απλα ..

sdikr
09-01-07, 22:59
sdikr μας δουλευεις προφανως ! αμφισβητεις τα προβληματα τοσων χρηστων ? οσο για το λινκ που δινεις ποτε δεν θα εδινα τα στοιχεια μου ετσι απλα ..

εεε αν δεν δίνεις τα στοιχεία σου τότε, μην ζητάς τους αλλους να κάνουν κάτι για εσένα, βέβαια είναι εύκολο να γκρινιάζει ανώνυμα
:down:


Ακόμα το πρόβλημα τόσων χρηστών; που ποιό σε σύγκριση με τις 500.000 πόρτες τους 30.000;
Εκτός αν το παν είναι το δικό σου πρόβλημα που δεν είσαι κάν έτοιμος να μιλήσεις επώνυμα
Ευτυχώς όμως θα τους κάνεις ότι εκάνες και στην Hol :evil:

Για οποίον πιστεύει οτι θέλει να συμμετάσχει το λινκ υπάρχει ποιο πάνω

:closed:

evagelos
09-01-07, 23:05
Τα "θεωρητικά" αφήστε τα απ έξω, αν θέλετε περάστε απο εδώ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΕ ΟΤΕ ΚΑΙ ISP (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=68208)



Το site σαν Site έχει κάνει τίποτα?
Αυτό είναι απο ένα μέλος ή κάνω λάθος;

energie
09-01-07, 23:05
sdikr δεν επιθυμω να μπω σε ανοιχτη αντιπαραθεση μαζι σου .το θεμα εχει γινει προσωπικο πλεον και λυπαμαι. δεν σου ειπε κανενας οτι θα πρεπει να ταυτιστεις με τις αποψεις μου απλα θα πρεπει να τις ακους και να τις σεβεσαι.

απο κει και περα .. ναι δεν θα εδινα σε κανεναν τα στοιχεια μου ετσι απλα .μιλαω επωνυμα οταν κανω καταγγελια σε καποιον φορεα οπως η εεττ .. οχι ομως να δινω τα στοιχεια μου απο δω κ απο κει .

και δεν μπορεις να ξερεις ποσοι χρηστες εχουν προβλημα .. δεν ποσταρουν ξερεις οσοι χρηστες εχουν προβλημα σε αυτο το site γιατι δεν ξερουν καν την υπαρξη του εκτος αν εχεις καμια ενημερωση μεσα απο τον οτε

sdikr
09-01-07, 23:08
Το site σαν Site έχει κάνει τίποτα?
Αυτό είναι απο ένα μέλος ή κάνω λάθος;

Το site αν δεν έχεις καταλάβει είναι οι χρήστες του ;)




sdikr δεν επιθυμω να μπω σε ανοιχτη αντιπαραθεση μαζι σου .το θεμα εχει γινει προσωπικο πλεον και λυπαμαι. δεν σου ειπε κανενας οτι θα πρεπει να ταυτιστεις με τις αποψεις μου απλα θα πρεπει να τις ακους και να τις σεβεσαι.

απο κει και περα .. ναι δεν θα εδινα σε κανεναν τα στοιχεια μου ετσι απλα .μιλαω επωνυμα οταν κανω καταγγελια σε καποιον φορεα οπως η εεττ .. οχι ομως να δινω τα στειχοια μου απο δω κ απο κει .

Τότε μην κάνεις παράπονα, ειδικά απο την στιγμή που δεν στηρίζεις μια διαμαρτυρία



και δεν μπορεις να ξερεις ποσοι χρηστες εχουν προβλημα .. δεν ποσταρουν ξερεις οσοι χρηστες εχουν προβλημα σε αυτο το site εκτος αν εχεις καμια ενημερωση μεσα απο τον οτε

το ίδιο μπορώ να απαντήσω και για εσένα

energie
09-01-07, 23:12
και κατι αλλο .. δεν ζητησα ποτε απο κενεναν αλλο να μου φτιαξει το προβλημα μου. απλα διατυπωνω αυτο που επικρατει εδω και 4 μηνες στον οτε. επισης οπως ξερεις δεν μπορω να διατυπωσω ανοιχτα την κριση μου απεναντι στον οτε και τους υπαλληλους του διοτι γινεται αμεσως edit closed κλπ ..αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο τη στιγμη που κατι ισχυει ειναι δυσφημηση ? Ε ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ..ας αποδειξουν αν θελουν το αντιθετο

evagelos
09-01-07, 23:13
Το site αν δεν έχεις καταλάβει είναι οι χρήστες του ;)


Ναι αλλά δεν μου απάντησες.
Αστο καλύτερα έχεις δίκιο να βάλουμε μισθωμένες όπως έχεις πει πολλές φορές.
Το μονο που δεν λες είναι απο που.
Τεσπα
Δεν αρέσει το topic στον Admin οπότε....

energie
09-01-07, 23:16
το ίδιο μπορώ να απαντήσω και για εσένα

εγω οσο ειμαι χρηστης σε αυτο το φορουμ μονο αρνητικα ακουω για τον οτε .και οχι μονο σε αυτο το φορουμ αλλα κ σε αλλα πολλα .

ακομη και ενας χρηστης να εχει προβλημα ειναι υποχρεωμενοι να το αποκαταστησουν το συντομοτερο δυνατο.. 4 μηνες τη κανουν ? αν δεχτουμε οτι το προβλημα ειναι μεμονωμενο

sdikr
09-01-07, 23:16
Ναι αλλά δεν μου απάντησες.
Αστο καλύτερα έχεις δίκιο να βάλουμε μισθωμένες όπως έχεις πει πολλές φορές.
Το μονο που δεν λες είναι απο που.
Τεσπα
Δεν αρέσει το topic στον Admin οπότε....

Την λύση στην είπα ποιο πάνω και με λινκ μάλιστα,
Μπορείς να μιλήσεις με τον Kthulhu (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=3495) αν θες να προσθέσεις κάτι

evagelos
09-01-07, 23:19
Την λύση στην είπα ποιο πάνω και με λινκ μάλιστα,
Μπορείς να μιλήσεις με τον Kthulhu (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=3495) αν θες να προσθέσεις κάτι


ok thanks

JohnJ
10-01-07, 01:43
Νομίζω ότι οι περισσότεροι διστάζουν να δώσουν τα στοιχεία τους τόσο εύκολα.

l_satsok
10-01-07, 19:18
οσον αφορα το ποσες πορτες εχουν προβλημα εγω απλα θα πω.
απο τις 500000 ειμαι σιγουρος οτι εχουν προβλημα οι 300000.
με βαση τα ποσοστα αυτων που εχουν ψηφισει και λενε οτι οι ταχυτητες τους ειναι χειροτερες
απο οτι πριν την αναβαθμιση,αυτο προκυπτει.
αυτοι που λενε οτι προβλημα υπαρχει μονο στο 7-8% δεν μας λενε που βρηκαν τα στοιχεια
και ποια ερευνα το λεει αυτο.

οσον αφορα τους χρηστες φυσικα κατα 98% εχουν μαυρα μεσανυχτα για την πραγματικη τους ταχυτητα και αυτος ειναι και ο κυριωτερος λογος που δεν γινεται τιποτα,γιατι απλα δεν
ενδιαφερονται οσοι πρεπει να ενδιαφερθουνε.

εγω παντως με 500kbps ημουνα το σεπτεμβρη και με 500kbps ακριβως ειμαι και τωρα.
ευτυχως συντομα αναχωρω απο Ελλαδα.

STARJOHN
10-01-07, 20:03
Παιδια αντι να τσακωνομαστε μεταξυ μας ας κανουμε κατι.
Παρεπιπτοντως εμενα απο την Παρασκευη εχουν φιαξει οι ταχυτητες καισχεδον ολη την μερα
ειμαι στα μεγιστα ομως δεν λεει τιποτα αυτο συμμετεχω στην διαμαρτυρια.
Στειλτε τα στοιχεια σας στον Kthulhu να μαζευτουμε οσο πιο πολλοι μπορουμε.
Παντως εχει δικιο ο evagelos να βαλουμε την διαμαρτυρια στο site γιατι οχι το διαβαζουν πολλοι
που δεν ειναι εγγεγραμμενοι νομιζω.

JohnJ
11-01-07, 04:27
Εμένα ενας φίλος μου δεν ήξερε καν τι ταχύτητα έχει αγοράσει. Νόμιζε ότι ένα είδος adsl υπάρχει. Τον ρώτησα προχτές τι ταχύτητα πήρες 1Mbit; Απάντηση αα δεν ξέρω ενα conn-x με ταδε λεφτά το μήνα! Μην νομίζετε ότι όλοι είναι όσο ψαγμένοι όσο τα μέλη αυτού του forum.

@ ADSLgr.com All rights reserved.