PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΤΡΟΠΗ!!!



UnicornL
15-01-13, 13:59
Θεωρώ απαράδεκτο ότι "καπελώθηκα" +20 ευρώ στο τέλος ενεργοποίησης νέας γραμμής.... Όταν έκανα την αίτηση σύνδεσης με διαβεβαίωσαν ότι είναι στα 51 ευρώ. Μόλις σήμερα είδα ότι είναι κοντά στα 70!!!! Επικοινώνησα με την εταιρεία και μου είπαν ότι το το τέλος άλλαξε πριν 2 μέρες και παρόλο που εγώ έχω κάνει την αίτηση πριν 12 μέρες, δεν μπορώ να κάνω κάτι και θα πρέπει να το πληρώσω, με τη δικαιολογία ότι αυτή η αύξηση ισχύει για όλους τους παρόχους. Τσέκαρα όμως τη ΗOL και το τέλος νέας γραμμής είναι στα 49.90!!! Όπως και να χει θεωρώ αυτό το πράγμα ασέβεια προς τον πελάτη για να μην πω εξαπάτηση. Άσε που μόνο το 1/3 από τα 24mbps πιάνω (παρόλο που οι μετρήσεις του τεχνικού δικαιολογούσαν κοντά στα 16....). Αν είναι σωστοί πρέπει να τηρούν τις συμφωνίες που κάνουν με τους πελάτες τους εξ'αρχής... ΟΚ, για ένα χρόνο θα τους υποστώ αλλά μετά τέρμα. Ντροπή!!! Λες και είμαστε τίποτα λεφτάδες....

Θα ήθελα τη γνώμη σας πριν προσφύγω στην ΕΕΤΤ....

ablithik
15-01-13, 15:27
Εκανα και εγω νεα αιτηση πριν δεκα μερες περιπου και περιμενω...
Προς το παρον ειναι στο σταδιο της καταχωρησης και περιμενουν "πορτα" απο τον ΟΤΕ (λες και με αφορα γιατι καθυστερουν στο ιδιοκτητο δικτυο τους...)
Αλλα αυτο με το καπελο δεν μου το ειπα...50 ευρω μου ειπαν το τελος....

UnicornL
15-01-13, 15:32
Εκανα και εγω νεα αιτηση πριν δεκα μερες περιπου και περιμενω...
Προς το παρον ειναι στο σταδιο της καταχωρησης και περιμενουν "πορτα" απο τον ΟΤΕ (λες και με αφορα γιατι καθυστερουν στο ιδιοκτητο δικτυο τους...)
Αλλα αυτο με το καπελο δεν μου το ειπα...50 ευρω μου ειπαν το τελος....

Κάνε κάτι πριν το ενεργοποιήσουν. Έχουν δικλείδες όμως. Αν καταγγείλεις τη σύμβαση, ακόμα και αν φανεί ότι είναι δικό τους φταίξιμο, πάλι εμείς πληρώνουμε το τέλος διακοπής (71 ευρώ). Από παντού θα στα πάρουν...

ablithik
15-01-13, 15:58
Κάνε κάτι πριν το ενεργοποιήσουν. Έχουν δικλείδες όμως. Αν καταγγείλεις τη σύμβαση, ακόμα και αν φανεί ότι είναι δικό τους φταίξιμο, πάλι εμείς πληρώνουμε το τέλος διακοπής (71 ευρώ). Από παντού θα στα πάρουν...
Μολις τους ξανακαλεσα και ρωτησα συγκεκριμενα για το τελος ενεργοποιησης. Η απαντηση ειναι οτι προς το παρον (για λιγες μερες) για τους νεους συνδρομητες θα παραμεινει στα 50+κατι ευρω...

UnicornL
15-01-13, 18:20
Εγώ που είμαι νεότατος συνδρομητής (ούτε μια βδομάδα), είδα στον online λογαριασμό μου τα 70 ευρώ.... Που κάλεσες και στο είπαν;

billstamaniac
15-01-13, 21:36
αν οταν εκανες την αιτηση ισχυε το 51 και οχι το 70 τοτε κανονικα πρεπει να σε χρεωσουν αυτο ειχε συμβει κατι αναλογο παλιοτερα με μενα με μια μετατροπη που ειχα κανει κ τελικα μου το πιστωσαν την διαφορα το καλυτερο ειναι να κανεις μια κληση στο 13831 και να το διευκρινησεις δεν πιστευω παντως να σε χρεωσουν 70ε

FSHOPAXD
16-01-13, 04:00
Θα σου πιστωθεί η διαφορά, το 69,90 ισχύει μετά τις 19/1/13 - αιτήσεις που θα υποβληθούν μετά από αυτή την ημερομηνία. Εαν από λάθος χρεωθεί τότε μπορείς με ένα τηλέφωνο να ζητήσεις την διαφορά να πιστωθεί σε επόμενο λογαριασμό σου.

UnicornL
16-01-13, 10:52
Τους πήρα 2η φορά και δέχτηκαν τελικά ότι έχει γίνει λάθος...

@ ADSLgr.com All rights reserved.