PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετά από 7 μήνες δεν έχει διακοπεί η γραμμή ADSL!!



Metal Heart
10-01-07, 00:55
Και όμως μου συμβαίνει αυτό!! Τον Ιανουάριο του 2006 αγόρασα OnDSL Kit με 105 ευρώ τους 4 πρώτους μήνες και 20,50 ευρώ τους επόμενους 8 (12μηνη δέσμευση). Όμως δεν πήραν τη 12μηνη δέσμευση (μάλλον δεν την έστειλε το Πλαίσιο) και από τις 30/06/2006 έκανα διακοπή. Ενώ διακόπηκε η παροχή Internet η γραμμή ADSL υπάρχει ακόμα και μάλιστα τότε που ο ΟΤΕ έκανε τις αναβαθμίσεις αναβάθμισε και τη δικιά μου. Πάντως χρησιμοποιώ τη γραμμή με Internet από τη Netkey της Forthnet. Είπαμε να αργούν να απενεργοποιήσουν τις γραμμές, όχι και τόσο πολύ όμως.

Hout
10-01-07, 01:09
7 μήνες!!!! φοβερός :D

Πάρε κανά τηλεφωνάκι, ξαναστείλε την αίτηση διακοπής. Προφανώς η παλιά χάθηκε.
(εκτός και αν ψιλοβολεύεσαι με το δωρεάν κύκλωμα DSL ;) )

nnn
10-01-07, 01:56
Ψάξε το λίγο μην σου έρθει κάνας λογαριασμός.

hellenicsun
10-01-07, 06:07
Όντως, καλύτερα να ψάξεις το θέμα και να φροντίσεις για τη διακοπή της σύνδεσης σου για να μην αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα..
Πάντως, χωρίς να γνωρίζω τι γίνεται με τις υπόλοιπες εταιρίες, φίλος μου αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα με την Otenet και τον ΟΤΕ αλλά η σύνδεση άργησε να διακοπεί περίπου ένα μήνα.

Όχι και επτά μήνες όμως..:rofl:

SouthDog
10-01-07, 07:57
Μην κάνεις απολύτως τπτ! Μόνο αμα θες καλύτερη γραμμή...
Αλλά και πάλι χαλιέσαι? Το πολύ πολύ στην επόμενη αναβάθμιση
να σε ξαναναβαθμίσουνε ;)

Προτείνω σε κάποιο mod να σβήσει εντελώς το νήμα
για να κρατήσει τη γραμμή του ο φίλος :lol:

Metal Heart
10-01-07, 14:45
Δε νομίζω να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα. Αφού έχω διαγραφεί από τους πελάτες της Otenet και ο ΟΤΕ τη γραμμή την πληρωνόταν από την Otenet. Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να με χρεώσει καθώς η γραμμή είναι αγορασμένη από την Otenet.

manoulamou
10-01-07, 15:23
Να παρακαλας τωρα που θα ιδιωτικοποιηθει πληρως ο πΟΤΕς
μην καποιος φιλοτιμος υπαλληλος/τεχνικος το ανακαλυψει.:p
Γιατι παρα πολλοι αμα τους βολευουν οι ηλιθιοτητες του δεινοσαυρου
δεν το λενε ουτε του forum:lol: Ευτυχως υπαρχει ανωνυμια εδω μεσα:rofl:
ΥΓ
απο που πηρες το Ondsl-kit, να παρουμε κι εμεις?:lol:

Metal Heart
10-01-07, 19:52
Μα δεν έχω κάνει τίποτα παράνομο. Έχω στείλει την αίτηση, δε φταίω εγώ αν αυτοί δεν το διακόπτουν. Γνωρίζουν από τον ΟΤΕ αν χρησιμοποιώ τη γραμμή;

Metal Heart
11-01-07, 17:33
Τηλεφώνησα σήμερα στην OTEnet και μου απάντησαν πως από αυτούς έχει γίνει η αίτηση για διακοπή και δεν πρόκειται να τη χρεωθώ. Τέτοια ολιγωρία ο ΟΤΕ; Τι να πω...

Hout
11-01-07, 22:32
Τότε είσαι εντάξει. :oneup:
Ευχαριστήσου την σύνδεσή σου και όποτε αξιωθούν ας την κόψουν. :cool:

InCoRrEcT
12-01-07, 14:48
Μια παρομοια ερωτηση κι εγω.
Η συμβαση μου ηταν 6μηνη. Χρειαζεται να κανω αιτηση διακοπης?Δεν ειναι αοριστου.
Ηδη εχει ληξει εδω και κατι μερουλες αλλα συνεχιζουν ολα να δουλευουν κανονικα (οσο γινεται κανονικα,καθως μιλαμε παντα για ΟΤΕ)

Metal Heart
12-01-07, 19:30
Πρέπει να κάνεις αίτηση διακοπής γιατί συνεχίζει σε αορίστου αυτόματα. Εναλλακτικά μπορείς να συνεχίσεις με κάποιο από τα πακέτα της OTEnet με δέσμευση.

InCoRrEcT
12-01-07, 20:01
Μολις επικοινωνησα με το 134 προκειμενου να κανω την αιτηση της διακοιπης τηλεφνικα (φανταστικα πως γινεται,αφου γινεται να κανεισ ακομα και ενεργοποιηση μεσο του 134) αλλα με πληροφορησαν οτι πρεπει να παω στο κοντινοτερο καταστημα ΟΤΕ για να κανω αιτηση διακοπης με την ταυτοτητα μου.Το κοντινοτερο καταστημα απεχει 20χλμ απο δω που ειμαι.

Μα τι πραματα ειναι αυτα?Να κανουν ενεργοποιησεις μεσο τηλεφωνου και για να κανεισ διακοπη πρεπει να πας σε καταστημα?ΕΛΕΟΣ

Gordito
12-01-07, 20:07
Ε μα γουρουνι στο σακι ψωνιζεις? εγω το ηξερα και ημουν ενημερωμενος γιατι τους ειχα ρωτησει οτι ειχε περασει απο το μυαλο μου οταν εκανα την ενεργοποιηση.
δεν ειναι "ΑΙΝΤΕ ΑΙΝΤΕ" ειδαμε μια προσφορα και πηραμε ενα τηλεφωνο και εχουμε ιντερνετ.

Metal Heart
13-01-07, 23:44
Μολις επικοινωνησα με το 134 προκειμενου να κανω την αιτηση της διακοιπης τηλεφνικα (φανταστικα πως γινεται,αφου γινεται να κανεισ ακομα και ενεργοποιηση μεσο του 134) αλλα με πληροφορησαν οτι πρεπει να παω στο κοντινοτερο καταστημα ΟΤΕ για να κανω αιτηση διακοπης με την ταυτοτητα μου.Το κοντινοτερο καταστημα απεχει 20χλμ απο δω που ειμαι.

Μα τι πραματα ειναι αυτα?Να κανουν ενεργοποιησεις μεσο τηλεφωνου και για να κανεισ διακοπη πρεπει να πας σε καταστημα?ΕΛΕΟΣ
Δεν έχεις αγοράσει OnDSL Kit, αλλά Conn-X. Δεν πρόσεξα το 6μηνο που ανέφερες πριν. Το 134 δεν πουλά το OnDSL Kit. Στο Conn-X η τιμή που πλήρωνες τους πρώτους 6 μήνες ισχύει για άλλους 6.

InCoRrEcT
14-01-07, 08:47
Καλως.Τελικα κατεληξα στο να αναβαθμησω την γραμμη με καινουρια προσφορα του conn-x.(Ουτε αυτο χρειαζοταν ταυτοτητα και επισκεψη σε καταστημα).Επισης κατεληξα στο οτι ολα λειτουργουν αναποδα.

Στο 134 ειχα κανει αιτηση για το conn-x για μια προσφορα που ειχε βγαλει και εγινε κανονικα η ενεργοποιηση,χωρις ταυτοτητες και κουραφεξαλα.Μονο για την διακοπη ηθελε ταυτοτητα και επισκεψη σε καταστημα.
Ε...αυτο που ηθελαν το καταφεραν....εκανα ανανεωση και οχι διακοπη.Πηγα στο τωρινο πακετο της 1024.
Οσο για το προβλημα ταχυτητας που εχω και που φτανει απο το 1mbit στα 390k με σταθερο ρυθμο ΠΤΩΣΗΣ...νομιζω οτι πλεον θα λυθει,καθως οταν βρεθηκα σε αντιπαραθεση με τον προισταμενο της ΠΑΤΡΑΣ μου ειπε "εσυ ποιο πακετο ειχες παρει?",του απανταω "το 512 αλλα με την πλεον αναβαθμησμενη ταχυτητα που υποτιθεται οτι κανατε επρεπε να ειναι 1024 και δεν ειναι", εκεινος μου απαντησε "ε...512 ειχες παρει...512 εχεις.Ασε τους διπλασιασμους κτλ.Οταν θα ληξει το συμβολαιο,κοψτο και πηγαινε σε αλλο παροχο.Ετσι θα ειμαστε ολοι καλα".

Για να δουμε τωρα που θα πληρωνω και που η αιτηση ειναι για 1024...θα ανεβουμε καθολου?

Ιδιοτηκοποιηση του ΟΤΕ και οχι της δημοσιας εκπαιδευσης ΤΩΡΑ!!!

manoulamou
15-01-07, 11:13
Προτιμω ιδιοτηκοποιηση της δημοσιας εκπαιδευσης, γιατι δεν εχω προβλημα με τον ΟΤΕ :rolleyes:

@ ADSLgr.com All rights reserved.