PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση-Απορίες πριν κάνω κάθε κίνηση



sanatorio7
16-01-13, 19:42
Σύντομα θα αναβαθμίσω σε 24αρα σύνδεση, παίρνοντας το πακέτο αυτό-> http://oteshop.ote.gr/storefront/double-play/-double-play/-double-play-/prodote_double_play_aperiorista.html ((ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα))

Αν κάποιος γνωρίζει τις απαντήσεις θα ήμουν ευγνώμων.

1)Η αναβάθμιση γίνεται από τεχνικό ο οποίος θα φέρει κάποιο καινούριο καλώδιο στο κουτί της πολυκατικοίας; (Ρωτάω διότι όταν έκανα τη σύνδεση πριν κάποια χρόνια, έτρεχα από τεχνικούς του ΟΤΕ σε ηλεκτρολόγους-και το αντίθετο-, για να βρούν ποιά είναι η γραμμή για το διαμέρισμά μου, αν πρόκειται να έρθει, να χω προνοήσει να "μαρκάρω" το καλώδιο του διαμερίσματος)

2)Το πρόγραμμα αναφέρει : Πρώτοι 6 μήνες 31.80, 36.00 ευρώ για τους υπόλοιπους + 1.23 ευρώ/μήνα έξτρα χρέωση για την αναγνώρηση,δηλ. 33.03 και 37.23 ανάλογα. Αυτό (χωρίς ας πούμε κλήσεις προς κινητά) θα παραμένει σταθερό, δεν προστείθεται κάτι άλλο έτσι;

3)Θα χρειαστεί να μείνω χώρις ιντερνετ ή και τηλέφωνο για κάποιες μέρες (μέχρι να ολοκληρωθεί η όποια διαδικασία), ή η αναβάθμιση είναι τόσο απλή που δεν θα χρειαστεί κάτι τέτοιο;

και τέλος

4)Αν η αναβάθμιση γίνει μέσα του μήνα, ο λογαριασμός που θα έρθει θα είναι ο παλιός η ο καινούριος (33.03 Ευρώ). 'Η και τα δύο;:whistle::down:

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας, και για τις γνώσεις σας :):oneup:

bill27
16-01-13, 20:03
1.οχι η αναβαθμιση γινετε αυτοματα χωρις να ερθει καποιος

2.ναι

3.οχι

4.δεν γνωριζω

sanatorio7
16-01-13, 20:17
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, με την βοήθειά σου και αν κάποιος μπορέσει να απαντήσει και στην τελευταία μου απορία, θα ήμουν έτοιμος 100% για κάθε κίνηση.

karetsos
16-01-13, 21:18
η χρέωση γίνεται αναλογικά, δηλαδή:

επειδή στον ΟΤΕ προπληρώνεις τα πάγια του επόμενου διμήνου, θα σου αφαιρέσουν το πάγιο που αντιστοιχεί στις μέρες που απόμειναν μέχρι να εκδοθεί ο επόμενος λογαριασμός , και θα σου προσθέσουν το πάγιο που αντιστοιχεί στις μέρες αυτές με βάση το νέο πρόγραμμα.

επίσης στον λογαριασμό που θα σου έρθει θα έχει φυσικά και τα πάγια του επόμενου διμήνου με το νέο πρόγραμμα (όπως αντίστοιχα είχε τώρα αυτός που έχεις στα χέρια σου)

sanatorio7
16-01-13, 23:35
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ευτυχώς ήταν αυτές που ήθελα να διαβάσω.
Αύριο κιόλας πάω να κάνω την αίτηση για την αναβάθμιση.
Κάτι ακόμα.. Απ'την στιγμή που θα ενημερωθώ ότι η αναβάθμιση έγινε,θα δω τα αποτελέσματα χωρίς να κάνω κάποια ρύθμιση στο router; Ή θα πρέπει να κάνω κάποιο reset και να περάσω καινούρια στοιχεία. (Αν χρειάζεται πρόκειται για το εξής router Sagem F@st 2404)

@ ADSLgr.com All rights reserved.