PDA

Επιστροφή στο Forum : 5+1 ηχεία με ενισχυτή και ραδιο-cd



sculper
10-01-07, 01:38
Γεια σας,
Θα ήθελα να βρω ηχεία 5+1 για μαγαζί, τα πιο καλά, με ενισχυτή και ραδιο - cd και φθηνά που έχω βρει είναι sony στο πλαίσιο στα 230 ευρώ. Είναι μικρά (διότι δεν θέλω να είναι κολώνες, μιας και όλα θα μπούνε ψηλά. Το μόνο που θα ήθελα είναι αν έχετε άλλη καλή πρόταση!


Ευχαριστώ πολύ!


(απλά να ακούγετε μουσική στο μαγαζί θέλει ο φίλος μου)

Νικαετός
10-01-07, 10:37
5+1 ηχεία για μουσική ???

sculper
10-01-07, 11:06
5+1 ηχεία για μουσική ???
καλημέρα, έχεις να κάνεις κάποια πρόταση?
θα μου βγει πακέτο ηχείων κτλ πιο φθηνά????


ακούω προτάσεις.

Νικαετός
10-01-07, 12:27
Δυστυχώς σε αυτή την κατηγορία τιμής όχι . Απλά , συνήθως τα 5.1 ηχεία είναι για ταινίες (home cinema ) και όχι για μουσική . Αυτό ήταν το νόημα της ερώτησής μου .

Μια βόλτα σε ένα από τα καταστήματα του χώρου όμως θα αποκαλύψει πολλές αξιόλογες προτάσεις , ακόμα και σε παραπλήσια κατηγορία τιμής .

Πρόταση : Ηχεία - δορυφόροι Mission (αρκετά φθηνά και καλά σε απόδοση/τιμή) ή κάτι αντίστοιχο . Για ενισχυτή ... ότι δίνεις παίρνεις !

ubick
10-01-07, 12:49
Οι περισσότεροι ενισχυτές βγάζουν 2 εξόδους στέρεο (Α και Β) οπότε μπορείς να πάρεις 4 ηχεία (2+2) για μεγάλο χώρο και να μην χρειαστείς sub.

The_StarGazer
10-01-07, 13:37
Οι περισσότεροι ενισχυτές βγάζουν 2 εξόδους στέρεο (Α και Β) οπότε μπορείς να πάρεις 4 ηχεία (2+2) για μεγάλο χώρο και να μην χρειαστείς sub.

Ναι. Το καλλυτερο πιστευω οτι ειναι αυτο.

Οσο για ενισχυτες , ηχεια και αφου το θες για μαγαζι δες σε σοβαρα καταστηματα ειδικα για αυτον τον σκοπο.
Ας πουμε Νακας (Ιπποκρατους & λιγο μεσα στη Ναυαρινου) John & Nick Laios (στην 3ης Σεπτεμβριου 166) οπως και στην Ζαϊμη (καθετη μετα το Πλαισιο προς την πλατεια Εξαρχειων) ενα το Bon Studio.

Παντως να ξερεις εαν θες να κανεις καλη δουλεια δεν θα την γλυτωσεις με € 250 και € 300.

sculper
12-01-07, 02:37
το μαγαζί είναι ένα κρεοπωλείο....θέλω κάτι φθηνό!


έχετε κάτι υπόψιν σας...... από εδώ ας πούμε...
http://www.technikdirekt.de/main/en/audio/page.html

The_StarGazer
12-01-07, 04:08
Ααα. Νομιζα οτι το ηθελες για καμμια καφετερια, εμπορικο και τετοια.
Κατι σε mini/micro δηλαδη θες.

Τοτε μερικες επιλογες απο το συγκεκριμενο μπορεις να δεις εδω (http://www.technikdirekt.de/main/en/audio/hifi/hifi-anlagen-mini-midi/page.html ).
Πανω πανω εχει και 2 πεδια που του οριζεις απο/εως τιμη που θες. ;)

sculper
12-01-07, 10:43
σε ευχαριστώ...για εεξτρά ηχεία καμιά ιδέα???

@ ADSLgr.com All rights reserved.