PDA

Επιστροφή στο Forum : κατεβασμα απο DC++ και κολλημα PC



papdoux
12-06-04, 14:41
Λοιπον,
εχω XP pro και ADSL 256, μπαινω στο DC++ για να βρω μια ταινια. Χθες και σημερα κατεβασα την ταινια 3 φορες απο users με συνδεση Τ1 ή Τ3.
Στην αρχη επαθα την πλακα μου αφου τα 700MB κατεβηκαν σε 3 λεπτα/φορα, μιλαμε οτι τρελαθηκα απο τη χαρα μου, downlowd speed = 2 mbs περιπου.
Αυτο ηταν, αρχισαν τα οργανα να βαρανε. Με το που διπλοκλικαρα, CPU = 100%. Κανω logoff και logon. Ενα κλικ στο αρχειο και μετα μια απο τα ιδια, CPU = 99%.
Μιλαμε οτι ο explorer, μετα το κλικ, δε μου εδειχνε ουτε τα details, σε κανενα file.
Τελικα τις εσβησα τις ταινιες απο το command και τελος το προβλημα.
Εχει κανεις ιδεα του τι συμβαινει?

Ευχαριστω πολυ,

niath7
12-06-04, 16:02
Ποιά ταινία ήταν; Αυτό συνέβαινε με το DVD-R του Van Helsing και όταν το έσβηνες όλα οκ.


Όσο για τα 700MB σε 3 λεπτά αυτό μόνο όνειρο μπορεί να είναι εδώ στην ελλάδα.

Durdyn
12-06-04, 16:41
Το έχω ακούσει κι εγώ για κάποια corrupted αρχεία που κατεβαίνουν αμέσως και σου δημιοργούν πρόβλημα.

Υπάρχουν κάποιες "ταινίες" καινούριες που υποτίθεται κυκλοφορούν αλλά μόνο ταινίες δεν είναι.
Οι δύο που μου θυμάμαι είναι το Van Helsing και το 911.

papdoux
12-06-04, 16:46
The day after tomorrow, ειναι η ταινια.

Οσο για τα ΜΒς σε 3 λεπτα, ξερεις ποσο τρομερο ειναι να βλεπεις τετοιες ταχυτητες? σε κανει να νοιωθεις καπως.

niath7
12-06-04, 18:04
Μπορεί να σε κάνει να νοιώθεις κάπως αυτή η ταχύτητα αλλά τι να το κάνεις όταν αυτή η ταχύτητα είναι ψεύτικη;

papdoux
12-06-04, 18:34
Σωστο και αυτο, απλα η ψευδαισθηση που σου δημιουργηται σε φτιαχνει εστω και για λιγο. Αν δεν τις ειχαμε, τι θα καναμε; Ετσι για να ξεφευγουμε που και που.

@ ADSLgr.com All rights reserved.