PDA

Επιστροφή στο Forum : Draytek Vigor 2700e over POTS problem



Solitude^Within
10-01-07, 13:00
Καλημερα παιδες...
Οπως βλεπετε και απο το topic ειμαι κατοχος ενος Draytek Vigor 2700e..Το ρουτερακι αυτο ερχεται σε πολυ καλη τιμη και με πολυ καλες λειτουργιες..

Στο θεμα μας τωρα..
Απο την στιγμη που το παραμετροποιησα και μετα ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο 2 πραγματακια που παρατηρησα..

Στο μσν οταν κανει logon μετα απο λιγο κανει freeze & not responding.Ολα δουλευαν τελεια πριν βγαλω το Speedtouch 530i.
Για παραδειγμα τρεχοντας τον launcher του WoW κολλαε μεχρι που μου βγαζει οτι δεν μπορει να φορτωσει τα νεα και μετα βεβαια προχωραει και παιζει κανονικα.Ενεργειες που εγιναν ειναι:

Ελεγχος του firewall του router για τυχον μπλοκαρισματα
Ανοιγμα των απαραιτητων ports ( port forward )
Λογω του οτι εχει το router web & content filtering εγιναν και εκει οι απαραιτητοι ελεγχοι και ολα καλα
ανοιξα το UPnP γιατι διαβασα οτι παιζει το μσν να κολλαει απο αυτο
Update Firmware στο routerΚανεις που να εχει το Draytek Vigor 2700e και να ειχε και παρομοια συμπτωματα?Η καποιος που να μπορει να φανταστει τι μπορει να συμβαινει?Εγω εχω σηκωσει τα χερια ψηλα!

Thanx in advance!

Solitude^Within
11-01-07, 15:10
Κανεις????:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :sorry: :sorry: :sorry: :( :( :( :( :( :( :( :( :(

sdikr
11-01-07, 21:42
Κάτι τέτοιο εχω πάθει με Upnp enabled routers, η λύση ήταν το να το κάνω disable
(μερικά ρουτερ θέλουν restart Πρώτα)

Solitude^Within
12-01-07, 15:23
Κάτι τέτοιο εχω πάθει με Upnp enabled routers, η λύση ήταν το να το κάνω disable
(μερικά ρουτερ θέλουν restart Πρώτα)

Το UPnP ηταν by default απενεργοποιημενο...απλα το ενεργοποιησα και φυσικα εκανα και restart το router..

Anyways εχω την εντυπωση οτι τελικα δεν ειναι του ρουτερ θεμα αλλα γενικα καποιο προβλημα στα Win.

Διοτι δεν νομιζω να φταιει το ρουτερ οταν μου κανει ακριβως το ιδιο προβλημα οταν παω να ανοιξω το ATiCatalyst..

Θα το βρω και θα σας ενημερωσω ετσι για τα πρακτικα!

:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.