PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπούκωμα του ΟΤΕ ADSL στην Πάτρα;



nnik
19-01-13, 20:15
Εδώ και κανένα μήνα είναι εμφανή τα σημεία μπουκώματος στη γραμμή μου δηλαδή τεράστια ping, χαμηλά έως χαμηλότατα test στο speedtest.net ,αργό browsing , buffering στο Youtube.Έγινε μια μικρή ανάπαυλα στις γιορτές λόγω απουσίας του κόσμου και των φοιτητών και πάλι χάλια μαύρα.
Είμαι στο κέντρο του Σκαγιοπουλείου.
Περιμένω παρόμοιες εντυπώσεις ,αν υπάρχουν και εξηγήσεις ,αν γνωρίζετε.

illicit.
19-01-13, 23:02
Αν και είμαι μέρος του προβλήματός σου (φοιτητής :p ) και είμαστε και στο ίδιο κέντρο δεν έχω τέτοια προβλήματα.
Κανονικό browsing, κανονική ταχύτητα, έχω μόνο ping από 19ms σε 25ms σε server Αθήνας και καμία φορά από 60ms σε μέχρι 120ms σε ίδιο server εξωτερικού.
(αν και τελευταία έχει μείνει σταθερά 60ms όπως πριν τις γιορτές)
Είχα δει ότι το ping έφτιαχνε με restart του ρούτερ.
Σίγουρα, πάντως δεν δημιουργούσε πρόβλημα αυτό σε browsing ή youtube.

nnik
19-01-13, 23:25
Αν και είμαι μέρος του προβλήματός σου (φοιτητής :p ) και είμαστε και στο ίδιο κέντρο δεν έχω τέτοια προβλήματα.
Κανονικό browsing, κανονική ταχύτητα, έχω μόνο ping από 19ms σε 25ms σε server Αθήνας και καμία φορά από 60ms σε μέχρι 120ms σε ίδιο server εξωτερικού.
(αν και τελευταία έχει μείνει σταθερά 60ms όπως πριν τις γιορτές)
Είχα δει ότι το ping έφτιαχνε με restart του ρούτερ.
Σίγουρα, πάντως δεν δημιουργούσε πρόβλημα αυτό σε browsing ή youtube.

Πρώτον, πρόβλημα είμαι και εγώ γιατί ήλθα σαν φοιτητής και έμεινα.
Δεύτερον, ούτε στις ώρες αιχμής δεν βλέπεις διαφορές;

illicit.
07-02-13, 13:40
Όχι, καμία απολύτως διαφορά. Να με συγχωρείς για την καθυστέρηση αλλά δεν έκανα log in όταν έμπαινα τις τελευταίες φορές (και δεν είδα ειδοποίηση).. Επίσης, όντως το ping σταθεροποιήθηκε πλέον! Δεν ξαναείδα διακύμανση από τότε που απάντησα για πρώτη φορά.

ΥΓ. Ελπίζω μετά από τόσες μέρες να είναι άσκοπη η απάντηση και να έχει λυθεί το πρόβλημα!

nnik
15-02-13, 00:14
Μάλλον καλύτερα είναι τα πράγματα. Θ ατο παρακολουθησω και θα επανέλθω αν χρειαστεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.