PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι χρειαζεται για διακοπη Τellas adsl?



Σελίδες : [1] 2 3

kostelo
10-01-07, 15:26
Παιδιά επειδή παλεύω κάτι μερες να πιασω γραμμη με το 13800 και δε τα καταφερνω γιατι ειτε τη μια βουιζει ειτε περιμενω μισαωρα και παλι δε με συνδεουν. Μπορει καποιος να μου πει ακριβως τι να κανω για να διακοψω το συμβολαιο με την τελλας?:(
Εχει ληξει ο ενας χρονος απο το Δεκεμβρη και μετα τα προσφατα προβληματα θελω να την κανω απο κει οσο το δυνατον γρηγοροτερα.
Χρειαζεται να στειλω φαξ πουθενα ή γινεται και απο το τηλέφωνο? :hmm:
Σορυ που ισως ειναι χιλιοειπωμενο το ερωτημα αλλα εχω αγανακτησει τοσο με την ιδια την τελλας οσο και με το οτι δε μπορω με τιποτα να πιασω γραμμη ενω πληρωνω κανονικα σα μλκας την αναμονη :down:.
Σας ευχαριστω πολυ.

nickpgr
10-01-07, 15:31
Από ότι γνωρίζω πρέπει να στείλεις FAX με αίτημα τη διακοπή της αντιστοιχης υπηρεσίας που επιθυμείς.

Στον επόμενο μήνα θα γίνει η ακύρωση μιας που είναι προπληρωμένα.

kostelo
10-01-07, 16:07
Ευχαριστω για την απαντηση. Θα προσπαθω βεβαια να πιασω γραμμη και στο 13800 και θα παρω και καμια οτενετ να παρω demo αν δινουν για να τσεκαρω τι παιζει εκει.

kostelo
10-01-07, 16:30
Μηπως ξερει κανεις σε ποιο αριθμο να στειλω το φαξ? Και τι στοιχεια χρειαζεται να γραφει? Ειμαι πανω απο 20 λεπτα και στο 13800 και στο 2105000365 και δε πιανω με τιποτα. Ή εστω σε ποιο καταστημα να παω για να κανω εκει τη διακοπη? :(

nickpgr
10-01-07, 16:48
Λυπάμαι αλλά μου φαινεται θα πρέπει να περιμένεις στο 13800. Εκτός και αν στο site έχει τίποτα για επικοινωνία και μήπως μπορείς να ρωτήσεις από κει με mail

apostol70
10-01-07, 18:30
Αν ψάξεις στο forum θα το βρεις. Το τηλέφωνο του fax έχει αναφερθεί αρκετές φορές. Πάντως νομίζω ότι σε κρατάνε 30 μέρες από την ημερομηνία τις αίτησης διακοπής ή κάτι τέτοιο λέει το συμβόλαιο, οπότε, ειδικά αν το dsl είναι στο όνομα της Tellas μην βιαστείς για νέα σύνδεση γιατί μπορεί να σε βρουν εκπλήξεις

villasg
10-01-07, 18:41
Support fax
2111201100

kostelo
10-01-07, 19:08
Ευχαριστω πολυ για το fax. Δινουν 2-3 mail στο site τους και τους εστειλα και mail να μου πουν τη διαδικασια για τη διακοπη (που σιγα μη μου απαντησουν τωρα αλλα λεμε...:p ). Να ρωτησω και κατι τελευταιο. Μπορω αυτο το φαξ να το στειλω και απο το site της forthnet? Εχει μια υπηρεσια free fax (http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentTmArt.aspx?c=10003938).

turboirc
10-01-07, 20:15
Το free fax της forthnet βασιζόταν σε υπηρεσία της TCP.INT και απο οτι ξερω δε δουλευει εδώ και κάτι χρόνια.

kostelo
10-01-07, 20:26
Εγινε σ ευχαριστω. Θα βρω κανα μαγαζι να παω αυριο ή στο ΚΕΠ θα ρωτησω που θα παω για μια δουλεια αυριο μηπως μπορω και απο κει να στειλω φαξ.
Παντως εκανα ρεκορ και συνδεθηκα μολις σε 5 λεπτα στο 13800 με μια ευγενεστατη κοπελα, που με ρωτησε και το λογο για τον οποιο επιθυμω να διακοψω τη συνδεση (για καθαρα στατιστικους λογους) και εγω φυσικα απαντησα οτι μετα την ταλαιπωρια των τελευταιων ημερων απηύδησα ο μαυρος...Τωρα το αν και ποτε θα διακοπει η συνδεση μονο ο Θεος, η τελλας και ο οτε ξερει.

kostelo
10-01-07, 23:19
Μια τελευταια ερωτηση επειδη δεν εχω ξανακανει αιτηση για διακοπη και ειδικα μεσω φαξ. Τι χρειαζεται να γραψω στο φαξ και ποια στοιχεια? Χρειαζεται να τους στειλω και κανα αντιγραφο του συμβολαιου ή ταυτοτητας ή κανα λογαριασμο φωτοτυπια?
Σορυ που σας τα πρηζω αλλα να μη μου πουνε οτι ειναι λαθος το φαξ και πρεπει να το ξαναστειλω μετα και χανω χρονο.
Σας ευχαριστω.

turboirc
10-01-07, 23:31
Ονομα επίθετο Αρ.Ταυτότητας ΑΦΜ Διεύθυνση Τηλέφωνο, και γενικά όσο πιο πολλά βάλεις τόσο καλύτερα.
Και αναλυτικά ποια υπηρεσία θες να διακόψεις.
Και υπογραφή πάνω στο φαξ. Δεν ζητάνε κάτι άλλο.

Crosstalk
10-01-07, 23:33
Αριθμο συμβολαιου/συνδρομητη
Ονοματεπωνυμο
Αριθμο ταυτοτητας
Και μια δηλωση του τυπου --> Παρακαλω οπως προχωρησετε σε αμεση διακοπη των υπηρεσιων ADSL (Κατι τετοιο τελοσπαντων)

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα!

kostelo
10-01-07, 23:44
Χιλια ευχαριστω παιδια για την πολυτιμη βοηθεια γιατι δεν ειχα ιδεα πως να το συνταξω το φαξ. θα παω αυριο πρωι και ποσταρω νεα αν πανε ολα καλα. Καλο βραδυ.

Tem
11-01-07, 04:50
να στείλεις το fax περισσότερες απο μία φορές και να τους πάρεις τηλέφωνο
για να επιβεβαιώσεις ότι το έλαβαν

Hout
11-01-07, 08:08
Εγινε σ ευχαριστω. Θα βρω κανα μαγαζι να παω αυριο ή στο ΚΕΠ θα ρωτησω που θα παω για μια δουλεια αυριο μηπως μπορω και απο κει να στειλω φαξ.


Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις πάντως, μπορείς να στείλεις fax και από τα Windows αν έχεις ένα απλό dial-up modem.

Απλά κατέβασε αυτόν τον πολύ αναλυτικό οδηγό από εδώ http://www.plaisio.gr/service.aspx?show=service_10

Απευθείας link http://www.plaisio.gr/FilesService/faq/FAX.doc

Βολεύει πολύ, γιατί δεν χρειάζεσαι να τρέχεις σε μαγαζιά να παρακαλάς να σε εξυπηρετήσουνε :evil:

kostelo
11-01-07, 12:48
Ευχαριστω Hout για τη βοηθεια. Παω τωρα να το στειλω κανα δυο φορες απο κανα μαγαζι και θα προσπαθησω να το στειλω και απο το σπιτι μετα. Μακαρι να πανε ολα καλα.

Tem
11-01-07, 13:08
Ευχαριστω Hout για τη βοηθεια. Παω τωρα να το στειλω κανα δυο φορες απο κανα μαγαζι και θα προσπαθησω να το στειλω και απο το σπιτι μετα. Μακαρι να πανε ολα καλα.
καλή τύχη σου εύχομαι:oneup:

acidburner
11-01-07, 13:13
Το φάξ πρέπει να έχει:

1. Αίτημα

Και μια δηλωση του τυπου --> Παρακαλω οπως προχωρησετε σε αμεση διακοπη των υπηρεσιων ADSL (Κατι τετοιο τελοσπαντων)
2. Αρ. Τηλεφώνου
3. ΑΦΜ
4. Αρ. Ταυτότητας
5. Ονοματεπώνυμο
6. Υπογραφή

για να θεωρηθεί έγκυρο, στο φάξ 211-1200021

Αυτά έστειλα μετά απο επικοινωνία με την Τ(Ρ)ΕΛΛΑΣ και έκανα την ακύρωση!

:whistle:

Επίσης θέλουν δύο εργάσιμες μέρες για τo περάσουν στο σύστημα τους. :)


να στείλεις το fax περισσότερες απο μία φορές και να τους πάρεις τηλέφωνο
για να επιβεβαιώσεις ότι το έλαβαν

kostelo
11-01-07, 15:02
Ακριβως αυτο εκανα φιλε acidburner και θα παρω το απογευμα να επιβεβαιωσω οτι το ελαβαν γιατι η κοπελια μου ειχε πει να παρω βραδυνες ωρες στο 13800 γιατι το μεσημερι δε την πολυ-παλευουν οι υπαλληλοι και θα περιμενω αδικα (σε ελευθερη μεταφραση :p ).

kostelo
11-01-07, 20:39
Eεχω αγανακτησει να περιμενω στο 13800. 20λεπτα και μισαωρα και να μη το σηκωνουν με τιποτα. Κι ολα αυτα για να ρωτησω αν πηραν ενα γ#μ#μ#νο φαξ. Κι η φαση ειναι να το σηκωσουν και τελικα να μου πουν οτι χαθηκε ή οτι δεν ηρθε... :twisted: Θα γινει πολεμος πυρηνικος δια τηλεφωνου μετα. :twisted:

Tem
11-01-07, 21:57
Eεχω αγανακτησει να περιμενω στο 13800. 20λεπτα και μισαωρα και να μη το σηκωνουν με τιποτα. Κι ολα αυτα για να ρωτησω αν πηραν ενα γ#μ#μ#νο φαξ. Κι η φαση ειναι να το σηκωσουν και τελικα να μου πουν οτι χαθηκε ή οτι δεν ηρθε... :twisted: Θα γινει πολεμος πυρηνικος δια τηλεφωνου μετα. :twisted:
αν το έστειλες περισσότερες από μία φορές , λογικά κάποιο θα πάρουν . Οπότε μην ανησυχείς.

kostelo
11-01-07, 23:22
Να ρωτησω μια κατι. Δινει στο λογαριασμο αλλα ενα τηλεφωνο εκτος απο το 13800, το 801-500-13800. Αυτο μηπως ειναι πιο φτηνο απο το 13800 και εχει αστικη χρεωση? :hmm: Να παιρνω σ αυτο αν ειναι. :hmm: Ευχαριστω.

Tem
11-01-07, 23:28
Να ρωτησω μια κατι. Δινει στο λογαριασμο αλλα ενα τηλεφωνο εκτος απο το 13800, το 801-500-13800. Αυτο μηπως ειναι πιο φτηνο απο το 13800 και εχει αστικη χρεωση? :hmm: Να παιρνω σ αυτο αν ειναι. :hmm: Ευχαριστω.
μπά το ίδιο είναι .Καλύτερα παίρνε στο 13800 που ξέρεις.

kostelo
12-01-07, 10:38
Καλημερα παιδια και παλι. Τελικα καταφερα να πιασω γραμμη κατα τις 8 που πηρα σημερα το πρωι και (φυσικα) μου ειπαν οτι δε το εχουν λαβει το φαξ :evil: . Το εστειλα 2 φορες απο 2€ το καθε ενα και παλι τα ζωα δε το πηραν. Παρολ' αυτα ειπε ο υπαλληλος οτι θελει 24-48 ωρες να το παρουν (και γω το πιστεψα τωρα) και να ξαναπαρω προς το μεσημερι να δουνε παλι (να πληρωνω τηλεφωνα δηλαδη :evil: :down: ).
Συγγνωμη κιολας αλλα εγω εφοσον εχω την αποδειξη του φαξ που λεει οτι πηγε κανονικα, δεν ειμαι καλυμμενος? (ακομα και δια της νομικης οδου αν παω). Ετσι μου λεγε κι αυτος που ειχε το μαγαζι που εστειλα το φαξ και οτι η δευτερη φορα να το στειλω ειναι περιττη εφοσον εχω την αποδειξη εγω και οτι ειναι προβλημα τους να το βρουνε.

Tem
12-01-07, 11:48
Καλημερα παιδια και παλι. Τελικα καταφερα να πιασω γραμμη κατα τις 8 που πηρα σημερα το πρωι και (φυσικα) μου ειπαν οτι δε το εχουν λαβει το φαξ :evil: . Το εστειλα 2 φορες απο 2€ το καθε ενα και παλι τα ζωα δε το πηραν. Παρολ' αυτα ειπε ο υπαλληλος οτι θελει 24-48 ωρες να το παρουν (και γω το πιστεψα τωρα) και να ξαναπαρω προς το μεσημερι να δουνε παλι (να πληρωνω τηλεφωνα δηλαδη :evil: :down: ).
Συγγνωμη κιολας αλλα εγω εφοσον εχω την αποδειξη του φαξ που λεει οτι πηγε κανονικα, δεν ειμαι καλυμμενος? (ακομα και δια της νομικης οδου αν παω). Ετσι μου λεγε κι αυτος που ειχε το μαγαζι που εστειλα το φαξ και οτι η δευτερη φορα να το στειλω ειναι περιττη εφοσον εχω την αποδειξη εγω και οτι ειναι προβλημα τους να το βρουνε.
εγώ καλού κακού το είχα στείλει απο τρία διαφορετικά Fax. Η αλήθεια είναι ότι δεν πήρα ποτέ για επιβεβαίωση ότι το είχαν λάβει. Πάντως μην ανησυχείς . Λογικά θα το πάρουν.

kostelo
12-01-07, 11:58
Συγγνωμη κιολας αλλα επειδη δεν εχω ξαναστειλει φαξ και δε ξερω. Μπορει να κανει οντως ενα 24ωρο να παει ή με κοροϊδευουν? Σκεφτηκα να στειλω και απο τον υπολογιστη μου με το παλιο μου μοντεμ αλλα δεν εχω ουτε εκτυπωτη ουτε σκανερ και δε ξερω πως να περασω την υπογραφη στο κειμενο που θα γραψω οποτε και να παει δε θα το λαβουν υποψη τους γμτο μου. :(
Ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο αλλα θελω παση θυσια να ξεκοψω απ την τελλας οσο το δυνατον πιο γρηγορα. :sorry:

ermis333
12-01-07, 12:46
Συγγνωμη κιολας αλλα επειδη δεν εχω ξαναστειλει φαξ και δε ξερω. Μπορει να κανει οντως ενα 24ωρο να παει ή με κοροϊδευουν? Σκεφτηκα να στειλω και απο τον υπολογιστη μου με το παλιο μου μοντεμ αλλα δεν εχω ουτε εκτυπωτη ουτε σκανερ και δε ξερω πως να περασω την υπογραφη στο κειμενο που θα γραψω οποτε και να παει δε θα το λαβουν υποψη τους γμτο μου. :(
Ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο αλλα θελω παση θυσια να ξεκοψω απ την τελλας οσο το δυνατον πιο γρηγορα. :sorry:

Τα FAX που χρησιμοποιούν δεν είναι απλά, στέλνεις εσύ το ΦΑΞ και το σύστημα το σκανάρει κατά την εισαγωγή και το πειρνάει στον Υπολογιστή σαν εικόνα, για να το δούν τα συστήματά τους στο 13800 χρειάζεται κάποιος χρόνος, καμιά φορά ίσως και 3 μέρες λόγω φόρτου.

kostelo
12-01-07, 13:05
Να σαι καλα σ ευχαριστω. θα ξαναπαρω πιο μεσημερι τοτε και θα κανω υπομονη.

tarzanis
12-01-07, 23:15
ΚΑΙ ..ΠΟΥΣΕ ΦΙΛΕ..στειλε το απο κανα ΚΕΠ γιατι μπορει να μην το λαβουν και ποτέ.
Εστειλα με fax αιτηση διακοπης συνδεσης 4/8 το ελαβαν ωσ εισερχομενο 20/8 αλλα οι λογαριασμοι συνεχιζουν να ερχονται κανονικα .ευτυχως που εχω τα απαραιτητα docs.

kostelo
12-01-07, 23:33
Το πρωι που πηρε η μανα μου γιατι ελειπα εγω της ειπε ο υπαλληλος οτι δε το εχουν λαβει ακομα. Ειπε ομως οτι συνηθως θελει 24-48 ωρες να παει και να παρουμε πιο βραδυ αλλιως απο Δευτερα γιατι Σ/Κ δε γινεται να ρωτησω (προφανως δε δουλευουν Σ/Κ).
Πηρα πριν λιγο αλλα δεν εβγαζα γραμμη οποτε Δευτερα τωρα και αν βγω κιολας θα παω μεχρι το ΚΕΠ να το στειλω και απο κει ενα φαξ για πιο σιγουρα. Ασε που εγω τους ενημερωσα οτι εφοσον εστειλα το φαξ και εχω αποδειξη δε πληρωνω παραπανω απο εναν ακομη λογαριασμο τους (τον εκκαθαριστικο ελπιζω). Εγω καλυμμενος ειμαι (θεωρητικα τουλαχιστον).

Tem
13-01-07, 00:02
ΚΑΙ ..ΠΟΥΣΕ ΦΙΛΕ..στειλε το απο κανα ΚΕΠ γιατι μπορει να μην το λαβουν και ποτέ.
Εστειλα με fax αιτηση διακοπης συνδεσης 4/8 το ελαβαν ωσ εισερχομενο 20/8 αλλα οι λογαριασμοι συνεχιζουν να ερχονται κανονικα .ευτυχως που εχω τα απαραιτητα docs.
πως θα το αντιμετωπίσεις τελικά ?

tarzanis
13-01-07, 06:34
αυτο +κατι παραπονα απο το 13800 +παραπονα απο τον χρονο ενεργοπιησης dsl +.... ολαπακετο και στα κεντρικα

kostelo
17-01-07, 10:57
Δοξα τω Θεω πηρα τηλεφωνο και εβγαλα γραμμη στις 7.30 το πρωι σημερα και δεν ειχε σχεδον καθολου αναμονη. Το ευχαριστο ειναι οτι το πηρανε το φαξ :) και δε χρειαστηκε να το ξαναστειλω. Τωρα ποσο καιρο χρειαζεται να διακοπει η συνδεση οριστικα? Χρειαζεται καποια αλλη ενεργεια απο μερους μου? Ευχαριστω.

Hout
17-01-07, 11:44
Όχι, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο πλέον. Επειδή πρόσφατα και εγώ έκανα διακοπή Αλτεκ, κάνει 15 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ μέρες περίπου. Δλδ μαζί με τα Σαβατόκύριακα περίπου 3 βδομάδες πρέπει να υπολογίζεις το πολύ 4.

Και μετά όταν πάψει το μόντεμ σου να συγχρονίζει, έτσι θα καταλάβεις ότι διακόπηκε το κύκλωμα ADSL, τότε θα κάνεις την αίτηση στον νέο σου πάροχο, όχι πριν.

kostelo
17-01-07, 13:32
Εγινε σ ευχαριστω για την ενημερωση. Αναμονη λοιπον κανα μηνα...:whistle:

mixelogj
17-01-07, 13:41
Δε θέλω να σε ανησυχήσω, αλλά η διακοπή από τη Tellas με απασχολεί από τον Νοέμβρη. Τους είχα στείλει fax με τα στοιχεία το οποίο επιβεβαιώνουν οτι το πήραν στισ 31/10/06. Το πρόβλημα είναι οτι δε με ακυρώνουν. Ο επόμενος λογαριασμός ήρθε και είχε χρεωμένη τη dsl στο πλήρες της. Τους παίρνω τηλέφωνο, αυτά πριν 2-3 εβδομάδες, και μου λένε οτι θα διαβηβάσουν το αίτημα και θα πιστωθώ ανάλογα. Τους παίρνω τηλέφωνω χθές επίσης και μου λένε οτι πάλι δε με έχουν ακυρώσει, θα εξετάσουν το αίτημα και θα πιστωθώ ανάλογα. Αναρωτιέμαι αν το κάνουν επίτηδες.
Πάντως μου είπαν το άλλο ωραίο επίσης. Από τότε που έστειλα την ακύρωση έκανα περιοδικά login στο pop3 για να ελέγξω άν έχω ακυρωθεί ακόμα. Μου είπαν οτι αυτά τα logins λοιπόν με επαενεργοποιούσαν κάθε φορά. Δέν έχω τη σύμβαση μπροστά μου, αλλά δε θα λέει τέτοιεσ αλχημίες στην ακύρωση.

respect :worthy:

kostelo
17-01-07, 14:42
Μακαρι γμτο μου να μη μου τυχει και μενα καμια τετοια φαση. Γιατι δεν επικοινωνησες με την ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/index.html) και να καταγγειλεις την Τελλας? Λογικα ετσι θα βγαλεις ακρη. Στειλε τους ειτε mail ειτε παρε τους ενα τηλεφωνο και θα σου βρουν την ακρη. ;)

GoofyX
26-02-07, 23:16
Λοιπόν, μετά τις συμβουλές των υπολοίπων εδώ κι επειδή μετακομίζω σε νέο σπίτι (που θα έχει φυσικά dsl...), ξεκίνησα τη διαδικασία για διακοπή της συνδρομής με την Tellas (γραμμή + συνδρομή). Έστειλα χθες φαξ στο τηλέφωνο που αναφέρθηκε προηγουμένως με τα απαραίτητα στοιχεία, αύριο θα επικοινωνήσω με 13800 να ρωτήσω αν το παραλάβανε και αν όχι, ξανά αποστολή... Για να δούμε πόσες μέρες θα πάρει η διαδικασία (κάτι μου λέει ότι θα το αργήσουν επίτηδες...)...

ermis333
27-02-07, 07:51
Λοιπόν, μετά τις συμβουλές των υπολοίπων εδώ κι επειδή μετακομίζω σε νέο σπίτι (που θα έχει φυσικά dsl...), ξεκίνησα τη διαδικασία για διακοπή της συνδρομής με την Tellas (γραμμή + συνδρομή). Έστειλα χθες φαξ στο τηλέφωνο που αναφέρθηκε προηγουμένως με τα απαραίτητα στοιχεία, αύριο θα επικοινωνήσω με 13800 να ρωτήσω αν το παραλάβανε και αν όχι, ξανά αποστολή... Για να δούμε πόσες μέρες θα πάρει η διαδικασία (κάτι μου λέει ότι θα το αργήσουν επίτηδες...)...

30 ημέρες παίρνει.

ph3ar
27-02-07, 14:25
Μηπως ξερει κανεις σε ποιο αριθμο να στειλω το φαξ? Και τι στοιχεια χρειαζεται να γραφει? Ειμαι πανω απο 20 λεπτα και στο 13800 και στο 2105000365 και δε πιανω με τιποτα. Ή εστω σε ποιο καταστημα να παω για να κανω εκει τη διακοπη? :(

211-1200021 είναι το fax για διακοπή.
Πολύ ταλαιπωρία....

kostelo
01-03-07, 01:04
Παρεμπιπτοντως εγω εστειλα το φαξ 15-1, παιρνω 18-1 μου λενε το πηρανε και ακομα περιμενω για τη διακοπη...Πηρα χτες τηλεφωνο και λενε εχουν στειλει απο τις 20-2 το αιτημα για διακοπη στον ΟΤΕ. Απο τον Αννα στον Καϊαφα δηλαδη...:evil:

(Edit: Καλο μηνα με το πρωτο μηνυμα δυσαρεσκειας....:rofl: )

GoofyX
01-03-07, 02:07
Πήρα χθες και μου είπαν ότι δεν βρήκαν την αίτηση, οπότε και την ξαναέστειλα...

kostelo
02-03-07, 11:17
Εγω παλι πηρα τον ΟΤΕ σημερα να ρωτησω τι γινεται, και μου λεει η κοπελια οτι δε τους εχει σταλει κανενα αιτημα διακοπης απο την Τελλας. :evil: :evil: Και ο αλλος ο αντε να μην τον πω και φαω μπαν, τι μου ειπε οτι εχει στειλει η Τελλας αιτημα διακοπης στον οτε απο τις 20/2? :evil: :evil: Ας οψεται που δε βγαζω γραμμη και θα αναγκαστω να κανω υπομονη μεχρι τη Δευτερα το πρωι για να τους πιασω...:evil:

rfp
03-03-07, 00:32
μην ασχολεισαι με την TELLAS
καταγγελια στην γραμματεία προστασίας καταναλωτή με φαξ στην Tellas και αστην μετά να τρέχει
Τουλάχιστον παίρνεις το αίμα σου πίσω με την καταπληκτικη εξυπηρέτησή τους

kostelo
10-03-07, 11:20
Υστερα απο 1,5 μηνα και κατι αναμονης για διακοπη απ την τελλας βλεπω την Πεμπτη το πρωι τη γραμμη να μη συγχρονιζει και μου λεει η μανα μου οτι πριν ξυπνησω δεν υπηρχε και τηλεφωνο (οταν ξυπνησα εγω ειχε φτιαξει). Λεω γω επιτελους θα εγινε η διακοπη. Παιρνω τον 134, ρωταω την κοπελα και μου λεει οντως δεν υπαρχει γραμμη οποτε εγινε η διακοπη. Κανω επιτοπου την αιτηση (ημερα Πεμπτη παντα) για το connex και μου λεει ολα οκ σε 5-6 εργασιμες θα εχετε γραμμη, εξοπλισμο και θα σας ειδοποιησουμε για τους κωδικους.
Στο ενδιαμεσο ειχα αποσυνδεσει το ρουτερ γιατι λεω τσαμπα καιει. Το ξανασυνδεω σημερα Σαββατο και βλεπω ως εκ θαυματος οτι και συγχρονιζει παλι με τη γραμη αλλα το κουφο οτι μπαινει και ιντερνετ με τους κωδικους της τελλας. :hmm:
Τι συμβαινει τελικα? Ενεργοποιηθηκε τοσο γρηγορα η νεα γραμμη? Ή απλα ποτε δεν ειχε γινει διακοπη και συνεχιζω με την τελλας ακομα? Οχι τιποτα αλλο, αλλα βιαστηκα και εκανα αιτηση για το connex και μη μου ερθουν 2 λογαριασμοι ταυτοχρονα. Σας παρακαλω μια γνωμη. Ευχαριστω και συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο.:(

GoofyX
14-03-07, 00:31
Νεώτερα από το μέτωπο (ποια νεώτερα...): Ακόμα και σήμερα (13/3) δεν έχει απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός μου στην Tellas. Είμαι στο νέο σπίτι, σήμερα σύνδεσα το τηλέφωνο κανονικά (είχα πρόβλημα) με ενεργοποιημένη τη DSL, σύνδεσα το router με τα στοιχεία της Tellas και συνδέονταν κανονικότατα (που σημαίνει ότι username/password ισχύουν κανονικά). Μου φαίνεται θα ξαναπάρω τηλέφωνο αύριο να ρωτήσω αν εκείνα τα ρημάδια τα φαξ τα έλαβαν ή όχι (μ' αρέσει που έλεγα στο φαξ για επιβεβαίωση από την πλευρά τους)...

kostelo
14-03-07, 00:43
Και γω εκανα νεα συνδεση Connex αλλα μπορω και μπαινω και με τον κωδικο της τελλας. Δε με απασχολει παντως καθως εγω ειμαι διατεθημενος να πληρωσω το πολυ αλλο ακομα ενα λογαριασμο, τον εκκαθαριστικο δηλαδη. Αν ψαχνουν για κοροϊδα κανουν μεγιστο λαθος...:whistle: Θα παρω παρολ' αυτα αυριο ενα τηλεφωνο να ρωτησω τι γινεται.

GoofyX
14-03-07, 00:46
Κι αν αυτοί συνεχίζουν να σε χρεώνουν για 3-4 μήνες ακόμη, τι θα κάνεις, θα τους πεις «δε σας πληρώνω κύριοι;». Απλά, μετά τις 30 μέρες (που λένε το μέγιστο, εδώ στο 13800 μου είπε η κοπέλα για 10 μέρες...), τους κάνεις μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και είσαι κύριος, σιγά μην τρέχεις με αυτούς...

ermis333
14-03-07, 07:56
ΜΗΝ μπαίνετε με το λογαριασμό σας και ας ισχύουν τα password.

@ ADSLgr.com All rights reserved.