PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για νέα σύνδεση



yuk
21-01-13, 16:48
Λοιπόν... ο ξάδελφος έχει αυτή τη στιγμή Hol Telephony Unlimited (http://www.hol.gr/GR/home/telephony/Pages/default.aspx?pf=2&m_id=10). Πληρώνει 25€ που είναι η έκπτωση που του έκαναν επειδή η γυναίκα του είναι στο Vodafone καρτοπρόγραμμα, ασχέτως που και η γραμμή και ο λογαριασμός είναι στο όνομά του. Whatever. Θέλει τέλοσπάντων να βάλει και Ίντερνετ τώρα.

Φυσικά απευθύνθηκε στον γκουρού του σογιού γι' αυτό (εμένα. :rolleyes:). Με το αθώο μου μυαλό σκέφτηκα ότι θα γινόταν το αυτονόητο, να του καταργήσουν δηλαδή το Telephony και να τον γυρίσουν σε double play (http://www.hol.gr/GR/home/doubleplay/Pages/default.aspx?pf=1&m_id=6) που έχει τα πάντα όλα και να εκμεταλευτεί και την προσφορά με τα 34€, ακόμα και αν έκανε online την αίτηση. Δυστυχώς εδώ είναι Ελλάδα - δεν υπάρχουν αυτονόητα.

Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο στη HOL και η πρώτη κοπέλα μου λέει:
1) Μπορεί να γυρίσει σε double play αλλά θα χρεωθεί την κανονική τιμή του, δηλ. 41,20€ αντί για 34€ και δεν ισχύει ούτε η έκπτωση μέσω Ίντερνετ, ούτε της Vodafone, no matter what.

Η δεύτερη κοπέλα μου είπε ότι:
2) Αν κάνει online αίτηση μπορεί να έχει το double play με την έκπτωση (34€). Και αν θέλει να εκμεταλλευτεί και την έκπτωση της Vodafone, θα πρέπει να γυρίσει το καρτοπρόγραμμα της γυναίκας του στο όνομά του. :blink:

Mιλάμε για παράνοια...

Τέλοσπάντων, ξέρει κάποιος τι γίνεται στην περίπτωση του ξαδέλφου, πριν αρχίσω τα γαλλικά και την πληρώσει αθώος κόσμος; :rolleyes:

Vitruvian78
21-01-13, 23:36
Πόσο καιρό είναι συνδρομητής στην Χολ; Βασικά αυτο που ισχύει είναι οτι μπορει να αναβαθμιστεί σε οποιοδήποτε πακέτο επιθυμει με ίντερνετ μέσα χωρίς να χρεωθεί το παραμικρό. Απο τη στιγμή που αναβαθμίζει τη γραμμή του (βαζει και ιντερνετ), μπορεί να το συνδιασει με οποιο προγραμμα τηλεφωνίας θέλει. Σχετικά με την συνδιαστική, παίζει ρόλο το ΑΦΜ να ειναι το ίδιο και στους δύο λογαριασμούς νομιζω. Στην αναγκη ας τροποποιησουν τα στοιχεία σε εναν απο τους δύο λογαριασμους. Δεν χρειαζεται να κανει αιτηση για να βάλει ίντερνετ. Ας πάρει τηλέφωνο ο ίδιος στις πωλήσεις να ζητησει να του ενεργοποιησουν και Ιντερνετ στη γραμμη του. Γίνεται σχεδον αμεσως αν οχι μεσα σε μια με δυο εργάσιμες ημερες.

yuk
22-01-13, 00:18
Κι εγώ έτσι το φανταζόμουνα. Είναι 2-3 μήνες στο Telephony. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτονται οι εταιρίες και έχουν ανεκπαίδευτο προσωπικό να λέει ότι pipe θέλει... Τέσπα, μίλησα με την ξαδέλφη το απόγευμα και είπε ότι θα το αναλάβει εκείνη γιατί είχε και πρόβλημα με έναν φουσκωμένο λογαριασμό της Vodafone και είχε όρεξη να χώσει παντού. :p
Tης έστειλα ένα μήνυμα στις 22:00 και δεν έχει απαντήσει ακόμα. Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα με τους καραγκιόζηδες... :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.