PDA

Επιστροφή στο Forum : COSMOTE TV μέσω δορυφόρου, απόψεις, σχόλια και συζήτηση



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84

sdikr
22-01-13, 21:03
Σε συνέχεια απο το παλιό νήμα (http://www.adslgr.com/forum/threads/548959?p=4952929#post4952929)

A_gamer
22-01-13, 23:05
Πάει να βγάλει την απόφαση για πουλημένη η Nova. Δεν έχει αλλάξει ούτε αυτή, ούτε η Forthnet...

adabter
23-01-13, 11:15
Πάει να βγάλει την απόφαση για πουλημένη η Nova. Δεν έχει αλλάξει ούτε αυτή, ούτε η Forthnet...

o ανταγωνισμός έτσι λειτουργεί. και εγώ αν είχα μία εταιρία σαν τη nova (δεν θα το ήθελα με τπτ :D )
θα το κυνηγούσα αυτό με τον οτε και το κύπελο. ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβει μία τέτοια κινηση.
τουλάχιστον καλό για εμάς να είναι

sexrazat
23-01-13, 17:46
Η απάντηση της ΕΠΟ.

"Με έκπληξη διαπιστώσαμε ότι για άλλη μία φορά η εταιρεία Forthnet επιχειρεί με εσφαλμένες και ύποπτες εκτιμήσεις να διαμορφώσει «κλίμα» σε βάρος της αξιοπιστίας της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας.
Με αφορμή την έκβαση της διαδικασίας τηλεοπτικής εκμετάλλευσης των αγώνων Κυπέλλου Ελλάδας 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, η εταιρεία Forthnet έχει επιδοθεί στην ακατανόητη και συνεχιζόμενη τακτική έκδοσης ανακοινώσεων, κοινός παρονομαστής των οποίων είναι οι αόριστες αιτιάσεις της κατά της Ε.Π.Ο.
Υπενθυμίζουμε, απλώς, ότι η υποβληθείσα προσφορά της συγκεκριμένης εταιρείας δεν πληρούσε τη ρητά προβλεπόμενη στους ειδικούς όρους της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος κατάθεση εγγυητικής επιστολής. Συνεπώς ήταν άκυρη.
Είναι εύλογο να διερωτάται κάποιος αν η μη αποδοχή, εκ μέρους της ΕΠΟ, άκυρης προσφοράς, επιτρέπει στην Forthnet να κατηγορεί την Ομοσπονδία ότι λειτουργεί αδιαφανώς και μάλιστα με τρόπο επιζήμιο προς τα συμφέροντά της και ότι καλύπτεται πίσω από προφάσεις.
Επίσης, είναι εύλογο να διερωτάται κάποιος:
Γιατί διαφεύγει των εκτιμήσεών της, ότι σε περίπτωση παράτασης ή επανάληψης της διαδικασίας, είναι πολύ πιθανό να υπάρξει και μικρότερη τελική προσφορά; Με διπλή ζημιά για την Ε.Π.Ο., τόσο οικονομικά, όσο πολιτικά, καθώς τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΠΟ θα αντιμετώπιζαν την κατηγορία της απιστίας;
Γιατί δεν κατέθεσε την προβλεπόμενη από την πρόσκληση εγγυητική επιστολή;
Γιατί κατόπιν εορτής διαμηνύει, αρχικά μέσω των ΜΜΕ και πολύ αργότερα δι' εξωδίκου ότι «είμαστε διατεθειμένοι... να βελτιώσουμε την ήδη υποβληθείσα προσφορά μας κατά ποσοστό 10%»; Προβλέπεται αυτό από τους όρους της πρόσκλησής μας ή μας προτρέπει σε παρανομία;
Γιατί δεν κατέθεσε εξ αρχής και όχι εκπρόθεσμα και μέσω ανακοίνωσης (!), την αυξημένη κατά 10% προσφορά της;
Επιπλέον, τι θα συνέβαινε αν σε τέτοιες διαδικασίες κάθε μέρα οι όποιοι ενδιαφερόμενοι με εξώδικά τους ανεβάζουν κατά τι την αρχική ή την προηγούμενη προσφορά τους; Η διαδικασία δεν θα τελείωνε ποτέ.
Γιατί, παρά την πολυετή πείρα της σε τέτοιου είδους διαδικασίες, εγείρει την απαίτηση αποκλεισμού ενδιαφερόμενης εταιρείας εκμετάλλευσης τηλεοπτικών δικαιωμάτων; Είναι δυνατόν να αγνοεί ότι πλείστες ανάλογες εταιρείες σε όλο τον κόσμο έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε προσκλήσεις ενδιαφέροντος εκμετάλλευσης τηλεοπτικών δικαιωμάτων;
Η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία τήρησε όλες τις νόμιμες διαδικασίες στην πρόσκληση ενδιαφέροντος για την τηλεοπτική εκμετάλλευση των αγώνων Κυπέλλου Ελλάδας 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016. Επομένως, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται. Κι ακριβώς επειδή δεν έχει τίποτα να φοβηθεί, με χαρά πληροφορηθήκαμε στην πιο πρόσφατη ανακοίνωση της εταιρείας Forthnet ότι "...θα εξαντλήσει κάθε νόμιμο δικαίωμα, προκειμένου να διαφυλάξει τα συμφέροντά του, από συμπεριφορές, όπως αυτή της ΕΠΟ". Αναμένουμε...
Τέλος, καίτοι αυτονόητο, επαναλαμβάνουμε για πολλοστή φορά προς αυτήν και οιονδήποτε άλλο σύμβουλό της, οι οποίοι εισάγουν νέα ήθη στην αγορά, ότι η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία τήρησε όλες τις νόμιμες διαδικασίες και συνεπώς παραμένει αδιάφορη σε κάθε μορφής απειλή".

A_gamer
24-01-13, 03:27
o ανταγωνισμός έτσι λειτουργεί. και εγώ αν είχα μία εταιρία σαν τη nova (δεν θα το ήθελα με τπτ :D )
θα το κυνηγούσα αυτό με τον οτε και το κύπελο. ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβει μία τέτοια κινηση.
τουλάχιστον καλό για εμάς να είναι

Δεν είναι το θέμα ο ανταγωνισμός, αλλά το θράσος της Nova.

Lapetr
24-01-13, 22:43
Δεν υπάρχει θράσος όταν μιλάμε για επιχειρίσεις. Η κάθε εταιρία έχει κάθε δικαίωμα να κυνηγάει με κάθε έννομο τρόπο οτιδήποτε την πλήττει, ακόμα και για διαφυγόντα κέρδη. κι εγώ στη θέση τους το ίδιο μάλλον θα έκανα αν μιλάμε για τόσα λεφτά.

anw


Στο 1ο Διεθνές Συνέδριο Διοίκησης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου "Footballabout" που διοργανώνει η Superleague παρευρέθη ο διευθύνων σύμβουλος της Forthnet και απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό.

Ο Πάνος Παπαδόπουλος δήλωσε ότι η στήριξη στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι βασική στρατηγική του ομίλου, καθώς η επένδυσή του στο πρωτάθλημα της Superleague αποτελεί τη μεγαλύτερη επένδυση του ομίλου σε αθλητικόπεριεχόμενο.

Τόνισε, ωστόσο, ότι είναι αναγκαίο οι ελληνικές ομάδες να αναπτύξουν και άλλες πηγές εσόδων, πέρα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων και χαρακτήρισε την οικονομική κρίση ως ευκαιρία ανάδειξης και ανάπτυξης του ελληνικού ταλέντου, των Ελλήνων ποδοσφαιριστών.

Επιπλέον, ο διευθύνων σύμβουλος της Forthnet επεσήμανε ότι απόλυτη προτεραιότητα πρέπει να είναι το θέμα της ασφάλειας στα γήπεδα, ενώ κλείνοντας διεβεβαίωσε ότι σε κάθε προσπάθεια προς την βελτίωση, εκσυγχρονισμό και αναβάθμιση του ελληνικού ποδοσφαίρου, ο όμιλος Forthnet θα είναι σύμμαχος και αρωγός.Π. Παπαδόπουλος: "Η στήριξη του ελληνικού ποδοσφαίρου βασική στρατηγική της Forthnet"

http://www.inews.gr/239/p-papadopoulos-i-stirixi-tou-ellinikou-podosfairou-vasiki-stratigiki-tis-Forthnet.htm

rexdimos
27-01-13, 22:24
ξερει καποιος αν ειναι δυνατον να χρησιμοποιηθεί η καρτα του οτε με αλλον δορυφορικο αποκωδικοποιητή και αν ναι με ποιον?

Serafeim Karakostas
27-01-13, 22:28
Μόνο στον kaon παίζει η κάρτα.

davinci_
31-01-13, 18:50
Εχουμε νικητή για την Premier League και είναι ο ΟΤΕ TV!

http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=7819&Itemid=110

A_gamer
31-01-13, 21:44
Εχουμε νικητή για την Premier League και είναι ο ΟΤΕ TV!

http://digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=7819&Itemid=110


στα διάφορα δορυφορικά fora είχαν σχηματιστεί κατά κάποιο τρόπο ομάδες υποστηρικτών της μιας η της άλλης πλατφόρμας.

Ποιος υποστήριξε τη Nova στα φόρουμ που λέει; :medic:

bagoras
31-01-13, 21:44
Εκτος απο τον ΚΑΟΝ ο ΟΤΕ εχει βγαλει στην αγορα και νεωτερο αποκωδικοποιητη? καπου ειχα διαβασει αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ξερεις καποιος λεπτομερειες?

petasis
31-01-13, 22:36
Εκτος απο τον ΚΑΟΝ ο ΟΤΕ εχει βγαλει στην αγορα και νεωτερο αποκωδικοποιητη? καπου ειχα διαβασει αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ξερεις καποιος λεπτομερειες?

Αυτόν εννοείς; http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/104160-OTE-TV-Kaonmedia-HD-%28%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CE%B4%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-2013%29

vforvendetta85
31-01-13, 23:37
Αλήθεια,το σχεδόν 80άρι πιάτο δίνει ακόμα ο ΟΤΕ ή το καινούργιο 65άρι;

proffessor_x
01-02-13, 13:12
Για το αγγλικό θα σκάσει επίσημη ανακοίνωση.... :)

manicx
01-02-13, 13:33
Η Nova αδειάζει από αθλητικό περιεχόμενο. Στο τέλος ο ποδοσφαιρόφιλος απλά θα τα βάζει κάτω και θα λέει είτε 52,20 το μήνα, είτε 6 καφέδες το μήνα για να δει Super League και CHL + OTE. Ήδη τα πιάτα ΟΤΕ αυξάνουν και όπου γυρνάς, βλέπεις αρκετά. Έχω περιέργεια να δω αριθμούς συνδρομητών ειδικά τον Σεπτέμβριο 2013...

marios79
01-02-13, 13:39
Ανακοινωσε πρεμιερ λιγκ μεχρι το 2016 ο οτε tv ή κανω λαθος ???

Rage
01-02-13, 14:14
ειμαι συνδρομητης ote tv ενα μηνα σχεδον και κανω συγκριση την ποιοτητα εικονας του kaonmedia (ουτε που την ηξερα αυτη την μαρκα) με dreambox 800 se hd και δεν εχει καμια σχεση ιδια μεταδοση ote sport hd και al jazeera hd η μερα με την νυχτα πολυ χειροτερος ο ote ελπιζω συντομα να εχουμε νεωτερα για το γνωστο θεμα.....

- - - Updated - - -


Ανακοινωσε πρεμιερ λιγκ μεχρι το 2016 ο οτε tv ή κανω λαθος ??? ετσι διαβασα πιο πανω οτι τα πηρε ο οτε για 3 χρονια

johnsruro
01-02-13, 15:54
Ανακοινωσε πρεμιερ λιγκ μεχρι το 2016 ο οτε tv ή κανω λαθος ???

δεν ανακοινώθηκε ακόμα. Φήμη είναι.

2048dsl
01-02-13, 16:08
Επίσημο είναι η Premier League στoν ΟΤΕ TV θα βγεί και δελτίο τύπου μέχρι την δευτέρα το αργότερο.

http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/367226-bomba-ote-me-premier
http://www.paron.gr/typologies/?p=26353
http://www.soccerplus.gr/article/meta-kypello-ellados-premier-agglias-ston-ote

proffessor_x
01-02-13, 16:08
Την έχει πάρει σίγουρα μένει να βγει επίσημη ανακοίνωση απο το γραφείο τύπου του ΟΤΕ.

A_gamer
01-02-13, 22:52
δεν ανακοινώθηκε ακόμα. Φήμη είναι.

Δε νομίζω πως είναι μόνο φήμη.

vforvendetta85
02-02-13, 00:33
δεν ανακοινώθηκε ακόμα. Φήμη είναι.

Ναι,ναι κι ύστερα ήρθαν οι μέλισσες....

panagism
02-02-13, 02:21
Ποσο στοιχιζει η σουμα του οτε αυτη την στιγμη? Δηλαδη απεριοριστα αστικα υπεραστικα ιντερνετ 24 και η δορυφορικη οτε τν φουλ πακετο? Αν βαλω ποσο θα ερχεται το 2 μηνο?

alex24
02-02-13, 02:30
Παιζει προσφορα για νεους συνδρομητες 6 μηνες δωρο και 6 μηνες πληρωνεις για τον ΟΤΕ ΤV.Το προγραμμα που θες ειναι 31,60 για τους πρωτους 6 μηνες και μετα παει περιπου στα 36 ευρο για τους αλλους 6 οποτε βαλε και 19,90 τον μηνα μετα το πρωτο 6μηνο.Γυρο στα 56 ευρο τον μηνα.

vforvendetta85
02-02-13, 13:03
Παιζει προσφορα για νεους συνδρομητες 6 μηνες δωρο και 6 μηνες πληρωνεις για τον ΟΤΕ ΤV.

Ήταν μέχρι 31/1 η προσφορά.

Rage
02-02-13, 13:33
ειχαν προσφορα για 6 μηνες δωρεαν το ote tv και τον μηνα 31 για την 24αρα με απεριοριστα αστικα υπεραστικα χωρις κινητα μετα το 2ο εξαμηνο ανεβαινει + 5 ευρωπουλα το τλφ και το νετ και η ote tv παει στα 19,90 οποτε κανα 114 το διμηνο κομπλε μεχρι να.....δουμε φως στο γνωστο θεμα

Alekos
02-02-13, 20:56
Ήταν μέχρι 31/1 η προσφορά.

ισχυει μεχρι 28/2 ξανα

atrias
03-02-13, 01:49
που φαίνεται αυτή η προσφορά?
δε την βρήκα στα site από otenshop, otetv, γερμανό

Vitruvian78
03-02-13, 02:21
που φαίνεται αυτή η προσφορά?
δε την βρήκα στα site από otenshop, otetv, γερμανό
Οταν κανεις αιτηση τηλεφωνικα στο 13888 και επιθυμεις φορητοτητα, τοτε σου κανουν δωρο τους 6 μηνες. Διαφορετικα για τους πελατες ΟΤΕ δεν ισχυει καποια προσφορά

atrias
03-02-13, 12:41
Οταν κανεις αιτηση τηλεφωνικα στο 13888 και επιθυμεις φορητοτητα, τοτε σου κανουν δωρο τους 6 μηνες. Διαφορετικα για τους πελατες ΟΤΕ δεν ισχυει καποια προσφορά
ευχαριστώ

pan.nl
03-02-13, 13:48
Ενδιαφέρομαι για το ΟΤΕ TV Family Pack μέσω δορυφόρου στο σπίτι μου στο Άμστερνταμ (θα δηλωθεί σε όνομα συγγενή στην Ελλάδα). Τί μέγεθος πρέπει να είναι το δορυφορικό πιάτο για απροβλημάτιστη λήψη στην Ολλανδία; Είναι εύκολο να το κεντράρω μόνος μου ή θέλει επαγγελματία εγκαταστάτη; Επίσης διάβασα πως η κάρτα θα πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα στην Ελλάδα. Αν ισχύει αυτό, θα πρέπει να εγκαταστήσω το πιάτο και τα σχετικά εκεί πρώτα;

A_gamer
03-02-13, 18:30
Ενδιαφέρομαι για το ΟΤΕ TV Family Pack μέσω δορυφόρου στο σπίτι μου στο Άμστερνταμ (θα δηλωθεί σε όνομα συγγενή στην Ελλάδα). Τί μέγεθος πρέπει να είναι το δορυφορικό πιάτο για απροβλημάτιστη λήψη στην Ολλανδία; Είναι εύκολο να το κεντράρω μόνος μου ή θέλει επαγγελματία εγκαταστάτη; Επίσης διάβασα πως η κάρτα θα πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα στην Ελλάδα. Αν ισχύει αυτό, θα πρέπει να εγκαταστήσω το πιάτο και τα σχετικά εκεί πρώτα;

Δε νομίζω πως θα επιτρέψουν οι mods οδηγίες για κάτι τέτοιο (ως παράνομο)... :hmm:

petasis
03-02-13, 18:41
Για να ενεργοποιηθεί η κάρτα, απλά παίρνεις τηλέφωνο, και στην ενεργοποιούν. Το τι πιάτο χρειάζεσαι, είναι ότι ισχύει εκεί για λήψη του δορυφόρου.
Στα δορυφορικά, όσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερο, μιας και θα έχεις και κακοκαιρία εκεί. Δεν θα έβαζα μικρά (60-80) ούτε εδώ.

gkamared
04-02-13, 00:46
Για 2 διαφωρετικες τηλεωρασεις εχει εξοπλησμο παιδια η ποιοτητα τι λεει? Το λεω αυτο επειδη ενα φιλος μου το εβαλε μεσω connex και το εβγαλε, η nova δεν εχει της επομενες διοργανωσεις της uefa και της euroleague, εαν εναι τοσο καλος γιατι δεν τα πηρε?

- - - Updated - - -

Για 2 διαφωρετικες τηλεωρασεις εχει εξοπλησμο παιδια η ποιοτητα τι λεει? Το λεω αυτο επειδη ενα φιλος μου το εβαλε μεσω connex και το εβγαλε, η nova δεν εχει της επομενες διοργανωσεις της uefa και της euroleague, εαν εναι τοσο καλος γιατι δεν τα πηρε?Μη

marios79
04-02-13, 01:08
Για 2 διαφωρετικες τηλεωρασεις εχει εξοπλησμο παιδια η ποιοτητα τι λεει? Το λεω αυτο επειδη ενα φιλος μου το εβαλε μεσω connex και το εβγαλε, η nova δεν εχει της επομενες διοργανωσεις της uefa και της euroleague, εαν εναι τοσο καλος γιατι δεν τα πηρε?

- - - Updated - - -

Για 2 διαφωρετικες τηλεωρασεις εχει εξοπλησμο παιδια η ποιοτητα τι λεει? Το λεω αυτο επειδη ενα φιλος μου το εβαλε μεσω connex και το εβγαλε, η nova δεν εχει της επομενες διοργανωσεις της uefa και της euroleague, εαν εναι τοσο καλος γιατι δεν τα πηρε?Μη

Δεν εχει εξοπλισμο για δυο διαφορετικες τηλεορασεις, ουτε Pvr. Μπορεις να βλεπεις με εναν δεκτη το ιδιο καναλι σε δευτερη tv με πατεντα.

panagism
04-02-13, 01:12
παιδια για την εγκατάσταση του πιάτου μπορώ να την κάνω μόνος μου στις 9Ε.Kάτι ξέρω...είναι εύκολη η στόχευση σχετικά με την αντίστοιχη της νόβα?

marios79
04-02-13, 01:18
παιδια για την εγκατάσταση του πιάτου μπορώ να την κάνω μόνος μου στις 9Ε.Kάτι ξέρω...είναι εύκολη η στόχευση σχετικά με την αντίστοιχη της νόβα?

Αν εχεις πεδιομετρο ολα ευκολα ειναι.

panagism
04-02-13, 01:27
ένα satfinder είχα χρησιμοποιήσει για τον hotbird και δεν είχα πρόβλημα...με αυτόν τι παίζει?

sdikr
04-02-13, 01:32
ένα satfinder είχα χρησιμοποιήσει για τον hotbird και δεν είχα πρόβλημα...με αυτόν τι παίζει?

Αν έχεις βάλει νοβα, μπορείς άνετα και αυτό, είναι εύκολος δορυφόρος

panagism
04-02-13, 01:48
Οκ ...μακαρι να κατσει...

Vitruvian78
04-02-13, 22:54
Η αίσθηση μου είναι οτι το πακετο της Nova είναι πιο ποιοτικο απο αυτο του ΟΤΕ. Στην Νova μπορείς να γραψεις κατι στο σκληρό, το History Channel ειναι πολυ καλυτερο, εχει πιο δημοφιλη δορυφορικα καναλια...

vforvendetta85
04-02-13, 23:56
Η αίσθηση μου είναι οτι το πακετο της Nova είναι πιο ποιοτικο απο αυτο του ΟΤΕ. Στην Νova μπορείς να γραψεις κατι στο σκληρό, το History Channel ειναι πολυ καλυτερο, εχει πιο δημοφιλη δορυφορικα καναλια...

Πες μου σε παρακαλώ,ποιο πακέτο της Νόβα έχεις;

marios79
05-02-13, 00:17
Πες μου σε παρακαλώ,ποιο πακέτο της Νόβα έχεις;

Οποιο κ να εχει, δεν μπορω να συμφωνησω με τον φιλο vitruvian!!!

vforvendetta85
05-02-13, 00:36
Οποιο κ να εχει, δεν μπορω να συμφωνησω με τον φιλο vitruvian!!!

Άσ' τον να μας πει,θα έχει ενδιαφέρον.

marios79
05-02-13, 13:24
Άσ' τον να μας πει,θα έχει ενδιαφέρον.

Σιγουρα να μας πει ο φιλος, αλλα πραγματικα υπαρχει τεραστιο χασμα ποιοτητας μεταξυ των δυο υπηρεσιων κ γι αυτο ηταν κ η παρεμβαση μου....... κ υπηρξα κ συνδρομητης κ των δυο!

gkamared
05-02-13, 16:16
Εγω μηλαω κυριως για connex-tv, δεν κανω προπαγανδα.Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα ακομα παιζουμε με adsl και για να λειτουργησει το internet tv η internet protocol tv θελει μεγαλυτερο απο 24mbs .Εκτος εαν στην περειοχη σας εχετε VDSL που αυτο ειναι αλλο,εγω ειμαι συνδρομητης της nova δεν ειναι κακο και σκεφτομαι να αλλαξω παροχο αλλα, αν η ποιοτητα ειναι χαλια, για ποιο λογω να αλλαξω? Καποιος ειπε μπωρο να βλεπω δευτερη tv με πατενα τι θελει να πει ο ποιητης

sdikr
05-02-13, 16:20
Εγω μηλαω κυριως για connex-tv, δεν κανω προπαγανδα.Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα ακομα παιζουμε με adsl και για να λειτουργησει το internet tv η internet protocol tv θελει μεγαλυτερο απο 24mbs .Εκτος εαν στην περειοχη σας εχετε VDSL που αυτο ειναι αλλο,εγω ειμαι συνδρομητης της nova δεν ειναι κακο και σκεφτομαι να αλλαξω παροχο αλλα, αν η ποιοτητα ειναι χαλια, για ποιο λογω να αλλαξω?

4mbit θέλει, κάτι που το έχεις στην Ελλάδα, η ποιότητα είναι μια χαρά για sd περιεχόμενο

marios79
05-02-13, 16:43
Καποιος ειπε μπωρο να βλεπω δευτερη tv με πατενα τι θελει να πει ο ποιητης

Πολυ κακως ο οτε δεν εχει προβλεψει (ακομα, οπως φανταζομαι.....) την θεαση σε δευτερη tv αλλα μπορει να το κανει καποιος απο την εξοδο scart κ ενα modulator! (βλεποντας το ιδιο καναλι εννοειτε)
Αν δεν κανω λαθος, ουτε κ η νοβα ειχε PVR στο πρωτο 7/8μηνο της λειτουργιας της! (μιλαω για το δορυφορικο)
Κακα τα ψεματα, ο οτε εχει μια επιθετικη πολιτικη κ προς στιγμη του βγαινει......Ο ανταγωνισμος ειναι δυσκολο πραγμα κ παντα προς οφελος του καταναλωτη!

johnsruro
05-02-13, 17:31
έπεσα πάνω σε αυτό διαβάζοντας για τα δικαιώματα της premier

...
Βέβαια όλα τα παραπάνω αποτέλεσαν προϊόν δημοσιευμάτων της εποχής
που ουδέποτε προχώρησαν σε περαιτέρω δικαστική διερεύνηση. Ο κ.
Κοτιώνης εξάλλου εξακολουθεί και χαίρει της εκτίμησης της αγοράς
κερδίζοντας συνεχώς δουλειές του Κράτους παρά την κρίση, γεγονός που
αποδεικνύει την εμπιστοσύνη που του έχει το εγχώριο πολιτικό σύστημα.
Αυτή η προτίμηση από μόνη της πιστοποιεί το ότι η Bold έχει μέλλον.
Ένα μέλλον όμως το οποίο υποθηκεύει το μέλλον της υπόλοιπης αγοράς
κι αυτό διότι ο ΟΤΕ νμονοπωλιακά αποφασίζοντας ανανεώνει διαρκώς
τις διαφημιστικές συμβάσεις της Bold εδώ και πέντε περίπου χρόνια,
λόγω της σχέσης Τσαμάζ – Κοτιώνη, δίχως προηγούμενες διαγωνιστικές
διαδικασίες. Ταυτόχρονα και το μοντέλο του ΟΤΕ TV έχει κοπεί και
ραφτεί επάνω στον κ. Κοτιώνη ή για την ακρίβεια επάνω στον γιο του
Στέλιο, ο οποίος με παρένθετη εταιρεία πουλάει τηλεοπτικά δικαιώματα
στην συνδρομητική τηλεόραση του τηλεπικοινωνιακού φορέα.

http://www.dou.gr/articlext.php?a=4630900
είμαι περίεργος?

A_gamer
05-02-13, 22:17
Για FUD μου μοιάζει, αλλά δεν αποκλείω να έχει κάποια βάση στην πραγματικότητα.

Φυσικά, μέχρι να εμφανιστούν περισσότερα στοιχεία (χλωμό), θα αγνοήσω το άρθρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.