PDA

Επιστροφή στο Forum : αυξημενο ping σε games



dimitris8
24-01-13, 11:17
καλη μερα παιδια ειμε νεος εδω απο την αρχη του χρονου ανηκω στο δικτυο της forthnet εχω ενα προβλημα σχετικα με το πινκ μου σε on lline game καλοδεχουμενη οπια δηποτε βοηθεια..
αρχικα η ιστορια ξεκινισε οταν εκανα ping μεσα στο game που ασχολουμαι ευλεπα απο 128 ms εος 150-160ms και οσο να νε ειχα μια Α καθυστεριση αναμεσα στα skill διαβασα αρκετα ρθρα στο νετ και καταληξα να παρω τηλεφωνο τον παροχομου να κανει κ αυτος καπιες δοκιμες και καταληξαμε στο οτι πρεπει να μπει fast path mode μου στελνουν μηνημα πος μπηκα σε fast μπενω να τσεκαρω ping απο γραμη εντολων ολλα καλα ολλα ωραία κατευασμενο σε ολες τις σελδες το ping κατα το ήμισυ μπενω in game να δω χρονους υπολογηζα να εχω κατευει εστο στα 100 ping αλλα στο game το πινγ εκτοξεφτηκε 160 και πανο :/ την ηδια ωρα μπενω με του γειτονα μου που εχει οτε και οχι failnet και πεζω με 90 ping και τον πιανω κ με μια γραμη σημα...

καθε βοηθεια καλοδεχουμενη δεν ειμε κανενας γνωστής ουτε τα παω πολυ καλα με ωρολογειες

υ.γ. δοκιμασα καπια προγραματα μηπος και το μειοσουν αλλα δεν κανουν τπτ δυστηχος

Cleffekt
24-01-13, 11:30
Στο ping παίζει σημαντικό ρόλο και ο internet provider. Για gaming ο ΟΤΕ έχει το καλύτερο

mugen
24-01-13, 19:36
Σε τι παιχνιδι?
εγω να σου πω οτι με ΟΝ επαιζα στα 80-110 ms σε WOW.. fast path.
τωρα με φορθνετ εχω σταθερα 60-66 ms. default κιολας. μπηκε χτες και ειναι μεγαλη η διαφορα. αντι να κραζεις λοιπον θα ελεγα να δεις και αλλους παραμετρους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.