PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη εξυπηρέτηση forthnet



fix1987
25-01-13, 18:23
Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω με αυτήν την εταιρεία .
Εκανα αίτηση 10 Δεκεμβρίου ενώ ήμουν συνδρομητής cyta , στο nova Christmas offer.
Η υπηρεσία μου υποτίθεται ότι ενεργοποιήθηκε 23 Ιανουαρίου . Είμαι χωρίς τηλέφωνο και ΙΝΤΕΡΝΕΤ απο τότε και ενώ τους έχω στείλει 5 φορές έμαιλ δεν με έχει ενημερώσει κανείς ακόμα για ποιο λόγω δεν έχω ακόμα τηλέφωνο .
Παίρνω τηλ απο το κινητό μου και χρεώνομαι και έχει μέσο όρο αναμονής 30 λεπτά . Ελεος .
Καταριεμαι την ώρα και την στιγμή που άλλαξα την cyta. Ηξερα ότι είναι απατεώνες αλλά όχι και τόσο αλητια πια.
Δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω καθώς παραδίδω την πτυχίακη μου την άλλη βδομάδα και δεν μπορώ να την συνεχίσω λόγω έλλειψης ιντερνετ.
Σκέφτομαι να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤ αλλά να μου πείτε και αυτοί τι να κάνουν .
Μακρυά απο αυτήν την εταιρεία παιδιά , μακρυά .

Lapetr
25-01-13, 21:16
30 λεπτά αναμονής? Πολλά νομίζω είναι! κόψε κάτι. Και όταν σου μιλήσανε τι σου είπαν? γιατί αν περιμένες 30 λετπα και το έκλεισες, τσάμπα τα λεφτά που έδωσες!

nikar
25-01-13, 23:51
Σε μένα το nova Christmas offer ενεργοποιήθηκε 31 Δεκεμβρίου και ακόμη δεν εχω τηλέφωνο και internet

vaggelakhs
26-01-13, 01:53
Παίρνω τηλ απο το κινητό μου και χρεώνομαι και έχει μέσο όρο αναμονής 30 λεπτά . Ελεος .

Μακρυά απο αυτήν την εταιρεία παιδιά , μακρυά .

Τουλάχιστον αντί να παίρνεις το 13831 κάλεσε το 2119552000 πού είναι ακριβώς το ίδιο αλλά με αστική χρέωση,και αν έχεις απεριόριστα σταθερά στο κινητό σου δεν θα χρεώνεσαι.

Τώρα όσο για το μακρυά από αυτούς , είναι τελείως υποκειμενικό γιατί σε άλλους και σε μένα η ενεργοποίηση της γραμμής μου έγινε στα προγραμματισμένα όρια πού μου είχαν πει και είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτά πού μου προσφέρουν μέχρι στιγμής.

haniabal
27-01-13, 17:05
Όσοι γνωστοί μου επωφελήθηκαν από αυτή την προσφορά τους είχε συνδεθεί το τηλέφωνο από το Δεκέμβρη κιόλας και οι αποκωδικοποιητές ήρθαν μέσα στον Γενάρη. Πάρε τηλ ή στο κατάστημα καλύτερα και πίεσε τους.

pat122
28-01-13, 14:48
Τώρα όσο για το μακρυά από αυτούς , είναι τελείως υποκειμενικό γιατί σε άλλους και σε μένα η ενεργοποίηση της γραμμής μου έγινε στα προγραμματισμένα όρια πού μου είχαν πει και είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτά πού μου προσφέρουν μέχρι στιγμής.

και εγώ μία απο τα ιδια. ο father είχε παρει το xmas offer και τον συνδέσαν πιο γρήγορα αποτι φανταζόμουν και το τηλέφωνο θα πρέπει να κοπηκε για λίγα λεπτά

fix1987
29-01-13, 20:35
Σε μένα το nova Christmas offer ενεργοποιήθηκε 31 Δεκεμβρίου και ακόμη δεν εχω τηλέφωνο και internet

Μια από τα ίδια φίλε μου. Και πληρώνω σαν Μ.....ς τα πάγια.
Είναι μεγάλοι απατεώνες. Τώρα με πήραν και μου παν ότι η εκτιμώμενη ημερομηνία είναι 07/02 ενώ πριν μου λέγανε 23/01
και έχω κάνει αίτηση από τις 6 δεκεμβρίου.

Iordan
29-01-13, 22:18
Κι εγώ οι μόνες καθυστερήσεις που είχα ακούσει ήταν στον εξοπλισμό και διάβαζα ότι οι ενεργοποιήσεις των γραμμών γινόντουσαν σε κανονικούς χρόνους.
Σου έχουν πει γιατί καθυστερούν;

307KillPC
31-01-13, 19:32
Ξερει κανεις αλλο τηλεφωνο για πιο αμεση επικοινωνια;

Sovjohn
31-01-13, 21:52
Δεν υπάρχει, αλλά:

Το 2119552000 και το 2111008000 σας πάνε στο 13831.

Το 8001009000 σας πάει στην Τ.Υ. του 13831. Δεν είναι ανάγκη να χρεώνεστε αν δεν έχετε τηλέφωνο.

Αν πάλι έχετε τηλέφωνο αλλά όχι πλήρως ενεργοποιημένο (παίρνει αστικά, δεν παίρνει κινητά), με τα παραπάνω νούμερα θα μπορείτε να καλέσετε.

307KillPC
31-01-13, 22:32
οκ φίλε μου, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

gkamared
02-02-13, 11:51
Κοιτα εαν εκανες την συνδενση μετα απο κληση επεσες θυμα απατης αλλα δεν μπορω και εγω να τους ποιασο λες να το κληνουν το μαγαζη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.