PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol + hol my tv + wifi προβληματα



vstratis
27-01-13, 19:49
Εδω και καιρο και κυριως μετα την ενεργοποιηση της Hol My tv (αν και πριν δεν ηταν και πολυ καλυτερα) εχω συνεχεις αποσυνδεσεις στο wifi μονο. Εχουν κανει διαφορες παραμετροποιησεις απο το support στο ρουτερ (cellpipe 7130) και βελτιωση δεν ειδα. Υπαρχει - δοκιμασμενος - καποιος αλλος - καλυτερος - ρουτερ που να παιζει ΜΑΖΙ και με hol my tv? Ειτε ειναι αλλος της Hol (για να 'απαιτησω' αλλαγη), ειτε αλλης εταιριας για να αγορασω μονος μου. Ευχαριστω!

vaggelakhs
28-01-13, 00:53
Κατά 90% είναι προβληματικό απο τη αρχή το cellpipe σου γιατί και εγώ όταν έιχα HOL πάντα στο Wifi μου έβγαζε περιορισμένη προσβασιμότητα με ό,τι παραμετροποίηση και ας είχα προσπαθήσει (να του αλλάξω κανάλι εκπομπής κλπ..) , απαίτησε -και όχι ζήτησε- αλλαγή σε ένα πιο αξιοπρεπή router για να βρείς άκρη..εμένα δεν μου το αλλάξανε και έφυγα και γιάυτό το λόγο..

Vitruvian78
28-01-13, 11:35
Κι εγώ αυτο πιστεύω οτι το ρούτερ σου έχει πρόβλημα, οπότε ζήτα να στο αλλάξουν. Λογικά πρεπει να το κανουν διοτι υπάρχουν καταγεγγραμμένες δηλώσεις του προβλήματος και προσπάθεια επίλυσης απο την εταιρεία. Οποτε πρεπει να σου το αντικαταστήσουν....

vstratis
28-01-13, 12:09
ευχαριστω παιδια, αυτο εκανα και θα μου στειλουν νεο. Να δουμε.

bathan
11-02-13, 17:32
Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κανένα θέμα ασυμβατότητας του hol tv με τον netfaster2 ;
Οταν έχω πάνω το netfaster2 δεν παίζει το hol tv και αναγκαστικά πρέπει να βάλω το netfaster3 πράγμα που δεν θέλω γιατί έχει χάλια wifi και έχω όλο αποσυνδέσεις.

Vitruvian78
12-02-13, 11:03
Εγω το netfaster2 έχω και λειτουργει μια χαρά με το hol tv. Βάλε το στη γραμμη και πάρε τηλέφωνο στην Τεχνική Υποστήριξη να το κοιτάξουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.