PDA

Επιστροφή στο Forum : ericsson adsl modem



JaM
14-06-04, 13:35
Καλησπέρα. Έχω βρει ένα adsl modem της Ericsson μοντέλο AT314. έτσι γράφει πάνω δηλαδή. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχει ούτε cd ούτε manual έτσι ώστε να μπορέσω να το συνδέσω. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας μου πει. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

del_ahmettt
14-06-04, 16:17
Υποθέτω οτι θα εχεις ψαξει στο site της εταιριας ή στο Google τελοσπαντων!
Η μόνη λύση ειναι μαλλον να στειλεις mail στο support.
Αν και νομίζω οτι λιγο πολυ ολα modems στις βασικες ρυθμίσεις (αυτες που αρκουν για να συνδεθεις) ίδια είναι!
Βασικά ερωτηματα που πρεπει να θεσεις:
α)Για τη τυπο/χαρακτηριστικα xDSL/γραμμης κάνει(ειδικα αν το εχεις φερει απο εξωτερικο)
β)Πως μπορεις να εχεις προσβαση στο configuration? (web interface εχει?)

H Ericsson ειναι καλή μόνο εκει που δεν υπάρχουν καλώδια... :(

UGF_GreekMind
15-06-04, 00:36
Ούτε το support θα κάνει δουλειά...

http://www.much.net/dubaichat/alerts/2000.11.05.alerts.updates.html

"LM Admin@Antiproxy.com wrote on April 11, 2001 at 13:23:53 :

Hola! i just got this feedback from Ericsson Technologies when i had asked for the technical white papers of the AT 314 DSL Transceiver ( the module that Etisalat Provides to be used with the `Discontinued` ENI 3010 ATM Adapter ) Read on: Dear Sir , Thank you for contacting Ericsson Customer Services. No technical documentation is available. The product (AT314 ADSL Modem) has been discountinued and will be replaced at ALL customers during the next few months, this is valid for UAE customers as well. Best regards, this simply means that all the ADSL Modems that Etisalat is providing is now Officially Discontinued!"

Που πήγες και "ξετρύπωσες" αυτό το modem βρε θηρίο ;;;

chatasos
15-06-04, 01:34
H Ericsson ειναι καλή μόνο εκει που δεν υπάρχουν καλώδια... :(

Πάντως πρέπει να έχει βγάλει τα μικρότερα dslams. Σε μέγεθος είναι σαν απλά modems :shock: :shock: :shock:

JaM
15-06-04, 13:58
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Το modem το βρήκε ένας φίλος μου και ήθελα να δω αν γίνεται να το χρησιμοποιήσω σαν κανονικό modem και απλά να πάρω μια adsl σύνδεση. Πάω να δω το site

del_ahmettt
15-06-04, 15:19
Xμ!Πιο σπανιο μοντεμ στομν πλανήτη δεν πρεπει να υπαρχει :shock: !
:Απο περιεργεια το googlαρα και η καλύτερη πληροφορια που βρήκα(εκτος αυτη που ο τυπος απο τα ΗΑΕ, περιγραφει το πρόβλημά του) ειναι αυτή (http://www.networld.pl/pps/produkt.asp?t=modxdsl&i=27)(όποιος ξερει ...πολωνεζικα μπορει να βοηθήσει :mrgreen: )

JaM
16-06-04, 09:17
Δυστυχώς το τσάμπα δεν ήταν καλό αυτή την φορά. Πολύ χαρά για το τίποτα. Εμένα πάντως από την αρχή κάτι δεν μου άρεσε και να που βγήκε. Τέλος πάντων το ζητούμενο είναι ότι μάθαμε κάτι. Η Ericsson είναι χάλια εταιρία……μου έρχονται και κάποιες παροιμίες στο μυαλό μου όπως όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι.

UGF_GreekMind
16-06-04, 09:18
Γιατί το λες αυτό ;

JaM
17-06-04, 09:39
Το λέω γιατί δεν κατάφερα να το κάνω να δει internet. Όσους γνωστούς και να ρώτησα τίποτα. Έχω νευριάσει πολύ. Ευτυχώς βλέπω την Ελλάδα και μου περνάνε τα νεύρα. Μακάρι να παίζαμε πάντα έτσι

@ ADSLgr.com All rights reserved.