PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind , Tί μου προσφέρανε και πήγα

gmezertz
28-01-13, 17:24
Καλησπέρα σε όλους

Με πήρε τηλέφωνο μιά κυριά και με πρόσφερε

-24άρι Ιντερνετ
-300 προς όλους,διαμοιρασμένα μεταξύ κινητού και σταθερού (έχω εδώ και χρόνια wind κινητό)
-350ΜΒ Ιnternet στο κινητό μου
-Απεριόριστα Αστικά/Υπεραστικά
-Χωρίς Τέλη Ενεργοποίησης

41,30 τελική με τέλη συνδρομητή και ΦΠΑ κλπ

Τώρα,επειδή την 24αρα (15 συγχρονίζει απο ΟΝ Telecoms) την μοιράζω 3χλμ Ασύρματα, Σημείο1 <---> Σημείο2 (ξέρετε τώρα, γονείς+γώ) σκέφτομαι να κάνω και το άλλο,άν βρώ χρόνο βέβαια.

Στα 2 χιλιόμετρα είναι ο κολλητός απο τον οποίο θα πάρω και απο κεί Internet , οπου εκείνος έχοντας ΗΟL θα κάνω και ένα κουτί για Load Balancing σε περίπτωση που δέν παίζει σωστά η Wind.

Αυτά.Ηθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου μαζί σας.

Πώς την βλέπετε τη προσφορά?
:hmm:

Καλαμαριά,Θεσσαλονίκη

cakavera
28-01-13, 19:44

Καλο θα ηταν να παρεις τηλεφωνο εσυ στη wind να επιβεβαιωσεις αν ισχυει αυτη η προσφορα.

mephisto
28-01-13, 20:21
Ζητά την προσφορά γραπτώς.

villasg
28-01-13, 20:47
Τραβα σε μαγαζι wind Και παρτο γραπτως

RASTAVIPER
29-01-13, 11:40
Παιδιά τα ίδια λέγαμε και στο άλλο θέμα με την καταγγελία.
Ξέρετε εσείς καμία εταιρία να δίνει γραπτή προσφορά πακέτο σταθερά+ κινητά;

PerseasG
29-01-13, 15:27
Κάλεσε τα κεντρικά και ρώτα εάν ισχύει κάτι τέτοιο.

Η εν λόγω εταιρία, παίζει να έχει το ρεκόρ καταγγελιών στην ΕΕΤΤ.

Iordan
29-01-13, 21:38
Κάνε τηλεφωνάκι να το σιγουρέψεις και παρτο γραπτά. Την έχει πατήσει πολύς κόσμος.

gmezertz
30-01-13, 00:17
Η Εταιρία είναι τηλεπωλήσεων , τους εψαξα,λέγονται "Ωθηση" , πήρα το Ονομα της Πωλήτριας , μου έστειλε την αίτηση,εχτές ήρθε το ρούτερ , η ΟΝ που είχα ακόμα παίζει σταθερά. Κωδικοί δέν ήρθαν ακόμα,δέν το έχω στήσει το ρούτερ ακόμα....

Θα σας ενημερώνω για τις εξελίξεις...

RASTAVIPER
30-01-13, 08:32
Τελικά πήγες ή δεν πήγες ακόμα;

nikosmelt
30-01-13, 12:07
Η συγκεκριμένη προσφορά πάντως έπαιζε στην wind, την έχω και εγώ εδώ και 1 περίπου μήνα, απλά εμένα μου βγαίνει στα 51 ευρώ, λόγω του ότι δεν ήμουν νέος πελάτης. Τώρα βέβαια για πιο λόγο ένας πελάτης που είναι χρόνια σε μια εταιρία και έχει πληρώσει ένα κάρο λεφτά να μην δικαιούται αυτήν την έκπτωση, είναι κάτι που μόνο οι εταιρίες γνωρίζουν..

PerseasG
30-01-13, 13:59
Η συγκεκριμένη προσφορά πάντως έπαιζε στην wind, την έχω και εγώ εδώ και 1 περίπου μήνα, απλά εμένα μου βγαίνει στα 51 ευρώ, λόγω του ότι δεν ήμουν νέος πελάτης. Τώρα βέβαια για πιο λόγο ένας πελάτης που είναι χρόνια σε μια εταιρία και έχει πληρώσει ένα κάρο λεφτά να μην δικαιούται αυτήν την έκπτωση, είναι κάτι που μόνο οι εταιρίες γνωρίζουν..

Κάνε μία αίτηση σε άλλον πάροχο και θα σε καλέσουν για μείωση παγίου που ο νέος συνδρομητής δεν θα δει με την καμία.

Οι προσφορές για νέους συνδρομητές, το λέει και η λέξη, είναι μόνο για νέους.

Ο παλιός όμως είναι αλλιώς

theopan
30-01-13, 15:11
Κωδικοί δέν ήρθαν ακόμα,δέν το έχω στήσει το ρούτερ ακόμα....

Μην περιμένεις κωδικούς. Δεν υπάρχουν στη Wind. Το πολύ πολύ (αν έχεις δώσει κινητό που το παρακολουθείς) να σου έρθει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.

Ανέκαθεν π&$&*( τους παλιούς όλοι οι πάροχοι! Πάντα ήταν καλύτερες οι προσφορές για νέους! Επειδή νέους συνδρομητές ήθελαν να τραβήξουν και τους παλιούς τους είχαν σίγουρους. Τώρα αν άλλαξε κάτι τελευταία δεν ξέρω. Δεν έχω ακούσει/δει πάντως κάτι ιδιαίτερο...

techgirl
30-01-13, 16:59
Κάνε μία αίτηση σε άλλον πάροχο και θα σε καλέσουν για μείωση παγίου που ο νέος συνδρομητής δεν θα δει με την καμία.

Οι προσφορές για νέους συνδρομητές, το λέει και η λέξη, είναι μόνο για νέους.

σωστός! με αυτό το κολπάκι σου δίνουν παπάδες!

PerseasG
30-01-13, 18:03
σωστός! με αυτό το κολπάκι σου δίνουν παπάδες!

Κωλοτούμπες κάνουν και τιμές που νέος συνδρομητής δεν θα δει.

theopan
30-01-13, 21:51
Κωλοτούμπες κάνουν και τιμές που νέος συνδρομητής δεν θα δει.

Καλές οι "κωλοτούμπες" αλλά κάτι συγκεκριμένο υπάρχει; Πληρώνω π.χ. εγώ 24€/μήνα (με "όλα σε ένα") για απεριόριστα σταθερά και ίντερνετ για πάντα (όχι για 1 χρόνο όπως την τώρα ισχύουσα online προσφορά). Το να κόψουν 3-4€ σε αυτό το 24 και να πάω στα 20 άντε στα 19 ευρώ, δεν το θεωρώ "κωλοτούμπα" λοιπόν σε καμία περίπτωση. Γιατί πολύ απλά υπογράφω να μου κάτσουν στο σβέρκο άλλους 12 μήνες, ενώ ήμουν ευχαριστημένος σχετικά μέχρι το Νοέμβρη, από το Δεκέμβρη ως τώρα, έφτασα στο παρά ένα 2-3 φορές να τους στείλω στο δι@ολο και να πάω αλλού με τα μαζεμένα προβλήματα και το τέλος πρόωρης φυγής δεν είναι αστείο στη wind (κάπου 160€ για τον πρώτο καιρό). Συνεπώς για πενταροδεκάρες μείωση δεν το ρισκάρω. Έχεις υπόψη σου κάτι που να κάνει τη διαπραγμάτευση να αξίζει;

PerseasG
31-01-13, 12:25
Καλές οι "κωλοτούμπες" αλλά κάτι συγκεκριμένο υπάρχει; Πληρώνω π.χ. εγώ 24€/μήνα (με "όλα σε ένα") για απεριόριστα σταθερά και ίντερνετ για πάντα (όχι για 1 χρόνο όπως την τώρα ισχύουσα online προσφορά). Το να κόψουν 3-4€ σε αυτό το 24 και να πάω στα 20 άντε στα 19 ευρώ, δεν το θεωρώ "κωλοτούμπα" λοιπόν σε καμία περίπτωση. Γιατί πολύ απλά υπογράφω να μου κάτσουν στο σβέρκο άλλους 12 μήνες, ενώ ήμουν ευχαριστημένος σχετικά μέχρι το Νοέμβρη, από το Δεκέμβρη ως τώρα, έφτασα στο παρά ένα 2-3 φορές να τους στείλω στο δι@ολο και να πάω αλλού με τα μαζεμένα προβλήματα και το τέλος πρόωρης φυγής δεν είναι αστείο στη wind (κάπου 160€ για τον πρώτο καιρό). Συνεπώς για πενταροδεκάρες μείωση δεν το ρισκάρω. Έχεις υπόψη σου κάτι που να κάνει τη διαπραγμάτευση να αξίζει;

Το να σου κόψουν 3 ή 4 ευρώ το θεωρείς λίγο? Συγνώμη αλλά και η εταιρία πρέπει να έχει και κερδοφορία , όχι να σου δίνει με 10 ευρώ το μήνα το πάγιο και να μειώνει το επίπεδο της τεχνικής εξυπηρέτησης κτλπ. επειδή δεν βγαίνει οικονομικά. Οπότε τα 3 ή 4 ευρώ ΜΕΙΟΝ είναι μία χαρά οικονομία. Επίσης όπως είπες δεσμεύεσαι για ένα έτος , κάτι σωστό για την εταιρία μιας και κάνει μείωση τιμής. Εάν έχεις προβλήματα όμως και δεν βγάζεις άκρη τότε σου συνιστώ να μην μπεις καν στην διαδικασία. Η αγορά είναι ελεύθερη και με καλές τιμές. Ότι πληρώνεις, παίρνεις. Επίσης με τα τέλη πρόωρης αποσύνδεσης μπορείς να μην τα χρεωθείς εάν έχεις τεχνικά θέματα και κάνεις και καταγγελία, αναγράφονται όλα στο συμβόλαιο σου

theopan
31-01-13, 15:49
Ναι, τα 3-4 ευρώ τα θεωρώ λίγα για να μπω στη διαδικασία να ασχοληθώ. Όχι γιατί μου περισσεύουν, αλλά γιατί είναι πολύ επικίνδυνοι καιροί για δεσμεύσεις. 12 μήνες δέσμευση σήμερα σε οποιονδήποτε και για οτιδήποτε, με το δεδομένο ότι οι εξελίξεις τρέχουν κάθε μέρα και δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει αύριο το πρωί είναι μεγάλο τίμημα. Είναι μεγάλο προνόμιο το να είσαι ελεύθερος από δεσμεύσεις αυτό τον καιρό. Το ξέρω, συμφωνώ και το έχω γράψει εδώ και καιρό κι εγώ ότι αγγίζουμε ή αγγίξαμε τα κάτω όρια πτώσης των τιμών πλέον κάτω από τα οποία δε μπορούν να επιβιώσουν οικονομικά οι πάροχοι.

PerseasG
31-01-13, 17:05
Xωρίς δέσμευση δεν θα βρεις πουθενά όμως,οπότε ή αλλάζεις οικονομικότερο πάροχο (πάλι με δέσμευση φυσικά) ή ζητάς μείωση παγίου ή παραμένεις με το πακέτο που έχεις. Σε κάθε περίπτωση η αλλαγή παρόχου συνοδεύεται από δέσμευση.Για εμένα 3 ή 4 ευρώ είναι οικονομία:)

gmezertz
31-01-13, 22:55
To Σαββατο θα πάω να κοτσάρω το καινούργιο Ρουτερ , να δώ τί κάνει.Μήνυμα δέν με ήρθε ακόμα , αλλα η ΟΝ Telecoms παίζει κανονικότατα.
Ζητώ συγνώμμη για την καθυστέρηση , αλλα εχω πήξει στη δουλειά...
Θα σας ενημερώσω το Σάββατο!

pansar
01-02-13, 13:55
Η WIND, με το που θα κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο για να φύγεις, θα σε πάρει τηλέφωνο και θα σου δώσει την καλύτερη προσφορά που μπορείς να βρεις.......

ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΌ ΤΗΝ WIND.

Αν δεν έχεις πρόβλημα, κάντο. ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ..........

zakk75
01-02-13, 22:26
Η προσφορα παντως ισχυει. Την εχω ενα μηνα τωρα απο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ Wind. H ενεργοποιηση εγινε σε 20 μερες οπως μου ειπαν.

techgirl
05-02-13, 21:40
[QUOTE=gmezertz;4960455]Καλησπέρα σε όλους

-24άρι Ιντερνετ
-300 προς όλους,διαμοιρασμένα μεταξύ κινητού και σταθερού (έχω εδώ και χρόνια wind κινητό)

Ισχύει ! και εμένα σήμερα το ίδιο ακριβώς μου προσέφεραν σε κατάστημα -και γραπτώς το έχω- γιατί θέλω να άλλαξω το πρόγραμμα στη μάνα μου...Δεν είναι καθόλου κακό να έχεις και σταθερό και ίντερνετ και κινητό με μόλις 41 ευρώ νομίζω...

RASTAVIPER
05-02-13, 23:54
[QUOTE=gmezertz;4960455]Καλησπέρα σε όλους

-24άρι Ιντερνετ

Ισχύει ! και εμένα σήμερα το ίδιο ακριβώς μου προσέφεραν σε κατάστημα -και γραπτώς το έχω- γιατί θέλω να άλλαξω το πρόγραμμα στη μάνα μου...Δεν είναι καθόλου κακό να έχεις και σταθερό και ίντερνετ και κινητό με μόλις 41 ευρώ νομίζω...

Sms όμως δεν βλέπω. Αν τα χρεωνεσαι είναι αρκετά τα λεφτά στο σύνολο.
Εγώ δίνω σχεδόν για τα ίδια με τα παραπάνω χωρίς τα απεριόριστα σε σταθερά που δεν τα χρειάζομαι, αλλά με 150sms προς όλους στα 19+16=35€

gmezertz
09-02-13, 17:26
Λοιπόν Κυρίες και Κυριοι το router το εβαλα επάνω πρίν λίγο . Το Router είναι το ZTE ZXV10 H108L με το τελευταίο Firmware επάνω.

Η Ταχύτητα που πιάνει είναι Rate (Up/Down) 1022/13430 kbps

Noise Margin (Up/Down) 10.2/8.9 dB

Line Attenuation (Up/Down) 11.5/18.8 dB

Software Version V1.0.01_WIND01_A (Router Firmware)

Αποτελέσματα απο Speedtest.net

ping : 40ms
Download : 11.94 Mbps
Upload 0.99 Mbps

(Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά,Περιοχή Βότση)

O Router έχει ΜΤU τα κλασσικά , 1492 .

Θα ήθελα να συμπληρώσω ότι ενώ είχα το Router της ΟΝ Telecoms απο οπου και έφυγα το Internet επαιζε κανονικά . Το άλλαξα και όλα όκ . Με στείλανε με μήνυμα το username και το password αλλα δέ τα πέρασα στο router,δε βλέπω να κάνει διαφορά.

Επίσης το Router της Wind είναι πλήρως απο ότι είδα ξεκλείδωτο , μπορείς να κάνεις τα πάντα.

RASTAVIPER
09-02-13, 18:41
Χαμηλά είσαι.
Ζήτα να σου ρίξουν το snr στο 6.
Εγώ με 19 Atten, είμαι στα 15500 κανονικά.

gmezertz
10-02-13, 10:26
Θα το κάνω αν και έχω φάει μπρίζα να τραβήξω οπτική να τελειώνουμε .Είσαι στην ίδια περιοχή RASTAVIPER ?

RASTAVIPER
10-02-13, 15:49
Θα το κάνω αν και έχω φάει μπρίζα να τραβήξω οπτική να τελειώνουμε .Είσαι στην ίδια περιοχή RASTAVIPER ?
Ανηκω στο DSLAM Αμπελοκήπων όπως φαίνεται στα στοιχεία μου

techgirl
10-02-13, 20:47
[QUOTE=techgirl;4971006]

Sms όμως δεν βλέπω. Αν τα χρεωνεσαι είναι αρκετά τα λεφτά στο σύνολο.
Εγώ δίνω σχεδόν για τα ίδια με τα παραπάνω χωρίς τα απεριόριστα σε σταθερά που δεν τα χρειάζομαι, αλλά με 150sms προς όλους στα 19+16=35€
με ποιο προγραμμα εχεις αυτό? Πάντως σκέφτομαι αν δεν χρειάζεσαι σταθερά βάζεις το double play small που κοστίζει 15- κάτι ευρώ και έχει μόνο ιντερνετ και παίρνεις και ένα f2G καρτοκινητό όπου με 10 ευρώ έχεις 300 λεπτά προς όλους τα οποία σου μένουν για να προσθέσεις πακέτα σμς και data...

RASTAVIPER
11-02-13, 08:18
[QUOTE=RASTAVIPER;4971170]
με ποιο προγραμμα εχεις αυτό? Πάντως σκέφτομαι αν δεν χρειάζεσαι σταθερά βάζεις το double play small που κοστίζει 15- κάτι ευρώ και έχει μόνο ιντερνετ και παίρνεις και ένα f2G καρτοκινητό όπου με 10 ευρώ έχεις 300 λεπτά προς όλους τα οποία σου μένουν για να προσθέσεις πακέτα σμς και data...
Wind to all 30 για κινητό στα 16€
Wind DP S για σταθερό στα 18-19€ (δεν το ρίχνουν άλλο στους παλιούς πελάτες)

theopan
11-02-13, 11:11
[QUOTE=RASTAVIPER;4971170]

Το πρόβλημα των "300 λεπτών" του f2g είναι η ελάχιστη χρέωση/κλήση των 3 λεπτών. Αυτό σημαίνει maximum 100 κλήσεις το μήνα. Αν αρχίσεις να το χρησιμοποιείς όπως έκανες με το σταθερό σου, τα 300 λεπτά "εξολοθρεύονται" πριν το καταλάβεις... Άσε που 300 λεπτά δίνουν τώρα. Αυρίο μπορεί να επανέλθει στα 100 λεπτά ή όσο ήταν παλιά. Υπάρχει πάντα ένα "αλλά" σε τέτοιες -εκ πρώτης όψεως- εξαιρετικές προσφορές.

techgirl
11-02-13, 12:54
[QUOTE=techgirl;4976192]

Το πρόβλημα των "300 λεπτών" του f2g είναι η ελάχιστη χρέωση/κλήση των 3 λεπτών. Αυτό σημαίνει maximum 100 κλήσεις το μήνα. Αν αρχίσεις να το χρησιμοποιείς όπως έκανες με το σταθερό σου, τα 300 λεπτά "εξολοθρεύονται" πριν το καταλάβεις... Άσε που 300 λεπτά δίνουν τώρα. Αυρίο μπορεί να επανέλθει στα 100 λεπτά ή όσο ήταν παλιά. Υπάρχει πάντα ένα "αλλά" σε τέτοιες -εκ πρώτης όψεως- εξαιρετικές προσφορές.

Ναι όντως, όπως και σε όλα τα καρτοκινητά, η 3λεπτη μινιμουμ χρέωση είναι ένα θέμα...αλλά στο F2G αποκτάς άλλα 200 λεπτά με 5 ευρώ ή 300 με ανανεώση των 10 ευρώ που σου μένουν στην κάρτα κλπ...Οπότε και πάλι συμφέρει τρελά...Όσο για τη διάρκεια της προσφοράς, μου είπαν σε κατάστημα ότι αρχικά είχαν εξαγγείλει από τα κεντρικά ότι θα έχει εξάμηνη διάρκεια, αλλά σχεδόν σίγουρα θα παραταθεί...
Αλλωστε δεν τους συμφέρει να την κόψουν, τώρα που κια οι άλλοι έχουν βγάλει παρόμοια (αν και όχι τόσο καλά) πακέτα...

Helene
11-02-13, 13:40
[QUOTE=theopan;4976664] Ναι όντως, όπως και σε όλα τα καρτοκινητά, η 3λεπτη μινιμουμ χρέωση είναι ένα θέμα...αλλά στο F2G αποκτάς άλλα 200 λεπτά με 5 ευρώ ή 300 με ανανεώση των 10 ευρώ που σου μένουν στην κάρτα κλπ...Οπότε και πάλι συμφέρει τρελά...

Πιο τζάμπα πεθαίνεις

theopan
11-02-13, 14:38
[QUOTE=techgirl;4976809]

Πιο τζάμπα πεθαίνεις

Με Q πεθαίνεις δηλαδή;! :-D Για δες τι πακέτα έχει η Q. Καλό γενικά θα ήταν να βλέπουμε και τη φάκα πίσω από το όποιο τυράκι. Έγραψες πριν μέρες και για την "προσφορά" του Wind ADSM με διθυραμβικό σχόλιο. Είσαι ενθουσιώδης άνθρωπος προφανώς. Αν και δεν είναι κακό αυτό, να αντικαταστήσω την adsl μου για ποιόν λόγο; Να πιάνω στην καλύτερη περίπτωση 2Mbps με το ADSM για 30GB/μήνα (είναι λίγα τα 30GB); Γιατί κάτι καλύτερο από 2Mbps δεν έχω δει ποτέ από το δίκτυο της Wind με την μέτρια (στις πόλεις) ως κάκιστη (στην επαρχία) κάλυψη 3G που έχει. Και είμαι 4 χρόνια χρήστης του πλέον... Στο θέμα internet οι πάροχοι κινητής είναι πολύ πίσω δυστυχώς ακόμα...

Rookie
11-02-13, 22:10

Αναφορικά με το λεγόμενο τέλος προωρης φυγής που ανέφερες σου λέω εκ πείρας και μετά απο εργασία σε υπεργολάνβο της Wind οτι το ΄φεσι που τους αφήνεις απο αλλαγή παρόχου πριν τη λήξη του συμβολαίου σου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!! Μας το είχαν αναφέρει στα εκπαιδευτικά σεμινάρια που μας έκαναν αλλά μας έιπαν να μην το λέμε στους πελάτες που τηλεφωνούσαμε.

theopan
11-02-13, 23:24
Τα πάντα μπορούν να διεκδικήσουν δικαστικά. Άσχετα με το αν συμφέρει να το κάνουν. Από εκεί και πέρα αν θέλουμε να κάνουμε φορητότητα απλά θα μας κρατάνε το νούμερο και δε θα το δίνουν! Να είναι καλά οι ανόητοι κυβερνώντες μας που τους έδωσαν τέτοιο εξωφρενικό δικαίωμα!

PerseasG
12-02-13, 10:22
Αναφορικά με το λεγόμενο τέλος προωρης φυγής που ανέφερες σου λέω εκ πείρας και μετά απο εργασία σε υπεργολάνβο της Wind οτι το ΄φεσι που τους αφήνεις απο αλλαγή παρόχου πριν τη λήξη του συμβολαίου σου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!! Μας το είχαν αναφέρει στα εκπαιδευτικά σεμινάρια που μας έκαναν αλλά μας έιπαν να μην το λέμε στους πελάτες που τηλεφωνούσαμε.

Aς έχουν συνέπεια οι εταιρείες προς τον καταναλωτή και ας μην μας ταλαιπωρούν με τεχνικά ζητήματα και να μας ζητούν και τέλη πρόωρης απενεργοποίησης. Μεταξύ μας τώρα....δεν τους αφήνεις φέσι 160 ευρώ επειδή έσπασες το συμβόλαιο, κάτι ξέρουμε και εμείς.

singara
12-02-13, 10:31
Παιδιά και εγώ μετά από τέσσερις μήνες μπορώ να πω πως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την wind έχω το πακέτο internet 24 και απεριόριστα σταθερά στα 27 ευρώ το μηνα εκτος ότι έχω πρόβλημα με το ιντερνέτ..εδω και δυο μήνες έχω θέμα
Και με την πληρωμή… ενώ τους έχω κάνει πάγια εντολή πάντα μα πάντα μου βγάζουν ότι χρωστά και στα συστήματα τους έχουν τρόπος πληρωμής της μετρητής..αφού και στην σύμβαση γραφεί ότι θα πληρώνω με πάγια… εντολή πήγα και στην τράπεζα και μου είπαν
Ότι η εντολή ισχύει αλλά κατά ένα παράξενο τρόπο δεν περνούν τα λεφτά….
Πολύ μπέρδεμα δεν μου έχει ξανατυχει.. εντωμεταξύ η δυο τελευταίοι λογαριασμοί δεν ήρθαν με την δικαιολογία ότι έχω e-bill και όσοι έχουν e-bill δεν τους έρχεται λογαριασμός
Ναι αλλά εγώ δεν το ήξερα τους λέω αυτό εγώ μπήκα να βλέπω την αναλυτική κατάσταση..
Τελοσπάντων σε ερώτηση που έκανα στην κοπελιά σε κατάστημα wind τι πληρώνω για φύγω 160 ευρώ μου λέει ..αλλά καλυτέρα να τα δώσετε τώρα μου λέει..γιατί της λέω έτσι γίνετε μου λέει…..
Αν δεν ήμουν ζορισμένος οικονομικά θα τα έδινα μα το χριστό…

haniabal
12-02-13, 18:48
Παιδιά και εγώ μετά από τέσσερις μήνες μπορώ να πω πως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την wind έχω το πακέτο internet 24 και απεριόριστα σταθερά στα 27 ευρώ το μηνα εκτος ότι έχω πρόβλημα με το ιντερνέτ..εδω και δυο μήνες έχω θέμα
Και με την πληρωμή… ενώ τους έχω κάνει πάγια εντολή πάντα μα πάντα μου βγάζουν ότι χρωστά και στα συστήματα τους έχουν τρόπος πληρωμής της μετρητής..αφού και στην σύμβαση γραφεί ότι θα πληρώνω με πάγια… εντολή πήγα και στην τράπεζα και μου είπαν
Ότι η εντολή ισχύει αλλά κατά ένα παράξενο τρόπο δεν περνούν τα λεφτά….
Πολύ μπέρδεμα δεν μου έχει ξανατυχει.. εντωμεταξύ η δυο τελευταίοι λογαριασμοί δεν ήρθαν με την δικαιολογία ότι έχω e-bill και όσοι έχουν e-bill δεν τους έρχεται λογαριασμός
Ναι αλλά εγώ δεν το ήξερα τους λέω αυτό εγώ μπήκα να βλέπω την αναλυτική κατάσταση..
Τελοσπάντων σε ερώτηση που έκανα στην κοπελιά σε κατάστημα wind τι πληρώνω για φύγω 160 ευρώ μου λέει ..αλλά καλυτέρα να τα δώσετε τώρα μου λέει..γιατί της λέω έτσι γίνετε μου λέει…..
Αν δεν ήμουν ζορισμένος οικονομικά θα τα έδινα μα το χριστό…

Μου κάνει εντύπωση ότι δεν ζορίστηκε καθόλου. Δώσε τα λεφτά τώρα γιατί μετά δεν δεχόμαστε... Τι λογική είναι αυτή εκεί στην wind?

singara
13-02-13, 10:43
Μου κάνει εντύπωση ότι δεν ζορίστηκε καθόλου. Δώσε τα λεφτά τώρα γιατί μετά δεν δεχόμαστε... Τι λογική είναι αυτή εκεί στην wind?

εγώ πάντως φιλε το μετάνιωσα πικρα
είπα να φύγω απο το τον οτε να γλιτώσω κάποια λεφτά
άλλα αυτοι εκεί στην wind μου εχουν βγάλει το λάδι
άσε μου στο online gaming μουφες
μια χαρά ήμουν με τον οτε τόσα χρονιά πότε δεν είχα θέμα
με την πρώτη ευκαιρία την εχω κάνει απο την wind

anales
13-02-13, 14:47
Καλή η προσφορά αλλά ζήτα να στην στείλουν με φαξ ή με mail.

Helene
14-02-13, 02:43
[QUOTE=Helene;4976877]

Με Q πεθαίνεις δηλαδή;! :-D Για δες τι πακέτα έχει η Q. Καλό γενικά θα ήταν να βλέπουμε και τη φάκα πίσω από το όποιο τυράκι. Έγραψες πριν μέρες και για την "προσφορά" του Wind ADSM με διθυραμβικό σχόλιο. Είσαι ενθουσιώδης άνθρωπος προφανώς. Αν και δεν είναι κακό αυτό, να αντικαταστήσω την adsl μου για ποιόν λόγο; Να πιάνω στην καλύτερη περίπτωση 2Mbps με το ADSM για 30GB/μήνα (είναι λίγα τα 30GB); Γιατί κάτι καλύτερο από 2Mbps δεν έχω δει ποτέ από το δίκτυο της Wind με την μέτρια (στις πόλεις) ως κάκιστη (στην επαρχία) κάλυψη 3G που έχει. Και είμαι 4 χρόνια χρήστης του πλέον... Στο θέμα internet οι πάροχοι κινητής είναι πολύ πίσω δυστυχώς ακόμα...

Ναι, είμαι ενθουσιώδης άνθρωπος όντως! Παρόλα αυτά, δεν είμαστε εδώ για να αξιολογήσουμε ο ένας τον άλλο, αλλά τις προσφορές των εταιρειών. Όταν λοιπόν κάποιος ενθουσιάζεται με κάτι και το δηλώνει, κάποιος άλλος που διαφωνεί, μπορεί να το δηλώσει επίσης, όπως έκανες κι εσύ παραπάνω.

Χαίρομαι που με ενημέρωσες, αλλά θα πρέπει να σ' ενημερώσω κι εγώ ότι εξίσου πολλοί χρήστες της Wind δηλώνουν απόλυτα ικανοποιημένοι από το σήμα και τις παροχές της εταιρείας. Εμένα τα 30GB μου φαίνονται αρκετά, αλλά αυτό αφορά εμένα και μόνο και τη χρήση που εγώ προσωπικά κάνω στο διαδίκτυο. Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω για κάτι, προφανώς έχεις διαμορφώσει την άποψή σου. Ωστόσο δεν πρόκειται ούτε και να σε χαρακτηρίσω κάπως... :)

Και, όντως, έχεις δίκιο, η Q είναι τρομερά οικονομική! Πιο οικονομική κι απ' το f2g (κατά την ενθουσιώδη γνώμη μου...)

theopan
14-02-13, 18:10
Χαίρομαι που με ενημέρωσες, αλλά θα πρέπει να σ' ενημερώσω κι εγώ ότι εξίσου πολλοί χρήστες της Wind δηλώνουν απόλυτα ικανοποιημένοι από το σήμα και τις παροχές της εταιρείας.

Ένας από αυτούς τους "πολλούς χρήστες της Wind" είμακι κι εγώ. Όχι "δημοσκόπος" για να ξέρω ή να με ενδιαφέρει πόσοι είναι και τι υποστηρίζουν. Απλά επειδή έχω τον τελευταίο καιρό πάντα μαζί μου και 2η Cosmote γραμμή ίσως να έχει λίγο πιο βαρύνουσα σημασία η γνώμη μου. Η Wind στην Αθήνα είναι εξίσου καλή. Εκτός Αθηνών υστερεί σχεδόν παντού έναντι της Cosmote. Το δε 3G και για τους δυο αλλά πολύ περισσότερο για τη Wind, είναι σχεδόν ανέκδοτο. Σε κίνησή μου το καλοκαίρι από Πειραιά ως Ικαρία, το μοναδικό σημείο που βρήκα 3G σήμα, ήταν (σοβαρολογώ) το λιμάνι της Μυκόνου... Ούτε καν στη Σύρο την πρωτεύουσα των Κυκλάδων. Δε συζητώ για Ικαρία που πολλές ώρες γυρνούσα στα τούρκικα δίκτυα με roaming για ομιλία για να μπορώ να συνεννοηθώ με την παρέα...Ταξιδεύμα με το πλοίο μεσοπέλαγα και οι κάτοχοι Cosmote (και παραδόξως και Vodafone ακόμα) δέχονταν κλήσεις σχεδόν παντού και στο δικό μου wind χτυπούσαν (όταν έπιανε στοιχειωδώς) sms για ...χαμένες κλήσεις. Μπορούμε στη συνέχεια να πιάσουμε και Πελοπόννησο (σε όλο το εύρος της οποίας κινούμαι αρκετά συχνά) και Στ. Ελλάδα και να συζητάμε καναδυό μέρες. Αλλά νομίζω ήδη είμαστε εκτός θέματος.

Helene
27-02-13, 16:07
[U]Αλλά νομίζω ήδη είμαστε εκτός θέματος.

Όντως, όλα τα παραπάνω είναι εκτός θέματος. Μιλούσαμε για της τιμές του f2g και ότι πιο τζάμπα πεθαίνεις! :cool:
Εφόσον δεν σου κάνει, μην το πάρεις :-)

techgirl
28-02-13, 17:14
ο τσαμπας ζει :p

amoramor
28-02-13, 18:34
Tσεκαρε το με Wind γιατι και μενα μου κανανε μια προσφορα τα Χριστουγεννα, και καλα 'εορταστικη', και τωρα τρεχω και δεν φτανω για να γυρισω στο προηγουμενο πακετο που ειχα...

Copyright Keen Notion Co (2002-2019) Copyright Keen Notion Co.