PDA

Επιστροφή στο Forum : JetSpeed 520i - Και το είπα να μην πάρω Intracom...



hypercom
15-06-04, 11:16
Γεια χαρά σε όλους....
Πρόσφατα μπήκα και εγώ στο παιχνίδι...ελληνικό ADSL...
(Γιατί έχει ιδαίτερερα χαρακτηριστικά το ελληνικό ADSL!!)
Παρόλες τις προσπάθειες μου να μήν πάρω Intracom router...τελικά κατέληξα με ένα Jetspeed 520i, μιας και οι ΟΤΕδες η κάνουν την σύνδεση με ότι έχουν ή δεν την κάνουν ποτέ....

Με το JetSpeed 520i έχω λοιπόν κάποια προβληματάκια και παρόλο που έλυσα κάποια παρακολουθώντας τις συζητήσεις εδω μέσα (thanx to all!!! :lol: ) μερικά παραμένουν...

Πρωτον...Το ρημάδι το webinterface του γιατί δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω....Το menu και η home σελίδα φαίνονται...για να δώ τις υπόλοιπες αναγκαστηκα να βρώ τα links απο το source code....καλά και αυτοί 4 frames βάλανε...Υπάρχει καμιά λύση...(Δοκίμασα και με IE και με Mozilla!!) ...

Δευτερον... Θέλω στο δυναμικό IP που μου αποδίδετε απο τον provider μου, να μην φαινετε το webinterface του router....να βάλω κάτι δικό μου (ασχετο!!!)...Πώς το κάνω αυτό?? Θέλει port forwarding???

Τρίτον... Μπορώ να σετάρω το VNC να φαίνετε σε κάποιο port του εξωτερικού IP και όχι μόνο στο Port του LAN...αν θελήσω να το σεταρω στο port 80 (το http!!!) θα μου το επιτρεψει...γιατί στον port forwarding κάτι παίζει με το port και το port forwarded to...πρέπει το ένα να είναι μεγαλύτερο του άλλου και όχι μικρότερο ...η κάτι τέτοιο!!!

Παιδία...HELP...Ζητάω πολλά εε?!?!
Ότι μπορείτε βρε παιδιά...any help appreciated!!!
ευχαριστώ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.