PDA

Επιστροφή στο Forum : Παλι πρόβλημα με σύνδεση Tellas?



Σελίδες : [1] 2

ptisi
12-01-07, 12:15
Ρε παιδιά, απο το πρωί δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα μεσω τελλάς, Αυτή τη στιγμή σερφάρω χάρη σε μια προπληρωμένη κάρτα της forthnet. Το 13800 βουίζει συνέχεια.
Εχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ? :hmm:

greekzero
12-01-07, 12:41
Καλαμάκι μια χαρά εδώ πέρα και μπορώ να πω πως έχει φτιάξει και λιγάκι τo browsing σήμερα σε σχέση με τις προηγούμενες ημερες λόγo τις αλλαγής του routing.

fireman1966
12-01-07, 13:08
Από Αλιβέρι Ευβοίας τα ίδια χάλια!!!!!!!! Στο browsing κάπως υποφέρεται, αλλά από κατέβασμα τίποτα. Άντε να δούμε πάλι τι έγινε??

Tem
12-01-07, 13:10
Από Αλιβέρι Ευβοίας τα ίδια χάλια!!!!!!!! Στο browsing κάπως υποφέρεται, αλλά από κατέβασμα τίποτα. Άντε να δούμε πάλι τι έγινε??
το πρόβλημα μάλλον δεν αφορά το Ζήστο

ptisi
12-01-07, 13:39
Ο κόμπος έφτασε στο χτένι.Εχω αηδιάσει απο το 13800. Αυτη τη στιγμή που σας γράφω σερφάρω μεσω μιας προπληρωμένης κάρτας forthnet γιατι η σύνδεση μεσω τελλάς δεν λειτουργεί. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΞΟΡΓΙΣΕΙ ΕΪΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 50 ΛΕΠΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥ 13800 :evil:
Αλίμονο στον υπάλληλο που θα απαντήσει και θα μου πει ότι έχουν πολλή δουλειά επειδή δέχονται πολλές αιτήσεις ζίστο.

ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ

Ε ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΕΛΛΑΣ

kostelo
12-01-07, 13:41
Υπαρχει και κανεις που να ειναι ευχαριστημενος απο την υποστηριξη της τελλας και συγκεκριμενα απο το 13800? :p (ρητορικο το ερωτημα, προφανως...)



ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ

Ε ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΕΛΛΑΣ
Κανεις δεν εχει τελειωσει με την τελλας μεχρι να το πει η ιδια....Οποτε υπομονη και συ.:whistle:

ptisi
12-01-07, 13:45
Αυτη τη στιγμή συμπληρώθηκε 1 ΩΡΑ στην αναμονή

DRAKOS70
12-01-07, 13:46
Ο κόμπος έφτασε στο χτένι.Εχω αηδιάσει απο το 13800. Αυτη τη στιγμή που σας γράφω σερφάρω μεσω μιας προπληρωμένης κάρτας forthnet γιατι η σύνδεση μεσω τελλάς δεν λειτουργεί. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΞΟΡΓΙΣΕΙ ΕΪΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 50 ΛΕΠΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥ 13800 :evil:
Αλίμονο στον υπάλληλο που θα απαντήσει και θα μου πει ότι έχουν πολλή δουλειά επειδή δέχονται πολλές αιτήσεις ζίστο.

ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ

Ε ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΕΛΛΑΣ


Κάνε λίγο υπομονή μπορεί να είναι και για καλό η διακοπή της σύνδεσης.

ptisi
12-01-07, 13:50
Κάνε λίγο υπομονή μπορεί να είναι και για καλό η διακοπή της σύνδεσης.


Εσυ το θεωρείς φυσιολογικό φίλε μου ένα τηλέφωνο να είναι κατειλλημένο επί 1 ώρα γιατί μια Κ@λ@εταιρεία γράφει στα α@#^%#@ της τους πελάτες της ? Πόση υπομονή πια να κάνω?
Εγώ είμαι αποφασισμένος να το τραβήξω μέχρι τέλους και να περιμένω ΟΣΟ χρειαστεί για να απαντήσουν.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΓΪΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ...

Giorgos18
12-01-07, 13:51
Μαλλον δεν εχεις παρει το costumer service της vivodi:twisted:

BoGe
12-01-07, 13:52
Μαλλον δεν εχεις παρει το costumer service της vivodi:twisted:

Στο οποίο τουλάχιστον αν στείλεις email, συνήθως απαντάνε.

DRAKOS70
12-01-07, 13:58
Εσυ το θεωρείς φυσιολογικό φίλε μου ένα τηλέφωνο να είναι κατειλλημένο επί 1 ώρα γιατί μια Κ@λ@εταιρεία γράφει στα α@#^%#@ της τους πελάτες της ? Πόση υπομονή πια να κάνω?
Εγώ είμαι αποφασισμένος να το τραβήξω μέχρι τέλους και να περιμένω ΟΣΟ χρειαστεί για να απαντήσουν.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΓΪΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ...

Σε καταλαβαίνω φίλε μου αλλά προσπαθώ να σε ηρεμήσω. Όλοι εδω μέσα και απο άλλες εταιρείες έχουν τα ίδια προβληματα με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Όλοι τα έχουμε περάσει.
Μην συγχίζεσαι περισσότερο..μάλλον θα συνδέουν την υποθαλλάσια ίνα. Δες το απ την καλή του πλευρά..;)

ptisi
12-01-07, 13:59
Αυτη τη στιγμή έχουν συμπληρωθεί 1 ώρα και 15 λεπτά αναμονής



Μην συγχίζεσαι περισσότερο..μάλλον θα συνδέουν την υποθαλλάσια ίνα.

Θα σου έλεγα τώρα που να την βάλλουν την υποθαλλάσια ίνα τους αλλά έχε χάρη που σέβομαι αυτο το φόρουμ

kostelo
12-01-07, 14:02
Θα σου λεγα να το κλεισεις αλλα αφου εχει ηδη μια ωρα στην αναμονη δε λεει να παει τσαμπα η χρεωση που εχεις φαει. Παντως καλυτερη ωρα ειναι να παιρνεις νομιζω πρωι πρωι κατα τις 8 ή το βραδυ πιο αργα κατα τη γνωμη μου επειδη απο τις 10 το πρωι και μεχρι το απογευμα 7-8 πλακωνουν ολοι και μπουκωνουνοι γραμμες. Αν το σηκωσουν παντως χωστα κανονικα και για μας που παλευουμε επι μερες να βγαλουμε γραμμη...

ermis333
12-01-07, 14:04
Αυτη τη στιγμή έχουν συμπληρωθεί 1 ώρα και 15 λεπτά αναμονής

Κλείσε το τηλ. μην χρεώνεσαι τσάμπα, κάνε reset modem ktl. και απλά περίμενε να φτιάξει.

ptisi
12-01-07, 14:06
Θα σου λεγα να το κλεισεις αλλα αφου εχει ηδη μια ωρα στην αναμονη δε λεει να παει τσαμπα η χρεωση που εχεις φαει. Παντως καλυτερη ωρα ειναι να παιρνεις νομιζω πρωι πρωι κατα τις 8 ή το βραδυ πιο αργα κατα τη γνωμη μου επειδη απο τις 10 το πρωι και μεχρι το απογευμα 7-8 πλακωνουν ολοι και μπουκωνουνοι γραμμες. Αν το σηκωσουν παντως χωστα κανονικα και για μας που παλευουμε επι μερες να βγαλουμε γραμμη...

Δεν ξέραμε να παίρνουμε τηλέφωνο όποτε θέλουν αυτοί. Είναι υποχρωμένοι να απαντάνε μετά από ένα ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.


Κλείσε το τηλ. μην χρεώνεσαι τσάμπα, κάνε reset modem ktl. και απλά περίμενε να φτιάξει.

ΤΟ modem δεν έχει τίποτα.Αυτή τη στιγμή σερφάρω μεσω προπληρωμένης καρτας forthnet.

kostelo
12-01-07, 14:11
Δεν ξέραμε να παίρνουμε τηλέφωνο όποτε θέλουν αυτοί. Είναι υποχρωμένοι να απαντάνε μετά από ένα ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.
Αυτο θα ισχυε στην περιπτωση που η τελλας θα ηταν μια σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της και τιμουσε τον ορο περι "24ωρης συνεχους και αμεσης υποστηριξης και μπλα μπλα μπλα...". Αυτο δε συμβαινει ομως...:down::evil:

ptisi
12-01-07, 14:15
1 ΩΡΑ ΚΑΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗ
Ε ΡΕ ΤΙ ¨ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ
ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

sdikr
12-01-07, 14:22
Πραγματικά τώρα, χαλάρωσε θα πάθεις τίποτα, κλείσε το τηλέφωνο, τον υπολογιστή και βγές έξω να κάνεις καμιά βόλτα!

ermis333
12-01-07, 14:23
Αυτο θα ισχυε στην περιπτωση που η τελλας θα ηταν μια σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της και τιμουσε τον ορο περι "24ωρης συνεχους και αμεσης υποστηριξης και μπλα μπλα μπλα...". Αυτο δε συμβαινει ομως...:down::evil:

Όλα αυτά ισχύουν τελευταία, τόσα χρόνια στο 13800 απάνταγαν άμμεσα, τώρα όμως πλακώσαν πόσες χιλιάδες αιτήσεις για Zisto και παίρνει όλος ο κόσμος..

Τα πολλά προβλήματα με το 13800 άρχισαν την τελευταία εβδομάδα όπου έπεσε και η σύνδεση με το εξωτερικό, και έπαιρνα όλοι, συνδρομητές Zisto, ΑΡΥΣ κτλ.

Πλάκα θα έχει να έχει κολλήσει η γραμμή του φίλου μας.

ptisi
12-01-07, 14:25
Μην στεναχωριέσαι φίλε μου, ήρεμος είμαι. Δεν πρόκειται να χαλάσω την ζαχαρένια μου λόγω της ΤΕΛΛΑΣ, αλίμονο.
ΑΠΛΩΣ είμαι αγανακτισμένος όπως θα ήταν και οποιοσδήποτε άλλος στη θέση μου


1 ΩΡΑ ΚΑΙ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗ

ermis333
12-01-07, 14:38
Σε λίγο θα ξεπεράσεις την αξία της προπληρωμένης Forthnet.....

Να δούμε πόσα θα τους σούρεις αν σηκώσει το τηλ καμία γλυκήτατη φωνή και πεί, "Αχ χίλια συγγνώμη για την ταλαιπωρία" :rolleyes:

geoboul
12-01-07, 14:57
Και εδώ τα ίδια χάλια. 3 μέρες προσπαθώ να πάρω το 13800 και μετά από 1 ώρα αναμονής δεν αντέχω και το κλείνω. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ !!!

ptisi
12-01-07, 15:01
Λοιπόν, μετά από 2 ΩΡΕΣ στην αναμονή έκλεισα το τηλέφωνο αφού φυσικά δεν μου απάντησαν.
Από περιέργεια όμως δοκίμασα να πάρω το 801-100 9000 της forthnet και μου απάντησαν σε 3λεπτά.
Τα συμπεράσματα δικά σας...
Εννοείται πως το θέμα με την τελλάς ΔΕΝ τελειώνει εδώ. Θα γράψω σε όλα τα περιοδικά πληροφορικής μια επιστολή μέ όλες τις αποδείξεις (χρόνος ομιλίας ) από τον τηλεφωνικό λογαριασμό όπου θα τους ΞΕΦΤΙΛΙΣΩ...

ermis333
12-01-07, 15:20
Λοιπόν, μετά από 2 ΩΡΕΣ στην αναμονή έκλεισα το τηλέφωνο αφού φυσικά δεν μου απάντησαν.
Από περιέργεια όμως δοκίμασα να πάρω το 801-100 9000 της forthnet και μου απάντησαν σε 3λεπτά.
Τα συμπεράσματα δικά σας...
Εννοείται πως το θέμα με την τελλάς ΔΕΝ τελειώνει εδώ. Θα γράψω σε όλα τα περιοδικά πληροφορικής μια επιστολή μέ όλες τις αποδείξεις (χρόνος ομιλίας ) από τον τηλεφωνικό λογαριασμό όπου θα τους ΞΕΦΤΙΛΙΣΩ...

Μήπως κολλάνε οι γραμμές τίποτα;;

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=947324&postcount=399

Νικαετός
12-01-07, 15:22
Η κλήση στο 13800 , δεν χρεώνεται !!

sdikr
12-01-07, 15:31
Η κλήση στο 13800 , δεν χρεώνεται !!


Αν έχεις zisto, γιατί αν δεν έχεις.... :whistle:

ssonic
12-01-07, 15:51
Και βέβαια χρεώνεται, εκτός και αν έχεις ήδη Zisto.

Φίλε ptisi μόλις έγινε κατά 2ωρες * 60λεπτά * 0,04541/λεπτό = 5,45€ φτωχότερος.

Και αν σκεφτείς πόσοι άλλοι ήταν στην αναμονή, τότε μάλλον σε καλό της βγήκε το πρόβλημα αφού τα κονόμησε χοντρά και από πάνω. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν αν η χρέωση είναι κίνητρο για να παρέχεις καλές ή κακές υπηρεσίες :whistle:

Antonis21
12-01-07, 16:01
Λοιπόν, μετά από 2 ΩΡΕΣ στην αναμονή έκλεισα το τηλέφωνο αφού φυσικά δεν μου απάντησαν.
Από περιέργεια όμως δοκίμασα να πάρω το 801-100 9000 της forthnet και μου απάντησαν σε 3λεπτά.
Τα συμπεράσματα δικά σας...
Εννοείται πως το θέμα με την τελλάς ΔΕΝ τελειώνει εδώ. Θα γράψω σε όλα τα περιοδικά πληροφορικής μια επιστολή μέ όλες τις αποδείξεις (χρόνος ομιλίας ) από τον τηλεφωνικό λογαριασμό όπου θα τους ΞΕΦΤΙΛΙΣΩ...

Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα...
Δουλευω στον τηλεφωνικο κατολογο της tellas και μας περνουν καθε μερα και μας βριζουνε γιατι δεν πιανουν στο 13800!
Eνω εμει ειμαστε το 11887 τηλεφωνικος καταλογος..
Αυτο συμβαινει διοτι γινεται χαμος με το zisto και επειδη δεν εχουνε αρκετο προσωπικο ξερεται οσο πιο πολλα ατομα τοσοι πιο πολλοι μισθοι..
Και δεν φταινε τα παιδια που ουτε διαλειμμα δεν τους αφηνουνε να κανουνε και ουτε ανασα δεν περνουν, για ολα αυτα φταιει η ΤELEPERFORMANCE που εχει την εξυπηρετηση πελατων της tellas..

ptisi
12-01-07, 16:17
Εγώ φίλε μου δεν μίλησα ποτέ προσωπικά γι αυτούς που δουλεύουν εκεί, παρα μόνο για την ΤΕΛΛΑΣ ως εταιρεία και την κατάντια της...

redlemon.gr
12-01-07, 20:33
αυτα έχουν τα σύγχρονα δουλεμπόρια.. ακου ούτε διαλειμα δεν τους αφήνουν να κάνουν...
καραγυφτοι... ταλαιπωρουν και μας και το προσωπικό τους, αυτά δεν τα βλέπει όμως κανένα
υπουργείο εργασίας;

tarzanis
12-01-07, 23:00
Γεια ςας.ειμαι νεος στο forum αλλα περασα και γω τα ιδια με την αναμονη.
Εκανα περιποθ 10 τηλεφωνηματα στο 13800 για το ποτε 8α ενεργοπιοη8ει η συνδεση μου κλπ
και 3-4 στο τεχνικο τμημα 8015000365.
Σε ολες τις κλισεις ο Μ.Ο αναμονης ηταν 35- 40 λεπτα τυχερος ε!!
στην τελευταια κλιση ρωτησα το παλικαρι...ρε φιλε ειμαι σε γραμμη προτεραιωτητας 45 λεπτα.αν ημουν σε γραμη ΜΗ προτεραιωτητας ποσο θα περιμενα? κοκαλο ο τυπος..
..μα δεν εχουμε γραμμες ΜΗ προτεραιςτιτας ...
..τοτε γιατι λετε οτι ειμαι σε γραμμη προτεραιωτητας?
ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΑΤΗ
ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ
Φισικα οταν ελθει ο λογαριασμοσ και επειδη εχω και την τηλεφωνια στην ΤΡΕΛΛΑΣ θα παω να το πληρωσω εκει και αν μου ζητησουν χρηματα για την τηλεφωνια θα γινει το ελα να δεις
Προτεινω να κανετε το ιδιο πηγενοντασ τον αναλυτικο σας λογαριασμο στην τελλας για τις κλησεις σας στο 13800
ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟ 13800 ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ

Antonis21
13-01-07, 02:53
αυτα έχουν τα σύγχρονα δουλεμπόρια.. ακου ούτε διαλειμα δεν τους αφήνουν να κάνουν...
καραγυφτοι... ταλαιπωρουν και μας και το προσωπικό τους, αυτά δεν τα βλέπει όμως κανένα
υπουργείο εργασίας;

Για αυτο απο οσο ξερω απο παιδια υπαρχουνε και πολλες παραιτησεις καθε μερα...
Να σας πω αν ειχα tellas και κανανε να απαντησουνε 1 ωρα και στο τηλ ειλικρινα θα το κοβα αμεσως...
Να χαιρονται την εξυπηρετηση τους, γιατι αυτο που νοιαζει τους παροχους ειναι να πιασουνε πελατες και οχι να προξενουνε τον πελατη...
Εγω ποτε δεν την πηγα αυτην την εταιρια και οσοι μου λενε για tellas τους λεω μακρια..
Αν και στο μελλον η tellas θα ειναι πολυ μεγαλη δυναμη στον χωρο!!

ermis333
13-01-07, 13:50
Για αυτο απο οσο ξερω απο παιδια υπαρχουνε και πολλες παραιτησεις καθε μερα...
Να σας πω αν ειχα tellas και κανανε να απαντησουνε 1 ωρα και στο τηλ ειλικρινα θα το κοβα αμεσως...
Να χαιρονται την εξυπηρετηση τους, γιατι αυτο που νοιαζει τους παροχους ειναι να πιασουνε πελατες και οχι να προξενουνε τον πελατη...
Εγω ποτε δεν την πηγα αυτην την εταιρια και οσοι μου λενε για tellas τους λεω μακρια..
Αν και στο μελλον η tellas θα ειναι πολυ μεγαλη δυναμη στον χωρο!!

Πριν το Zisto, όλα ήταν μια χαρά. Το γεγονός ότι δουλεύεις στην Teleperformance που δεν φέρεται σωστά δεν σημαίνει πως η Tellas είναι για τα μπάζα, Η tellas έχει υπογράψει σύμβαση με τη συγκεκριμένη εταιρία και η εταιρία οφείλη να τη σεβαστεί, αν δεν φέρεται σωστά στους υπαλλήλους της γι αυτό οφείλεται αποκλειστικά η Teleperformance. Δεν ξέρω τη σύμβαση έχει υπογραφεί για να σου πώ ποιος φταίει συνολικά και γιατί φταίει ακριβός κτλ. το μόνο που ξέρω είναι πως παρά τις φωνές της Tellas η Teleperformance αργεί ΠΑΡΑ πολύ να προσλάβει επιπλέον προσωπικό, με αποτέλεσμα να κόβει τα διαλείμματα των παιδιών και να βάζει ακόμα και από άλλα τμήματα άτομα να σηκώνουν το τηλέφωνο, κατάσταση ανεπίτρεπτη.


Όλες οι εταιρίες που βγάζουν κάτι καινούργιο έχουν πρόβλημα με τα τηλέφωνα.

Δες πχ τη Forthnet που δεν μπορούν να πιάσουν γραμμή μετά την ανακοίνωση της προσφοράς, ή πάρε τη Vivodi.



YΓ. Όλες τις εταιρίες τις νοιάζει το κέρδος τους και μόνο, αν νομίζεις πως υπάρχουν καλές και κακές Α.Ε. τότε σκέφτεσαι λάθος.

Tem
13-01-07, 21:16
......Δες πχ τη Forthnet που δεν μπορούν να πιάσουν γραμμή μετά την ανακοίνωση της προσφοράς.......
όχι δηλαδή ότι μπορούσαν να πιάσουν γραμμή και πριν την ανακοίνωση της προσφοράς :p

seastavros
13-01-07, 22:12
Ειχα κάνει και εγώ αίτηση στην Τελλας για να μπώ στο προγραμμά της χωρις το πάγιο του ΟΤΕ. Ημουνα συνδρομητης της και σε στραθερη τηελφωνια και σε ιντερνετ και ειχα μεινει αρκετα ικανοποιημενος.
Ειχα κανει αίτηση τον Νοεμβριο του 2006 γύρω στα μέσα Νοεμβρίου. Στις 27 Δεκεμβρίου αποδεσμεύτηκε η γραμμή απο τον ΟΤΕ και πέρασε στην ΤΕΛΛΑΣ. Απο την ΤΕΛΛΑΣ μου ανέφεραν ότι σε 3 ώρες θα χω τηλέφωνο και την άλλη μέρα θα χω και ίντερνετ.
Δυστυχώς μέχρι και σήμερα η βλάβη δεν έχει αποκατασταθεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τηλεφωνούσα συνέχεια καθημερινά περίμενα μέχρι και 30 λεπτά σε αναμονή και οι απαντήσεις των τεχνικών ήταν οτι έγινε λάθος στην μεταφορά την γραμμής και ότι φταίει ο ΟΤΕ!!!!!
Ελα όμως που μίλησα με τον προιστάμενο του ΟΤΕ και συγκεκριμένα του τεχνικου τμήματος εδω στην Ιλιούπολη και μου είπε πως η ΤΕΛΛΑΣ δεν είχε όρια για να με εντάξει στο διτκυο της.
Απο την ΤΕΛΛΑΣ στην αρχή μου ανέφεραν ότι έγινα καποιο λάθος στην μεταφορά και απο την άλλη ότι έφταιγε ο ΟΤΕ!
Εφερα τεχνικό του ΟΤΕ και έκανε έλεγχο της γραμμής απο το καφάο μέχρι και το σπίτι μου και ότι η γραμμή δεν είχε πρόβλημα.
Εδώ και 2 βδομάδες τηλεφωνούσα συνέχεια και δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη!!!!
Το μόνο που έκανε η ΤΕΛΛΑΣ για να μην χάνω κλήσεις ήταν να κάνει εκτροπή στο κινητό μου το σταθερό τηλέφωνο και αυτό χωρίς χρέωση!
Τελικά αναγκαστήκα και έκανα νέα αίτηση για isdn στον ΟΤΕ έβαλα νέα γραμμή σε 2 μόνο μέρες και πήγα στα γραφεία της ΤΕΛΛΑΣ στο Μαρούσι και έκανα αίτηση υπαναχώρησης. Οι υπάλληλοι δεν μπορώ να πω ήταν αρκετά εξυπηρετικοί και έδειξαν κατανόηση.
Μου είπαν ότι δεν θα πληρώσω καμία αποζημίωση για τον λόγο οτι ποτέ δεν ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου!!!!!
Περιμένω να επιστρέψει ο αριθμός μου πάλι στον ΟΤΕ και να γίνει msn στην υπάρχουσα γραμμή isdn!
Δυστυχώς το Ζιστο δεν αξίζει!! :down: :down: :down: :down: :down: :down:
Πιστεύω όμως οτι στο μελλον θα είναι αρκετα καλύτερα τα πράγματα

Tem
13-01-07, 22:17
Ειχα κάνει και εγώ αίτηση στην Τελλας για να μπώ στο προγραμμά της χωρις το πάγιο του ΟΤΕ. Ημουνα συνδρομητης της και σε στραθερη τηελφωνια και σε ιντερνετ και ειχα μεινει αρκετα ικανοποιημενος.
Ειχα κανει αίτηση τον Νοεμβριο του 2006 γύρω στα μέσα Νοεμβρίου. Στις 27 Δεκεμβρίου αποδεσμεύτηκε η γραμμή απο τον ΟΤΕ και πέρασε στην ΤΕΛΛΑΣ. Απο την ΤΕΛΛΑΣ μου ανέφεραν ότι σε 3 ώρες θα χω τηλέφωνο και την άλλη μέρα θα χω και ίντερνετ.
Δυστυχώς μέχρι και σήμερα η βλάβη δεν έχει αποκατασταθεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τηλεφωνούσα συνέχεια καθημερινά περίμενα μέχρι και 30 λεπτά σε αναμονή και οι απαντήσεις των τεχνικών ήταν οτι έγινε λάθος στην μεταφορά την γραμμής και ότι φταίει ο ΟΤΕ!!!!!
Ελα όμως που μίλησα με τον προιστάμενο του ΟΤΕ και συγκεκριμένα του τεχνικου τμήματος εδω στην Ιλιούπολη και μου είπε πως η ΤΕΛΛΑΣ δεν είχε όρια για να με εντάξει στο διτκυο της.
Απο την ΤΕΛΛΑΣ στην αρχή μου ανέφεραν ότι έγινα καποιο λάθος στην μεταφορά και απο την άλλη ότι έφταιγε ο ΟΤΕ!
Εφερα τεχνικό του ΟΤΕ και έκανε έλεγχο της γραμμής απο το καφάο μέχρι και το σπίτι μου και ότι η γραμμή δεν είχε πρόβλημα.
Εδώ και 2 βδομάδες τηλεφωνούσα συνέχεια και δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη!!!!
Το μόνο που έκανε η ΤΕΛΛΑΣ για να μην χάνω κλήσεις ήταν να κάνει εκτροπή στο κινητό μου το σταθερό τηλέφωνο και αυτό χωρίς χρέωση!
Τελικά αναγκαστήκα και έκανα νέα αίτηση για isdn στον ΟΤΕ έβαλα νέα γραμμή σε 2 μόνο μέρες και πήγα στα γραφεία της ΤΕΛΛΑΣ στο Μαρούσι και έκανα αίτηση υπαναχώρησης. Οι υπάλληλοι δεν μπορώ να πω ήταν αρκετά εξυπηρετικοί και έδειξαν κατανόηση.
ΚΜου είπαν ότι δεν θα πληρώσω καμία αποζημίωση για τον λόγο οτι ποτέ δεν ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου!!!!!
Περιμένω να επιστρέψει ο αριθμός μου πάλι στον ΟΤΕ και να γίνει msn στην υπάρχουσα γραμμή isdn!
Δυστυχώς το Ζιστο δεν αξίζει!! :down: :down: :down: :down: :down: :down:
Πιστεύω όμως οτι στο μελλον θα είναι αρκετα καλύτερα τα πράγματα
όπως φαίνεται κάτι δεν είχαν κάνει σωστά στην ΤΕΛΛΑΣ. Πάντως απο τη στιγμή που επέστρεψες στον ΟΤΕ χωρίς προβλήματα πάλι καλά :oneup:
Καλώς ήλθες στο Forum

christaras21
13-01-07, 22:53
Ειχα κάνει και εγώ αίτηση στην Τελλας για να μπώ στο προγραμμά της χωρις το πάγιο του ΟΤΕ. Ημουνα συνδρομητης της και σε στραθερη τηελφωνια και σε ιντερνετ και ειχα μεινει αρκετα ικανοποιημενος.
Ειχα κανει αίτηση τον Νοεμβριο του 2006 γύρω στα μέσα Νοεμβρίου. Στις 27 Δεκεμβρίου αποδεσμεύτηκε η γραμμή απο τον ΟΤΕ και πέρασε στην ΤΕΛΛΑΣ. Απο την ΤΕΛΛΑΣ μου ανέφεραν ότι σε 3 ώρες θα χω τηλέφωνο και την άλλη μέρα θα χω και ίντερνετ.
Δυστυχώς μέχρι και σήμερα η βλάβη δεν έχει αποκατασταθεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τηλεφωνούσα συνέχεια καθημερινά περίμενα μέχρι και 30 λεπτά σε αναμονή και οι απαντήσεις των τεχνικών ήταν οτι έγινε λάθος στην μεταφορά την γραμμής και ότι φταίει ο ΟΤΕ!!!!!
Ελα όμως που μίλησα με τον προιστάμενο του ΟΤΕ και συγκεκριμένα του τεχνικου τμήματος εδω στην Ιλιούπολη και μου είπε πως η ΤΕΛΛΑΣ δεν είχε όρια για να με εντάξει στο διτκυο της.
Απο την ΤΕΛΛΑΣ στην αρχή μου ανέφεραν ότι έγινα καποιο λάθος στην μεταφορά και απο την άλλη ότι έφταιγε ο ΟΤΕ!
Εφερα τεχνικό του ΟΤΕ και έκανε έλεγχο της γραμμής απο το καφάο μέχρι και το σπίτι μου και ότι η γραμμή δεν είχε πρόβλημα.
Εδώ και 2 βδομάδες τηλεφωνούσα συνέχεια και δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη!!!!
Το μόνο που έκανε η ΤΕΛΛΑΣ για να μην χάνω κλήσεις ήταν να κάνει εκτροπή στο κινητό μου το σταθερό τηλέφωνο και αυτό χωρίς χρέωση!
Τελικά αναγκαστήκα και έκανα νέα αίτηση για isdn στον ΟΤΕ έβαλα νέα γραμμή σε 2 μόνο μέρες και πήγα στα γραφεία της ΤΕΛΛΑΣ στο Μαρούσι και έκανα αίτηση υπαναχώρησης. Οι υπάλληλοι δεν μπορώ να πω ήταν αρκετά εξυπηρετικοί και έδειξαν κατανόηση.
Μου είπαν ότι δεν θα πληρώσω καμία αποζημίωση για τον λόγο οτι ποτέ δεν ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου!!!!!
Περιμένω να επιστρέψει ο αριθμός μου πάλι στον ΟΤΕ και να γίνει msn στην υπάρχουσα γραμμή isdn!
Δυστυχώς το Ζιστο δεν αξίζει!! :down: :down: :down: :down: :down: :down:
Πιστεύω όμως οτι στο μελλον θα είναι αρκετα καλύτερα τα πράγματα


Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα, χωρίς τηλέφωνο από τις 28/12 , με την διαφορά οτι εγώ περίμενα μέχρι κ τις 11/1 όπου εκείνη την ωραία πρωία διέκοψα τον ύπνο μου αποφασισμένος να τους πάρω και να τους τα χώσω πιο πολύ για την αδιαφορία τους. Είπα "δε ρίχνω μια τελευταία ματια στο σταθερό?" Ε, προς μεγάλη μου έκπληξη δουλευε!!! Τώρα τι έπαιξε κ υπήρχξε αυτή η βλάβη ο Θεός κ η ψυχή τους...

katdoc
13-01-07, 23:16
εμενα αυτη τη στιγμη καβαλα σερνεται το συμπαν.Πηρα στο 13800 και εχει ηχογραφημενο μηνυμα που λεει οτι μπορει να υπαρχει προβλημα λογω αναβαθμισεων στο δικτυο.Αρα υπομονη.

PingIT
13-01-07, 23:54
Tracing route to adslgr.com [209.190.6.242]
over a maximum of 30 hops:

1 2 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1
2 25 ms 23 ms 23 ms 62.169.255.23
3 25 ms 23 ms 23 ms 62.169.192.6
4 25 ms 24 ms 24 ms unassigned.ate.seabone.net [213.144.178.49]
5 82 ms 82 ms 81 ms par31-par2-racc1.par.seabone.net [213.144.183.15]
6 93 ms 90 ms 90 ms globalcrossing-1-us-par31.par.seabone.net [195.22.210.50]
7 708 ms 716 ms 716 ms so7-0-0-622M.ar2.CLE1.gblx.net [67.17.68.126]
8 663 ms 716 ms 716 ms Enet-Inc-Internet.so-0-3-3.ar2.cle1.gblx.net [64.215.81.170]
9 763 ms 715 ms 716 ms GIG5-2-CISCO-TWO-XLHOST.xlhost.com [206.222.25.26]
10 710 ms 680 ms 751 ms adslgr.com [209.190.6.242]

ΤΕΛΛΑΣ ΖΙΣΤΟ:p Το ΖΩ κι αν συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος του μήνα..........ΚΟΥΝΕΛΙ!!!!!!!!!!!

seastavros
14-01-07, 02:38
καλώς σας βρήκα αν και τώρα δεν έχω adsl! Έκανα αίτηση στην οτενέτ και πιστεύω αυτή την εβδομάδα να έχω σύνδεση. Πάντως η ΤΕΛΛΑΣ ήταν πάρα πολύ καλή μέχρι και πριν την ενεργοποίηση του ΖΙΣΤΟ.
Στον ΟΤΕ μου είπανε οτι το πρόβλημα της ΤΕΛΛΑΣ ξεκίνησε όταν η Ιταλική Εταιρεία ανέλαβε τα ηνία! Τι να πώ! Πιστεύω στο μέλλον να τα πράγματα να φτιάξουν που είμαι σίγουρος οτι θα φτιάξουν. Είναι νωρίς ακόμα! Σε ένα 6μηνο τα πράγματα θα είναι καλύτερα

supermario
14-01-07, 16:07
Πριν το Zisto, όλα ήταν μια χαρά. Το γεγονός ότι δουλεύεις στην Teleperformance που δεν φέρεται σωστά δεν σημαίνει πως η Tellas είναι για τα μπάζα, Η tellas έχει υπογράψει σύμβαση με τη συγκεκριμένη εταιρία και η εταιρία οφείλη να τη σεβαστεί, αν δεν φέρεται σωστά στους υπαλλήλους της γι αυτό οφείλεται αποκλειστικά η Teleperformance. Δεν ξέρω τη σύμβαση έχει υπογραφεί για να σου πώ ποιος φταίει συνολικά και γιατί φταίει ακριβός κτλ. το μόνο που ξέρω είναι πως παρά τις φωνές της Tellas η Teleperformance αργεί ΠΑΡΑ πολύ να προσλάβει επιπλέον προσωπικό, με αποτέλεσμα να κόβει τα διαλείμματα των παιδιών και να βάζει ακόμα και από άλλα τμήματα άτομα να σηκώνουν το τηλέφωνο, κατάσταση ανεπίτρεπτη.


Όλες οι εταιρίες που βγάζουν κάτι καινούργιο έχουν πρόβλημα με τα τηλέφωνα.

Δες πχ τη Forthnet που δεν μπορούν να πιάσουν γραμμή μετά την ανακοίνωση της προσφοράς, ή πάρε τη Vivodi.



YΓ. Όλες τις εταιρίες τις νοιάζει το κέρδος τους και μόνο, αν νομίζεις πως υπάρχουν καλές και κακές Α.Ε. τότε σκέφτεσαι λάθος.

Φιλε Ερμη, αν ειχες μια εταιρια και εκανες μια συμβαση με μια αλλη εταιρια για εξυπηρετηση πελατων η οποια τελικα αποδεικνυονταν για τα μπαζα, αλλα εσυ συνεχιζες να εχει συμβαση με αυτη τη εταιρια, δεν θα ηταν και η δικη σου εταιρια για τα μπαζα;;;;;

Θες να μου πεις οτι η τελλας δεν ξερει οτι το 13800 ειναι Γ.Τ.Π;;;;; Και οτι καθε μερα που περναει της χανει πελατες εξαιτιας της ανυπαρκτης εξυπηρετησης;;;;
Αν το ξερει λοιπον και δεν κανει τιποτα, ε τοτε και η τελλας ειναι Γ.Τ.Π.

Ειμαι πελατης της τελλας (συνδρομη ιντερνετ) απο την αρχη. Εχω κανει (μετα απο χιλια κυματα) αιτηση για ζιστο(και ακομα περιμενω-Νεα Σμυρνη μενω). Αλλα ετσι οπως παει με βλεπω να με χανει και απο ζιστο και απο συνδρομητη.....

ermis333
14-01-07, 18:10
Φιλε Ερμη, αν ειχες μια εταιρια και εκανες μια συμβαση με μια αλλη εταιρια για εξυπηρετηση πελατων η οποια τελικα αποδεικνυονταν για τα μπαζα, αλλα εσυ συνεχιζες να εχει συμβαση με αυτη τη εταιρια, δεν θα ηταν και η δικη σου εταιρια για τα μπαζα;;;;;

Θες να μου πεις οτι η τελλας δεν ξερει οτι το 13800 ειναι Γ.Τ.Π;;;;; Και οτι καθε μερα που περναει της χανει πελατες εξαιτιας της ανυπαρκτης εξυπηρετησης;;;;
Αν το ξερει λοιπον και δεν κανει τιποτα, ε τοτε και η τελλας ειναι Γ.Τ.Π.

Ειμαι πελατης της τελλας (συνδρομη ιντερνετ) απο την αρχη. Εχω κανει (μετα απο χιλια κυματα) αιτηση για ζιστο(και ακομα περιμενω-Νεα Σμυρνη μενω). Αλλα ετσι οπως παει με βλεπω να με χανει και απο ζιστο και απο συνδρομητη.....


Σε πληροφορώ ότι η Teleperformance θεωρείται ίσως η καλύτερη εταιρία Παγκοσμίως στο χώρο του CS, γι αυτό και η Tellas πληρώνει τα μαλλιοκέφαλά της, γιατί ήθελε τον καλύτερο για να πάρει το CS της (φανταστήτε το χειρότερο;) ).

Απότι φαίνεται όμως το Ελληνικό τμήμα της TP είναι αρκετά αργοκίνητο στην πρόσληψη νέου προσωπικού, βέβαια δεν υπαρχει και μεγάλη προσφορά, αφού λίγοι αιτούνται για δουλειά σε CS.

Όλα τα προβλήματα αρχίσανε μετά το Zisto και κυρίως λόγω της Τεράστιας ζήτησης. Αυτό δεν μπορεί να λυθεί από τη μία μέρα στην άλλη.

Εσείς τι θα κάνατε, για να ακούσω απόψεις;;; Γιατί στην γκρίνια πρώτοι είμαστε (δεν μιλάω για σένα συγκεκριμένα).

Έχεις λοιπόν την καλύτερη εταιρία στο χώρο και δεν ανταποκρίνεται καλά σε αυτό που πρέπει να κάνει, τι κάνεις λοιπόν;;;;

Παίρνεις την εταιρία του Κυρ Μήτσου;;:p

Στήνεις από την αρχή καινούργο τηλ κέντρο;; Χαμένοι πόσοι μήνες μέχρι να βρείς το προσωπικό και να το εκπαιδεύσει κανείς.

Συμφωνώ και επαυξάνω πως είναι κακό αυτό που συμβαίνει τον τελευαταίο καιρό, αλλά έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;

Λίγο info για Teleperformance, για να δείτε ότι δεν λέω κουταμάρες.


ΥΓ. Το ξέρετε ότι τις φωνές μας και τη γκρίνια μας την πληρώνουν οι καημένοι οι υπάλληλοι της TP;;

http://www.teleperformance.com/GP/AboutUs/AboutUs.aspx?id=298

http://www.teleperformance.com/GP/AboutUs/AboutUs.aspx?id=54&ekmensel=126_submenu_0_link_7

www.teleperformance.gr

sdikr
14-01-07, 18:15
Σε πληροφορώ ότι η Teleperformance θεωρείται ίσως η καλύτερη εταιρία Παγκοσμίως στο χώρο του CS, γι αυτό και η Tellas πληρώνει τα μαλλιοκέφαλά της, γιατί ήθελε τον καλύτερο για να πάρει το CS της (φανταστήτε το χειρότερο;) ).

Απότι φαίνεται όμως το Ελληνικό τμήμα της TP είναι αρκετά αργοκίνητο στην πρόσληψη νέου προσωπικού, βέβαια δεν υπαρχει και μεγάλη προσφορά, αφού λίγοι αιτούνται για δουλειά σε CS.

Όλα τα προβλήματα αρχίσανε μετά το Zisto και κυρίως λόγω της Τεράστιας ζήτησης. Αυτό δεν μπορεί να λυθεί από τη μία μέρα στην άλλη.

Εσείς τι θα κάνατε, για να ακούσω απόψεις;;; Γιατί στην γκρίνια πρώτοι είμαστε (δεν μιλάω για σένα συγκεκριμένα).

Έχεις λοιπόν την καλύτερη εταιρία στο χώρο και δεν ανταποκρίνεται καλά σε αυτό που πρέπει να κάνει, τι κάνεις λοιπόν;;;;

Παίρνεις την εταιρία του Κυρ Μήτσου;;:p

Στήνεις από την αρχή καινούργο τηλ κέντρο;; Χαμένοι πόσοι μήνες μέχρι να βρείς το προσωπικό και να το εκπαιδεύσει κανείς.

Συμφωνώ και επαυξάνω πως είναι κακό αυτό που συμβαίνει τον τελευαταίο καιρό, αλλά έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;

Λίγο info για Teleperformance, για να δείτε ότι δεν λέω κουταμάρες.


http://www.teleperformance.com/GP/AboutUs/AboutUs.aspx?id=298

http://www.teleperformance.com/GP/AboutUs/AboutUs.aspx?id=54&ekmensel=126_submenu_0_link_7

www.teleperformance.gr (http://www.teleperformance.gr)


Δικαιολογίες, απλά δικαιολογίες

No-Name
14-01-07, 18:19
Θα μπορούσε η Τελλάς αν ήταν μη ικανοποιημένη από την TP να κάνει και ένα cs με δικούς της Υπαλλήλους για να "μαλακώσει" η υπερβολικά μεγάλη κίνηση στο 13800,λύσεις υπαρχουν αν ήθελε.

ermis333
14-01-07, 18:25
Δικαιολογίες, απλά δικαιολογίες

Στείλε τους e-mail με τις προτάσεις σου. Είμαι σίγουρος πως θα τις ακούσουν.

ermis333
14-01-07, 18:26
Θα μπορούσε η Τελλάς αν ήταν μη ικανοποιημένη από την TP να κάνει και ένα cs με δικούς της Υπαλλήλους για να "μαλακώσει" η υπερβολικά μεγάλη κίνηση στο 13800,λύσεις υπαρχουν αν ήθελε.

Επαναλαμβάνω, μέχρι να βρείς προσωπικό και να το εκπαιδεύσεις , να στήσεις τα μηχανήματα κτλ κτλ, θα έχει λύσει το πρόβλημα η TP.

sdikr
14-01-07, 18:31
Στείλε τους e-mail με τις προτάσεις σου. Είμαι σίγουρος πως θα τις ακούσουν.

Θέλεις να πεις οτι δεν τα γνωρίζουν;

ermis333
14-01-07, 18:40
Θέλεις να πεις οτι δεν τα γνωρίζουν;

Τα γνωρίζουν και απόσο ξέρω το κεφάλι της Tellas, συνέχεια συναντήσεις με το κεφάλι της TP έχει.

Ο Μόνος τρόπος λύσης είναι να προσληφθεί νέο προσωπικό, ΔΕΝ υπάρχει όμως, μόνο στον ΟΤΕ πάνε χιλιάδες όταν ακούνε για προσλήψεις στο 134.

sdikr
14-01-07, 18:41
Τα γνωρίζουν και απόσο ξέρω το κεφάλι της Tellas, συνέχεια συναντήσεις με το κεφάλι της TP έχει.

Ο Μόνος τρόπος λύσης είναι να προσληφθεί νέο προσωπικό, ΔΕΝ υπάρχει όμως, μόνο στον ΟΤΕ πάνε χιλιάδες όταν ακούνε για προσλήψεις στο 134.

Οριστέ βρήκαμε και αλλό κακό του ΟΤΕ, χάρη σε αυτά που δίνει όλοι οι φοιτητές εκεί θέλουνε να πάνε!!
:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.