PDA

Επιστροφή στο Forum : Premier League Τέλος από NOVA! Νίκη για OTE tv.



ymitrou
05-02-13, 09:46
Χάθηκε ακόμα ένα ελκυστικό πρωτάθλημα από την NOVA, καθώς τα δικαιώματα για την τριετία 2013-2016.

Αν συγκρίνουμε και τις τιμές των δύο ανταγωνιστών, πλέον η πλάστιγγα έχει γείρει ανεπιστρεπτί προς την ΟΤΕ tv.

Η Νova πλέον δεν έχει μέλλον με τα πακέτα που διαθέτει και στις τιμές που τα προσφέρει.

fforward72
05-02-13, 13:56
Τι, πάει και η Αγγλία???

ymitrou
05-02-13, 14:16
Το χάσανε και αυτό το κορμί πατριώτη!!!

aenaos15
05-02-13, 17:24
Το χάσανε και αυτό το κορμί πατριώτη!!!
Φιλε τετοια χαρα πρεπει να ειχες πολυ καιρο να παρεις...

ymitrou
06-02-13, 09:22
Εγώ φίλε μου έχω NOVA εδώ και πολλά χρόνια,

αλλά όχι για πολύ ακόμα!

adabter
06-02-13, 10:59
στο site δεν το έχει ακομα προσθέσει στη λίστα του sport πακέτου του.
λες να παίξει καμία αύξηση σε τιμή?

johnsruro
06-02-13, 11:44
μέχρι το τέλος της σεζόν το δείχνει κανονικά η Nova οπότε δεν πρόκειται να προστεθεί στο site του ΟΤΕ πριν το καλοκαίρι. Λογικό είναι μαζί με με αυτή την προσθήκη να προσθέση και "κάτι τις" και στην τιμή.

ralfi
07-02-13, 14:30
αντε γεια Nova!!!βουρ για ote tv με 20 ευροπουλα και με τα καλυτερα πρωταθληματα.εκτος και αν κανουν προσφορα με 6.90 το μηνα και με ολο τον εξοπλισμο δωρεαν:p

christos.kouk
07-02-13, 15:04
αφου και εγω που ειμαι στην hol και οοολα ειναι καλα το σκεφτομαι να γυρισω σε conn-x..
Πολλα συν ειναι τα ΗD καναλια του conn-x TV ;)

emeliss
07-02-13, 22:08
μέχρι το τέλος της σεζόν το δείχνει κανονικά η Nova οπότε δεν πρόκειται να προστεθεί στο site του ΟΤΕ πριν το καλοκαίρι. Λογικό είναι μαζί με με αυτή την προσθήκη να προσθέση και "κάτι τις" και στην τιμή.
Έγραφες για φήμες όταν έλεγαν ότι η premier παει στον ΟΤΕ αλλά τώρα πετάς με ευκολία φήμες για αύξηση της τιμής. Δεν κολλάει το ένα με το άλλο ως απόψεις χρήστη.

billstamaniac
08-02-13, 00:38
παντως κατι ακουσα οτι πηρε της Αργεντινης το Final

marios79
08-02-13, 01:41
παντως κατι ακουσα οτι πηρε της Αργεντινης το Final

Μιλας για την νοβα (την κατα κοσμο ακατανομαστη....) να υποθεσω? Γιατι ετσι τουλαχιστον λενε τα δημοσιευματα!

http://www.trelokouneli.gr/to-protathlhma-final-ths-argentinis-sth-nova/

adabter
08-02-13, 11:24
Μιλας για την νοβα (την κατα κοσμο ακατανομαστη....) να υποθεσω? Γιατι ετσι τουλαχιστον λενε τα δημοσιευματα!

http://www.trelokouneli.gr/to-protathlhma-final-ths-argentinis-sth-nova/

nice
θα πέσει πολύ στοίχημα :p

johnsruro
08-02-13, 11:43
Έγραφες για φήμες όταν έλεγαν ότι η premier παει στον ΟΤΕ αλλά τώρα πετάς με ευκολία φήμες για αύξηση της τιμής. Δεν κολλάει το ένα με το άλλο ως απόψεις χρήστη.
όταν κάτι δεν είναι είδηση είναι φήμη!
Δεν είπα ποτέ ότι έιναι είδηση η άυξηση τιμής αλλά προσωπική άποψη. Δεν σου αρέσει? Μην την ασπάζεσαι. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχω δικαίωμα να την έχω και να την εκφράζω. Το γεγονός ότι ο ΟΤΕ πήρε την πρεμιερ έιναι είδηση πλέον και το αποδέχομαι. Αν όμως αυξηθούν οι τιμές του κάποια στιγμή να δω τι θα λέμε. Δεν το παίζω προφήτης, απλά εκφράζω "άποψη χρήστη". Κολλάει δεν κολλάει για σένα.

bill27
09-02-13, 22:54
καημενη νοβα.....μονο η σαπια λιγκα σου εμεινε..... :cry:

vforvendetta85
09-02-13, 23:24
Το πλέον οξύμωρο και εκνευριστικό για τη Νόβα δεν είναι πως έχασε την premier leaugue.Τηλεοπτικά δικαιώματα είναι,μετά από 3 χρόνια μπορεί να τα ξαναπάρει.Είναι αυτήν εδώ η προσφορά: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1155
11 ευρώ αύξηση σε σχέση με πριν 20 μήνες,περίπου,που την ξεκίνησε την προσφορά.Και από Αύγουστο χωρίς premier league και NBA(που το έχει χάσει ήδη από φέτος).
Είναι να απορεί κανείς,ποιος τα σκέφτεται αυτά...

ymitrou
11-02-13, 10:01
Οι άνθρωποι ΔΕΝ παλεύονται.
Πάνε να το κλείσουν το μαγαζί.
Μπράβο στα Golden boys που έχουν και αυτοί και παίρνουν αποφάσεις.

haniabal
11-02-13, 14:28
Έχει βγει επίσημη ανακοίνωση?Γιατί δεν έχω δει κάτι ακόμα. Προβλέπω σκληρό ανταγωνισμό πάντως.

johnsruro
11-02-13, 15:23
μπάαααα κανείς από τους 2 δεν έχει αναφέρει κάτι. πάντως για το 13 ακόμα στη νόβα είναι η premier και η όποια αλλαγή θα γίνει από το Σεπτέμβριο.

mironas
11-02-13, 18:26
Είπαν να βάλουν την αύξηση των 11 ευρώ γιατί το παράκαναν με τις προσφορές τους προηγούμενους μήνες! Εκτός κι αν έχουν σκοπό να προσθέσουν κανένα hd κανάλι!

haniabal
11-02-13, 18:36
μπάαααα κανείς από τους 2 δεν έχει αναφέρει κάτι. πάντως για το 13 ακόμα στη νόβα είναι η premier και η όποια αλλαγή θα γίνει από το Σεπτέμβριο.

Μάλιστα. Σημασία πάντως είναι να έχεις και διοργανώσεις που ενδιαφέρουν την πλειοψηφία των συνδρομητών στην χώρα μας.

spideman3
11-02-13, 20:58
Μιλάμε για μια εταιρεία που κάθε λίγο διαβάζουμε για πρόβλημα ρευστότητας είναι φυσιολογικό να χάνει πρωταθλήματα και τηλεοπτικά κανάλια, no maney no party.
Εγώ πιστεύω ότι το καλοκαίρη θα χάσει και τα δικαιώματα του Ελληνικού πρωταθλήματος ή κάποιους αγώνες θα παραχωρήσει στον ΟΤΕ.

spiderPan
11-02-13, 21:43
Το πλέον οξύμωρο και εκνευριστικό για τη Νόβα δεν είναι πως έχασε την premier leaugue.Τηλεοπτικά δικαιώματα είναι,μετά από 3 χρόνια μπορεί να τα ξαναπάρει.Είναι αυτήν εδώ η προσφορά: http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=1155
11 ευρώ αύξηση σε σχέση με πριν 20 μήνες,περίπου,που την ξεκίνησε την προσφορά.Και από Αύγουστο χωρίς premier league και NBA(που το έχει χάσει ήδη από φέτος).
Είναι να απορεί κανείς,ποιος τα σκέφτεται αυτά...

σοβαρά μιλάς τώρα;
έχουμε αύξηση και χωρίς τα HD; μπουχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol:

ymitrou
12-02-13, 08:50
Γενικά ο ανταγωνισμός οφελεί τον καταναλωτή.
Το θέμα είναι να το καταλάβουν νωρίς και να ρίξουν τις τιμές τους, κάτι που δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα.
Μάλλον θα περιμένουν να χάσουν και τους τελευταίους πιστούς κατά το καλοκαιράκι και μετά θα παρακαλάνε, αλλά μάλλον θα είναι αργά.

sexrazat
12-02-13, 09:44
Έχει βγει επίσημη ανακοίνωση?Γιατί δεν έχω δει κάτι ακόμα. Προβλέπω σκληρό ανταγωνισμό πάντως.

Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει ακόμα. Χτες πάντως που μίλησα με φίλο εγκαταστάτη της Nova μου το επιβεβαίωσε σύμφωνα τουλάχιστον με την ανεπίσημη ενημέρωση που είχε από την εταιρεία. Ας περιμένουμε λίγο ακόμα.

adabter
12-02-13, 10:42
πιστεύω πως έχει γίνει αλλά με ανησυχεί που αργούν να το ανακοινώσουν. μήπως αλλάζουν τα πακέτα τους?
πάντως πιστεύω πως μέχρι το Σεπτέμβρη θα έχουμε διαφορετικά πακέτα και τιμές τόσο από τον ΟΤΕ όσο και από την NOVA (ελπίζω προς το καλύτερο)

christos.kouk
12-02-13, 11:59
Γενικά ο ανταγωνισμός οφελεί τον καταναλωτή.
Το θέμα είναι να το καταλάβουν νωρίς και να ρίξουν τις τιμές τους, κάτι που δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα.
Μάλλον θα περιμένουν να χάσουν και τους τελευταίους πιστούς κατά το καλοκαιράκι και μετά θα παρακαλάνε, αλλά μάλλον θα είναι αργά.

To θεμα ειναι οτι δεν ειναι ανταγωνισμος απο την στιγμη που δεν σου πουλανε το ιδιο πραγμα..Δεν γιατι να ριξει η νοβα(που εχει SL kai CL) πχ την τιμη?Οποιος θελει ελληνικο πρωταθλημα και CL ΜΟΝΟ στην νοβα μπορει να τα δει..
Επιπλεον η νοβα στηριζεται στα δικαιωματα του CL αλλα η ολη της λογικη ειναι εντελως λαθος. Θα χασει σχεδον ολους του οικιακους συνδρομητες μιας και ο αλλος θα προτιμησει να βαλει connx για να εχει και HD καναλια και μεγαλα πρωταθληματα και αν θελει να δει ελληνικο πρωταθλημα θα πηγαινει για καφε..

ymitrou
12-02-13, 14:47
Τι εννοείς πως δεν "πουλάνε" το ίδιο πράγμα?

Τα κανάλια με τις ταινίες?
Τα διάφορα entertainment channels?
Ντοκυμαντέρ Discovery, History Ch ...
και ο ΟΤΕ tv σου δίνει και 15 HD, ενώ στο NOVA 2 ή 3 αν θυμάμαι καλά, αλλά μόνο με έξτρα πληρωμή:down:

Τώρα αν θεωρείς ανταγωνισμό την Super Λίγδα σε αντίθεση με όλα τα προηγμένα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, τι να πω.
Στο μόνο που μπορεί να σταθεί είναι το Ch. League, αλλά και αυτό πως να το χωνέψεις με τόσο διαφορά τιμής?
Σύμφωνα με αυτά που προσφέρει να ο OTE tv στα δίνει ΟΛΑ με 19,90€, τότε η NOVA πρέπει να τα δώσει με 15,90€ και πολλά είναι.

spiderPan
12-02-13, 15:17
Τι εννοείς πως δεν "πουλάνε" το ίδιο πράγμα?

Τα κανάλια με τις ταινίες?
Τα διάφορα entertainment channels?
Ντοκυμαντέρ Discovery, History Ch ...
και ο ΟΤΕ tv σου δίνει και 15 HD, ενώ στο NOVA 2 ή 3 αν θυμάμαι καλά, αλλά μόνο με έξτρα πληρωμή:down:

Τώρα αν θεωρείς ανταγωνισμό την Super Λίγδα σε αντίθεση με όλα τα προηγμένα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, τι να πω.
Στο μόνο που μπορεί να σταθεί είναι το Ch. League, αλλά και αυτό πως να το χωνέψεις με τόσο διαφορά τιμής?
Σύμφωνα με αυτά που προσφέρει να ο OTE tv στα δίνει ΟΛΑ με 19,90€, τότε η NOVA πρέπει να τα δώσει με 15,90€ και πολλά είναι.

α γειά σου, προσωπικά έκοψα τη νόβα επειδή με πήραν και μου προτείνανε να ανανεώσω για + 18μηνο με 54,90+4,99(hd) και τους λέω παιδιά μου δίνετε αυτό που πήρα σαν προσφορά πριν 1 1/2 χρόνο που τα πράγματα ήταν διαφορετικά , έχετε τίποτα άλλο , όχι μου έιπαν , εντάξει γειά σας. Τώρα που βλέπω το 64,90 + 4,99 πέφτω από τα σύννεφα
Η λογική μου έχει ως εξής σκέφτομαι : 24,90 (dp economy) , άρα 35,00€ τα σπόρτς και τα hd (με την παλιά προσφορά , τώρα 45,00€) ????? με συμφέρει να κόψω την νόβα να μείνω στο τηλ και να βάλω Ote tv με 25,00€ σύνολο 50,00 το μήνα. Και καπάκι με παίρνει ο οτές και μου λέει 31,80 Χ 6 μήνες και 56,80 Χ 6 μήνες ( 12μηνο συμβόλαιο , 35€ ενεργοποίηση , 35€ αν θες εγκατάσταση) οπότε πάω στον ΟΤΕ και τελειώνει η ιστορία, και του χρόνου βλέπουμε...

Στο Ελλαδιστάν αγοράζουμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες , αυτό έχω να πώ.

christos.kouk
12-02-13, 18:48
Τι εννοείς πως δεν "πουλάνε" το ίδιο πράγμα?

Τα κανάλια με τις ταινίες?
Τα διάφορα entertainment channels?
Ντοκυμαντέρ Discovery, History Ch ...
και ο ΟΤΕ tv σου δίνει και 15 HD, ενώ στο NOVA 2 ή 3 αν θυμάμαι καλά, αλλά μόνο με έξτρα πληρωμή:down:

Τώρα αν θεωρείς ανταγωνισμό την Super Λίγδα σε αντίθεση με όλα τα προηγμένα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, τι να πω.
Στο μόνο που μπορεί να σταθεί είναι το Ch. League, αλλά και αυτό πως να το χωνέψεις με τόσο διαφορά τιμής?
Σύμφωνα με αυτά που προσφέρει να ο OTE tv στα δίνει ΟΛΑ με 19,90€, τότε η NOVA πρέπει να τα δώσει με 15,90€ και πολλά είναι.

συμφωνουμε απολυτα. ειμαι υπερ του οτε τιβι πλεον. και σε θεμα ποιοτητας(με τα πολλα hd) και σε θεμα τιμης.
αυτο που ειπα οτι "δεν πουλανε το ιδιο πραγμα" το ειπα γιατι και οι 2 πλατφορμες σου παρεχουν κατα 80% το ιδιο πραγμα αλλα το 90% των πελατων γινονται συνδρομητες στις πλατφορμες για το υπολοιπο 20% ;) Δλδ για τα αθλητικα καναλια.

haniabal
12-02-13, 19:43
To θεμα ειναι οτι δεν ειναι ανταγωνισμος απο την στιγμη που δεν σου πουλανε το ιδιο πραγμα..Δεν γιατι να ριξει η νοβα(που εχει SL kai CL) πχ την τιμη?Οποιος θελει ελληνικο πρωταθλημα και CL ΜΟΝΟ στην νοβα μπορει να τα δει..
Επιπλεον η νοβα στηριζεται στα δικαιωματα του CL αλλα η ολη της λογικη ειναι εντελως λαθος. Θα χασει σχεδον ολους του οικιακους συνδρομητες μιας και ο αλλος θα προτιμησει να βαλει connx για να εχει και HD καναλια και μεγαλα πρωταθληματα και αν θελει να δει ελληνικο πρωταθλημα θα πηγαινει για καφε..


Και όμως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Γιατί ο Έλληνας πάντα θα του αρέσει να βλέπει την ομάδα του είτε στο πρωτάθλημα είτε στο cl είτε στο europa είτε στη euroleague και να κάνει καζούρα στον άλλον.

marios79
12-02-13, 20:00
Και όμως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Γιατί ο Έλληνας πάντα θα του αρέσει να βλέπει την ομάδα του είτε στο πρωτάθλημα είτε στο cl είτε στο europa είτε στη euroleague και να κάνει καζούρα στον άλλον.

Κατα κανονα ομως τους αρεσει η τσεπη του.........σιγουρα θα υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα η νοβα δεχτηκε κ δεχεται σοβαρα χτυπηματα απο τον οτε. Ισως το επομενο να ειναι κ το τελευταιο!

nedo2
13-02-13, 12:28
Κι εγώ μπαίνω σε σκέψεις για το που θα συνεχίσω από Σεπτέμβριο (προς το παρόν είμαι Nova). Από τη μία Championsleague, Superleague και από την άλλη αγγλικό, γερμανικό, σπανικό, ιταλικό. Να δω και τι προσφορές θα έχουν τότε. Ο ανταγωνισμός μάλλον καλό μας κάνει...


Κατα κανονα ομως τους αρεσει η τσεπη του.........σιγουρα θα υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα η νοβα δεχτηκε κ δεχεται σοβαρα χτυπηματα απο τον οτε. Ισως το επομενο να ειναι κ το τελευταιο!

Αν τα χτυπήματα γίνονται με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ (http://www.dou.gr/articlext.php?a=4630900), τότε μάλλον αυτό δεν θα βγει σε καλό δικό μας τουλάχιστον.

marios79
13-02-13, 13:05
Αν τα χτυπήματα γίνονται με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ (http://www.dou.gr/articlext.php?a=4630900), τότε μάλλον αυτό δεν θα βγει σε καλό δικό μας τουλάχιστον.

Οι αγορες τηλεοπτικων δικαιωματων, οι διαφημισεις κ οτι εχει να κανει με παρε δωσε στην τιβι δεν μπορει εξ ορισμου να ειναι κ καθαρο..........παντα υπαρχουν σκοτεινα σημεια θα υπαρχουν! Δεν ειμαι υποστηρικτης του οτε (ειμαι συνδρομητης....) αλλα ο ανταγωνισμος προς το παρων μονο καλο μπορει να κανει στον τελικο χρηστη. Τωρα αν φτασουν οι μιζες του κοτιωνη να επιβαρυνει εμας (τους χρηστες) τοτε θα συζητησουμε με αλλη βαση.......ενννοειται !

sexrazat
13-02-13, 13:11
Αν τα χτυπήματα γίνονται με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ (http://www.dou.gr/articlext.php?a=4630900), τότε μάλλον αυτό δεν θα βγει σε καλό δικό μας τουλάχιστον.

Μάλλον ντου στην κοινή λογική κάνει και ο δημοσιογράφος και το blog.

haniabal
13-02-13, 15:51
Κατα κανονα ομως τους αρεσει η τσεπη του.........σιγουρα θα υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα η νοβα δεχτηκε κ δεχεται σοβαρα χτυπηματα απο τον οτε. Ισως το επομενο να ειναι κ το τελευταιο!


Κάθε προσθήκη είναι καλή για οποιαδήποτε πλατφόρμα και ο ανταγωνισμός φαίνεται ισχυρός μέχρι στιγμής αλλά όπως είπα η Νόβα έχει δυνατά χαρτιά ακόμα.

nnn
13-02-13, 15:55
Έχουμε ήδη την επίσημη ανακοίνωση από τον ΟΤΕ στις Ειδήσεις, συνεχίζουμε εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.