PDA

Επιστροφή στο Forum : 13800 Προβληματα Αποψεις



gpsgr
12-01-07, 17:40
θελω να αναφερουμε εδω φιλοι και συναδελφοι προβληματα αποψεις εντυπωσεις(λεμε τωρα) γενικα προβληματα που αντιμετωπιζουμε με το 13800.γενικα με το customer care της τελλας μπας και γινει καμμια βελτιωση

sto_psito
13-01-07, 01:39
Αν οντως εχεις 1024 ΟΤΕ-otenet τοτε εισαι μια χαρα και μην το ψαξεις καθολου

R-f
13-01-07, 19:11
θελω να αναφερουμε εδω φιλοι και συναδελφοι προβληματα αποψεις εντυπωσεις(λεμε τωρα) γενικα προβληματα που αντιμετωπιζουμε με το 13800.γενικα με το customer care της τελλας μπας και γινει καμμια βελτιωση

Καλησπερα.
Απλο ειναι ..
Τα οποια προβληματα υπαρχουν στο 13800 η Τellas τα γνωριζει καλυτερα απο μενα κι εσενα που θα καλεσουμε μια στο τοσο..
Δεν εχει αλλαξει ομως ποτε τιποτα.. Τα ιδια..
Οποτε τη Tellas αυτο που την ενδιαφερει ειναι να πουλησει, και χτυπα το κεφαλι σου εσυ μετα να βρεις ανθρωπο να σε εξυπηρετησει σωστα..
Απλα για να τσεκαρεις..
Στειλε ενα e-mail στη Tellas.. Ρωτα κατι απλο.. Αν προσφερεται καθολικη αποκρυψη κλησεων με το zisto ας πουμε..(γιατι διαφημιζει οτι παρεχει ολες τις υπηρεσιες που σου δινει κι οτε..) Χωρις να χρειαζεται να πληκτρολογεις κωδικους.. Αν ποτε λαβεις απαντηση θα ειναι η επισημη θεση της Tellas.. λεμε τωρα..
Μετα καλεσε στο 13800 (αν κι αυτο πλεον θελει υπομονη..), οπου πουλανε συμφωνα με τις οδηγιες του παροχου..
Δες ποσες διαφορετικες απαντησεις θα παρεις..
Το 13800 κι ολα τα customer care τα καθοδηγει η εταιρια.. Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.. Ουτε τα "λαθακια", ουτε οι αναμονες..
Οποτε Post οπως αυτο που ανεβασες κυριως βοηθουν στο να τα βγαλουμε απο μεσα μας οι παραπονεμενοι, παρα στο να αλλαξει κατι..
Κουραγιο.. :whistle:

nikosira
02-04-09, 23:01
εχει αλλαξη απο τοτε μεχρι τωρα τιποτε προς το καλυτερο στο 13800 γιατι μολις δεσμευτικα για ενα χρονο?

boymanos
02-04-09, 23:12
εχει αλλαξη απο τοτε μεχρι τωρα τιποτε προς το καλυτερο στο 13800 γιατι μολις δεσμευτικα για ενα χρονο?

να κανεις τον σταυρο σου να μην σου παρουσιασθει προβλημα.γιατι αν περιμενεις να βρεις λυση στο 13800ή στο 1212 θα εχεις παρει συνταξη.

paspro
03-04-09, 01:19
Τρία πουλάκια κάθονταν στου διαδυκτίου την άκρη
το 'να σερφάρει με τον ΟΤΕ και τ'αλλο με τη Vivodi
το τρίτο το καλύτερο μοιρολογάει και λέγει:

"Πολλή μαυρίλα πλάκωσε, μαύρη σαν καλιακούδα.
Μην στου ΟΤΕ το δίκτυο βρίσκομαι, μην της Vivodi;
Νουδέ στου ΟΤΕ το δίκτυο βρίσκομαι, νουδέ της Vivodi,
στης Τελλάς το δίκτυο έπεσα και τίποτα δεν παίζει."

v_zalmas
03-04-09, 16:53
το 13800 έχει βελτιωθεί απίστευτα από το φεβρουάριο όπου άλλαξε περίπου το 75% του προσωπικού.
η αναμονές είναι ελάχιστες ακόμη και τις ώρες αιχμής..αρκεί να ακολουθήσεις το ηχογραφημένο μενού και να πληκτρολογήσεις τον τηλεφωνικό σου αριθμό.
προτεραιότητα έχουν οι πελάτες τις "τελλας".
μέσος χρόνος αναμονής 2 με 3 λεπτά.
σύντομα tips : εξυπηρέτηση πελατών -> 13800 - 2 - 2 - (ο τηλεφωνικός σου αριθμός)
βλάβες 1212 η 13800 - 2 - 1
τμήμα λογαριασμό 13800 2 - 3 - 2 - (ο τηλεφωνικός σου αριθμός).
επίσης πολύ καλή εξυπηρέτηση προσφέρεται και από τα καταστήματα wind όπου αν σταλεί email για ένα θέμα...αυτό λύνεται το πολύ σε 2 εργάσιμες (πχ. εξοπλισμός που δεν έχει παραδοθεί,βλάβη που δεν έχει επιληθει,αίτηση που εκκρεμεί αρκετό καιρό)

seabass
03-04-09, 18:25
Υπάρχουν κάποιες καθυστερήσεις στο 13800, όχι όμως πάντα! Αλλά το πρόβλημα είναι οι τεχνικοί, (αναγνωρίζω ότι έχουν όλη την καλή διάθεση) ο καθένας δίνει διαφορετική λύση στο ίδιο πρόβλημα!!! Πριν 15-20 ημέρες παιδιά πήρα 4 διαφορετικές "βοήθειες" για το ίδιο θέμα, που τελικά έγινε μόνο του!

boymanos
03-04-09, 22:13
το 13800 έχει βελτιωθεί απίστευτα από το φεβρουάριο όπου άλλαξε περίπου το 75% του προσωπικού.
η αναμονές είναι ελάχιστες ακόμη και τις ώρες αιχμής..αρκεί να ακολουθήσεις το ηχογραφημένο μενού και να πληκτρολογήσεις τον τηλεφωνικό σου αριθμό.
προτεραιότητα έχουν οι πελάτες τις "τελλας".
μέσος χρόνος αναμονής 2 με 3 λεπτά.
σύντομα tips : εξυπηρέτηση πελατών -> 13800 - 2 - 2 - (ο τηλεφωνικός σου αριθμός)
βλάβες 1212 η 13800 - 2 - 1
τμήμα λογαριασμό 13800 2 - 3 - 2 - (ο τηλεφωνικός σου αριθμός).
επίσης πολύ καλή εξυπηρέτηση προσφέρεται και από τα καταστήματα wind όπου αν σταλεί email για ένα θέμα...αυτό λύνεται το πολύ σε 2 εργάσιμες (πχ. εξοπλισμός που δεν έχει παραδοθεί,βλάβη που δεν έχει επιληθει,αίτηση που εκκρεμεί αρκετό καιρό)

αφου ολα δουλευουν τελεια σε αυτη την εταιρεια,τοτε γιατι εμενα εδω και 6 μηνες δεν μου λυνουν το προβλημα με τις χαμηλες ταχυτητες?και το χειροτερο εβαλα και μεσον για να εξυπηρετηθω,και τελικα μου κατεβασαν και αλλο την ταχυτητα με αποτελεσμα να με στειλουν και αλλο αδιαβαστο.το προβλημα λενε παρακολουθειτε,δεν εχουμε απαντηση των τεχνικων ακομη εδω και 6 μηνες.και ο υπνος να τους επαιρνε εδω και 6 μηνες θα ειχαν ξυπνησει.αυτη ειναι η εξυπηρετηση?ή μηπως κανουν και διακρισεις?ή δεν αντεχει το δικτυο τους?ή κοβουν ταχυτητες?δεν ζητησα πολλα.μονο μια απαντηση.δεν την πηρα εδω και 9 μηνες.ετσι φευγω μπας και δως το φως το αληθινο του ιντερνετ που μου το αρνειται εδω και 9 μηνες η μπελλας.

blkik
04-04-09, 01:21
το 13800 έχει βελτιωθεί απίστευτα από το φεβρουάριο όπου άλλαξε περίπου το 75% του προσωπικού.


Δυστηχώς μπορεί να βελτιώθηκαν οι χρόνοι αναμονής αλλά τα άτομα που προσέλαβαν ξέρουν απο υπολογιστές και δίκτυα όσο εγω ξέρω απο πυρηνική φυσική. Ουτε τα πιο απλα δεν μπορούν να λύσουν. Πλεον όταν θέλω να ρωτήσω κάτι στέλνω e-mail.

Jacarta
04-04-09, 03:16
Όσο για τις καθυστερήσεις υπάρχει ένα κολπάκι με το οποίο συνδέεστε από αμέσως μέχρι και σε λιγότερο από ένα λεπτό.

Φυσικά δεν θα το αναφέρω. Αρχίστε τις δοκιμές.:p

Είναι πάντως κάτι πολύ απλό που οι περισσότεροι δεν κάνουν όταν καλούν...πιο απλό δεν γίνεται...

mathios
04-04-09, 08:06
το 13800 έχει βελτιωθεί απίστευτα από το φεβρουάριο όπου άλλαξε περίπου το 75% του προσωπικού.
η αναμονές είναι ελάχιστες ακόμη και τις ώρες αιχμής..αρκεί να ακολουθήσεις το ηχογραφημένο μενού και να πληκτρολογήσεις τον τηλεφωνικό σου αριθμό.
προτεραιότητα έχουν οι πελάτες τις "τελλας".
μέσος χρόνος αναμονής 2 με 3 λεπτά.
σύντομα tips : εξυπηρέτηση πελατών -> 13800 - 2 - 2 - (ο τηλεφωνικός σου αριθμός)
βλάβες 1212 η 13800 - 2 - 1
τμήμα λογαριασμό 13800 2 - 3 - 2 - (ο τηλεφωνικός σου αριθμός).
επίσης πολύ καλή εξυπηρέτηση προσφέρεται και από τα καταστήματα wind όπου αν σταλεί email για ένα θέμα...αυτό λύνεται το πολύ σε 2 εργάσιμες (πχ. εξοπλισμός που δεν έχει παραδοθεί,βλάβη που δεν έχει επιληθει,αίτηση που εκκρεμεί αρκετό καιρό)εαν θελεις ακομα πιο γρηγορα για θεματα ιντερνετ χωρις να πληκτρολογεις 1-2-3 211 120 2211 δοκιμασε το...

Parazaar
04-04-09, 13:09
Οτι θελει τελικα λεει ο καθε ενας εδω μεσα. 1)αναμονες δεν υπαρχουν καθολου!!! 2)οτιδηποτε ειναι απο 211...ειναι χρεωσιμο επομενως το κλασικο 1212 που ειναι τζαμπε και δεν εχει αναμονες..εκτος και αν οι κυριοι απο δω θεωρουν τεραστια την αναμονη 1-2 λεπτων που τις περισσοτερες δεν εχει καθολου.ελεος!!!
3) το αν ξερουμε απο pc και δυκτια αστο για μας καλυτερα..4)boymanos πεσμας τα στατιστικα σου για να δουμε που ειναι το προβλημα

mathios
04-04-09, 13:54
Οτι θελει τελικα λεει ο καθε ενας εδω μεσα. 1)αναμονες δεν υπαρχουν καθολου!!! 2)οτιδηποτε ειναι απο 211...ειναι χρεωσιμο επομενως το κλασικο 1212 που ειναι τζαμπε και δεν εχει αναμονες..εκτος και αν οι κυριοι απο δω θεωρουν τεραστια την αναμονη 1-2 λεπτων που τις περισσοτερες δεν εχει καθολου.ελεος!!!
3) το αν ξερουμε απο pc και δυκτια αστο για μας καλυτερα..4)boymanos πεσμας τα στατιστικα σου για να δουμε που ειναι το προβλημα
Εαν εχεις double play δεν χρεωνει τιποτα, το 13800 μπορεις να το καλεσεις ΜΟΝΟ απο συνδεση τελλας χωρις χρεωση. απο αλλη εταιρεια υπαρχει χρεωση. το 211 120 2211 καλειται απο παντου. και απο κινητα αλλης εταιρειας.

boymanos
04-04-09, 14:41
Οτι θελει τελικα λεει ο καθε ενας εδω μεσα. 1)αναμονες δεν υπαρχουν καθολου!!! 2)οτιδηποτε ειναι απο 211...ειναι χρεωσιμο επομενως το κλασικο 1212 που ειναι τζαμπε και δεν εχει αναμονες..εκτος και αν οι κυριοι απο δω θεωρουν τεραστια την αναμονη 1-2 λεπτων που τις περισσοτερες δεν εχει καθολου.ελεος!!!
3) το αν ξερουμε απο pc και δυκτια αστο για μας καλυτερα..4)boymanos πεσμας τα στατιστικα σου για να δουμε που ειναι το προβλημα

Item Downstream Upstream Unit
SNR Margin 17 23 dB
Line Attenuation 17 8 dB
Data Rate 5995 508 kbps
αυτα τα εχω τωρα που με εχουν χαμηλωσει.κανεις δεν μου ειπε τον λογο γιατι εγινε αυτο,αυτο εγινε στις 15.02.09,ειμαι χειροτερα απο πριν και σε ερωτηση μου γιατι δεν με βαζουν εκει που ημουνα,μου απαντησαν οτι το προβλημα ελεγχεται και δεν υπαρχει ακομα απαντηση απο το τεχνικο τμημα.ηδη εχουν περασει 2 μηνες.αν ειναι αυτη εξυπηρετηση εταιρειας τοτε τα λογια περρισευουν.τουλαχιστον ας μου πουν να φυγω χωρις να πληρωσω εφοσουν αδυνατουν να με εξυπηρετησουν.τωρα και θα φυγω να ησυχασω και θα πληρωσω και 39 ευρω.το κακο ειναι οτι παραδεχονται οτι υπαρχει προβλημα,αλλα δεν κανουν τιποτα.και ρωταω?ποιος ο λογος να καθησω εκει?μηπως δεν υπαρχουν αλλες εταιρειες να παμε?πως το εχουν δει εκει?να πληρωνουμε και να μας γραφουν?ετσι ειναι οι σοβαρες εταιρειες?η αληθεια ποναει αλλα ετσι ειναι φιλε.σου κανουν τα γλυκα ματια μεχρι να γινεις πελατης.μετα ολοι οι αλλοι φταινε εκτος της τελλας.οι εταιρειες δεν πανε μπροστα με το να καθεσε σταυροποδι στο γραφειο,στελνουν και καποιο τεχνικο αν εχει προβλημα καποιος.ποιος θα τα λυσει τα προβληματα,ο θεος?

Parazaar
05-04-09, 05:10
πες μου τηλ σταθερο να το κοιταξω

boymanos
05-04-09, 11:20
πες μου τηλ σταθερο να το κοιταξω

σε ευχαριστω πολυ.σε 10 ημερες θα φυγω απο την τελλας.εχω ηδη κανει αιτηση αλλου.και πριν 2 μηνες ενδιαφερθηκε και ο ερμης, αλλα δυστηχως δεν εγινε τιποτα.ενα τηλεφωνο πηραν μονο,μου κατεβασαν και αλλο την ταχυτητα και μετα εξαφανιστηκαν.αφου δεν θελουν ποιος ο λογος να κατσω εκει.πληρωνω το υπολοιπο ποσο και φευγω.9 μηνες μονο κοροιδευουν.λυπαμαι πραγματικα γιατι νομιζα οτι ηταν εταιρεια,αλλα δεν θελω να πω τι τελικα ειναι.

blkik
05-04-09, 13:30
!!!
3) το αν ξερουμε απο pc και δυκτια αστο για μας καλυτερα..

Δε μίλησα για εσενα. Εννοώ την πλειοψηφία πράγμα που το παραδέχτηκε και ο υπεύθυνος εξοπλισμού σας προ μηνός όταν επικοινώνησε μαζί μου για να μου πει την version είναι το ασύρματο modem σας και να δικαιολογηθεί γιατί μια τόσο απλή ερώτηση δεν την ήξεραν οι χαζοψανθίες φοιτήτριες που έχετε στο τηλ σας κέντρο.

Και αυτην ήταν η τρίτη και τελευταία φορα που επικοινωνώ με την tellas μεσω 13800 πλέον μόνο me email

nnn
06-04-09, 00:06
πες μου τηλ σταθερο να το κοιταξω
Αν θέλετε να παράσχετε υπηρεσίες support, ελάτε σε επαφή με τους owner του Adslgr, οτιδήποτε άλλο δεν επιτρέπεται.

thanas83
11-04-09, 18:01
παιδια σας παρακαλω πολυ για να μην κοροιδευομαστε και το γραφω περισσοτερο για τα παιδια που σκεφτονται να βαλουν tellas να μην κανουν αυτο το λαθος δεν ειναι εταιρια η tellas ενα μπακαλικο ειναι οσοι ειναι λιγο πιο παλιοι πελατες της θα καταλαβουν τι εννοω μολις τωρα μιλαγα παλι μετα απο καθυστερηση 30 λεπτων και μου λενε τα ιδια και τα ιδια δεν ξερουν αν μπορουν να διορθωσουν το προβλημα και αν μπορουν δεν ξερουν ποτε θα το διορθωσουνε,δεν βγαζεις ακρη πραγματικα....

........Auto merged post: thanas83 πρόσθεσε 23 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

http://www.speedtest.net/result/449984162.png (http://www.speedtest.net)


αυτοι εισαστε κυριοι της tellas τιποτα παραπανω αυτες τις υπηρεσιες μπορειτε να προσφερετε.... και απλα το κανετε επειδη σας το επιτρεπει το Ελλαδισταν χωρις να σας ενοχλει κανεις και οταν παει καποιος να κανει διακοπη γιατι εχει αγανακτησει βαζετε 1002 εμποδια μονο και μονο για να τον ταλαιπωρησετε α επισις να ανεφερω οτι η γραμμη μου ειναι 24αρα (χααχαχαχαχχααχχααχχ 24αρα γραμμη ακου τι ψεμματα λενε στον κοσμο) και κουμπωνει στα 14
συγχαρητηρια για το ιδοκτητο δικτυο σας

@ ADSLgr.com All rights reserved.