PDA

Επιστροφή στο Forum : wind και ZTE ZXV10 W300 της ON γίνεται ?



arg
07-02-13, 11:29
Καλημέρα σε όλους, καλός σας βρήκα.
Σκέφτομαι να μεταπηδήσω στην wind , εκείνο όμως που με κόβει είναι το wifi και από διάβασα εδώ το ZTE ZXV10 H108L που δίνει δεν είναι οτι καλύτερο.
Το πρόβλημα μου είναι οτι το ZXV10 W300 της ON δεν έχει μέσα στο menu του να περάσεις χειροκίνητα ρυθμίσεις.
Μπορώ να το χρησιμοποιήσω?
Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει ?
Ευχαριστώ

achatzak
07-02-13, 18:04
Ξεκίνησα με Forthnet που ήθελε username και password στις ρυθμίσεις του router.
Όταν πήγα στην ΟΝ δεν άλλαξα τίποτα στις ρυθμίσεις του router (έχει ακόμα το username - password της Forthnet).
Όταν από την ΟΝ πήγα στην Wind πάλι δεν άλλαξα τίποτα. (έχει ακόμα το username - password της Forthnet).

Δεν αντιμετωπισα κανένα πρόβλημα. ΟΝ και Wind δεν χρειάζονται καν username password.
Εκτίμηση μου είναι πως θα σου δουλέψει

arg
07-02-13, 22:08
Δηλαδή δεν είναι θέμα modem παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις από τον πάροχο ?

achatzak
07-02-13, 22:32
Είναι καποιες ρυθμίσεις που έχω παρατηρήσει είναι ίδιες σε όλους τους παρόχους

πχ
PVC 8/35
Encapsulation Type LLC

και οι οποίες σετάρουν το μοντεμ για να συνδεθεί. Απλά η Forthnet θέλει και username password που δεν θελουν οι άλλοι.

arg
08-02-13, 02:04
ok φίλε μου σε ευχαριστώ, το προχωράω , μόλις μου είχε πέσει πάλι η on για κάνα μισάωρο κάτι γίνεται με αυτούς τώρα τελευταία :hmm: και τα έχω πάρει στο κρανίο

Koala_
09-02-13, 00:50
Ξεκίνησα με Forthnet που ήθελε username και password στις ρυθμίσεις του router.
Όταν πήγα στην ΟΝ δεν άλλαξα τίποτα στις ρυθμίσεις του router (έχει ακόμα το username - password της Forthnet).
Όταν από την ΟΝ πήγα στην Wind πάλι δεν άλλαξα τίποτα. (έχει ακόμα το username - password της Forthnet).

Δεν αντιμετωπισα κανένα πρόβλημα. ΟΝ και Wind δεν χρειάζονται καν username password.
Εκτίμηση μου είναι πως θα σου δουλέψει

Για την Wind δεν ισχύει παντού αυτό, στην δικιά μου σύνδεση δεν χρειάζομαι username, password, στο πατρικό μου όμως χρειάζονται!

achatzak
09-02-13, 01:09
Λίγο περίεργο δεν ειναι αυτο που λές;
Είναι θέμα εξοπλισμού ρυθμίσεων ή τι άλλο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.