PDA

Επιστροφή στο Forum : Dslam Marak ????



andreasp
12-01-07, 19:20
Γυρνώντας στο σπίτι το μεσημέρι, βλέπω το router να έχει κάνει disconnect.
Παράλληλα βλέπω και το λαμπάκι το dsl να αναβοσβηνει.
Παιρνω τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη της Forthnet να ρωτήσω τι γίνεται.
Και μαθαίνω το απίστευτο!!!

Ο ΟΤΕ αγόρασε καινούργια dslam! Κινέζικα!!! τα οποία όπως φαίνεται ειναι Γ.Τ.Π !

Το τι γέλιο έριξα, δεν περιγράφετε!!! :)

Το γέλιο συνεχίστηκε και με τις βλάβες του ΟΤΕ.
Να γελάω εγώ, να γελάνε και τα παιδιά!

Να μου έρχονται κάτι εικόνες ...

Carrefure... Bluesky Φριτεζα! "Τώρα αδειάζει το λάδι μόνη της!!!" και δίπλα τα υπερσύχρονα Dslam του ΟΤΕ !!!

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο για το ότι ειναι Γ.Τ.Π, αλλα και μόνο το γέλιο άξιζε!

Γνωρίζει κανείς περισσότερα?

Edit : Ψάχνοντας λίγο, κατάλαβα οτι πρέπει να ειμαι ο μοναδικός εδω μέσα που δεν γνώριζα τι σημαίνει το Marak.
τα γέλια ... γίναν κλάμματα...:cry:

vazelo
12-01-07, 22:34
Ε καλα, οι της 4νετ ανακαλψαν την γραφη?? τα ΜΑΡΑΚ υπαρχουν στο δικτυο του οτε απο το 2005, και μαλιστα δεν δουλευουν τοσο χαλια οσο φανταζομαστε(Κινεζικα γαρ).

Επισης, για ρωτα και αλλους που ειναι σε Αλκατελ ή Ιντρακομ... Παρτο ενα και χτυπα το αλλο απο τις εντυπωσεις τους!

nnn
12-01-07, 23:14
Τώρα τα ανακάλυψαν ?

mevan
12-01-07, 23:25
Αγορασε όντως ο ΟΤΕ κάποια καινούρια DSLAM, μόνο που είναι HUAWEY MA5600 (κινέζικα). Τα MARAK τα έχει κοντά 2 χρόνια και είναι προιόντα συνεργασίας μιας Ελληνικής εταιρίας, της MARAK ELECTRONICS με την κινεζικη ΖΤΕ..

Χαιρετίσματα.

Spanos
12-01-07, 23:33
H μαρακ δεν είανι μάρκα dslam είναι εταιρεία που αντιπροσοπεύει στην Ελλάδα διάφορες φίρμες και αναλαμβάνει την προώθηση των προιόντων τους σε διαγωνισμούς, την εγκατάσταση και την υποστήριξη. Η μαρακ έχει δώσει στον ΟΤΕ Αλκατέλ και τα κινέζικα ΖΤΕ

mevan
12-01-07, 23:40
spanos, έχεις δίκιο, βασικά τα "εργαλεία" είναι ZTE, η ΜΑRAK απλα τα αντιπροσωπέυει. Παρόλα αυτα οι οτετζήδες αποκαλούν "MARAK" τα συγκεκριμένα μηχανήματα (τουλάχιστον έτσι λεει αυτός που ρώτησα!)

@ ADSLgr.com All rights reserved.