PDA

Επιστροφή στο Forum : WIND DOUBLE PLAY M ΛΗΞΗ ΕΤΗΣΙΑΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ



eli70
11-02-13, 18:35
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΗΓΕΙ Η ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗ WIND ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WIND DOUBLE PLAY M ΟΠΟΥ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΗΤΑΝ 23,80 € (ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΙΜΗ 34 €).
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ WIND ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ 27,20 €/ ΜΗΝΑ ΔΗΛ. ΜΕ 20% ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ. ΔΗΛ. ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ.
ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ;

mariossss
11-02-13, 18:46
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΗΓΕΙ Η ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗ WIND ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WIND DOUBLE PLAY M ΟΠΟΥ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΗΤΑΝ 23,80 € (ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΙΜΗ 34 €).
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ WIND ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ 27,20 €/ ΜΗΝΑ ΔΗΛ. ΜΕ 20% ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ. ΔΗΛ. ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ.
ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ;

Κανε αιτηση σε αλλη εταιρεια πχ hol το ιδιο προγραμμα με 24 ευρω προσφορα και θα δεις πως θα το ριξουν στα 23 παλι . μονο ετσι θα στο ριξουν

Rookie
11-02-13, 23:15
Ναι αλλά σε αυτή την περίπτωση θα κρατήσουν το νούμερο απο τη HOL ή τον πάροχο στον οποίο θα πας για τη μπλοφα και θα σου σπάνε τα νευρα για ένα χρόνο με τις τηλεπροσφορές τους....

RASTAVIPER
12-02-13, 12:56
Τόσο κάνουν στους υπάρχον συνδρομητές.
20%
Δες αν παίζει το σύστημα με την αλλαγή εταιρείας.

haniabal
12-02-13, 19:53
Μπορείς να δεις και άλλα προγράμματα από άλλους ενναλακτικους π.χ forthnet με τα ίδια λεφτα. Το ίδια είχα πάθει παλιά στην wind με την κινητή τηλεφωνία και τους έστειλα.

bebis19
13-02-13, 20:57
θελω και εγω να ρωτησω. αν θελω αν φυγω γιατι και μενα ληγει χρειαζεται να τους το δηλωσω πιο πριν η αφου μπει ο καινουργιος χρονος μπορω να φυγω χωρις το προστιμο που βαζουν αν φυγεις οταν κανεις το αρχικο συμβολαιο στον πρωτο χτονο?

mariossss
13-02-13, 22:04
θελω και εγω να ρωτησω. αν θελω αν φυγω γιατι και μενα ληγει χρειαζεται να τους το δηλωσω πιο πριν η αφου μπει ο καινουργιος χρονος μπορω να φυγω χωρις το προστιμο που βαζουν αν φυγεις οταν κανεις το αρχικο συμβολαιο στον πρωτο χτονο?

Αμα περασει ο χρονος κανεις οτι θες εσυ δεν τους λες τπτ ή κανεις αιτηση σε αλλη εταιρεια ή παραμενεις εκει που εισαι με την κανονικη τιμη χωρις εκπτωση και το συμβολαιο μετατρεπεται αυτοματα σε αοριστου.

eli70
13-02-13, 22:35
Επειδή η εποχή μας προσφέρεται για παζάρι νομίζω ότι η αίτηση σε άλλη εταιρεία μάλλον θα ταρακουνήσει τη WIND...
Ειδάλλως υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

RASTAVIPER
14-02-13, 10:46
Επειδή η εποχή μας προσφέρεται για παζάρι νομίζω ότι η αίτηση σε άλλη εταιρεία μάλλον θα ταρακουνήσει τη WIND...
Ειδάλλως υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

Μέχρι ένα σημείο σίγουρα θα βοηθήσει.
Μην περιμένετε όμως να δώσει τζάμπα τις υπηρεσίες της.
Και εγώ πρόσφατα έπαιξα το κόλπο των προσφορών μεταξύ Wind και Vodafone και με την προσφορά που μου έκαναν στην Wind έκατσα στα αυγά μου.

Koala_
18-02-13, 10:46
Αν πας σε άλλη εταιρεία, θα πληρώσεις ενεργοποίησή, οπότε αν είσαι ευχαριστημένος μείνε στην Wind.

jkoukos
18-02-13, 11:43
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΗΓΕΙ Η ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗ WIND ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WIND DOUBLE PLAY M ΟΠΟΥ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΗΤΑΝ 23,80 € (ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΙΜΗ 34 €).
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗ WIND ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ 27,20 €/ ΜΗΝΑ ΔΗΛ. ΜΕ 20% ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ. ΔΗΛ. ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ.
ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ;


Αν πας σε άλλη εταιρεία, θα πληρώσεις ενεργοποίησή, οπότε αν είσαι ευχαριστημένος μείνε στην Wind.
Όπως πολύ σωστά έγραψε ο φίλος @Koala, δεν υπολογίζεις ότι ο νέος συνδρομητής θα πληρώσει και τέλος ενεργοποίησης 36,17€, δηλαδή περίπου +3€/μήνα, οπότε το μηνιαίο κόστος της προσφοράς είναι το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις.
Αντίστοιχα συμβαίνει και στους άλλους παρόχους και κανείς πρέπει να συνυπολογίζει και τα επιπλέον έξοδα μετάβασης. Νομίζω ότι στην παρούσα χρονική στιγμή μόνο ο ΟΤΕ δίνει ατελώς την ενεργοποίηση.

kage
18-02-13, 21:42
κανε αυτο που σου ειπαν αιτηση για αλλη εταιρεια.πιθανοτατα να παρεις καλυτερη τιμη ή περισσοτερες υπηρεσιες...αν δεν παρεις δεν πειραζει πας στην αλλη δεν χανεις κατι.
καθε εταιρεια θελει να κρατησει το κομματι απο την πιττα ποσο μαλλον αν εισαι και καλο συμβολαιο...π.χ. να χεις και 1-2 κινητα.

customer
24-02-13, 15:27
Αλλο ενεργοποιηση, και αλλο μηνιαία συνδρομη.
Η ενεργοποιηση απαιτειται μονο στην αρχη της συνδρομης και κοστιζει 35 ευρω.
Δεν νοειται να σου προσθετουν το κοστος ενεργοποιησης στη συνδρομη
μιας ηδη ενεργοποιημενης γραμμης.
Για να ξερουμε δλδ τι αγοραζουμε και τι πληρωνουμε.

jkoukos
24-02-13, 20:04
Δεν έγραψε κανείς κάτι διαφορετικό.
Απλά λέμε ότι οι πάροχοι δίνουν καλύτερη τιμή στους νέους συνδρομητές έναντι των παλιών, αλλά στους νέους χρεώνει επιπλέον και το κόστος ενεργοποίησης άρα τελικά έρχεται το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις.

nrg_polini
25-02-13, 16:22
Κάνε αίτηση φορητότητας, και εμένα τα ίδια μου προσέφεραν αλλά μετά απο αιτηση στη hol μου έκαναν 40% έκπτωση δηλαδή 20,40€ .

@ ADSLgr.com All rights reserved.