PDA

Επιστροφή στο Forum : OΤΕ Νέα σύνδεση



ee4649
11-02-13, 21:21
Ήθελα να ρωτήσω το εξής,ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το πακέτο:

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/double-play/-double-play/-double-play-economy/prodote_double_play_economy.html

στα 2 mbps,Που κοστίζει 21,90 για τους πρώτους 6 μήνες,στην συνέχεια μετά τους 6 μήνες κοστίζει 26,90?
Επίσης αυτή είναι τελική τιμή? ή πληρώνεις και πάγιο μαζί οπότε πάει 21,90+15 ευρώ πάγιο? σύνολο 36,9 το μήνα?

goku
11-02-13, 21:26
Ήθελα να ρωτήσω το εξής,ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το πακέτο:

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/double-play/-double-play/-double-play-economy/prodote_double_play_economy.html

στα 2 mbps,Που κοστίζει 21,90 για τους πρώτους 6 μήνες,στην συνέχεια μετά τους 6 μήνες κοστίζει 26,90?
Επίσης αυτή είναι τελική τιμή? ή πληρώνεις και πάγιο μαζί οπότε πάει 21,90+15 ευρώ πάγιο? σύνολο 36,9 το μήνα?

Είναι τελική τιμή, δεν πληρώνεις κάτι έξτρα. Να σημειώσω όμως κάτι που το αγνοούν πολλοί, ο ΟΤΕ χρεώνει έξτρα την αναγνώριση κλήσης (+1,23 ευρώ επιπλέον τον μήνα), κάτι που οι υπόλοιποι πάροχοι δεν το κάνουν, την δείνουν δωρεάν.

ee4649
11-02-13, 21:45
¨Αρα με λίγα λόγια όλο το χρόνο στο πακέτο ΟΤΕ,μαζί με αναγνώριση,θα πληρώσω 23*6 μήνες=138 και 28*6=168
Άρα τελική τιμή χρόνου 138+168=306 ευρώ

Σωστά? και δεν χρεώνομαι τίποτα παραπάνω,εφόσον δεν έχει πάγιο,έτσι δεν είναι?

και μετά τους 12 μήνες που τελειώνει το συμβόλαιο,αν δεν είμαι ικανοποιημένος πάω σε άλλη εταιρία...

goku
11-02-13, 21:56
μαζί με την αναγνώριση τους 6 πρώτους μήνες θα πληρώνεις 21,90+1,23=23,13 ευρώ τον μήνα, επί 6 μήνες σύνολο 138,78 ευρώ. Τους επόμενους 6 μήνες θα πληρώνεις 26,90+1,23=28,13 ευρώ ανα μήνα επί 6 μήνες, σύνολο 168,78. Οπότε για όλο το έτος θα πληρώσεις 138,78+168,78=307,56, όπως το υπολόγισες δηλαδή με περισσότερη ακρίβεια όμως. Από ότι κατάλαβα όμως θα βάλεις νέα γραμμή, σωστά; Οπότε θα πληρώσεις και τέλος σύνδεσης νέας γραμμής, το οποίο είναι άλλα 36,09 ευρώ. Κανονικά το πληρώνεις την ημέρα που θα πας στον ΟΤΕ για να ζητήσεις να σου βάλουν την νέα γραμμή, αλλά μπορεί και να μην στα ζητήσουν εκείνη την μέρα και να στα βάλουν στον πρώτο λογαριασμό. Όπως και να έχει, συνολικά θα πληρώσεις 307,56+36,09=343,65 ευρώ για ολόκληρο το έτος, οπότε μέσος όρος τον μήνα βγαίνει 343,65/12=28,64 ευρώ. Μετά το τέλος του έτους μπορείς να φύγεις ή να κάνεις εκ νέου ανανέωση και να πάρεις πάλι 6 μήνες μειωμένο πάγιο. Ποιό αναλυτικά για το τέλος σύνδεσης μπορείς να δεις εδώ (http://oteshop.ote.gr/portal/page/portal/OTESHOP/charges_pricelists/timokatalogos_esoterikou), στο pdf που λέει "τηλεφωνία".

ee4649
11-02-13, 22:14
Μάλιστα,σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,πολύ κατατοπιστικές,ναι για νέα τηλεφωνική γραμμή πάω όποτε είμαι συν 36,09 ευρώ όπως πολύ σωστά ανέφερες

τώρα όμως βλέπω αυτό εδώ


Eπιπλέον με κάθε νέα σύνδεση μπορείς να έχεις:
Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης
Δωρεάν 5 λογαριασμούς e-mail
Δωρεάν χρήσιμες υπηρεσίες, όπως 100 SMS/μήνα web mail, αυτόματες ειδοποιήσεις μέσω SMS, agenda, κλπ , συγκεντρωμένες όλες στο OTE Conn-x Tools
Δωρεάν 2 μήνες ΟΤΕ Conn-x Secure
Ασύρματο εξοπλισμό με δυνατότητα αντικατάστασης σε περίπτωση βλάβης

Άρα σε νέα τηλεφωνική γραμμή είναι δωρεάν το τέλος σύνδεσης νέας γραμμής

Υ.Γ Να υποθέσω ότι και το connx-εξοχικό είναι επίσης χωρίς πάγιο,σωστα?

goku
11-02-13, 22:34
Μάλιστα,σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,πολύ κατατοπιστικές,ναι για νέα τηλεφωνική γραμμή πάω όποτε είμαι συν 36,09 ευρώ όπως πολύ σωστά ανέφερες

τώρα όμως βλέπω αυτό εδώ


Eπιπλέον με κάθε νέα σύνδεση μπορείς να έχεις:
Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης
Δωρεάν 5 λογαριασμούς e-mail
Δωρεάν χρήσιμες υπηρεσίες, όπως 100 SMS/μήνα web mail, αυτόματες ειδοποιήσεις μέσω SMS, agenda, κλπ , συγκεντρωμένες όλες στο OTE Conn-x Tools
Δωρεάν 2 μήνες ΟΤΕ Conn-x Secure
Ασύρματο εξοπλισμό με δυνατότητα αντικατάστασης σε περίπτωση βλάβης

Άρα σε νέα τηλεφωνική γραμμή είναι δωρεάν το τέλος σύνδεσης νέας γραμμής

Υ.Γ Να υποθέσω ότι και το connx-εξοχικό είναι επίσης χωρίς πάγιο,σωστα?
Όντως, αν κάνεις σύμβαση για ένα έτος, όποιο πρόγραμμα και να πάρεις, είναι χωρίς τέλος σύνδεσης. Με την προϋπόθεση φυσικά να παραμείνεις για 1 έτος.

ioxar
15-02-13, 18:26
Ήθελα να ρωτήσω το εξής,ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το πακέτο:

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/double-play/-double-play/-double-play-economy/prodote_double_play_economy.html

στα 2 mbps,Που κοστίζει 21,90 για τους πρώτους 6 μήνες,στην συνέχεια μετά τους 6 μήνες κοστίζει 26,90?
Επίσης αυτή είναι τελική τιμή? ή πληρώνεις και πάγιο μαζί οπότε πάει 21,90+15 ευρώ πάγιο? σύνολο 36,9 το μήνα?

είναι τελική τιμή με το φπα...το πάγιο πλέον εχει ενσωματωθεί με τα προγράμματα , δεν υπάρχει κάτι επιπλέον

vforvendetta85
15-02-13, 19:23
Το ίδιο πρόγραμμα έχω κι εγώ και είναι όπως τα λέει ο goku.Τα τέλη ενεργοποίησης πάντως, έρχονται στον 1ο λογαριασμό.

mariossss
15-02-13, 19:31
Το ίδιο πρόγραμμα έχω κι εγώ και είναι όπως τα λέει ο goku.Τα τέλη ενεργοποίησης πάντως, έρχονται στον 1ο λογαριασμό.

εγω που εκανα φορητοτητα απο wind σε οτε δεν με χρεωσαν τελη ενεργοποιησης

ee4649
15-02-13, 22:13
Το ίδιο πρόγραμμα έχω κι εγώ και είναι όπως τα λέει ο goku.Τα τέλη ενεργοποίησης πάντως, έρχονται στον 1ο λογαριασμό.
Γιατί λέει τότε ότι είναι δωρεάν?

- - - Updated - - -


Το ίδιο πρόγραμμα έχω κι εγώ και είναι όπως τα λέει ο goku.Τα τέλη ενεργοποίησης πάντως, έρχονται στον 1ο λογαριασμό.

Λογικά και στο connx για το εξοχικό δεν ισχύει πάγιο και είναι τελική τιμή τα [€ 10,92+€ 2,61(Σ-Κ)+ € 1,23(αναγνώριση κλήσης)] x 12 =177,12 €
και από εκεί και πέρα αναλόγως τι γίνεται με το τέλος ενεργοποίησης,έτσι πρέπει να είναι,σωστά?

vforvendetta85
16-02-13, 12:33
Τα τέλη ενεργοποίησης στον ΟΤΕ δεν αφορούν το ίντερνετ,αλλά γενικά την γραμμή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.