PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα και ping και αποσυνδέσεις!



Reith
18-02-13, 19:44
Καλησπέρα και από μένα..Στις 14/2 έβαλα forthnet από conn-x λόγω χρημάτων κυρίως...Από χθες λοιπόν έχω προβλήματα με mini-dc 1-2 λεπτών ή και παραπάνω..Και ειδικά στα games δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι την αλλαγή..Από χθες έχω υψηλό ms και αρκετά spikes(dota 2 κυρίως) αν όχι συνεχόμενα σε games και η κατάσταση είναι αφόρητη..Χρησιμοποιούν τα αδέρφια μου laptop και εγώ pc και λέω μήπως μοιράζει αρκετά τις ταχύτητες ανάμεσα στο σπίτι..
Οι ταχύτητες καλές http://www.speedtest.net/result/2517260914.png (http://www.speedtest.net) αλλά πολλές αποσυνδέσεις και υψηλό Ping στα games(σχεδόν συνέχεια)...Είχα ξανανοίξει θέμα σε μια άλλη κατηγορία αλλά δεν είδα να το βλέπουν πολύ και χρειάζομαι πληροφορίες..Άκουσα για το fast path και μάλλον θα τους πάρω αύριο να μου το αλλάξουνε αν είναι τόσο χρήσιμο

bill27
18-02-13, 20:17
για την αρχη κοιτα τα καλωδια,φιλτρα σπλιτερ(δοκιμασε και χωρις αυτα)

δεν νομιζω να βοηθησει το fastpath γιατι εχεις ηδη προβληματικη γραμμη με αποσυνδεσεις,

και απ οσο ξερω με το fastpath δεν θα ειναι κ τοσο σταθερη η γραμμη....

δεν ξερω αν η φορθνετ μπορει να ανεβασει το snr για να μην εχεις αποσυνδεσεις....(στο 6 δεν ειναι?)

Reith
18-02-13, 20:31
Ναι για fast path έχω ακούσει ότι μειώνει τα Ping και ειδικά στα games...Με conn-x ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..Και αν η forthnet δεν μπορεί να ανεβάσει το snr(που δεν ξέρω ποιο είναι ακριβώς) τι θα μείνω με προβληματική γραμμή?

bill27
18-02-13, 20:40
πρωτα πρεπει να κοιταξεις να φτιαχτουν οι αποσυνδεσεις

και αφου γινουν,μετα βαλε fastpath,

κοιτα τα καλωδια,μπορει καποιο να μην κανει καλη επαφη η να ειναι και λιγο εστω βγαλμενο

ειχα κ γω προβλημα με αποσυνδεσεις και ηταν τα καλωδια.

Reith
18-02-13, 20:54
Μόλις άλλαξα καλώδια και όλα κομπλέ..Βέβαια τα προβλήματα άρχιζαν τα απογεύματα κυρίως..Τώρα πρέπει να δω και τα games πως πάνε για να τσεκάρω Pings..Ε στην τελική μιλάω με forthnet..Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθεια σου φίλε :)

bill27
18-02-13, 20:57
καλη τυχη :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.