PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet ανακοινώσεις



Necro{Demon}
15-01-07, 12:11
Ξέρω πως θα γίνουν σήμερα οι ανακοινώσεις για το ιδιόκτητο, τιμές κτλ, ξέρει κανείς ώρα?

BoGe
15-01-07, 12:36
Ξέρω πως θα γίνουν σήμερα οι ανακοινώσεις για το ιδιόκτητο, τιμές κτλ, ξέρει κανείς ώρα?

Αυτό στο είπαν στο τηλέφωνο;
Την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν ότι από σήμερα θα γίνει "πιο επίσημο" το πακέτο που βγάλανε. Σήμερα που τους ξαναπήρα μου επιβεβαίωσαν το ίδιο, ότι ισχύει αυτό το πακέτο, και άμεσα δεν θα βγάλουν άλλο.
Αυτά τουλάχιστον μου είπαν στο τηλέφωνο.

Necro{Demon}
15-01-07, 12:57
Μου είπαν πως από σήμερα θα δώσουν πληροφορίες.

spulse
15-01-07, 14:22
Σημερα περασα απο τα γραφεια της Forthnet και κατεθεσα την αιτιση για 2play μαζι με φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμο πΟΤΕ. Μου ειπαν οτι θα μεινω χωρις DSL για 3 εβδομαδες. Αφου γινει η ενεργοποιηση θα μεταφερουν και το σταθερο και θα υπαρχει διακοπη μεχρι 3 ωρες.Στραβαδια μετραω μερες:)

Spirus
15-01-07, 14:24
Σημερα περασα απο τα γραφεια της Forthnet και κατεθεσα την αιτιση για 2play μαζι με φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμο πΟΤΕ. Μου ειπαν οτι θα μεινω χωρις DSL για 3 εβδομαδες. Αφου γινει η ενεργοποιηση θα μεταφερουν και το σταθερο και θα υπαρχει διακοπη μεχρι 3 ωρες.Στραβαδια μετραω μερες:)

Εμένα πάλι μου είπαν ότι θα μείνω για λίγα λεπτά χωρίς Adsl!

Ερώτηση: και τώρα Forthnet έχεις για ISP??

spulse
15-01-07, 14:39
Ναι Forthnet εχω.Ξεχασα να πω οτι ακομη δεν υποστηριζουν ISDN και σε περιπτωση που καποιος θελει να προχωρισει του μετατρεπουν την γραμμη σε PSTN.

beatnick
15-01-07, 14:41
Οι 3 βδομάδες (και λίγες σου είπαν) είναι η διαδικασία να ζητήσει ο προηγούμενος isp απελευθέρωση της γραμμής από dsl στον οτε, ο οτε να το πράξει, να ενημερώσει το σύστημα του, να αιτηθεί η φορθνετ την ελεύθερη πια γραμμή σου, να την δώσει ο οτε, να ενημερώσει πάλι το σύστημα του, να το πει στη φορθνετ η οποία θα σου βάλει και ίντερνετ. Αν η γραμμή είναι ήδη της φορθνετ γλιτώνεις την διαδικασία.

nxenos
15-01-07, 14:46
Εγω παλι που πηρα τηλ,τους ρωτησα αν ειναι shared η full και εισεπραξα ενα ..."εεεεε???"καλα,αφηστε,ειπα στην κοπελιτσα.Και της εξηγουσα τι ειναι το shared και τι το full...
κατα τ'αλλα ολα καλα.Το μονο που μενει τωρα ειναι να πεισω τα γεροντια μου να μεταφερουμε το τηλεφωνικο νουμερο γιατι η γραμμη ειναι στο ονομα του πατερα μου..

Kiwi
15-01-07, 14:54
Μυρίζω "μυρμηγκοκαταστάσεις" :whistle:

Συμβουλή μου είναι να μη βιαστεί κανείς ακόμα να διακόψει ADSL ή να κάνει αίτηση πριν δούμε γενικά πως πάνε από χρονοδιαγράμματα και σωστής πληροφόρησης από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών τους.

civil
15-01-07, 15:03
Aναμονη, μετα απο 2-3 μηνες θα δω και αναλογα θα παω για το 2play...

No-Name
15-01-07, 15:06
Καλημέρα....
Αφού δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων τι να λέμε....:down:
Περίμενα να γίνει χαμός από πλευράς φορθνετ στο site αλλά τίποτα

teo_L20
15-01-07, 15:07
Και σε μας στην επαρχια μετα απο 1-2 χρονια θα δουμε triple play.:p

reddevils
15-01-07, 15:09
Καλημερα.
Περασα το πρωι και εγω και μαλιστα μου ειπε οτι ηταν η πρωτη αιτηση που παρελαβε :-)
Μπορεις να κανεις αιτηση ακομα και αν δεν ειναι στο ονομα σου ο ΟΤΕ αλλα
ΠΡΟΣΟΧΗ !!! θελει οπωσδήποτε υπογραφή του κατόχου της γραμμης στην σελιδα με την αίτηση της φορητότητας.
Και μενα μου ειπαν για 3 βδομαδες, εγω δεν εχω adsl και είναι μια απλη "καθαρη" γραμμή PSTN, ενώ δίνουν router της microcom ΔΩΡΕΑΝ (οχι WIFI).

BoGe
15-01-07, 15:11
Καλημέρα....
Αφού δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων τι να λέμε....:down:
Περίμενα να γίνει χαμός από πλευράς φορθνετ στο site αλλά τίποτα

Πιστεύω ότι θα βάλει ΠΟΛΥ σύντομα, λόγω ανταγωνισμού.

No-Name
15-01-07, 15:16
Επίσης έτσι θέλω να πιστεύω...αναμένουμε τώρα νέα από τα χρονοδιαγράμματά της για την επέκταση!!!!

kewl
15-01-07, 15:20
Καλημέρα....
Αφού δεν έχουν αναγνώριση κλήσεων τι να λέμε....:down:
Περίμενα να γίνει χαμός από πλευράς φορθνετ στο site αλλά τίποτα


Η μορφή του site (την υπηρεσία την έχουν κρυμμένη),οι υπάλληλοι που φαίνεται μέχρι χθές να μην είχαν ενημερωθεί,αυτό που λες για την αναγνώριση,η δυνατότητα επιλογής 1 μόνο πακέτου υπηρεσιών ,η μη δυνατότητα παροχής ISDN γραμμής κ.α. μου δίνουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ την εντύπωση πως "αναγκάστηκα" ξεκίνησαν σήμερα ισως λόγω πιέσεων ή οτι ήδη βγήκαν αρκετά εκτός του αρχικού χρονοδιαγράμματος

No-Name
15-01-07, 15:22
Πάντως το site τους σέρνεται...

nikgl
15-01-07, 15:47
http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009513

koukou
15-01-07, 17:33
Ποιο είναι το μηνιαίο κόστος για την υπηρεσία forthnet2play και κάθε πότε θα πληρώνω; Υπάρχει επιπλέον χρέωση για τα 4Mbps;


Το μηνιαίο κόστος της υπηρεσίας forthnet2play είναι 39,90€ και ο λογαριασμός αποστέλλεται ανά δίμηνο. Από τη στιγμή που το δίκτυο της Forthnet είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας, η ταχύτητα σύνδεσης στο Internet θα γίνει 4 Mbps και θα μπορέσετε να καταργήσετε το πάγιο του ΟΤΕ, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

Ε?
Δηλαδή αν δε καλύπτομαι θα πληρώνω ΚΑΙ πάγιο στον ΟΤΕ ?
Και στο Ζιστο το ίδιο γίνετε?

ssonic
15-01-07, 17:36
@koukou:
Δηλαδή αν δε καλύπτομαι θα πληρώνω ΚΑΙ πάγιο στον ΟΤΕ ?
Ναι

Και στο Ζιστο το ίδιο γίνετε?
Αν δεν σε καλύπτει η Tellas, ναι το ίδιο.

koukou
15-01-07, 17:43
@koukou:
Δηλαδή αν δε καλύπτομαι θα πληρώνω ΚΑΙ πάγιο στον ΟΤΕ ?
Ναι

Και στο Ζιστο το ίδιο γίνετε?
Αν δεν σε καλύπτει η Tellas, ναι το ίδιο.

εχεις δίκιο!
Καλά δεν εχω πρόβλημα γιατι σύμφωνα με τη φορθνετ θα καλύπτομαι απο 01/03/07
και δύσκολα θα πάει παραπέρα,αφου και οι 3 Δήμοι που με περιβάλουν έχουν ήδη καλυφθεί!
Εκτός και αν με "πηδήξουν":)

energie
15-01-07, 17:57
Ξέρω πως θα γίνουν σήμερα οι ανακοινώσεις για το ιδιόκτητο, τιμές κτλ, ξέρει κανείς ώρα?

θα διακοψουν την κανονικη ροη του προγραματος τα καναλια και θα το μεταδωσουν .. εχε το νου σου :rofl: :rofl:

civil
15-01-07, 20:25
Ξέρω πως θα γίνουν σήμερα οι ανακοινώσεις για το ιδιόκτητο, τιμές κτλ, ξέρει κανείς ώρα?

Την ωρα του .... ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ
:rofl: :rofl: :rofl:

Giorgos18
15-01-07, 20:38
Την ωρα του .... ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ
:rofl: :rofl: :rofl:

Kαλα που μου το θυμησες οτι εχει παρα 5 σημερα!!!

energie
15-01-07, 20:43
επαναληψη το εχει :down:

Icebox
15-01-07, 21:18
Αυτο που διαφημιζουν δεν λεει οτι στο broadband εχει και τηλεωραση?
Θα βγει αλλη υπηρεσια με αλλο ονομα που θα περιλαμβανει και τηλεωραση?

nnn
15-01-07, 21:46
Υπάρχει σχετικό θέμα στις Ειδήσεις http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=69613
συνεχίζουμε εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.